5 Günde 5 Kilo Diyeti Deneyimlerimiz

kızlar lütfen yardım edin......
mafoldumben
ilk hafta diyeti yapabildim.. sonuçta aldım 3.3 kg verdim ama geçen hafta bozdum yapamadım.. bu haftada başladım ama yine gözüm döndü yedim bişeyler..diyete uyunca iyi kilo veriliyo ama ben bu diyeti yapamıyorum yaaa..

şimdi sabah ve akşamları light sütle diyet tahıl gevreklerinden --marka verilebiliyomu bilmiyorum-- yesem.. öğlenleride hergün farklı bi salata yesem (ton balıklı, tavuklu, peynirli, yoğurtlu fln...) akşam acıkıncada meyve..

sizce ne yapsam hazırladığım liste güzelmi?? kilo verdirir değilmi??

ya kesinlikle sana katılıyorum incilideniz abla ben yıllardır bu problemle uğraşan biri olarak her yolu denedim spor,diyetisyen,diyet ama sonuç ne sonuç hala bu topiclerdeyim gerçi hedefe ulaşsam bile bu topiği takip edip destek vermek isterim o ayrı konu...
diyetisyene gidip sağlıklı vermeye de çalıştım ama olmadı eline kalemi alıp şu yasak bu yasak buna asla dokunma ...onlara uzaktan kouşması kolay belki tüm diyetisyenler öyle değildir ama benim deneyimlerim benim canıma yetti kafamçokkarıştı
o açıdan burada inci ablamın paylaşımına aklım yattı kendimi sıkmadan karışık listelerle uğraşmadan inş. amacıma ulaşacağım kaydirigubbakcemile5
chatlaxx arkadaşımız da yağdan gittiğini söyledi bu benim için yeterli ayy ne çok konuştum yahu meslek icabı sanırım delikafadulden

a.s. sanırım ruh yapımız aynıyerimseniben 2 kaşık pilav 1 kepçe çorba yok değişim listesi 2 kaşık pilav yerine 2 kaşık nohut çileden çıkaran listeler ve gram gram giden kilolar ve diyet bitince alınan kilolarkafamçokkarıştı aslında haksizlik olmasın aynı diyetisyene giden arkadaşım 15 kg verdi sonrasında da hamile kaldıkaydirigubbakcemile3 hamile kalmasa bilmiyorumkismile da kilo alırmıydı bilmiyorum ama bu diyetisiyan, sağlıklı zayıflama bana göre değil:eek:lmaz: bu diyet sonun da hem midem küçülmüştü, hem iştahım kalmamıştızemuszemus herşeyden yedim ama kilo da almadımkaydirigubbakcemile2

minerva bende senin gibi düşünüyorum.yapan arkadaşların motivasyonunu düşürmek istemem ama her bünye farklıdır.bu kadar uzun süre yapılmamalı bence. benim de 4. günüm ama baya halsiz hissediyorum kendimi.bozmayacağım ama emeğim boşa gidecek yoksa. bu diyet bittikten sonra da yediklerime dikkat edicem az aza ve sık sık ve kalorisi düşük şeylerle beslenmek en mantıklısı

kızlar lütfen yardım edin......
mafoldumben
ilk hafta diyeti yapabildim.. sonuçta aldım 3.3 kg verdim ama geçen hafta bozdum yapamadım.. bu haftada başladım ama yine gözüm döndü yedim bişeyler..diyete uyunca iyi kilo veriliyo ama ben bu diyeti yapamıyorum yaaa..

şimdi sabah ve akşamları light sütle diyet tahıl gevreklerinden --marka verilebiliyomu bilmiyorum-- yesem.. öğlenleride hergün farklı bi salata yesem (ton balıklı, tavuklu, peynirli, yoğurtlu fln...) akşam acıkıncada meyve..

sizce ne yapsam hazırladığım liste güzelmi?? kilo verdirir değilmi??

