🏃‍♀️70'lerden 50'lere🏃‍♀️

Tünaydın kızlar :KK68:
Bu aralar geç uyandığım için yeme saatlerim de saptı. Kahvaltimi öğlen yaptim:KK45:

Normalde sabah erken uyanıp günü erken kapatmayı daha çok seviyorum da. Düzene sokcaz neyse.

Kahvemi içeyim azcık spor yapcam sonra kitap falan okurum. Yemek hazır hünkarbegendi yaptım fikir olsun 😀
Afiyet olsun fıstık 😍
İlk haftamız için her şey normal gibi, en kısa sürede hepsini düzene sokacaz inşallah, güzellikle 🌸 olmazsa zorla 👊

Bende dün hamsi almıştım, temizlemeye gidiyorum :bicak:

Hiii, inanamıyorum 😨 😅
Koş civcivim koş damacanaya yapışık kardeş ol 👌
Suyu benim gibi geç saate bırakma, sabaha kadar wc yoksa :KK70:
Haha sorma zaten bu ara soğuktan midir nedir çıkamıyorum wcden :KK70:
Afiyet olsun fıstık 😍
İlk haftamız için her şey normal gibi, en kısa sürede hepsini düzene sokacaz inşallah, güzellikle 🌸 olmazsa zorla 👊

Bende dün hamsi almıştım, temizlemeye gidiyorum :bicak:
Oo hamsi en sevdiğim balıktır :KK8: nasıl yapcan tava, Kızartma, fırın?

25 Aralık Pazar Menüm
Sabah 12.00 yarım patates bir yumurtayla omlet, zeytin, Böğürtlen çayı
Ara 14.00 türk kahvesi
Ara 15.00 yesilcay
Ara 16.00 Türk kahvesi
Ara 17.00 1 dilim ekmek içine yeşil soğan
Akşam 17.30 1 tabak hünkarbegendi

Spor; 28 dk eliptik bisiklet
Adımlarımı bugünlük tam anlamıyla sayamadım çünkü programı geç indirdim telefona. Ama 3000 kesin olmuştur.
Su; 2 litre

Merhabalar,
25 Aralık menüm
Sabah 09.00 yarım elma 1 yk yulaf 4 yk yoğurt
Ara 12.00 1 fincan yeşil çay 2 kuru hurma
Öğle 14.00 2 yk sebze yemeği 1 kase mercimek çorbası
Ara 15.30 8 badem
Akşam17. 30 salata 1 ızgara tavuk but 4 yk yoğurt
Gece 21.30 1 muz
Afiyet olsun canım😊 ne güzel menü maşallah.

25 Aralık Pazar Menüm
Ara 14.00 türk kahvesi
Ara 15.00 yesilcay
Ara 16.00 Türk kahvesi

Adımlarımı bugünlük tam anlamıyla sayamadım çünkü programı geç indirdim telefona. Ama 3000 kesin olmuştur.
Su; 2 litre
Naçizane bir fikir olarak ve 1 küsür sene diyetisyene gitmenin öğrettikleriyle menünüz hakkında yorum yapacağım. Omlet içerisinde yağ kullandıysanız zeytin yememeniz gerekir. Haşlama yumurta yanında zeytin yağ grubunu tamamlamak için veriliyor. Ayrıca kahvaltıda 2 dilim peynir de eklemeniz gerekir spor da yaptığınız için kaslarınız adına protein önemli. Eksik kalorili beslenme yağdan kayıp değil de kas kaybına sebep olabilir. Yemeklerden sonra yoğurt yemenizi de tavsiye ederim kan şekerini dengeli olarak düşürdüğü için metabolizmaya yardımcı. Teşekkür ederim okuduğunuz için 🍭

Naçizane bir fikir olarak ve 1 küsür sene diyetisyene gitmenin öğrettikleriyle menünüz hakkında yorum yapacağım. Omlet içerisinde yağ kullandıysanız zeytin yememeniz gerekir. Haşlama yumurta yanında zeytin yağ grubunu tamamlamak için veriliyor. Ayrıca kahvaltıda 2 dilim peynir de eklemeniz gerekir spor da yaptığınız için kaslarınız adına protein önemli. Eksik kalorili beslenme yağdan kayıp değil de kas kaybına sebep olabilir. Yemeklerden sonra yoğurt yemenizi de tavsiye ederim kan şekerini dengeli olarak düşürdüğü için metabolizmaya yardımcı. Teşekkür ederim okuduğunuz için 🍭
Yaa ne kadar incesiniz☺️
Evet yoğurt normalde yemeye çalışırım da bitmişti evde ondan yok menumde bugün😬
Teşekkür ederim yorumunuz icin💕

Üstte yazmıştım bu arada ama sanırım görmediniz. Kendinizi tanıtır misiniz boy kilo yaş evli bekar çalışma durumu gibi🙂

