5 Günde 5 Kilo Diyeti Deneyimlerimiz

bende nescafemi yudumluyom 8 kilo fazlalığım var doğum sonrası kalan kilolar kızımın doğum gününe kadar vermem lazımmm

oooo maşallah topiğe bak hatun kaynıyo ....
kızlar bende başladım bugün beni de alın.93 kilom başlangıç.
limonlu sıcak su içiyorum şimdi.
bişi sorcam incili abla 1 ayda en az kaç kilo veririz bu diyetle.ramazana kadar 65 olur muyum kiii

Guıde bence ramazana kadar yapman Çok sakıncalı olur saĞlıĞın ıÇın. Ara vererek yapman daha ıyı olur. ..ben bu dıyetle bıraz fazlalıkları attıktan sonra az az ve sık sık yemeyı dÜŞÜnÜyorum.. Uzun sÜre devam edersem bÜnyem zayıflar dıye dÜŞÜnÜyorum.

oooo maşallah topiğe bak hatun kaynıyo ....
kızlar bende başladım bugün beni de alın.93 kilom başlangıç.
limonlu sıcak su içiyorum şimdi.
bişi sorcam incili abla 1 ayda en az kaç kilo veririz bu diyetle.ramazana kadar 65 olur muyum kiii

hayırlı olsun umarrım kolaylıkla kilolarımıza veda ederiz bu diyet sayesine :lepi:

kızlar bende bugun başladım 2.hafta bugun patetes günüm.2 gün aradan verdigim 3 kilonun birini almışım listeye 66 olarak başlıyacağım bu hafta

evet sevgicim sana sormuştum benimde 170 boyum 65 kilo olmak isteğii ama ben 83 kiloyum:KK43: off off allah bize yardım etsin
yaşın kaç canım ben 10 aylık evliyim evlendiğimde 61 kiloydum 76ya çıktım 10 ayda rahim ağzı kanseriydim tedavi gördüm ve 16 kilo aldım 1 tane verdimde 75im hadi hayırlısı bakalım günde 40 dkk bantda yürüyüşümde var inşalah vericem
:teytey: slmm qızlar
69 kilodan...(. 64 .) düştüm beeeee :hooray:
hedef 55 durmak yok yola devam sositososito
off çok süper yaa tam 5kilo tebrik ederim
kızlar nasıl gidiyooo patates kaçtane yediniz ben 1 buçuk 1 kupa yeşil cayyy
valla benim güzelk sabah 2 tane patates yedim öğlen geldi birazdanda yerim 1.5 veya 2 pattes
kızlar bende bugun başladım 2.hafta bugun patetes günüm.2 gün aradan verdigim 3 kilonun birini almışım listeye 66 olarak başlıyacağım bu hafta
olsun canım bozma moralini iyi gidiyorsun bence
guclubacismile

merhaba arkadaşlar dün akşam okudum veeee bugün bende başladım diyete ama evde patates yoktu meyveden başladım bişey olurmuki yarın patates günü yapcam ayy inşallah işe yarar haziranın sonunda düğünüm var ve acil kilo vermem lazımm :dance:

karabiber ve pul biber öneririm bende öyle yedim tuzsuzsluk hissetmedim bende tuzsuz yasayamayanlardanim ama oldu bu sefer :)

teeşekürler tatım şuan itibari ile karabiber ve pul biber eşliğinde 2 adet patates daha yemiş bulunuyorum bundan sonra ne yediysem imzamıda ona göre çakıcam buraya ve huzurlarınızda pattes günüm ve haşlanmış pattesim
buyrunnnnnnnnn

su ana kadar acıkmadım inş açıkmam da birazdan yeşil cayımı içeceğim ark ideceğim kahve içmeye
akşam fırına vercem olur mu kiii olmadı haşlanmış var patatesim onaları yerim akşamda oturmaya gideceğiz inş bişey yapmaz ayıp oluyo rejimdeyin diyincede gerçi yabancı deil ama olsun yemicem ne derlerse desinler 1 gün gecmiş olcak sebze gününü istiyommmm

selam kızlar bugün ikinci haftama başladım geçen hafta benim için hüsrandı bu hafta inşallah vericem

su ana kadar acıkmadım inş açıkmam da birazdan yeşil cayımı içeceğim ark ideceğim kahve içmeye
akşam fırına vercem olur mu kiii olmadı haşlanmış var patatesim onaları yerim akşamda oturmaya gideceğiz inş bişey yapmaz ayıp oluyo rejimdeyin diyincede gerçi yabancı deil ama olsun yemicem ne derlerse desinler 1 gün gecmiş olcak sebze gününü istiyommmm

sebze gününde ne yapmayı düşünüyorsun canım banada fikir olsun sadece domates salatalık yemek istemiyorum

Kızlar ben size bir alıntıyla uyarıda bulunmak istiyorum, bu şekildeki diyetlere hiç sıcak bakmıyorum.
Lütfen araştırmadan diyet yapmayın...

Diyet reçetelerini herkes uygulayabilir mi? Zayıflama programları kişiye özel olmalıdır. Yaşa, cinsiyete, kiloya ve aktiviteye göre uygulanacak diyetler farklıdır. Örneğin gelişme çağındaki bir kişi ile 50 yaşındaki bir kişinin, ev kadını ile çalışan kadının kalori gereksinimi aynı değildir. Bu nedenle bir kişinin uygulayıp olumlu sonuç aldığı beslenme reçetesini başkası uygulamamalıdır. Ancak toplumumuzda diyet reçeteleri elden ele dolaşıyor. Doktora sormadan bu reçeteleri uygulayanlarda bir takım rahatsızlıklar ortaya çıkabiliyor.

Tek yönlü beslenmenin vücuda zararı var mı ? Kişinin günlük beslenmesinde vitaminlere, kalsiyuma, demire, magnezyuma, tuza, yağa ve çeşitli minerallere gereksinimi vardır. Tek yönlü beslenme ile bunlar karşılanmaz. Tek yönlü beslenme rejimlerinde kişi hızla zayıflar. Çünkü bu tür diyetlere ‘açlık diyeti’ denir. Tek yönlü beslenmede kişi yağ dokularından çok kendi adale dokularını kaybeder. Uzun süre tek yönlü beslenenlerde vitamin eksikliği, kansızlık, halsizlik ve saç dökülmesi görülür. Günlük diyette yüzde 50-60 oranında karbonhidrat, yüzde 30 oranında da yağ bulunmalıdır. Protein miktarı ise az olmalıdır.

Uygulanan diyet birkaç günde sonuç verir mi? Diyet yapan kişiler ilk 10 gün sonunda istediği kiloyu vermeyince hemen perhizi bozarlar. Oysa diyetin uygulandığı, ilk 10 günde verilen kilonun yüzde 75’i yağ dokuları altına sıkışmış sudur. Ancak ilk 10 günden sonra gerçek zayıflama hızı ortaya çıkar. Ve kişi yaptığı diyetle yağ dokularını yakmaya başlar. Bir diyet reçetesi normalde en az bir ay uygulanmalıdır.

X