5 Günde 5 Kilo Diyeti Deneyimlerimiz

bende başladım ama sıfır tuzlamı yicez herşeyi bilmiyorumkismile ben bide sarımsak ekledim pulbiber biraz çok değil tuz nane bide içine bi diş sarımsak rendeledim harika oldu

a.s. Terserkküeru ederim abla...kilolar cok güsel gidio annemin yanındayım şimdi onuda kandırdım bu hafta birlite yapıoz..:smiley-cool:

a.s.tatlım bence doktoruna sormadan diyet falan yapma derimbilmiyorumkismile sonuçta sağlığın daha da bozulabilir...eyvahedigeldismileaman dikkatbilmiyorumkismile

kızlar herkese hayırlı olsun yeni haftamız bu sefer bozmucam ameliyata kadar devam sonra toparlanınca yine rahatsız etcem sizi mayısın 22 sine kadar çok kilo vermem lazım

a.s. tatlım eğer bu kez de bozarsan otobüse atlayıp doğru bana geliyorsun:eek:lmaz: zayıflayana kadar seni kampa sokacağım:eek:lmaz: çok gaddarımdır ona göre:kızgın:

kızlarr meyveli soda içebiiyomuyuz

a.s. sade sodaya limon sıkıp içebiliyoruz... limonlu soda farz ederek içiyoruzopuyorumnanaktan

slm ben de başladım patatesle günüme sizi okuyordum ve karar verdim 162 boy 71 kilom kayıt edermisin chatlaxx

a.s.hoş geldinvereliniortak sağlıklı zayıflamalarkaydirigubbakcemile5

oooo maşallah topiğe bak hatun kaynıyo ....
kızlar bende başladım bugün beni de alın.93 kilom başlangıç.
limonlu sıcak su içiyorum şimdi.
bişi sorcam incili abla 1 ayda en az kaç kilo veririz bu diyetle.ramazana kadar 65 olur muyum kiii

a.s.bire bir uyup hiç kaçamak yapmazsak 5 kg. kaydirigubbakcemile2(ilk haftalar spor yapmayıp, kilo verme hızı düşünce yapmak en matıklısı) ayda 20 kg,:lepi: hafta sonu kaçamaklarla yarısını alsakeyvahedigeldismile ayda 10 ramazana kadar 40 kg verilebilir:lepi: ama tabii ki tahmin ve benim hedefim.:Saruboceq:

merhaba arkadaşlar dün akşam okudum veeee bugün bende başladım diyete ama evde patates yoktu meyveden başladım bişey olurmuki yarın patates günü yapcam ayy inşallah işe yarar haziranın sonunda düğünüm var ve acil kilo vermem lazımm :dance:

a.s.hoş geldinvereliniortak sağlıklı zayıflamalarkaydirigubbakcemile5 yalnız sarkmalar için spor da yapmalısınopuyorumnanaktan

Sevgili Kızlar,
Her ne kadar süper sağlıklı bir kilo verme yöntemi olduğuna inanmasam da bence bu diyet, benim aradığın metabolizmama şok yaşatacak bir yöntem gibi geliyor. Bugun patates yiyerek 1.72 boyuma 65 kilo olarak aranıza adım atmış bulunuyorum. Gerçekçi hedefim 59 ancak gönlümden geçen ütopya temmuz başında 55 kilo olmak..Beni de gaza getirirsiniz di miii??? Bi de bugun hiç acıkmadım, sabah 1 küçük pulbiberli patates yedim. Öğlen de ofise yakın bir kumpirciden 1 adet kocama patates aldım onu yedim..Gerçi cocuk ne yani kuru kuru mu istiyorsunuz der gibi baktı suratıma hatta biraz kaşar koyalım bari dedi..Onu da kekik, biraz isot ve karabiberle yedim..Çoookk tokum çoookkk :)

a.s.hoş geldinvereliniortak sağlıklı zayıflamalarkaydirigubbakcemile5 valla diyetisyenler bu diyete sağlıklı değil diyorlar ama senin de yaşadığın tecrübeyi ben de yaşadım.. eyvahedigeldismileyok bu öğle salata, 100 gr et, sabah 1 dilim ekmek 1 kibrit kutusu peynir vs (çalışan biri olarak verdiği listeye uyacağım diye boş vakitlerim de lisedekilerini hazırlamakla geçirerek yaşadığım kabus cabası) sonuç zorla gram gram verilen kilolar:gitme: ve zar zor gittiği için yaşanan motivasyon düşüklüğü:umursamaz: hayal kırıklığıeyvahedigeldismile sonuç geri gelen kilolaralsanaalsanasmile ben bu diyete bir bir uyup kilo verdikten sonra ilk sayfada yazdığım gibi uzun süre de almamıştım.opuyorumnanaktan

