Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

evet ben yeni geldim.aZimliyim

Hosgeldiin gerci ben de daha yeniyim deneme surecindeyim ama birbirimize destek olmak lazimm :))

selam moni.iki ay önce 97 yi gördüm.şimdi 92 yim.40cm daralma var vücudumda.plates e gidiyorum her gün.bir saat sürüyor.fazla diyet yapmadım 5kg verdim.ayın 11inde diyetisyene gidicem inşallah.daha sağlıklı veririm diye düşündüm.şimdiden kıyafetlerim bolardı bile.spora başladıktan sonra morelim düzeldi.kendimi daha güzel hissetmeye başladım.görenler şaşırıyor.bariz bir beden küçüldüm.herkese başarılar

Spor cok guzel bisey ya cidden hafiflyosun kenndine guvenin geliyo eminim ki istedigin kiloya cook cabuk geliceksin insan kendini olcunce 1 cm bile fark edince ve onun icin ne kadar ugrastigini gorunce yemek istemiyo zaten :) anlatabildiimmi:KK43:(

merhaba aranıza yeni katılıyorum b:KK52::KK52::KK52: çok hırslı ve azimliyim umarım kısa sürede bu 8 kiloyu da verebilirim geçen sene 73 kiloydum kendimi çok mutsuz hissediyordum bir gün karar verdim ve spor ve diyete başladım. sıkı bir diyetle 15 kilo verdim ama kilo vermem durdu bu konuda ne yapmam lazım bu konuda yardımcı olabilir misiniz hafta sonları internete giremiyorum bu yüzden hafta sonu yaptıklarımı pazartesi yazabilirim.Bu arada boyum 158 kilom 58 ulaşmak istediğim kilo 50
SABAH
1 dilim kepek ekmeği
1 kibrit kutusu büyüklüğünde
1 yumurta
1 kaşık bal
1 kaşık tereyağı

Kilom 158 okudum :O hosgeldiiin umarim en kisa zamanda hedefine ulasirsin zaten cogumuzun hedefledigi kilolardasin diyebilirim:))

günaydın arkadaşlar bende 8 .grubuna davet edildim yarışmaya katılmak istiyorum ne -aypmam gerekir

Hosgeldiiin bu arada umarim nickin kisa zamanda incevemutlu filan olur :)) burasi cok guzel cok sicak bi ortam var motive olucaz hepimiz umarimm:))

ben her gün bir saat koşu bandında yürüyorum bi de TAE BO yapıyorum 45 dk

Ohoo tae bo zaman bi saatte 600-800 kalori arasi yakmiyo mu istikrar cok onemli sadece sporda cidden sen baya kalpri yakiyosun gunde :))

agzın bal yesin ya ben de çok istiyorum ben bebek sahibi olmak istiyorum ama kilom çok fazla bunun için güzel bi gebelik geçirmek istiyorum

Bikilo ver hedefine ulas cok gzel bi anne de olucaksin canim eminim :))

Sabah
Süt
Tost

Ara
Elma

Öğle
Cips

Ara
Süt

Akşam yoğurt

Afiyet olsuuun da ya biraz az digilmi nasil bu kadar az seyle tok durabiliyosunuz ki valla helal olsun da cidden cok az ya :KK43:

Kizlar iyi aksamlar herkese yeni arkadaslar gelmis topik cosmus masallah renklenmis ne guzel yeni gelenler hos geldiniz ben de buranin en kidemli deneme suresindeki insaniyim :KK70: Sinav yaklasiyo malum seyrek giriyorum biraz bi de su siralar acayip halsizlik var ustumde hadi hayirlisi. Menumu gireyim;
Sabah: yarim dilim cavdar ekmegi, 1 yumurta, yesillik
Ogle: kucuk bi kase yesil mercimekli yogurt, 1 cig kofte.
Ara: yarim elma, 1 fincan sekersiz turk kahvesi.
Aksam: kucuk bi kase yogurt, zeytinyagli barbunya.
Spor: 1 bucuk saat yuruyus, 300 ip atlama.

