🏃‍♀️70'lerden 50'lere🏃‍♀️

Günaydınlar herkese, iyi pazarlar. Ben dun menu yazmadım çünkü bu sabah başlıyorum artık diye dun sevdiğim ama zararlı olan bazı şeylerden yedim🫣 tabi ne kadar iyi yaptım tartışılır. Bugün artık motive bir şekilde menu ve Spor yazarak başlıyorum. Kahvaltımı ettim. Bu arada 2 saat fark var galiba arada.

Bilinçli değildik yada güvendik gençliğe 🤣 bakmayın öyle dediğime ben değerlendiremedim 15 kilo bana emzirmeden kalan iki çocuk. Doğum sonrası başladığım yere hep dönmüştüm ben 🙈 ama şimdiki aklım olsa daha çok temiz beslenirdim
Yani aynı şekilde hamilelikte değil de sonra emzirirken sıkıntı oluyor benim. Gece de emiyor vs. Emzirmelerden sonra bir seyler yiyesim geliyor. İlkinde bu yüzden insülin direnci çıkmıştı.

Günaydınlar herkese, iyi pazarlar. Ben dun menu yazmadım çünkü bu sabah başlıyorum artık diye dun sevdiğim ama zararlı olan bazı şeylerden yedim🫣 tabi ne kadar iyi yaptım tartışılır. Bugün artık motive bir şekilde menu ve Spor yazarak başlıyorum. Kahvaltımı ettim. Bu arada 2 saat fark var galiba arada.
Günaydın Clair, iyi pazarlar 😊

Evet dün abur cuburlarla vedalaştıysan bugün ilk menü için hazırsın :) Bizler kilo verdiğimiz zaman Cuma günleri bir tane kaçamak hakkı kullanıyoruz. Bazı diyetisyene giden arkadaşlarımızın da 1 günlük çıldırma günleri hakkı var :)))

2 saat fark deyince aklıma Hollanda, İsveç, Almanya falan geldi, sen hangi ülkedesin?

Örnegin 5200 adım; (5000×35)+(200×0.035)
civcicim örnekte 5000×0,035 olmayacak mı👀 bu grup benim gibi sözelciler için giderek zorlaşmaya başladı adımı da hesaplayım yazıyorum 😂
Canım sen toplam adımı direkt 0.035 ile çarp, toplamayla uğraşma, zaten aynı sonuç çıkacak. Civcivim o formülü yazdığında puan farkından dolayı yazmıştı. Şimdi eşit, formülü silmeyi unutmuş sadece.
Saricivcivcikcik Saricivcivcikcik

11.00 Türk kahvesi
11.30 salatalık, maydonoz, yumurta, zeytin, beyaz peynir
13.00 kuru yemiş, ev yapımı limonata
15.00 yarmalı nohutlu yoğurt çorbası, 1 dilim tam tahıllı ekmek
19.00 1 kaşık pirinç pilavı, 2 kaşık et sote
2 kurabiye😶 regli kurbanıyım :olamaz:

Temizlik 40 dk = 40 puan
Zumba 30dk= 150 puan
50 ipsiz zıplama= 12.5
5032 adım = 5032 x 0,035 = 176, 12
Toplam = 378,62 puan

Tarambolinde zıplamayı ipsiz atlama saydım çünkü sadece zıpladım hareket olsun diye :KK73:

Yeni gelen arkadaşlar hepinize selamlar 🌸 ben de doğum kilolarımla savaşıyorum,pandemide kilo alıp üzerine hamile kalıp 85kg ile doğuma gittim üstelik hamilelik şekerim de vardı insülin iğnesi kullandım hamilelik süresince ama hiç umudunuzu kaybetmeyin şimdi hamile kaldığım kiloya yaklaştım sayılır bir de pandemi kilolarımı verirsem çok mutlu olucam beraber savaşıcaz ve gidecek kilolar:KK49::KK68:

11.00 Türk kahvesi
11.30 salatalık, maydonoz, yumurta, zeytin, beyaz peynir
13.00 kuru yemiş, ev yapımı limonata
15.00 yarmalı nohutlu yoğurt çorbası, 1 dilim tam tahıllı ekmek
19.00 1 kaşık pirinç pilavı, 2 kaşık et sote
2 kurabiye😶 regli kurbanıyım :olamaz:

Temizlik 40 dk = 40 puan
Zumba 30dk= 150 puan
50 ipsiz zıplama= 12.5
5032 adım = 5032 x 0,035 = 176, 12
Toplam = 378,62 puan