a.s.sanırım denemeden bilinmez..bilmiyorumkismile. karar senin opuyorumnanaktan

ayrıca on gündür diyet yapamadım diye yedim durdum ve 3 kg geri aldım

a.s. zaten sorunumuz da bu diyetten çıkınca yemeklere dalıyoruz:gitme: aslın da dizginleyebilsek:bbo:

minerva bende senin gibi düşünüyorum.yapan arkadaşların motivasyonunu düşürmek istemem ama her bünye farklıdır.bu kadar uzun süre yapılmamalı bence. benim de 4. günüm ama baya halsiz hissediyorum kendimi.bozmayacağım ama emeğim boşa gidecek yoksa. bu diyet bittikten sonra da yediklerime dikkat edicem az aza ve sık sık ve kalorisi düşük şeylerle beslenmek en mantıklısı

a.s.montignac kalori hesaplamanın ve belli kalorilere saplanıp kalmanın uzun vadede metobolizmayı hasara uğrattığını söyler.. aklımda kalan örnek olarak der ki metobolizmayı 1200 cal alıştırdığınız bi süre sonra metobolizma buna alışır ve cal hesabını daha da aşağıya çekmeniz gerekir, ama nere ye kadar çekebilirsiniz ki der..
bi de aç kalan metobolizmanın kendini kıtlıkta hissedip, 1200 üzerinde aldığınız herşeyi yağa dönüştürdüğünü ve yoksunluklardan dolayı kendini kilitlediğini ve bi süre sonra kilo veremeyeceğinizi söylera.s 3 cilt kitabını okumuştum gerçekten de çok mantıklı gelmişti ve onun önerileri ile de 25 kg falan vermiştim...opuyorumnanaktan

Son düzenleme:
tamam o zaman ben bu yazdığım diyete yarın itibariyle başlıyorum.. inşallah bi sonuç alabilirim..kilo verebilirsem yazarım buraya.. eğer yapamazsam 5 günde 5 kilo diyetine devam edicem..

aslında problem istikrarsızlık iradesizlik ve de sabırsızlık.. ve de aç kalınca her yiyeceğe saldırıp tıka basa yemek.. bu hepimizin sorunu sanırım.. gerekli motivasyonu sağlayabilirsek bunu yenebiliriz.. geçen bu forumda 42 kilo veren bi kadının öyküsünü okudum.. o zaman dank etti kafama ama bu motivasyonu hep yüksek tutmayı beceremiyorum işte..

bu diyet bir kaç kilo fazlalığı olanlar için avantaj olabilir ama 10 kilodan fazlası için biraz sakıncalı olabilir

a.s.tatlım tam tersi 10 kg dan fazlası olanlar için ideal..opuyorumnanaktan

Bırakıyorum elma kromu walla sevgİcİm Çok teŞekkÜr ederİm uyardıĞın İÇİn kullanmıycam kİmseye de Önermİceemmm ne heveslenmİŞtİm yaaa:KK43:((((
bende çok hevesliydim ben 3 kutu aldım 3 kg fazlalığım olduğu için dr aracılığı ile 1 kutu bitmeden bırakmak zorunda kaldım sonuç oydu

sağlık sektörün de çalışmadığım için inan bilmiyorum:uhm: ama tiroidi olan arkadaşlar yazmışlardı biz tuzsuz yapamıyoruz diye:uhm:[/QUOTE]
bende çalışmadım sağlık sektöründe ama bizzat kendim torid hastası olduğum için konuştum

1 saat öncesine kadar toktum ne güzel ..şimdi bir anda kan şekerim düştü sanki..bir de ofiste haşlanmış patatesi nereden bulacağım bu saatte..1 saate fln çıkarım ama zor geldi bugun..ara ara yemek için el altında bulundurmak lazım sanırım..yeşil çay içmekten içim kazındı bugun

senin adına üzüldüm

valla diyetisyenler bu diyete sağlıklı değil diyorlar ama senin de yaşadığın tecrübeyi ben de yaşadım.. eyvahedigeldismileyok bu öğle salata, 100 gr et, sabah 1 dilim ekmek 1 kibrit kutusu peynir vs (çalışan biri olarak verdiği listeye uyacağım diye boş vakitlerim de lisedekilerini hazırlamakla geçirerek yaşadığım kabus cabası) sonuç zorla gram gram verilen kilolar:gitme: ve zar zor gittiği için yaşanan motivasyon düşüklüğü:umursamaz: hayal kırıklığıeyvahedigeldismile sonuç geri gelen kilolaralsanaalsanasmile ben bu diyete bir bir uyup kilo verdikten sonra ilk sayfada yazdığım gibi uzun süre de almamıştım.opuyorumnanaktan

