4 aylık bebeğimle ortada kaldık lütfen yardım edin

Annen senden taraf yani? Bak öyleyse bu iyi. O zaman ev işlerinde annene yardım edip, etrafında dört döneceksin. Bebek biraz büyüsün belki işe de girersin. Gerçi o zamanda maaşına göz dikerler ya neyse. Sen yine de ses etme kardeşlerine. İçlerinden en yumuşak olanı hangisiyse onunla yakınlaş.

Aslında iyi fikir ama bunu yaparken ailesine sırtını dönüp yapmaması lazım. Belli olmaz yine ihtiyacı olabilir bu insanlara. Hey allahım nedir bu kadınların çilesi ?

ben ters bişey söyleyip beni evden kovmasından korkuyorum çünkü daha öncesinde de annemlere geri geldim ve boşanıcaktım eşimden babam o zaman hiç laf etmedi hatta işe girmiştim ama ondan sonra hamile olduğumu öğrendim ve bunu annem babama söyleyince babam beni evden kovdu ve tekrardan eşime gitmek zorunda kaldım

21 yaşındayım daha ve 4 aylık kızımla ortada kaldım çaresizce kızım olmasa sadece kendim için katlanırım her türlü şeye ama kızımla katlanamıyorum olan 4 aylık kızıma oldu
Bu diyeceğimi nasıl anlarsınız bilemem ama yaşlı bakım işleri var.
Kimi kimsesi olmayan, maddi olarak durumu yerinde kadın ya da erkekler, evlerinde bir ses bir nefes için yatılı bakıcı arıyorlar.
Bunu hasta bakımı olarak düşünmeyin, beklenilen evin işi yapılması 2 sohbet etmek vs.
Bu kadar.
Böyle biri olsa, bebeğinizle oraya sığınsanız hem o insana mutluluk verirsiniz hem de siz çalışıp para kazanırken huzuru bulursunuz.
Umarım yolunuz böyle biriyle düşer, haber salın sitelere başvurun kurumlara, durumu istediğiniz işi anlatın.

ne derlerse desinler ses çıkarmamaya çalışıyorum kızım için ama yakınlaşmaya çalıştıkça onlar uzaklaşıyo ama deniyorum ben kızımı sevdirmeye çalışıyorum alışırlar belki diye de bilmiyorum belki de yavaş yavaş alışırlar onlarda tek temennim gerçekten

İşte o noktada bile arsız olmak gerekiyor. Babamsin bakmak zorundasın de. O adama gidemem. Senin yüzünden oldu, senin yüzünden doğru karar veremedim. Oraya gitmeyeceğim. Ya sokakta kalcam ya sen bakicaksin gibi. Yani hep üste çıkın. Siz alttan aldıkça daha çok üstünüze gelirler.

Şu hayatta tek öğrendiğim şey bu. Sorun çıkmasın diye ugrastikca daha çok sorun çıktığı. Ama aynı ailede deli dolu arsız biri olunca sana yaptıklarının onda birini yapamıyorlar. İş yeri, aile farketmez her yerde bu böyle.

evet aslında aklıma yattı denemek istiyorum kızım için yapmak zorundayım en azından kızım biraz büyüyene kadar bende kendimi toparlayana kadar

Çocuk bir kaç aya daha hafifler. Evden yapılan işlere başvurursunuz. Müşteri temsilciliği falan gibi. Veya evden etiket işi, el işi vs işler oluyor ya. Parası az olsa da bu şekilde yavaş yavaş toparlanirsiniz. Zaten aileniz tek yaşamanıza da izin vermez. Mecbur onlara karşı gelmeyi şimdiden öğrenmeniz lazım. Bu seferde bu ortamdan kaçmak için yanlış bir evlilik yapıp kızınızı tehlikeye atmayın.

