Cuma Zayıflama Yarışması 5. Takım

Benimde 7 kilom var verecek rakam olarak az gibi dursada emek olarak çok büyüyor gözümde 60 .0 ı görseydim keşke
Benim bu gözler 6lı rakamları ucundan görmeye de razıydı ama bu kadar verdim işimi sağlama alayım istiyorum canım o yüzden 62de bitireceğim bıktım biraz da bir seneyi aşkın süredir diyet diyet ama dediğin gibi gerçekten gözümde büyüyor sonra kendimi 47 kilo vermişsin 7 kilodan mı kaçacaksın diye gazlıyorum🤣🤣

E Emnis kaptancım. Sana özel olarak teşekkür etmek istiyorum. Takıma geldim geleli gördüm ki sen herkes ayrı ayrı ilgilenip elinden geleni yaptın. Yeri geldi bizi güzelce uyardın, kendimize gelmemizi sağladın. Yeri geldi en güzel şekilde motive ettin. Bu süreçte seni bilmeden kızdırdıysam, üzdüysem hakkını helal et. Elbet yine konuşuruz. Buralardaysan peşini bırakmam. 😅😂 Yarışma için söylüyorum. 🥰 İyi ki ilk üye olduğumda 5. Takıma rastlamışım ve bu takımın bir üyesi olmuşummm. 💕🥰💃🏻
Pacmanım bende 2 gün oldu takım kapanıyor mutluluğum kursağımda kaldı

Kizlar gelemedim bugün pek. Eşimle pazardan patlıcan ,kapta biber aldım. Bahçede ateş yakıp kozledik. Şimdi paketliyirum dolaba koyacağım ins.
Arada bir market yapıp geldik bide.

Bunların yanı sıra küçüğümun okulunu değiştirmeyi düşünüyordum ne zamandır bugün ki toplantıdan sonra sanki daha emin oldum . Olmuyor öğretmenimize baştan beri bazı problemler hep vardı ama artık sınıf olarak çocuklar çok geride kalıyorlar. İleride olan çocuklar yerinde sayıyor geride kalanlarla ilgilenmekten.
Hala günde iki saati serbest yapan okula oyuncak isteyen bir öğretmenimiz var 3. Sınıf bu çocuklar . Zaman kaybettiler yeterince artık derse odaklanmak lazım. Ama öğretmenimize bunu anlayamıyoruz. Çocuklar isteyince kıyamıyorum diyor.
Ödev yapmak istemiyor kızım geçen sene de böyleydi sınıfta kimse yapmiyorki ben niye yapıyım diyor. Koca sınıfta ödevini düzenli yapan öğrenci 2 elin parmagini geçmiyormuş 33 kişi var.
Sorun çocuklarda mi velilerde mi öğretmen demi çözemedim.
Kafam Bir milyon. Kızım adapte olanilirmi yeni sınıfa diye de düşünüyorum ama sanırım değiştirmek en iyisi olacak
İçimi döktüm resmen offf
Canım ben bile ortaokul öğretmeni olduğum ve dersim en önemli derslerden biri olduğu halde 8. Sınıfa kadar çok çok az ödev veririm. İlk okul öğretmenlerinin bazılarının hele 1. Sınıfların minicik bedenlerine o kadar ödev yüklemelerini doğru bulmuyorum açıkçası. Şu sistemde anne babası ilgisiz çocuk okuma yazma bile öğrenemiyor. O kadar ödev sistemine dönmüş durumda ilk okullar. Ancak söylediklerinden anladığım veliler de bunu istiyor.
Benim görüşüm öğrenme yer okuldur. Aşırı ödev çocuğa zulümdür. Benim haftada 4 saat dersim var. 8 ler hariç hiç hiç ödev vermeden her şeyi test çözümleri dahil sınıfta yapabiliyorum. Zamanı doğru kullanırsan oluyor yani. Başta velilerim çok şaşırıyor hocam ödevim yok diyor diye. Evet yok. Çok nadir veriyorum. Ama girdiğim sınıfların fen bilimleri dersi tüm derslerden daha iyidir her zaman
Velhasıl Çocukların zihinsel ve ruhsal gelişimi öğretmenlerine olan tutumu önemli. Ve evet onlar oyun çocuğu. Belki de harika bir öğretmeniniz var ama siz sisteme takılıp farkında değilsinizdir