Yaa ne kadar incesiniz☺️
Evet yoğurt normalde yemeye çalışırım da bitmişti evde ondan yok menumde bugün😬
Teşekkür ederim yorumunuz icin💕

Üstte yazmıştım bu arada ama sanırım görmediniz. Kendinizi tanıtır misiniz boy kilo yaş evli bekar çalışma durumu gibi🙂
Ah görmedim malesef telefondan girdiğim için eksik okuyorum bazen mesajları.
29 yaşındayım ve endüstri mühendisliği okudum. Ancak tasarım üzerine çalışıyorum. Bekarım umarım seneye düğünüm olur ☘️ 1.58 boyundayım güncel kilom 58di en son. Aslında amacım kilo vermek değil de görünüm olarak güzelleşmek ve sağlıklı beslenmek

Ah görmedim malesef telefondan girdiğim için eksik okuyorum bazen mesajları.
29 yaşındayım ve endüstri mühendisliği okudum. Ancak tasarım üzerine çalışıyorum. Bekarım umarım seneye düğünüm olur ☘️ 1.58 boyundayım güncel kilom 58di en son. Aslında amacım kilo vermek değil de görünüm olarak güzelleşmek ve sağlıklı beslenmek
Tahmin ettim olsun önemli degil☺️
Ben de 29 yaşındayım gıda mühendisiyim, kpssye hazırlandım olmadı tekrar şansımı denicem hazırlanıyorum. Kilom malum 70lerde😁 evliyim çocuğum yok.
Aslında Bi dönem çok güzel inmistik enerji_kusagi enerji_kusagi ile beraber 50lere ama kalamadık o kiloda. Ben ders çalıştığım için pasif kaldim sürekli atıştırma halinde olunca da sonuç bu🙃
Şimdi alışkanlık haline getirmek istiyorum sağlıklı beslenmeyi.

Düğünün için de hayirlisi olsun o zaman☺️🤗

Tahmin ettim olsun önemli degil☺️
Ben de 29 yaşındayım gıda mühendisiyim, kpssye hazırlandım olmadı tekrar şansımı denicem hazırlanıyorum. Kilom malum 70lerde😁 evliyim çocuğum yok.
Aslında Bi dönem çok güzel inmistik enerji_kusagi enerji_kusagi ile beraber 50lere ama kalamadık o kiloda. Ben ders çalıştığım için pasif kaldim sürekli atıştırma halinde olunca da sonuç bu🙃
Şimdi alışkanlık haline getirmek istiyorum sağlıklı beslenmeyi.

Düğünün için de hayirlisi olsun o zaman☺️🤗
Ben hep birlikte inceliriz inşallah 💜💜 alışkanlık edinirsiniz biraz sabırlı olursanız

Selamlar :KK54:

enerji_kusagi enerji_kusagi

Hedefimiz;
Kalıcı kilo vermek, sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirmek, kilomuzu korumak,🍏
Kaçamak yapılsa bile battı balık yan gider diyip ipten kopmuscasina yememek, 🙈
Hesapta olmayan bir kriz durumunda o halin geçici olduğunu bilmek buna göre davranmak,🤞
Kaçamak ardından bol su içmek, bitki çayı tüketmek ve kaldığımız yerden devam etmek.👊

🌸Kurallar🌸
🏃‍♀️Cuma günü tartılıp kilo bildirmek
🏃‍♀️Haftada bir gün kacamak yapmak (kaçamak yapmayan bizden degildir🤭)
🏃‍♀️Haftanın en az 3 gunu spor yapmak
🏃‍♀️Bol su icmek (en az 2 litre)
🏃‍♀️Her gün menü yazmak
🏃‍♀️İstikrarlı olmak (disiplin şart)
🏃‍♀️Günde 3000 adım atmak

Kilo Bildirimi Örneği
Geçen hafta:
Bugün:
Fark:

***Tabloya konuda 1 hafta süreklilik sağlayanlar eklenecektir. Aktif olmak zorunludur.

İsimBaşlangıç kilosuGüncel kiloHedef kilo
Civciv71.659👉53
enerji_kusagi enerji_kusagi 75.465👉56
hayirli olsun topigin. tam aradigim topik. bende katilayim size

Günaydın 70likler :KK53:

Kahvaltımı yaptım, su ve spor faslını açıyorum. İlk gün kahvaltısı biraz ısınma kahvaltısı gibi oldu ama Civcivim ilk günün günahı olmaz di mi 🙈

asliogretmen asliogretmen
Hemdemim biz artık buradayız, kop gel nerelerdeysen 😊
Harikaaaaa Hemdemim hemen inceliyorum. ❤️❤️❤️ nasıl heyecanlandım anlatamammmmm

Selamlar :KK54:

enerji_kusagi enerji_kusagi

Hedefimiz;
Kalıcı kilo vermek, sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirmek, kilomuzu korumak,🍏
Kaçamak yapılsa bile battı balık yan gider diyip ipten kopmuscasina yememek, 🙈
Hesapta olmayan bir kriz durumunda o halin geçici olduğunu bilmek buna göre davranmak,🤞
Kaçamak ardından bol su içmek, bitki çayı tüketmek ve kaldığımız yerden devam etmek.👊