Kacamak yok muuu :)) bugun bi dersten quiz olduk bos kagit verdim desem yeridir ya :KK70: bende su sekersiz turk kahvesine bi alissam zift gibi geliyo ama off:KK43:(

Alintilar yaparak geldimm iki gundur odev filan pek aktif olanadim sey yeni gelen arkadasla bn de tugce daha 18 yasimdayim universte ilk sene tabi hazirlik surecinde baya bi kilo aldim 58lerden 73lere filan ciktim :KK43:( simdi vermeye calisiyorum en son 67 filandi sanirim:))
Bugunku menuye gelirsem:
Sabah:
Kucuk bi sandvic beyaz peynir domates salatalikli
Bir sekersiz cay
Oglen:
Bir kase corba bir kucuk tabak yogurt
Ara:
Bir kepekli galeta az yagli bol beyaz peynir iki tane cok az sekerli cay
Ara:
Bir bardak az yagli sut (bunuspordan sonra iciyorum genelde yag yakimini hizlandiriyomus annem gorunce dalga geciyo kondisyon sutu diye:KK70:)
Aksam:
Kapuska ve bir kase yogurt
Su: 2 lt
Spor: leslie ile 2 mil yurudum bugun taksimdeydi dersim metroya kadar metrodan okula filan hizli tempolu bi yarim saat daha yurudum ustune jillian michaels ripped in 30 week1/2 yaptmm:))

hoşgeldin canım:KK16:
arkadaşlar gerekenleri yazmış zaten bende özetliyim.
artık takımda ve deneme sürecindesin:KK34:
kendini tanıtmanı istiyorum canım.şu anki kilon ve hedef kilonuda yazmalısın.
[/QUOTE]
adım emine istanbulda yaşıyorum çalışıyorum.
10 gündür spor ve diyet yapıyorum 101.7 ile başladım suan 99.10 oldum hedefim 65 olmak önümde altı ay var
ciddi motivasyon olmam gerek burda herkes birbirini anlıyor kimse eleştirmiyo çok begendim bu yüzden yararlı olcagına inanıyorummm beni kabul ettiğn için tesekkür ederim i,nş yüzüne kara çıkarmam :)

Alintilar yaparak geldimm iki gundur odev filan pek aktif olanadim sey yeni gelen arkadasla bn de tugce daha 18 yasimdayim universte ilk sene tabi hazirlik surecinde baya bi kilo aldim 58lerden 73lere filan ciktim :KK43:( simdi vermeye calisiyorum en son 67 filandi sanirim:))
Bugunku menuye gelirsem:
Sabah:
Kucuk bi sandvic beyaz peynir domates salatalikli
Bir sekersiz cay
Oglen:
Bir kase corba bir kucuk tabak yogurt
Ara:
Bir kepekli galeta az yagli bol beyaz peynir iki tane cok az sekerli cay
Ara:
Bir bardak az yagli sut (bunuspordan sonra iciyorum genelde yag yakimini hizlandiriyomus annem gorunce dalga geciyo kondisyon sutu diye:KK70:)
Aksam:
Kapuska ve bir kase yogurt
Su: 2 lt
Spor: leslie ile 2 mil yurudum bugun taksimdeydi dersim metroya kadar metrodan okula filan hizli tempolu bi yarim saat daha yurudum ustune jillian michaels ripped in 30 week1/2 yaptmm:))