Canım ben bile ortaokul öğretmeni olduğum ve dersim en önemli derslerden biri olduğu halde 8. Sınıfa kadar çok çok az ödev veririm. İlk okul öğretmenlerinin bazılarının hele 1. Sınıfların minicik bedenlerine o kadar ödev yüklemelerini doğru bulmuyorum açıkçası. Şu sistemde anne babası ilgisiz çocuk okuma yazma bile öğrenemiyor. O kadar ödev sistemine dönmüş durumda ilk okullar. Ancak söylediklerinden anladığım veliler de bunu istiyor.
Benim görüşüm öğrenme yer okuldur. Aşırı ödev çocuğa zulümdür. Benim haftada 4 saat dersim var. 8 ler hariç hiç hiç ödev vermeden her şeyi test çözümleri dahil sınıfta yapabiliyorum. Zamanı doğru kullanırsan oluyor yani. Başta velilerim çok şaşırıyor hocam ödevim yok diyor diye. Evet yok. Çok nadir veriyorum. Ama girdiğim sınıfların fen bilimleri dersi tüm derslerden daha iyidir her zaman
Velhasıl Çocukların zihinsel ve ruhsal gelişimi öğretmenlerine olan tutumu önemli. Ve evet onlar oyun çocuğu. Belki de harika bir öğretmeniniz var ama siz sisteme takılıp farkında değilsinizdir
Ödev çok veriyor malesef. Biz yetiştireceğiz diye zorlanıyoruz. Ama yapmayan öğrenci çok.
Okulda isleyemedigi ,yapamadığı kitapları evde bizim yaptirmamizi istiyor. Dün toplantıda dediği tahtaya bir şey yazıyorum ve yazmalarını istiyorum 2 ders o yazıyı yazmaları sürüyor 🙄
Şimdi hemen yazan çocukta bu sefer ona serbestsin diyor. Diğer çocuklar da yavaş yazdığından değil yaramazlıklarından oturup yazmak istemiyorlar. Bunu kızım söylemiyor öğretmen söylüyor canim toplantıda. Ben onları beklmeden tahtayı silip başka derse gecemiyorum diyor. Eee bu sefer de yazıp bitiren çocuk boş boş vakit geçiriyor. Benim demek istediğim buydu. O dengeyi kurması lazım. Bir süre verip bu sürede bu yazdıklarımı yazacaksınız demesi lazım.
Yoksa bencede ders derste dinlenir ve anlanir.

Büyüğün fen öğretmeni de geçen sene çok nadir ders verirdi eve. Ve evet kızım fen dersini çok seviyor ve anlıyor.

Ha hala ben yanlış düşünüyor olabilirim.
Burda öğretmen arkadaşlarım çok buraya sırf o yüzden yazdım fikirleriniz önemli benim için canim

Evet ya çok üzülüyorum yaşlılara ama çok da kızıyorum , hiç anlayış yok sürekli aksilik yapıyorlar, gençler öyle değil gerçekten anlıyorlar insanı...dediğin gibi her meslek grubunun işi çok zor artık insanlarımız anlayışsız ve tahammülsüz ileride ne olacağız bilmiyorum :KK43:

Eğer değiştirmeyi düşünüyorsan sene başında yapsan çok daha iyi olur, kızın da alışır üzülme her zaman aynı atkadaslarimiz olmuyor yanımızda, ben tasindigim için okul değiştirmiştim ilk önce istemedim üzüldüm ama sonra alıştım ,o okulu da çok sevmiştim,inşallah kızın da sever sizin için iyi olur ❤️
Bencede alışır canim .
Zor işiniz gerçekten rabbim sabır ve kolaylık versin
bende seninle aynı fikirdeyim özellikle ilk okul öğretmenleri hem sevecen, hem biraz psikolojiden anlayıp iyi gözlem yapabilen hem de otoriter olma dengesini iyi kurmalı ki çocuklara iyi bir eğitim verebilsin yoksa çocuklar boyuna kaynatır dersi daha oyun çağı onlar ,dersler sıkıcı gelir tabi , temeli sağlam olmayan çocuklar sonra çok sıkıntı çekiyor bir türlü diğerlerine yetişemeyip bu defa da kendin de eksiklik var sanıyor, ilk okul 5. sınıfta değiştik oğlumun öğretmenini ve ahh şimdiye kadar neden değişmemişiz demiştik , o kadar çok fark etti ki ,diğer çocuklarla arasında ki mesafe sadece 1 sene o öğretmenle baya ilerleme kaydetti sonra tayinimiz çıktı yine şehir değiştirdik :KK43: senin ki olanak dahilindeyse öğretmen araştırıp sınıf değiştir bence gülüm
Yarın gidip bakacağım abla. Bencede en güzeli bu olacak
Allah yardımcınız olsun canım çok zor işiniz ve gerçekten sanki pandemide bir tek Doktorlar çalıştı sizlerin emeği çabası nasıl görmezden geliniyor insanın aklı almıyor 100 lira ne kadar komik ötesi bi rakam bunca zahmetin karşılığını be maddi ne de manevi yönden alamamak insanı soğutur zaten dediğin gibi binbir türlü insanla uğraşıyorsunuz onlara dert anlatabilmek ne mümkün anlayış düşünce sıfır😖

Şimdiden değiştir canım henüz 3. Sınıf bu iki sene ortaokul öncesi önemlidir diye tahmin ediyorum ortaokul öğretmeni olduğum için ilkokul hakkında net bilgi sahibi değilim ama çocuklar zaten yeni ortamlara bizden çok daha kolay ayak uyduruyor o yüzden hiç düşünme sonraki kayıpları telafi etmek çok zor bir senesi boşa gitmesin yalnız öğretmeniniz bir alem🤯
Özellikle 4. Sınıf ortaokul için çok cokk onemli bencede buyuktede bunu gördüm canim.
Alışacak tır illaki. Yarın bakacağım artık
Sağol canım fikirleriniz gerçekten önemliydi benim icin

Ödev çok veriyor malesef. Biz yetiştireceğiz diye zorlanıyoruz. Ama yapmayan öğrenci çok.
Okulda isleyemedigi ,yapamadığı kitapları evde bizim yaptirmamizi istiyor. Dün toplantıda dediği tahtaya bir şey yazıyorum ve yazmalarını istiyorum 2 ders o yazıyı yazmaları sürüyor 🙄
Şimdi hemen yazan çocukta bu sefer ona serbestsin diyor. Diğer çocuklar da yavaş yazdığından değil yaramazlıklarından oturup yazmak istemiyorlar. Bunu kızım söylemiyor öğretmen söylüyor canim toplantıda. Ben onları beklmeden tahtayı silip başka derse gecemiyorum diyor. Eee bu sefer de yazıp bitiren çocuk boş boş vakit geçiriyor. Benim demek istediğim buydu. O dengeyi kurması lazım. Bir süre verip bu sürede bu yazdıklarımı yazacaksınız demesi lazım.

Büyüğün fen öğretmeni de geçen sene çok nadir ders verirdi eve. Ve evet kızım fen dersini çok seviyor ve anlıyor.