bende başladım ama sıfır tuzlamı yicez herşeyi bilmiyorumkismile ben bide sarımsak ekledim pulbiber biraz çok değil tuz nane bide içine bi diş sarımsak rendeledim harika oldu

a.s.aramıza hoşgeldinvereliniortak eğer tuz kullanmak gibi sağlıksal bir sorunun yoksa tuz kullanılmıyor:eek:lmaz: pul biber, kuru nane, karabiber vs gibi baharatlar serbest ama sarımsak koymazsan iyi olurbilmiyorumkismile sarımsağı sebze gününde kullanabilirsinopuyorumnanaktan

Lütfen araştırmadan diyet yapmayın...

a.s.uyarı için teşekkür ederim.opuyorumnanaktan kendi adıma araştırmama gerek yok. çünki denedim biliyorum... zemuszemusama bu taviseye ye diğer arkadaşlar gözönünde bulundurmalı...bilmiyorumkismile

Diyet reçetelerini herkes uygulayabilir mi? Zayıflama programları kişiye özel olmalıdır. Yaşa, cinsiyete, kiloya ve aktiviteye göre uygulanacak diyetler farklıdır.

a.s.bu mantıkla diyetisyene bi dolu para ödeyip,(75 kg ile gitmiştim) sonrasın da 90 kg ile bu diyete başladım.. sanırım bana diyetisyan kontrolün de sağlıklı beslenme çok yaradı.kaydirigubbakcemile3

Tek yönlü beslenmenin vücuda zararı var mı ? Kişinin günlük beslenmesinde vitaminlere, kalsiyuma, demire, magnezyuma, tuza, yağa ve çeşitli minerallere gereksinimi vardır. Tek yönlü beslenme ile bunlar karşılanmaz.

a.s. tek yönlü gün için de besleniyorum. ama tüm hafta boyunca tüm saydıklarınızı yemiş oluyorum ve de yağ yakıyorum...:lepi:

Uygulanan diyet birkaç günde sonuç verir mi? Diyet yapan kişiler ilk 10 gün sonunda istediği kiloyu vermeyince hemen perhizi bozarlar. Oysa diyetin uygulandığı, ilk 10 günde verilen kilonun yüzde 75’i yağ dokuları altına sıkışmış sudur. Ancak ilk 10 günden sonra gerçek zayıflama hızı ortaya çıkar. Ve kişi yaptığı diyetle yağ dokularını yakmaya başlar. Bir diyet reçetesi normalde en az bir ay uygulanmalıdır.

a.s. ben diyetisyene üç ay gitmiştima.s. verilen topu topu 5 kg veeee sonuç hüsran:gitme:

Son düzenleme:
sanki açlık hissi çöktü içimee eyvahedigeldismile

acıktımmmmmmm yine aldım önüme patatesimi yiyorum varmı şimdi benim halimde olan:bbo:

a.s.benim 3.haftam... iştah yokkaydirigubbakcemile2 ama açlık hissedince 1 çatal patates alıyorum ve gayet iyiyimzemuszemus açlık çekmenize gerek yok:eek:lmaz: açlık hissetikçe yemenizi öneririmzemuszemus böylece metobolizma kendini kıtlıkta sanıp, kilitlemez.....opuyorumnanaktan

acıktımmmmmmm yine aldım önüme patatesimi yiyorum varmı şimdi benim halimde olan:bbo:

senin gene patates var benim oda yok boshayallersmile
dilim dişime yapışacak eyvahedigeldismile
çekmecedeki ıvır zıvırıda topladım gözüm görüp yemeyim diye bilmiyorumkismile
bi sigaram var anasını satım :nazar: kafamçokkarıştı

a.s.aramıza hoşgeldinvereliniortak eğer tuz kullanmak gibi sağlıksal bir sorunun yoksa tuz kullanılmıyor:eek:lmaz: pul biber, kuru nane, karabiber vs gibi baharatlar serbest ama sarımsak koymazsan iyi olurbilmiyorumkismile sarımsağı sebze gününde kullanabilirsinopuyorumnanaktan

aaa.. ben de yapacaktım ama..tuz yoksa yapamam.. tuzsuz bişey yiyemiyorum.. ama çok az tuz kullanıyorum normalde yani çok az da mı olmaz..