evet istikrar saglamaya saglıyorum inş güzel güzel veririm

adım emine istanbulda yaşıyorum çalışıyorum.
10 gündür spor ve diyet yapıyorum 101.7 ile başladım suan 99.10 oldum hedefim 65 olmak önümde altı ay var
ciddi motivasyon olmam gerek burda herkes birbirini anlıyor kimse eleştirmiyo çok begendim bu yüzden yararlı olcagına inanıyorummm beni kabul ettiğn için tesekkür ederim i,nş yüzüne kara çıkarmam :)
eminecim tekrardan hoşgeldin:KK16:
aynı kilolardayız bende 85 lere düşmüşken bir anda geçen hafta 100 ü gördüm:KK25:
inşallah burada bu sefer başarıcaz:KK54:

sabah:1/2 simit
5 zeytin,2 yemek kaşığı lor peyniri
ara:yesil çay iki kuru kayısı
ögle:1 kepçe çorba,1 dolma.1 su b ayran
ara:1 elma yesil çay
akşam:haslanmıış yumurta.salata
su:3 lt
spor:120dk

eminecim tekrardan hoşgeldin:KK16:
aynı kilolardayız bende 85 lere düşmüşken bir anda geçen hafta 100 ü gördüm:KK25:
inşallah burada bu sefer başarıcaz:KK54:
[/QUO
diyete ara mı verdin
malesef evet,hastalıklar ve yoğunluktan ara vermek zorunda kalmıştım ve bünyem anında geri çok çabuk geri alıyor.
bu haftadan itibaren inşallah düzene giricem.

kızlar kurallarımızı tekrar bir hatırlıyalım..
çünkü ;tüm kural ve cezalar bu cuma sabahından itibaren uygulanmaya başlayacaktır....

8.TAKIM KURALLARI:

* Her üye kendi kilo bildirimini cuma günü en geç 11:00 kadar yüzde hesabı ile bildirmekle yükümlüdür...

* Kilo bildirimini önceden mazeret bildirmeksizin 3 kere aksatan yada geciktiren takımdan uzaklaştırılır.

>>> 1.sarı kart,2.sarı kart ve kırmızı kart ile diskalifiye...

sarı kartların silinmesi>>> bu konuda sarı kart silinmez...!

*cuma kilo bildirimlerinde, mutlaka o haftaki yapılan sporların toplamı ve mesaj sayılarının toplamı da yazılacak.

* Her üye haftada en az 30 mesaj yazmak zorundadır(cuma sabahından,perşembe gecesine kadar)Yapılan kontrollerde önceden mazeret bildirmeksizin 3 kere bu kuralı ihlal eden takımdan uzaklaştırılır..mesajlarınızı numaralandırınız...

sarı kartların silinmesi>>> bu konuda sarı kart silinmez...!özel durumlar kaptanın insifiyatinde...!

* Her üye son yazdığı mesajdan itibaren yazılan mesajları okuyup gerektiğinde cevaplamakla yükümlüdür... Bu bir bütünün parçası olmak adına önemlidir.

* Her üye gün sonunda menüsünü + içtiği su miktarını + yaptığı spor aktivitesini süresi ile+günlük mesaj sayısını bildirmekle yükümlüdür..

* Kaçamak yapanlar yaptıkları kaçamağın kalorisine göre,aynı gün içerisinde ekstra sportif faaliyette bulunacak ve bunu takıma yazacaklar.

* 3 Hafta arka arkaya kilo veremeyen takımdan çıkarılır...

sarı kartların silinmesi>>> genel bireyselde ilk 3 dereceye girenlerin sarı kartları silinir.her kilo verdiği hafta,bir önceki sarı kartı silinir...!

* yeni üyenin deneme süresi 3 haftadır,yeterli paylaşım ve takıma uyum sağladığı kanaatine varılınca listeye dahil edilir.

*her üye haftalık hedef belirlemeli ve hedefine ulaşmalıdır...%30 performans uygulamasında takımımızın ceza almaması için bu gerekli ve zorunludur...

*cuma kilo bildiriminden sonra kilo veremeyen üye yada üyeler,ceza olarak diğer takımlara gidip,o hafta kilo veremediklerini,bundan pişman olduklarını belirteceklerdir.. özetle,kendilerini ifşa edeceklerdir.