Burda öğretmen arkadaşlarım çok buraya sırf o yüzden yazdım fikirleriniz önemli benim için canim
Söylediğin şeyler sıkıntı canım. Çocuk öğretmenini çok seviyorsa ve sınıfından ayrılmak onu kötü etkileyecekse sorun olabilir. Aksi halde değiştirmeyi düşünebilirsin.çünkü ilkokul öğrenim hayatını çok etkiliyor. Hele ilkokulda matematik temeli almayan öğrenci hayat boyu sıkıntı çekiyor. Umarım doğru karar verebilirsiniz

Küçük grupta yazdırmak sıkıntı benim 5ler , 6lar bile kısacık özet halinde yazdırıyorum dersimizin kitabı olmadığı için ellerinde çalışacak not bulunsun diye onu yazmaları dersin yarısını götürüyor

Küçük grupta yazdırmak sıkıntı benim 5ler , 6lar bile kısacık özet halinde yazdırıyorum dersimizin kitabı olmadığı için ellerinde çalışacak not bulunsun diye onu yazmaları dersin yarısını götürüyor
Ben de bazen akıllı tahtadan yazdırıyorum bir şeyler aman Allahım hele 5ler çok yavaş 6lar bir tık daha iyi ama genel olarak yazı yazdırmak çok vakit alıyor ben de genelde dakika tutuyorum tabi illa geçiyor vakit ama biraz daha hızlı oluyorlar

Pacmanım bende 2 gün oldu takım kapanıyor mutluluğum kursağımda kaldı
Ben de çok üzüldüm. İzinden döneli çok olmamıştı. Tam gaza geldim bu olay patlak verdi. :KK70: Ama üzülsek de dağıtmanın manası yok. Hemencik yeni bir grup açıp orada aynı düzende yarışmasız devam edersek yine devam edebiliriz karabibercim. Bırakma kendini sakın. :KK74:

Ucmelekannesi Ucmelekannesi Denize katılıyorum ödevin öğrenmeye çok bir katkısı heleki okulu ve ders çalışmayı sevmeyen bir öğrenciyse (benim oğlum )hiç katkısı yok.okuldaki ilkokul hocalarımız gün içinde mutlaka serbest etkinlik saati yaptırıyor ilkoul 3.sınıf 8 yaşında bir çocuğun dikkatini 6 saat boyunca tutamazsın öğrenemez zaten ben öğretmeni anlattığın kadarıyla haklı buldum dezavantajınız sayı bence 33 kişi çok kalabalık tek tek ilgilenmek mümkün değil burada da ilkolullar 35-40 arası köy okulları az oğlumu köy okuluna verdim bu yüzden 40 çocuk bir ders saatinde sadece yarısı öğretmenim dese ders kaynar okul sayılarının artması lazım bu durum hiç iyiye gitmiyor

Ben de çok üzüldüm. İzinden döneli çok olmamıştı. Tam gaza geldim bu olay patlak verdi. :KK70: Ama üzülsek de dağıtmanın manası yok. Hemencik yeni bir grup açıp orada aynı düzende yarışmasız devam edersek yine devam edebiliriz karabibercim. Bırakma kendini sakın. :KK74:
Kızlar Facebookta grup açsak daha kolay olmaz mı kullanması kapalı olur grup zaten

oyyy canım ablam diyen dilini verene kurban olsun ablannn , hoş buldummm:KK74: :KK74:
ben seni 9. takım da gördüm değil mi avatar resmin deki animeye de bayılmıştım şeytan kahyanın resim :))
Yaaa inanmıyoruuum :rolleyes: ilk kez sen bildin var yaa çok şaşkın ve mutluyum😂 😍
Gel çay kahve içek bizde :21:
Cnm başkası daha mı avatar yaptı acaba, ben 9.takımda yazmadım da 🤔
Belki burda görmüşsündür cnm 9.takım üyelerini karşılarken ben :KK74:

Yok daha ayrılmadım canım bi aksilik çıkmazsa cuma ayrılıyorum nasipse Perşembe kontrolüm var belki o gün çalışamaz raporu alırım gitmem daha da ama cuma günü 6 saat dersim var boş geçmesin istiyorum görevlendirme gelecek öğretmen eylülün 20sinde pazartesi başlayacak çünkü öyle kararsızım
Neyse az kalmış cnm 🤗 düşünmek yerine işleri yavaştan hallet bari 😘🤗 eşin yardımcı oluyo di mi?