beni bu konuda en çok motive eden de aslinda sizin ilk sayfada yazdıklarınız oldu..cok samimi buldum..beni de ekler misiniz meşhur 70.sayfayaaaa ve ben de size inci abla diyebilir miyimm?olumunekankayizsmile[/QUOTE]

1 saat öncesine kadar toktum ne güzel ..şimdi bir anda kan şekerim düştü sanki..bir de ofiste haşlanmış patatesi nereden bulacağım bu saatte..1 saate fln çıkarım ama zor geldi bugun..ara ara yemek için el altında bulundurmak lazım sanırım..yeşil çay içmekten içim kazındı bugun

a.s.tatlım diyet günündeki gıdalardan kesinlikle elinin altın da bulundurman gerekiyorcokacimcoook açlık krizi yaşamamak içineyvahedigeldismile örneğin sebze günün de salatalığa mutlaka yer veriyorum..cokacimcoook açlık hissetikçe yemek ve taşımak kolay olduğu içinopuyorumnanaktan

kızlar kocise börek yaptım bende kendime patates verdim haşalnmış patatesi doğradım üstünede pulbiberr cay demleedim
inş dayanırımmmmmm:KK43:(((((((((

kızlar kocise börek yaptım bende kendime patates verdim haşalnmış patatesi doğradım üstünede pulbiberr cay demleedim
inş dayanırımmmmmm:KK43:(((((((((

a.s.çoooooooooook üüüüüüüüüüüüüzgüüüüüüünümsenağlama ben bu kabusu yaşamamak için her pazartesi patates salatası yapıyorumkaydirigubbakcemile3 eşim ve oğlum söylene söylene yiyorlar:jeyyar: ama ben böylece börekle yada makarnayla yada başka bir yiyecekle patates arasında kalmıyorumkaydirigubbakcemile2

a.s.ben işyerinde küçük light yoğur da ağırlık veriyorum.cokacimcoook yumurtayı sabah, akşam ve öğle arasında kullanıyorum. tabii ki karar senin:hulya: herkesin ortamı farklı olabiliyor:uhm:

hazır dondurulmuş yerine kendin elma patatesleri baharatlayıp fırınlaya bilirsin. daha sağlıklı olurbilmiyorumkismile hatta fırın poşetine koyan arkadaşlar böyle daha güzel oldu demişlerdiopuyorumnanaktan

tatlım bende yumurta gününde yumurtanın yanında lıght peynir yiyebilirmiyim

yarın sebze günüm ve şöyle bütün sebzelerden oluşan nefis bir salata yapıcam ve yicem et gününden umutsuz gibiyim tavukve balıktan başka bişey yyeemem çünkü meyvede ise ondada tüm meyvelerin olduğu bir salata

merhaba arkadaşlar bende bu diyeti once yaptım 2 kilo vermiştim isveç diyetine bşlamıstım ama bırakmak zorunda kaldım 1 haftadır duzenli saglıklı yiyerek besleniorum pazartesi bikez daha yapmak istiyorum nasip olursa görüşürüz pazartesi kızlarr saglıcakla kalınnnzemuszemusopuyorumnanaktan:teytey:

slm arkadaslar bende bu diete baslamak istiyorum, yalniz bi sorum var istedigimiz baharatlari koyabiliyoruz peki ya tuz ekleyebiliyormuyuz. Birde et gününde sadece haslama denmis mesela tavuk haslayip suyula corba yaparak günü gecirsek olabilir mi ? sadece 3 ögün olarak mi yicez yoksa her aciktiginda mi ?
Birde tam 5 kilo veren arkadaslar var 5 günde rica etsem tam olarak nasil yaptilar 5 gün dietini yazabilirler mi aceba. tabii günü gününe :) simdiden tskler.

X