*
Takım kuralları ilerleyen zamanlarda güncellenecek ve yeni kurallar eklenecektir.

SPOR VE MESAJ SAYISI KONUSU İSE ŞU ŞEKİLDE;

spor ve mesaj sayısı başlangıç >>cuma günü sabahı
spor ve mesaj sayısı bitiş >>perşembe akşamı

yani cuma günü sporlarınızı ve mesaj sayılarınızı bildirirken,perşembe akşamına kadar olan sporlarınızı ve mesaj sayılarınızı toplayıp yazıyorsunuz.kilo bildirimini erken saatlerde yaptığımız için cuma günkü sporlar ve mesaj sayıları gelecek haftaya dahil ediliyor...

kilomuzu ve sporumuzu ve haftalık mesaj sayımızı şu şekilde bildiricez:

***ÖRNEKTİR***

kilo bildirimim

geçen hafta : 90,5
bu hafta :90,4
aradaki fark :0,1
hesaplanmış hali : %0,11

bu haftaki toplam sporum :115 dk
bu haftaki toplam mesaj sayım :35

GÜNLÜK GÜN SONU BİLDİRİMLERİMİZ ŞU ŞEKİLDEDİR

bugünkü menüm:
sabah

ara

öğle

ara

akşam

ara

içilen su:

yapılan spor dakikası:

mesaj sayım:

malesef evet,hastalıklar ve yoğunluktan ara vermek zorunda kalmıştım ve bünyem anında geri çok çabuk geri alıyor.
bu haftadan itibaren inşallah düzene giricem.

hep birlikte inş benim vucutt öle sormasu içsem yarıyorderler ya işte ben oyum bakma yoksa zamanınıda 45 kilo verdim
senin dediğin gibi iş güç derken saldık kendimizi neyse sil baştan

Günaydın kızlar yarın istanbula gidicez eşimin işi varmış. Annemleri görücem 2-3 günlükte olsa :) :)

tatlım kilo verdikten bir süre sonra vucut yapılan spora ve diyete alışıyor o yüzden duraklama evresi kaçınılmaz oluyor.bu durumlarda,ekstradan yürüyüş yapabilirisn.biraz diyetini değiştir,genellikle duraklamalarda 2 yada 3 günlük protein diyeti yapılıyor.direnç kırıldıktan sonrada normal diyete dönülüyor:KK34:

merhaba canım verdiğin bilgiler için teşekkürler=) bu arada hastaymışsın geçmiş olsun

günaydın kızlar dün ne kadar zor olsada 1,5 saat sporumu yaptım dün çok yoğun bir gündü kızlar arkadaş dün mercimek köftesi börek ve sütlaç getirmişti inanır mısınız 1 tanesine bile dokunmadım hepsini ev arkadaşıma yedirdim kkk =) olsun ama kız ne kadar yerse yesin kilo almıyor birde bize bak birazcık fazla kaçırsak yeni gün ile birlikte yeni kilolarla kalkıyoruz=( bu dünya gerçekten çoooooooookkkk adaletsiz çoookkkkk :KK37: :KK33: :KK76:

günaydın şekerler:KK3:

hep birlikte inş benim vucutt öle sormasu içsem yarıyorderler ya işte ben oyum bakma yoksa zamanınıda 45 kilo verdim
senin dediğin gibi iş güç derken saldık kendimizi neyse sil baştan
45 kilo çok güzel bir rakam,tebrik ediyorum canım seni.bir kez başarmışsın tekrar hepbirlikte başarıcaz evet:KK16:

mesaj sayısı neye göre attığımız mı bize gelenler mi
acaba
tatlım mesaj sayısı derken şu yazdığımız mesajlardan bahsediyorum mesela bak ben bu mesajımı numaralandırıyım.bugüden itibaren sizlerde başlayın numaralandırmaya 1. den başlayıp:KK34:

Günaydın kızlar yarın istanbula gidicez eşimin işi varmış. Annemleri görücem 2-3 günlükte olsa :) :)
senin adına çok sevindim tatlım,sana da değişiklik olur,kendini daha iyi hissedeceksin:KK16:

merhaba canım verdiğin bilgiler için teşekkürler=) bu arada hastaymışsın geçmiş olsun
çok teşekkür ederim:KK54:

Son düzenleme:
Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrrrr :KK3:

Hele şükür geçmişi bitirip gelebildim :KK1:
Maşallah bir gece uğramadım ne kaynatmışsınız :KK1: ama iyi geldi sabah sabah :KK1:
Uyanır uyanmaz anam bunlar neler konuştu acaba diyip işim biter bitmez damladım :KK34:

Çok şükür reglm bitmiş :KK1: öğlende işlerim bitince kendimi duşa atıp buruşana kadar yıkanmak istiyorum :KK60:
Küçük kuzuyuda tadilat başlamadan evvel yıkamıştım ( annemde evi soğuk diye yıkamamış ) 10 gün olucak kız yıkanmayalı :KK60: rekor kırdı ki normalde 4 günde bir yıkıyorum :KK1: Ben regl o ter derken iki kokarcaya döndük diye dün dalga geçtim nasıl kızıyor ben kokarca değilim diye :KK60:
Ana kız bir kırklanalım :KK1:

canım benim önümüzdeki hafta çok iyi sonuç alacağız inan bana yeter ki birbirimize destek olalım yaşasın kadın dayanışması :KK16::21:

İnşallah canım yarından itibaren çok daha dikkatli olacağım inşallah :KK34:
Normalde 7den evvel yemek yeriz ailecek ama bu hafta 6ya çekmeyi düşünüyorum o saati :KK34: çok acıkırsamda 8 gibi bir bardak ayran içerim diye düşünüyorum :KK34: bakalım bünye bu şekilde nasıl tepki verecek :KK34: deneyip göreceğim belki daha yararlı olur :KK34:

iyi akşamlar şekerlerim:KK3:
sabah kurs, çıkışta babamı ziyaret derken evime anca gelebildim:KK24:
bademciklerimde şişmiş,boğazımda da gıcık var,yani çok sinir bir durumdayım:KK31:boğazım böyleyken de su içemiyorum:2:
su içememek çok kötü yahu:KK25:

sağol canım benim,evet aynen öyle:KK16:

selam canım,çok iyi gidiyorsun süper:KK34:
başlangıç kilonu 92 olarak yazıyorum birde hedef kilonu yazarmısın canım.

tatlım kilo verdikten bir süre sonra vucut yapılan spora ve diyete alışıyor o yüzden duraklama evresi kaçınılmaz oluyor.bu durumlarda,ekstradan yürüyüş yapabilirisn.biraz diyetini değiştir,genellikle duraklamalarda 2 yada 3 günlük protein diyeti yapılıyor.direnç kırıldıktan sonrada normal diyete dönülüyor:KK34:

arkadaşlar gerekenleri yazmış zaten bende özetliyim.
artık takımda ve deneme sürecindesin:KK34:
kendini tanıtmanı istiyorum canım.şu anki kilon ve hedef kilonuda yazmalısın.

Canım çok geçmiş olsun sana :KK71:
Umarım bir an önce toparlanırsın :KK34:
Aslında bende yamulacak gibiyim ama direniyorum :KK1:
Dün nasıl bir halsizlik yaşadıysam akşam uğrayamadım bile hatta bir ara benim tansiyon yine düştü 9lara :KK53:
Eşim tadilatın yorgunluğunu ben attım ama sen daha yeni başlıyorsun atmaya diye tahmin yürüttü :KK1: sanırım öyle hatta şu mobilyalar gelip yerleşince ancak rahatlıyacağım sanırım :KK1:

X