🌸Kurallar🌸
🏃‍♀️Cuma günü tartılıp kilo bildirmek
🏃‍♀️Haftada bir gün kacamak yapmak (kaçamak yapmayan bizden degildir🤭)
🏃‍♀️Haftanın en az 3 gunu spor yapmak
🏃‍♀️Bol su icmek (en az 2 litre)
🏃‍♀️Her gün menü yazmak
🏃‍♀️İstikrarlı olmak (disiplin şart)
🏃‍♀️Günde 3000 adım atmak

Kilo Bildirimi Örneği
Geçen hafta:
Bugün:
Fark:

***Tabloya konuda 1 hafta süreklilik sağlayanlar eklenecektir. Aktif olmak zorunludur.

İsimBaşlangıç kilosuGüncel kiloHedef kilo
Civciv71.659👉53
enerji_kusagi enerji_kusagi 75.465👉56
Beni de ekle civcivimmmm. Bensiz olmaz. Cuma günü tartılma saati benim için biraz erken olacak ama olsun. Sizinle her zaman her yerde varım mmmmmmmmm ❤️

Güncel kilom 76,95

Geldimmmmm kiiiiii ❤️❤️❤️
25 Aralık Pazar Menüm
Ara 14.00 türk kahvesi
Ara 15.00 yesilcay
Ara 16.00 Türk kahvesi

Su; 2 litre
harikasın civcivimmmm 👏🏻 maşallah 😘
Merhabalar,
25 Aralık menüm
Ara 15.30 8 badem
Gece 21.30 1 muz
süper bir menü, afiyet olsun.

Aynen cnm hiç çalışmadım diyebilirim 😆
120 soru vardı temel ve klinik ayrı ayrı
Ort 30 doğru canım ayrı ayrı

Tamam :KK70:

Ahahahaha :KK70: :KK70:

Çalışsam okunur da şimdi boşa kısmet gibi olur o da günah tübe tübe :KK70:
Canım mesaj yazarken alıntılar içinde kalmış bu mesajın, silmeye kıyamadım, bu bahaneyle selam vereyim 😊 Nasılsın çizkekim 😘
Çaydanlıklarim aynı setten değil evet, sorun olabilir onda.
Çok alakasız bir bilgi: Çaydanlık Farsçadan dilimize geçmiştir ve aslı "çaydan" dır. Farscada "-dan" eki Türkçedeki "-lık,-lik" ekidir. Aslında çaylık iken biz onu alınca çaylıklık yapmışız.
Ne zaman çaydanlık desem ya da yazsam rahatsız olurum. Artık siz de olun. 😂
Bu mesajı da çok beğenmiş kaydedecek yer bulamamıştım, alıntılarım arasında bulunuyor :)) Merhaba Artemissippi, benimde bu tarz kelime takıntılarım oluyor ve bunu okuduğumdan beri aynı rahatsızlık bende de başladı, yazmayaydın iyiydi ama 😅
Evet kan değerlerim düştü matofin kullanımını kestim ama iyileşme pek olmadı düzenli ve sağlıklı beslenince çok iyiyim. Ama bir dilim tatlı yiyim başım vızır vızır dönüyor.
Spor yapıyorum haftanın 3 günü powerplate gidiyorum
Matofini bıraktığına göre insülin direncin normal sınırlara girdi sanırım. Bu bile güzel ilerleme. Pek düzelme olmadı demene ise üzüldüm. Sen bu beslenme ve spor düzenin ile uzun yıllar iyi hissedersin canım. Powerplate i ilk defa duyuyorum. Aklımda çok ilginç sporlar canlandı.
Haha sorma zaten bu ara soğuktan midir nedir çıkamıyorum wcden :KK70:

Oo hamsi en sevdiğim balıktır :KK8: nasıl yapcan tava, Kızartma, fırın?
Oo, uzun zamandır itinayla biriktirdiğin ödemleri mi atıyorsun yoksa kuşum 😍

Ben de ızgara balıklarını daha çok seviyorum😋 eşim hamsi tavasını çok seviyor, dolayısı ile tava yedik 🙈
25 Aralık Pazar Menüm
Ara 14.00 türk kahvesi
Ara 15.00 yesilcay
Ara 16.00 Türk kahvesi

Su; 2 litre
Afiyet olsun Civcivim, senin menüyü görünce bir utandım kendimden :KK70:
Sporun da iyiymiş, zamanla daha iyi seviyelere de çıkarız 😍
Merhabalar,
25 Aralık menüm
Ara 15.30 8 badem
Gece 21.30 1 muz
Afiyet olsun Leydim, bende yarın sabah yoğurtlu yulaf yemeyi düşünüyordum, elma ile nasıl olur acaba derken senin menüde görmem ilginç oldu :)

X