evet kesinlikle hep ne dedilerse yapmaya çalıştım ama hep diğer kardeşime yapmadıklarını bana yaptı babam şiddet zorla çalıştırma sırf çalışıyım diye okuldan aldı ve açığa yazdırdı açıktan mezun oldum kendi çabamla ama en son dayanamayıp çok yanlış bir karar verip kaçtım ve şuan bu durumdayım

evet aslında aklıma yattı denemek istiyorum kızım için yapmak zorundayım en azından kızım biraz büyüyene kadar bende kendimi toparlayana kadar
Şimdi vefat etti dedemiz ama onun böyle bir kadını vardı.
Dede gayet sokağa çıkan gezen, sohbet eden bir tip öyle yatalak falan değildi ama aksiydi evinden başka yerde kalmazdı, çocuklarının yanına gitmedi ondan.
Ona senelerce böyle insan aradılar, yatmayı kabul etmedi kimse akşam gidiyorlardı.
Çocukları evin alışveriş her şeyini yapıyor, kadından beklenen sofra kur kaldır genel temizlik, işte ses olsun muhabbet etsindi.
Kahve saatleri vardı bir bakıcısıyla, çok konuşkan bir kadındı hiç iş yapmazdı ama onu severdi çünkü o yaşta tüm beklenilen şey ‘yalnız’ olmamak.

O sebeple gönül rahatlığı ile deneyin, düşünün diyorum.

yok nolursa olsun bidaha evlenmeyi düşünmüyorum büyük konuşmak gibi olmasın ama kendim ve en çok da kızım için kendimizi ayakta tutucak şeyler bulmaya çalışıyorum kurtuluş evlilikte değilmiş

Yatılı bakım işi bulabilirsin bebeğinle seni kabul edecek. Yahut kreşte iş bulabilirsin. Sizin aile prototipinde damat haklıdır ve baban damatla yakın zamanda görüşür muhtemelen, yollarlar seni. Yatılı iş bulmaya odaklan. Kolay değil ama muhakkak vardır. Babanla aranı iyi tutmaya çalış işe girersen para da yollamaya bak boşanana kadar. Ya da yollayacagım de ümit ver ki sana bulaşmasınlar dava olana kadar.Yaşlı bakımını araştır özellikle. Az bile kazansan altın yapar atarsın her ay kenara. Kira fatura ve yemek masrafın olmayacak, insanlar maaşlarını bunlara harcıyor bu ekonomide zaten. Dediğim gibi kafanda rahat olur. İş görüşmeleri ayarlamaya bak. Özel hayatınada lütfen eleştirel yaklaş, hatalarını değerlendir ve ders al. Geçmiş olsun.

teşekkür ederim bu fikir yattı aslında kafama iş ilanlarına bakıcam kendime en uygununu seçmeye çalışıcam

Gerçekçi olmayan tavsiyeler bunlar. 4 aylık bebekle, bu söylediğiniz işleri yapabilmesi ve işe alınması çok mümkün değil.

çok teşekkür ederim inanın öyle dersler çıkardım ki bu yüzden artık hata yapma gibi bi lüksüm yok çünkü bi kızım var ve artık karar verirken 7-8 kere düşünmem gerekiyor kızım için

Bi sekilee calismaniz lazim. Babaanne bakar mi bebege peki?

Gerçekçi olmayan tavsiyeler bunlar. 4 aylık bebekle, bu söylediğiniz işleri yapabilmesi ve işe alınması çok mümkün değil.
Aksine çocuğu olmayan ya da torunu olmayan, yaşam enerjisi isteyen insanlara birebir, bulunmaz nimet yani.
Evlatları yerine koyacaklar, fahri aile olacaklar mis gibi hayat.
İnsansızlık çok zor bir şey, yaşlılar ne işi istesin tek dertleri evde ölümüzü günler sonra kokudan bulmasınlar…

Merhaba,Allah yardımcın olsun kardeşim.Çok zor yaşadıkların toysun hata yapmaya müsaitsin hayatı öğreneceksin. Keşke en cıvıl cıvıl yaşlarında öğrenmek zorunda kalmasaydın.
Belki hatırlayan olur da etiketler,bu sitede bile bi kaç ay önce eski bir üye annesi için ev arkadaşı+yardımcı aradı konu açtı. Annesi yatalak hasta değildi sadece üye pek ilgilenemiyordu çünkü kendisi sağlık sorunları yaşıyordu,yanlış hazırlamıyorsam şartları da fena değildi.
Hem maaş hem barınma,yeme içme de var tabi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…