Cuma Zayıflama Yarışması 8. Takım

8.takım kaptanı:moni
kaptan yardımcısı:efsax

25/02/2014 tarihi itibari ile;

8.TAKIM KURALLARI:

* Her üye kendi kilo bildirimini cuma günü en geç 11:00 kadar yüzde hesabı ile bildirmekle yükümlüdür...

* Kilo bildirimini önceden mazeret bildirmeksizin 3 kere aksatan yada geciktiren takımdan uzaklaştırılır.

>>> 1.sarı kart,2.sarı kart ve kırmızı kart ile diskalifiye...

sarı kartların silinmesi>>> bu konuda sarı kart silinmez...!

*cuma kilo bildirimlerinde, mutlaka o haftaki yapılan sporların toplamı ve mesaj sayılarının toplamı da yazılacak.

* Her üye haftada en az 30 mesaj yazmak zorundadır(cuma sabahından,perşembe gecesine kadar)Yapılan kontrollerde önceden mazeret bildirmeksizin 3 kere bu kuralı ihlal eden takımdan uzaklaştırılır..mesajlarınızı numaralandırınız...

sarı kartların silinmesi>>> bu konuda sarı kart silinmez...!özel durumlar kaptanın insifiyatinde...!

* Her üye son yazdığı mesajdan itibaren yazılan mesajları okuyup gerektiğinde cevaplamakla yükümlüdür... Bu bir bütünün parçası olmak adına önemlidir.

* Her üye gün sonunda menüsünü + içtiği su miktarını + yaptığı spor aktivitesini süresi ile+günlük mesaj sayısını bildirmekle yükümlüdür..

* Kaçamak yapanlar yaptıkları kaçamağın kalorisine göre,aynı gün içerisinde ekstra sportif faaliyette bulunacak ve bunu takıma yazacaklar.

* 3 Hafta arka arkaya kilo veremeyen takımdan çıkarılır...

sarı kartların silinmesi>>> genel bireyselde ilk 3 dereceye girenlerin sarı kartları silinir.her kilo verdiği hafta,bir önceki sarı kartı silinir...!

* yeni üyenin deneme süresi 3 haftadır,yeterli paylaşım ve takıma uyum sağladığı kanaatine varılınca listeye dahil edilir.

*her üye haftalık hedef belirlemeli ve hedefine ulaşmalıdır...%30 performans uygulamasında takımımızın ceza almaması için bu gerekli ve zorunludur...

*cuma kilo bildiriminden sonra kilo veremeyen üye yada üyeler,ceza olarak diğer takımlara gidip,o hafta kilo veremediklerini,bundan pişman olduklarını belirteceklerdir.. özetle,kendilerini ifşa edeceklerdir.

*
Takım kuralları ilerleyen zamanlarda güncellenecek ve yeni kurallar eklenecektir.

MUTLAKA OKUYUNUZ...!!!
***13. takımdan alıntıdır***
Yukarıda belirtilen kurallarımız uyulması gereken zorunlu kurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz için bunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğine içtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaç bunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz,nasıl yüreklendirdiğimizdir.kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdaki kişi bunu zaten anlayacaktır emin olun.Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyu sevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan,yada öğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarak bunları başararak da aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşız ve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmak istemediğimiz için,motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimse burada olmaz,herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun ve meşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım,birbirimize destek olalım.

EK OLARAK;
Kardeş takımımız: 3. takımdır.
kardeş takımın arada sırada topikleri ziyaret edilecek ve yardıma ihtiyaçları olduğunda yardım edilecek.
aynı şekilde bizimde yardıma ihtiyacımız olduğunda yardım istenilecek.

şu 3 linkdeki güncellemelerin son sayfalarını hergün okuyun,takip edin.