Söylediğin şeyler sıkıntı canım. Çocuk öğretmenini çok seviyorsa ve sınıfından ayrılmak onu kötü etkileyecekse sorun olabilir. Aksi halde değiştirmeyi düşünebilirsin.çünkü ilkokul öğrenim hayatını çok etkiliyor. Hele ilkokulda matematik temeli almayan öğrenci hayat boyu sıkıntı çekiyor. Umarım doğru karar verebilirsiniz
Off kafam varya allak bullak .
Ya tabiki zor . Çocukların dikkatinin bir yerde olması.
Ben de bazen akıllı tahtadan yazdırıyorum bir şeyler aman Allahım hele 5ler çok yavaş 6lar bir tık daha iyi ama genel olarak yazı yazdırmak çok vakit alıyor ben de genelde dakika tutuyorum tabi illa geçiyor vakit ama biraz daha hızlı oluyorlar
Yazdırdığı şey 5 yada 6 cümleden ibaret canim. Bunlar 3. Sınıf artık 1 ders sürsün hadi 2 ders uzun bir süre .
Ucmelekannesi Ucmelekannesi Denize katılıyorum ödevin öğrenmeye çok bir katkısı heleki okulu ve ders çalışmayı sevmeyen bir öğrenciyse (benim oğlum )hiç katkısı yok.okuldaki ilkokul hocalarımız gün içinde mutlaka serbest etkinlik saati yaptırıyor ilkoul 3.sınıf 8 yaşında bir çocuğun dikkatini 6 saat boyunca tutamazsın öğrenemez zaten ben öğretmeni anlattığın kadarıyla haklı buldum dezavantajınız sayı bence 33 kişi çok kalabalık tek tek ilgilenmek mümkün değil burada da ilkolullar 35-40 arası köy okulları az oğlumu köy okuluna verdim bu yüzden 40 çocuk bir ders saatinde sadece yarısı öğretmenim dese ders kaynar okul sayılarının artması lazım bu durum hiç iyiye gitmiyor
Ödev bencede az verilmeli. Çocuğum heba oluyor. Bunu toplantida söyleyince az bile veriyorum diyor öğretmenimiz.
Serbest etkinlik tabiki yapmalılar. Ama günde 2 ders de çok canim. 3 sınıflar artık matematik var fen var bide bu sene daha ders odaklı olmalılar gibi geliyor

Fark ettin mi ? 6lar 5 kafasında hala 🤣 okula gelemedikleri için geçen yıl yazdıklarını göstermek istiyorlar başlığı hangi kalemle yazalım diyelim soruyorlar 5lerde alışığız da ilkokul kafasına 6lar tuhaf geliyor
Kızlar Facebookta grup açsak daha kolay olmaz mı kullanması kapalı olur grup zaten
Canım site kurallarına aykırı hatta üyeliğini bile iptal ediyorlar böyle bir grup kurup davet edip katılanın bi de herkes Facebook kullanmıyordur ben gibi ya da anonim takılmak isteyenler de olabilir Facebook sayfası olsa bile
Yaaa inanmıyoruuum :rolleyes: ilk kez sen bildin var yaa çok şaşkın ve mutluyum😂 😍
Gel çay kahve içek bizde :21:
Cnm başkası daha mı avatar yaptı acaba, ben 9.takımda yazmadım da 🤔
Belki burda görmüşsündür cnm 9.takım üyelerini karşılarken ben :KK74:

Neyse az kalmış cnm 🤗 düşünmek yerine işleri yavaştan hallet bari 😘🤗 eşin yardımcı oluyo di mi?
Evet canım ama kızkardeşim bizde olduğu için biraz daha rahat sağolsun kız hallediyor her şeyi bana bile bırakmıyor

X