Tarambolinde zıplamayı ipsiz atlama saydım çünkü sadece zıpladım hareket olsun diye :KK73:
Afiyet olsun balım limonata da şekerli muhtemelen dimi 😁 tamam kurabiyeleri görmeyelim olur öyle arada hele söz konusu reglken🤣
Spor mükemmel🤩 kurabiyenin acısı cikmis:KK70:

Enercim aciklamis balım yazmama gerek kalmadi puan konusunu🥰 enerji_kusagi enerji_kusagi teşekkür ederim balım valla cok hora geçti gece bu sefer de diger buzluk akitmis iki saattir onunla cebellesiyorum beni sınıyorlar bunlar😄

İyi yapmışsın afiyet olsun 😁 ama zaten cuma günleri kcamak hakkimiz oluyor eksi geldiysek ödül veriyoruz kendimize 🤩 yani bir daha yiyemicem diye düşünme.

Nerede yaşıyorsun canım?
Tamam bugün menunu takip ediyoruz ona gore👀

Ayy çok yoruldum kızlar sabah ekmek yaptım birsuru yaparken balkona cikiyim dedm ne goruyum:KK70: buzluk akitmis. Onu çektim çekmişken tüm Balkonu elimle sildim geri yerine oturttum altina ortu serdim bakalım yine akacakmi🤨
Beyaz eşyaları anlamak ck zor bazen kendi kendilerine düzeliyorlar🤣 inş düzelir.

Bi markete gitmem lazım ama bi dinlenirken kahve iciyim buraya bakiyim dedim:kahve:

Kahve içen varsa söylesin simdi koycam :KK3: rakip takıma yanında cikileta ve lokum ikramimizdir

Ayy çok yoruldum kızlar sabah ekmek yaptım birsuru yaparken balkona cikiyim dedm ne goruyum:KK70: buzluk akitmis. Onu çektim çekmişken tüm Balkonu elimle sildim geri yerine oturttum altina ortu serdim bakalım yine akacakmi🤨
Beyaz eşyaları anlamak ck zor bazen kendi kendilerine düzeliyorlar🤣 inş düzelir.

Bi markete gitmem lazım ama bi dinlenirken kahve iciyim buraya bakiyim dedim:kahve:

Kahve içen varsa söylesin simdi koycam :KK3: rakip takıma yanında cikileta ve lokum ikramimizdir
Civcivim 9 bucuk gibi kalktım hala kahve içemedim:) 5 dk yeni oturdum😄tatile gitmek istemiyorum artik 🤔🤔bi sade kahveni içerim yanında bisey almam tesekkur ederim🥰🥰

Civcivim 9 bucuk gibi kalktım hala kahve içemedim:) 5 dk yeni oturdum😄tatile gitmek istemiyorum artik 🤔🤔bi sade kahveni içerim yanında bisey almam tesekkur ederim🥰🥰
Ayy kıyamam dinlene dinlene yap lisbetim yorma kendini😐 tatil dönüşü evet biraz öyle oluyor🤭
Al bakalım sene kahve☕🍫🍰🍬🍪😈😈😈

Aman haa, Civcivim kahve yanında bir şey vermezse bil ki kahveye şeker katacaktır :KK70:

Günaydın

Kötü olmuş canım ya 😞

afiyet olsun ekmeklerin için de kahve ye de

Afiyet olsun balım limonata da şekerli muhtemelen dimi 😁 tamam kurabiyeleri görmeyelim olur öyle arada hele söz konusu reglken🤣
Spor mükemmel🤩 kurabiyenin acısı cikmis:KK70:

Enercim aciklamis balım yazmama gerek kalmadi puan konusunu🥰 enerji_kusagi enerji_kusagi teşekkür ederim balım valla cok hora geçti gece bu sefer de diger buzluk akitmis iki saattir onunla cebellesiyorum beni sınıyorlar bunlar😄
Rica ederim balım :)

Diğer buzluk dediğin derin dondurucu mu, 2.dolap mı?