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=154953&page=15&p=32695734#post32695734

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...mans-uygulamasi-cuma-zayiflama-yarismasi.html

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=1049

HER ÜYE TAKIM LİSTESİNİ HAZIRLAMAYI ÖĞRENMEK ZORUNDADIR

1- YARIŞMACININ VERDİĞİ/ALDIĞI KİLONUN YÜZDE HESABI NASIL YAPILIR?
Formülümüz şu şekilde:
[(Etap başlangıç kilosu - Etap bitiş kilosu) / Etap başlangıç kilosu] x 100
Örnek: Yarışmacı 61 kilo. Bir hafta sonra 60,5 kiloya düşmüş olsun.
61-60,5 = 0,5
0,5 / 61 = 0,008196721
0,008196721 x 100 = %0,82

TAKIM YÜZDESİ HESAPLAMAK

yüzdeleri toplanarak, kişi sayısına bölünüyor...

SPOR VE MESAJ SAYISI KONUSU İSE ŞU ŞEKİLDE;

spor ve mesaj sayısı başlangıç >>cuma günü sabahı
spor ve mesaj sayısı bitiş >>perşembe akşamı

yani cuma günü sporlarınızı ve mesaj sayılarınızı bildirirken,perşembe akşamına kadar olan sporlarınızı ve mesaj sayılarınızı toplayıp yazıyorsunuz.kilo bildirimini erken saatlerde yaptığımız için cuma günkü sporlar ve mesaj sayıları gelecek haftaya dahil ediliyor...

kilomuzu ve sporumuzu ve haftalık mesaj sayımızı şu şekilde bildiricez:

***ÖRNEKTİR***

kilo bildirimim

geçen hafta : 90,5
bu hafta :90,4
aradaki fark :0,1
hesaplanmış hali : %0,11

bu haftaki toplam sporum :115 dk
bu haftaki toplam mesaj sayım :35

GÜNLÜK GÜN SONU BİLDİRİMLERİMİZ ŞU ŞEKİLDEDİR

bugünkü menüm:
sabah

ara

öğle

ara

akşam

ara

içilen su:

yapılan spor dakikası:

mesaj sayım:

arkadaşlar 2 önemli konumuz var bunları da bildirmek istiyorum:nazar:

1.performans uygulamasında ,takım genel ortalamamız %30 un altına düşmemeli.buda demek oluyor ki her hafta az da olsa düzenli kilo vermek durumundayız.

takımımız her hafta %30 un altında olduğu için cezaları biz alıyoruz ve ben 4 hafta boyunca genel listeleri hazırlamak zorunda kalıyorum.bu benim mecburiyetim değil çünkü ceza takımın cezası benim değil..

büyük ihtimal bu uygulamaya şöyle bir ek gelecek;aynı takım 2 ceza üst üste alamaz..bu da demek oluyorki ne yapıp edip mutlaka takım ortalamamızı yükseltmeliyiz.

takımımız tekrar ceza alırsa,bu sefer listeleri size hazırlatıcam bilginize..

bunlar da takımızın içler acısı durumu:KK47:

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=638656&p=31377343#post31377343
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=638656&page=4&p=32889591#post32889591
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=638656&page=4&p=33001885#post33001885
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=638656&page=5&p=33880760#post33880760
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=638656&page=5&p=34138915#post34138915

2.her cuma takımımızın listesini ben hazırlıyorum,bundan sonra her hafta biriniz bu listeyi hazırlayacak ve paylaşım alanında paylaşacak.herkes liste hazırlamayı öğrensin..

listeler paylaşım alanında şu şekilde paylaşılıyor;

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=1045&p=34128314#post34128314

uygulamamız 7 martta başlayacak..

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrr :KK3:

Bugün öldüm bittim yorgunluktan :26:
Uyandığımdan beri bir baş ağrısıda olunca çalışmak çok daha zordu ama şükür artık baya bir hafifledi :KK34:
Eşim çok fazla mükemmelliyetçi olduğu için hala boyayla uğraşıyor :KK1:
Salona 2 kat geçtiği halde son bir kat daha geçeceğim diye tutturdu :KK1: dedim bana bulaşmada ne yaparsan yap :KK60:
Zaten Allah razı olsun sabahtan beri sen git yat başın geçsin ben yaparım diyor ama bende yatmak istemedim :KK34:

Bu gece kuzularım olmadan son gecem :KK53:
Akşam üzere anneme geçtik yemek için :KK34: küçük kuzum bizi çok özlemiş :KK1: gelir gelmez yapıştı boynuma anneciğim çot özledim seni artık ne zaman bitecek doktora gitmen dedi :KK1:
Çocukcağız ağlayıp durmasın diye ben her akşam karnım ağrıyor yine doktora gideyimde ilaç versinler diye kaçıyorum evime :KK1:

Babam bugün benim küçük kuzuya kız sen gidince arkandan göbek atacağım demiş :KK60:
Biz gelir gelmezde babam sor bakalım yarın ben ne yapacağım dedi babam :KK1: sorduk dedem arkamdan göbek atacakmış anneciğim diyor :KK60:

8.takım kaptanı:moni
kaptan yardımcısı:efsax

25/02/2014 tarihi itibari ile;

8.TAKIM KURALLARI:

* Her üye kendi kilo bildirimini cuma günü en geç 11:00 kadar yüzde hesabı ile bildirmekle yükümlüdür...

* Kilo bildirimini önceden mazeret bildirmeksizin 3 kere aksatan yada geciktiren takımdan uzaklaştırılır.

sarı kartların silinmesi>>> bu konuda sarı kart silinmez...!

*cuma kilo bildirimlerinde, mutlaka o haftaki yapılan sporların toplamı ve mesaj sayılarının toplamı da yazılacak.

* Her üye haftada en az 30 mesaj yazmak zorundadır(cuma sabahından,perşembe gecesine kadar)Yapılan kontrollerde önceden mazeret bildirmeksizin 3 kere bu kuralı ihlal eden takımdan uzaklaştırılır..mesajlarınızı numaralandırınız...

sarı kartların silinmesi>>> bu konuda sarı kart silinmez...!özel durumlar kaptanın insifiyatinde...!

* Her üye son yazdığı mesajdan itibaren yazılan mesajları okuyup gerektiğinde cevaplamakla yükümlüdür... Bu bir bütünün parçası olmak adına önemlidir.

* Her üye gün sonunda menüsünü + içtiği su miktarını + yaptığı spor aktivitesini süresi ile+günlük mesaj sayısını bildirmekle yükümlüdür..

* Kaçamak yapanlar yaptıkları kaçamağın kalorisine göre,aynı gün içerisinde ekstra sportif faaliyette bulunacak ve bunu takıma yazacaklar.

* 3 Hafta arka arkaya kilo veremeyen takımdan çıkarılır...

sarı kartların silinmesi>>> genel bireyselde ilk 3 dereceye girenlerin sarı kartları silinir.her kilo verdiği hafta,bir önceki sarı kartı silinir...!

* yeni üyenin deneme süresi 3 haftadır,yeterli paylaşım ve takıma uyum sağladığı kanaatine varılınca listeye dahil edilir.

*her üye haftalık hedef belirlemeli ve hedefine ulaşmalıdır...%30 performans uygulamasında takımımızın ceza almaması için bu gerekli ve zorunludur...

*cuma kilo bildiriminden sonra kilo veremeyen üye yada üyeler,ceza olarak diğer takımlara gidip,o hafta kilo veremediklerini,bundan pişman olduklarını belirteceklerdir.. özetle,kendilerini ifşa edeceklerdir.

*
Takım kuralları ilerleyen zamanlarda güncellenecek ve yeni kurallar eklenecektir.

MUTLAKA OKUYUNUZ...!!!
***13. takımdan alıntıdır***
Yukarıda belirtilen kurallarımız uyulması gereken zorunlu kurallarımızdır. Ama şu bir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz için bunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğine içtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaç bunları yaparken birbirimizi nasıl motive ettiğimiz,nasıl yüreklendirdiğimizdir.kimse düşünmesin ki ''ben karşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdaki kişi bunu zaten anlayacaktır emin olun.Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyu sevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan,yada öğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarak bunları başararak da aslında bir zafer kazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşız ve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmak istemediğimiz için,motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimse burada olmaz,herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun ve meşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım,birbirimize destek olalım.