hele patates sebze ve yumurta hiç yenmez ya.. tuz yoksa ne anlamı var baharatın.. et yenir de..

peki tuzun olumsuz etkisi ne.. yani tuz olmayınca hiç mi kilo veremiyorsun.. daha mı az oluyor?

berrudemir arkadaşım benim fotoğrafımı istemişsin ama ben fotoğraf koymayı bilmiyorum bir de 58 olduktan sonra koysam süper olur o zamana kadar da öğrenirim fotoğraf eklemeyi opuyorumnanaktan
kızlar bende iştah miştah kalmadı saat 4ü geçmiş benim gün boyu yediğim 2 küçük patates ve gün boyu çok enerjiktim öyle olmak zorundayım zaten kaydirigubbakcemile3
yatana kadar 2 tane daha yiyeyim kendimi zorlayarak çünkü bu kadar az beslenmek te doğru değil ama en çok sevindiğim nokta açlık hissetmiyorum :eek:

kızlar merhaba geçen hafta yapamamıştım eşim izin vermemişti bu hafta da yapamayacam işim izin vermiyor :KK43:( üstelik bu gün saat 3 e kadar patates yedim sadece ama baktım ki olacak gibi değil bozdum diyeti haftaya yapacam inşaallah...

il soru hazırlama komisyonundayım..bilgi yarışmasında görevliyim sürekli toplantılar falan oluyor çarşamba perşembe de tüm gün yarışmalar olacak jüri üyesiyim aynı zamanda..o kadar insan arasında çıkarıp patates yiyemiyorum ya da mesela çarşamba perşembe napcam tüm gün...aç kalırsam da olmaz dikkatimi toplayamıyorum...

off çok hevesliydim ya..mayısa kadar 70 olayım diyordummafoldumben ama inşaallah haftaya tam gaz aranızdayım...
hepimizin Allah yardımcısı olsun..

pazartesi başlayıp cuma mı bırakıyorsunuz nasıl oluyor?

a.s.diyeti 5 gün yapıyoruz. 6. ve 7. gün serbest takılıyoruz :dance:KK43:abartırsak verilen kilonun bir kısmını tekrar alıyoruz...) :a015:pazartesi başlayanların diyeti cumartesi sabah son buluyor...kaydirigubbakcemile2 verilecek kilo ya göre ertesi hafta pazartesi tekrar başlıyoruzhihoyyyt yani 5 gün diyet, 2 gün ara:lepi:

merhaba herkese, bende bugun basladim,artik vermek istiyorum bu ustume yerlesmeye calisan kilolari, cunku ben cok hizli aldim, tabi hepsi ayni anda degil ilk 5 aldim sonra 5 ole devam etti benim hatam sporu birakmam oldu, simdide ugrascaz vercez bakalim yapcak bisey yok:))

Siz bilirsiniz bayanlar, uyarmak bizden, takdir sizden, umarım sağlıklı bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulursunuz.

a.s.

berrudemir arkadaşım benim fotoğrafımı istemişsin ama ben fotoğraf koymayı bilmiyorum bir de 58 olduktan sonra koysam süper olur o zamana kadar da öğrenirim fotoğraf eklemeyi opuyorumnanaktan
kızlar bende iştah miştah kalmadı saat 4ü geçmiş benim gün boyu yediğim 2 küçük patates ve gün boyu çok enerjiktim öyle olmak zorundayım zaten kaydirigubbakcemile3
yatana kadar 2 tane daha yiyeyim kendimi zorlayarak çünkü bu kadar az beslenmek te doğru değil ama en çok sevindiğim nokta açlık hissetmiyorum :eek:

a.s. bende açlık hissetmiyorumkaydirigubbakcemile5 en önemlisi artık göz dönmelerim de kalmadıkafamçokkarıştı hafta sonu yediğim pasta ve tatlılar dan sonra anladım ki artık tatlıyada hayatım da yer kalmamışkaydirigubbakcemile2 aklıma gelince kötü oluyorum yahihoyyyt

1 patates daha yedim ben haşlanmış patatesi çok severim ama bıktım valla 4 tanede sonra öö

X