Allah Allah ne oluyor bu aletlere balım hepsi birden 😑

Balım yine uzun bir yazı olacak 🙈 biraz teknik bilgi verecem hazır ol, Makine dersi falan gördümya bir işe yarasın :KK70:

Buzdolaplarının arkasında su akınca dolan bir hazne oluyor, dolap motorunun fanının olduğu kısımda ve orası genelde yarı açık oluyor. Birkaç vida ile üzerine kaput/kapak tarzı hava alan bir şeyle kapatılıyor. Onun gideri dolabın içinde oluyor. Dolabı boşalttıysan orta gövdenin duvarında rafların arkasında(kapak rafları değil) minik bir havuz ve ortasında gider deliği var. O delikten arkadaki hazneye buzlanma vs suları akıyor. Deliği göremiyorsan üzeri ince bir kaplama kapak ile kapalıdır, onun ayrımını fark edersin. O kaplamanın arka duvarı ayrıca dolap içi soğutma yapan ve biraz buz tutan bir yer. Su rahatça akmıyorsa buzlanma artar. Kaplama vidalarla 2-4 taraftan tutturulmuştur. Vidayı da gizlemişlerse parmak ucu büyüklüğünde yuvarlak tıpa gibi aksesuar vardır. Bunlar hep geçmeli sistem estetik görünsün diye. Onları siz kolayca sökebilirsiniz. O gider deliğine ufak bir şey düşüp tıkamış olabilir. Onun deliğini bir şey sokup (çöp şiş, şiş vs) temizle. Bir bardak su döküp dene bi su birikip içeri taşıyor mu rahatça akıyor mu? Elin değmişken sirkeli su dök deliğe, o su arka hazneye gider, giderin bekleme kaynaklı koyulaşan sıvılarını da söker. Bunu yapacaksan önce arka hazneyi boşaltıp öyle sirkeli suyu dök. Dolabın içindeki hava da daha ferah olacaktır. Balım parçalara çok haşin davranmadıkça bozamazsınız, çekinmeden deneyebilirsiniz. İnşaallah işinize yarar bu bilgi :)

Rica ederim balım :)

Diğer buzluk dediğin derin dondurucu mu, 2.dolap mı?

Allah Allah ne oluyor bu aletlere balım hepsi birden 😑

Balım yine uzun bir yazı olacak 🙈 biraz teknik bilgi verecem hazır ol, Makine dersi falan gördümya bir işe yarasın :KK70:

Buzdolaplarının arkasında su akınca dolan bir hazne oluyor, dolap motorunun fanının olduğu kısımda ve orası genelde yarı açık oluyor. Birkaç vida ile üzerine kaput/kapak tarzı hava alan bir şeyle kapatılıyor. Onun gideri dolabın içinde oluyor. Dolabı boşalttıysan orta gövdenin duvarında rafların arkasında(kapak rafları değil) minik bir havuz ve ortasında gider deliği var. O delikten arkadaki hazneye buzlanma vs suları akıyor. Deliği göremiyorsan üzeri ince bir kaplama kapak ile kapalıdır, onun ayrımını fark edersin. O kaplamanın arka duvarı ayrıca dolap içi soğutma yapan ve biraz buz tutan bir yer. Su rahatça akmıyorsa buzlanma artar. Kaplama vidalarla 2-4 taraftan tutturulmuştur. Vidayı da gizlemişlerse parmak ucu büyüklüğünde yuvarlak tıpa gibi aksesuar vardır. Bunlar hep geçmeli sistem estetik görünsün diye. Onları siz kolayca sökebilirsiniz. O gider deliğine ufak bir şey düşüp tıkamış olabilir. Onun deliğini bir şey sokup (çöp şiş, şiş vs) temizle. Bir bardak su döküp dene bi su birikip içeri taşıyor mu rahatça akıyor mu? Elin değmişken sirkeli su dök deliğe, o su arka hazneye gider, giderin bekleme kaynaklı koyulaşan sıvılarını da söker. Bunu yapacaksan önce arka hazneyi boşaltıp öyle sirkeli suyu dök. Dolabın içindeki hava da daha ferah olacaktır. Balım parçalara çok haşin davranmadıkça bozamazsınız, çekinmeden deneyebilirsiniz. İnşaallah işinize yarar bu bilgi :)
Yok enercim bu dolap değil direkt dikey dondurucu.
Balım çok güzel bilgiler vermissin teşekkür ederim🤩

Ben de aslında demin buzlugu çekip arkasına baktım bi niyetlendim kurcalamaya. Bu bölüme dokunmayın patlayıcı maddeler var servis çağırın falan yazıyordu biraktim:KK70:

Dolabın en altındaki rafini da cikarip acaba icerdeki su tahliye deliğini bulabilir miyim diye bakındım ama göremedim. Orta raflarin arkasına da bi bakayim olmazsa.

Dün buzdolabının boşaltınca oradakileri dondurucuya tikistirdim çok doldu acaba gece kapağı mi açıldı da öyle oldu diye düşündüm ama bilmiyorum..
Balkonu temizleyip kuru bi örtü serdim bakalım yine islanacak mi😑

X