EK OLARAK;
Kardeş takımımız: 3. takımdır.
kardeş takımın arada sırada topikleri ziyaret edilecek ve yardıma ihtiyaçları olduğunda yardım edilecek.
aynı şekilde bizimde yardıma ihtiyacımız olduğunda yardım istenilecek.

şu 3 linkdeki güncellemelerin son sayfalarını hergün okuyun,takip edin.

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=154953&page=15&p=32695734#post32695734

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...mans-uygulamasi-cuma-zayiflama-yarismasi.html

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=1049

HER ÜYE TAKIM LİSTESİNİ HAZIRLAMAYI ÖĞRENMEK ZORUNDADIR

1- YARIŞMACININ VERDİĞİ/ALDIĞI KİLONUN YÜZDE HESABI NASIL YAPILIR?
Formülümüz şu şekilde:
[(Etap başlangıç kilosu - Etap bitiş kilosu) / Etap başlangıç kilosu] x 100
Örnek: Yarışmacı 61 kilo. Bir hafta sonra 60,5 kiloya düşmüş olsun.
61-60,5 = 0,5
0,5 / 61 = 0,008196721
0,008196721 x 100 = %0,82

TAKIM YÜZDESİ HESAPLAMAK

yüzdeleri toplanarak, kişi sayısına bölünüyor...

SPOR VE MESAJ SAYISI KONUSU İSE ŞU ŞEKİLDE;

spor ve mesaj sayısı başlangıç >>cuma günü sabahı
spor ve mesaj sayısı bitiş >>perşembe akşamı

yani cuma günü sporlarınızı ve mesaj sayılarınızı bildirirken,perşembe akşamına kadar olan sporlarınızı ve mesaj sayılarınızı toplayıp yazıyorsunuz.kilo bildirimini erken saatlerde yaptığımız için cuma günkü sporlar ve mesaj sayıları gelecek haftaya dahil ediliyor...

kilomuzu ve sporumuzu ve haftalık mesaj sayımızı şu şekilde bildiricez:

***ÖRNEKTİR***

kilo bildirimim

geçen hafta : 90,5
bu hafta :90,4
aradaki fark :0,1
hesaplanmış hali : %0,11

bu haftaki toplam sporum :115 dk
bu haftaki toplam mesaj sayım :35

GÜNLÜK GÜN SONU BİLDİRİMLERİMİZ ŞU ŞEKİLDEDİR

bugünkü menüm:
sabah

ara

öğle

ara

akşam

ara

içilen su:

yapılan spor dakikası:

mesaj sayım:

Canım ellerine ve emeğine sağlık :KK71:
Sanırım bu kurallar senin dönüşünden itibaren geçerli yanlış anlamadıysam :KK34:
Hayır şu anda okadar paylaşımda bulunmadımda :KK1: ama önümüzdeki cumadan itibaren söz bende sayıları tam bildireceğim :KK34:

Selamün Aleyküm kızlarrrrrrrrrr :KK3:

Bugün öldüm bittim yorgunluktan :26:
Uyandığımdan beri bir baş ağrısıda olunca çalışmak çok daha zordu ama şükür artık baya bir hafifledi :KK34:
Eşim çok fazla mükemmelliyetçi olduğu için hala boyayla uğraşıyor :KK1:
Salona 2 kat geçtiği halde son bir kat daha geçeceğim diye tutturdu :KK1: dedim bana bulaşmada ne yaparsan yap :KK60:
Zaten Allah razı olsun sabahtan beri sen git yat başın geçsin ben yaparım diyor ama bende yatmak istemedim :KK34:

Bu gece kuzularım olmadan son gecem :KK53:
Akşam üzere anneme geçtik yemek için :KK34: küçük kuzum bizi çok özlemiş :KK1: gelir gelmez yapıştı boynuma anneciğim çot özledim seni artık ne zaman bitecek doktora gitmen dedi :KK1:
Çocukcağız ağlayıp durmasın diye ben her akşam karnım ağrıyor yine doktora gideyimde ilaç versinler diye kaçıyorum evime :KK1:

Babam bugün benim küçük kuzuya kız sen gidince arkandan göbek atacağım demiş :KK60:
Biz gelir gelmezde babam sor bakalım yarın ben ne yapacağım dedi babam :KK1: sorduk dedem arkamdan göbek atacakmış anneciğim diyor :KK60:

Canım ellerine ve emeğine sağlık :KK71:
Sanırım bu kurallar senin dönüşünden itibaren geçerli yanlış anlamadıysam :KK34:
Hayır şu anda okadar paylaşımda bulunmadımda :KK1: ama önümüzdeki cumadan itibaren söz bende sayıları tam bildireceğim :KK34:

aleyküm selam banucum:KK16:
Allah kolaylık versin tatlım çok fazla yoruluyorsun ama sonucu seni çok mutlu edecek bir şey için,keşke tüm yorgunluklarımız böyle olsa:21:rabbim yeni eşyalarınla yuvanda,yavrularınla,eşinle, huzurla, mutlulukla,sağlıkla oturmayı nasip etsin inşallah..aminnn:KK16:

evet banucum ben bi gidip geleyimde önümüzdeki haftadan itibaren inşallah başlıcaz,bu hepimiz için iyi olacak canımcım yaza bir şey kalmadı bu yıl sonuna kadar kilo derdinden sonsuza dek kurtulucaz rabbimin izniyle:KK34:

Sabah gayet güzel
Öğlen keşke köfteli patateslerin sadece köftesi olsaydı..En azından makarnayla dengelerdin
Patlamış mısır meyve yanında fazla görünüyor ama affedilir..

canım ben et yememde o yüzden sadece patatesleri yedim
patlamış mısır çok kalorili ama canım çok çekti bir daha olmayacak
abur cubur oluyor diyette olan birine hiç yakışmıyor

aleyküm selam banucum:KK16:
Allah kolaylık versin tatlım çok fazla yoruluyorsun ama sonucu seni çok mutlu edecek bir şey için,keşke tüm yorgunluklarımız böyle olsa:21:rabbim yeni eşyalarınla yuvanda,yavrularınla,eşinle, huzurla, mutlulukla,sağlıkla oturmayı nasip etsin inşallah..aminnn:KK16:

evet banucum ben bi gidip geleyimde önümüzdeki haftadan itibaren inşallah başlıcaz,bu hepimiz için iyi olacak canımcım yaza bir şey kalmadı bu yıl sonuna kadar kilo derdinden sonsuza dek kurtulucaz rabbimin izniyle:KK34:

Sorma canım gerçekten yorgunluk ama işte dediğin gibi netice rahatlatacak inşallah :KK1:

Evet yaaa yaz gelicek ve ben hala yerimde sayıyorum :26:
Ne güzel veriyorum diye sevinirken giden sadece ödemmiş sanırım ki aynen geri geldi :26: hayır regl olmam gerekirken oda yok meydanda :KK53: Birde dün gece acayip acayip rüyalar gördüm :KK1: hesapta 3.cü geliyormuş :KK1: anam uyanır uyanmaz ne oluyor len oldum :KK60: spiral var ama nedense hep bende bir güme gideceğim korkusu var kaç senedir ve aklıma gelen başıma gelmez inşallah :KK1: hayır küçük kuzuyu doğururken 10 sene arayla doğurdum ama 3.cüyü doğurursam 4 sene sonra gelirim demiştim doktora :KK60: şimdi kehanetim tutarsa diye tutuştum :KK60:
Yeni evliykende birini 20le diğerini 30la doğracağım diye dalga geçerken gerçekten başıma geldi :KK1: Tırrrrrrrrrrrsıyorummmmmmmmm :KK60: :KK60: :KK60:

10 gün içinde olmazsam artık vay halime :KK1:
Rabbim isteyene versin ilk evvela :KK34:
Nasıl bir psikolojiyse spirale rağmen hep o korkuyu yaşıyorum :26:

Sorma canım gerçekten yorgunluk ama işte dediğin gibi netice rahatlatacak inşallah :KK1:

Evet yaaa yaz gelicek ve ben hala yerimde sayıyorum :26:
Ne güzel veriyorum diye sevinirken giden sadece ödemmiş sanırım ki aynen geri geldi :26: hayır regl olmam gerekirken oda yok meydanda :KK53: Birde dün gece acayip acayip rüyalar gördüm :KK1: hesapta 3.cü geliyormuş :KK1: anam uyanır uyanmaz ne oluyor len oldum :KK60: spiral var ama nedense hep bende bir güme gideceğim korkusu var kaç senedir ve aklıma gelen başıma gelmez inşallah :KK1: hayır küçük kuzuyu doğururken 10 sene arayla doğurdum ama 3.cüyü doğurursam 4 sene sonra gelirim demiştim doktora :KK60: şimdi kehanetim tutarsa diye tutuştum :KK60:
Yeni evliykende birini 20le diğerini 30la doğracağım diye dalga geçerken gerçekten başıma geldi :KK1: Tırrrrrrrrrrrsıyorummmmmmmmm :KK60: :KK60: :KK60:

10 gün içinde olmazsam artık vay halime :KK1:
Rabbim isteyene versin ilk evvela :KK34:
Nasıl bir psikolojiyse spirale rağmen hep o korkuyu yaşıyorum :26:
oy oy rabbim isteyenlere versin inşallah:KK52:
ayy okuyunca bende tırstım kız:KK1:yani kehanetlere bakarsan tırsda bence:KK1:

kızlar,sevgili püsküüt şöyle bir oylama açmış,takımın oyunu evet olarak kullanmayı düşünüyorum.sizlerde okuyun anlayın ve bana fikirlerinizi söyleyin ortak bir karar alalım..
bu arada bu uygulama bizim takım yüzünden gündeme geldi.şöyleki;üst üste cezaları hep biz aldığımız ve ben hep ceza olarak genel listeleri hazırladığımdan dolayı böyle bir uygulamaya gerek duyuldu ve oylamaya sunuldu:KK30:

konu şu;

OYLAMA

Öneri:

Performans uygulaması sonuçlarına göre; iki ay üst üste aynı takım ceza alamaz.

Cevaplar:

2. TAKIM : EVET / HAYIR
3. TAKIM : HAYIR
4. TAKIM : HAYIR
5. TAKIM : EVET
8. TAKIM : EVET / HAYIR
9. TAKIM : EVET / HAYIR
13. TAKIM : HAYIR
14. TAKIM : EVET / HAYIR

Dikkat!
* Oylama 28 Şubat Cuma günü sona erecektir.
* Oylama kararınızı lütfen ilgili uygulamadan haberdar olan üyelerle görüşerek veriniz.
* Toplam takım sayımız sekiz olduğu için; oylama sonucunda evet/hayır seçeneklerinden birinin en az beş oy alması gerekmektedir.

oy oy rabbim isteyenlere versin inşallah:KK52:
ayy okuyunca bende tırstım kız:KK1:yani kehanetlere bakarsan tırsda bence:KK1:

:KK1: :KK1: :KK1: Sorma eşime anlattımda adam gülüyor olacağına bak diye :KK1:
İnan kilom bu kadar olmasa dert etmemde felaket korkuyorum :KK1: hem tam rahata erdim hemde benim ufaklık öyle birşey olsa kesin kendine oyuncak eder :KK60: çocuk heder olur :KK1: zaten bir ara oda anne karnında bebek var diyip duruyordu koca göbeği görünce :KK1:

İnan sabahtan beri dua ediyorum regl olayım diye :KK34: Rabbim özlemini çekenlere nasip etsin önce ...Aminnnnnn

Dün yediklerimi paylaşmayı unutmuşum :KK1:

Hemen aklımdayken bugünki menüyle birlikte yayınlayayım :KK34:

Dünki menü;
Sabah;
Yumurtalı omlet
2 kk beyaz peynir
3 zeytin
2 fincan şekersiz çay

ara;
1 fincan şekersiz çay

Öğlen;
2 elma
1 portakal
3 kurabiye

ara;
1 şekersiz nescafe

Akşam;
1 kepçe kurufasulye
3 YK pilav
1 orta boy salata
1 bardak ayran

Gece;
1 fincan şekersiz çay

Bugünki menüm ;
sabah;
2 haşlama yumurta
2 kk beyaz peynir
1 fincan şekersiz çay

ara;
1 şekersiz çay

Öğlen;
koca bir kase göbek salata
1 fincan şekersiz nescafe

ara;
1 şekersiz çay

Akşam;
2 Yk sucuklu yumurta
2 milföy böreği
1 kase cacık

( çok saçma menüler oldu biliyorum ama o dağınıklık içinde yemek bile yapmak gelmiyor içimden :KK53: akşamlarıda annemde ne bulursak onu yiyoruz mecbur :KK1: )
İnşallah cumadan sonra menülerimde düzene girer tadilat bittiği andan itibaren :KK34:

Bugün ancak 1 litre yine su içtim :26: bu hafta eksi bekleyemiyorum bile :KK53:

Evet canım kendime göre arkadaş çevrem var ama yinede bir aile gibi olmuyor..
Kimsenin kapısını habersiz çalamıyorsun.Haftada 1 anca görüşülüyor.
Eşin desteği gibisi yok yaban ellerde...
Umarım senin eşinde en kısa zamanda destek olur bu zor günlerinde..

Benim oğlum ayrıca çok zor bir bebekti ve hala da öyle.İlk günden itibaren meme emmedi.6 ay sağarak besledim.Sonrası 6 ay süren her yemek sonrası kusma dönemi başladı.Kusma iştahsızlığa sebebiyet verdi ve sonuç itibari ile iştahsız bir oğlum var.Bir anne için çok yıpratıcı...
Ayrıca geceleri geniz etinden dolayı sık sık uyanırdı.Sabah 4.30-5 lerde güne başlardık.2-3 saatlik uykuyla çok geçirdim günümü...Eşim fosur fosur uyurken çok kızdım kendisine.Bir gün de olsun bana "hadi 2 saat uyu da ben oğlana bakayım"demedi o günlerde...
Ama diyorum ya şuan herşey bambaşka.Ben bunu bebeğimin artık büyüyüp babasıyla iletişim kurabilmesine bağlıyorum.

Cnm aynı şeyleri yaşamışız ben hala yaşıyorum :) bn de ilk 6 ay sağdım ama şimdi 1-2 aydır emiyo geceleri sağmıyorum artık yanımda yatıyo acıkınca meme açık emiyo. Bizde sabah 5 te kalkıyoruz çocuk kurulmuş saat gibi 5 olunca gözler açık. Bu gece eşim baktı. Dün bebeğin yoğurdunu o mayaladı. Bana ne yapmamı istiyosan söyle dedi :)

Dünkü menüm
Sabah : Menemen - peynir - zeytin - 2 dilim ekmek - rezene çayı
Öğle : cicibebe - süt
Akşam : omlet - humana süt çayı

Efsax hoşgeldin. Düğün telaşı zayıflatıyor zaten az da dikkat ettin mi tamamdır :KK66: çok güzel bi gelin olacaksın. Çabuk geçiyor o günler ben 20 yaşında evlendim çocuktum resmen oyun gibi geliyodu herşey :) 20 çokta küçük değil ama eşimde bende çocuk ruhluyuz. İnş güzel mutlu huzurlu bi yuvan olur

slm kızlar takımda kımler kaldı kımler geldı bılmıyorum gelenler hosgeldı ızıne ayrılmıstım nısan telasıydı ıstemeydı derken burayla ılgılenemıyorum dıye dugune kadar tekrar yarısa kaldım yerden devam edıcem ınss ızınden donuyorum ve bu hafta lıstedeyım ıns ayse ablam ızıne cıkmıs sanırım o gelene kadar kaptan yardımcısı olarak elımden gelenı yapıcam yanlız bu hafta ev tasıma telaslarım var bı kusurum olursa affola ınss

canım hoşgeldin bende bu kız nerelerde ayrıldımı yoksa diyordum:KK53: eskilerden pek kalan yokta takipteyim kimler var diye:KK52::KK52:

arkadaşlar 2 önemli konumuz var bunları da bildirmek istiyorum:nazar:

1.performans uygulamasında ,takım genel ortalamamız %30 un altına düşmemeli.buda demek oluyor ki her hafta az da olsa düzenli kilo vermek durumundayız.

takımımız her hafta %30 un altında olduğu için cezaları biz alıyoruz ve ben 4 hafta boyunca genel listeleri hazırlamak zorunda kalıyorum.bu benim mecburiyetim değil çünkü ceza takımın cezası benim değil..

büyük ihtimal bu uygulamaya şöyle bir ek gelecek;aynı takım 2 ceza üst üste alamaz..bu da demek oluyorki ne yapıp edip mutlaka takım ortalamamızı yükseltmeliyiz.

takımımız tekrar ceza alırsa,bu sefer listeleri size hazırlatıcam bilginize..

bunlar da takımızın içler acısı durumu:KK47:

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=638656&page=4&p=32889591#post32889591
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=638656&page=4&p=33001885#post33001885
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=638656&page=5&p=33880760#post33880760
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=638656&page=5&p=34138915#post34138915

2.her cuma takımımızın listesini ben hazırlıyorum,bundan sonra her hafta biriniz bu listeyi hazırlayacak ve paylaşım alanında paylaşacak.herkes liste hazırlamayı öğrensin..

listeler paylaşım alanında şu şekilde paylaşılıyor;

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=1045&p=34128314#post34128314

uygulamamız 7 martta başlayacak..
Ayşe ablacım paylaşımlarını tek tek okudum ve buraya ne kadar emek harcadıgını zaten bılıyorum ve daha ıyı anlıyorum. İşlerimin yoğunluğu nedeniyle bu konuda yardımcı olamayacağım gibi takımımızı kötü etkiliyor olacağım bu yuzden takımdan ayrılıp uzaktan takip etmeyi tercih etmek durumundayım. Sizlerle sohbet etmek paylaşımda bulunmak çok güzel ama iş yerindeki sorumluluklarm arttığı için buraya yetişemiyorum. Umarım herkes en kısa sürede istediği kgya düşer Rabbim yardımcınız olsun....

hoşgeldin tatlım:KK16:

ben takım kaptanıyım,ismim Ayşe.

şu anki kilonu ve hedef kilonu yazmanı rica ediyorum canım:nazar:

ara öğünün güzel:KK34:

evet canım deneme sürecindesin,ilk sayfada kurallarımız yazılı senden ricam baştan sona iyice üşenmeden okuman:nazar:
deneme sürecinin zamanı tamamen sana bağlı yeterli paylaşımı,azmi,isteği görürsem daha kısa sürede de listede olabilirsin:KK34:

inşallah hep birlikte çok güzel kilolar verip hedeflerimize ulaşıcaz:KK16:

ben bu hafta pek burada olamıcam şehir dışına çıkıyorum,geldiğimde kaynaşırız artık..takımdaki arkadaşların seni yalnız bırakmayacaklardır:KK34:

senin nezdinde takım kurallarımızı bir kez daha paylaşayım..

merhabalar tekrardan şuanki kilom 76 hedef kilom 63 yani 13 kilo fazlam var :KK14: ama bu kiloların gideceğine inancım tam

bu arada ismim ırmak bende memnun oldum evet okudum kuralları ama şu kiloyu yüzde hesabıyla bildirme işini çok anlayamadım doğru yaparım inşallah evet birlikte olduktan sonra birbrimizi motive ederek kilo verebilirz bende aynı düşüncedeyim:KK1:

X