4 aylık bebeğimle ortada kaldık lütfen yardım edin

Çok zor bir durumdasınız ama sabretmekten başka çareniz yok gibi duruyor.
ALLAH yardımcınız olsun..

Sanki bazı şeyleri eksik anlatıyorsunuz gibi geldi. Kocaya kaçan bazı kızlar kocayla işler yolunda gitmeyince şiddet görmediği halde kaçma eylemlerini haklı çıkarmak ve gelen tepkileri azalmak için kendi ailelerinden şiddet gördüklerini bu yüzden kaçtıklarını söylerler. Hade kaçınız neden hemen çocuk yaptınız?

Eşin barışmak için bir adım atmadı mı, ailesi barışmamış için destek olmuyor mu?tek çözüm sizin aile ise hepsini karşınıza alıp güzel bir konuşma yapın,evet bir hata yaptım ama hayata bebegimle tutunmak için sizden başka kimsem yok,öleyim mi bunu mu istiyorsunuz ...gibi şeyler söyleyin..yaşınız da çok genç hayalinizdeki herşeyi başarabilirsiniz..atanması daha yüksek okulları araştırın sağlık gibi mesela,dışardan okuma şansınız varsa okuyun..bu aşamada bebeğinizle anneniz bakmaz ise çalışmanız imkansız..işkura başvurun,okullara okul aile birliğine başvurun,temizliğe bile gidebilirsiniz yüksünmeyin..zengin semtlerde iyi yevmiye veriyorlar..eşinle barışsan bile okumalısın

Evlenmeden önce hiç mi araştırmadın o adamı hadi babanın şiddetinden baskılarından kurtulmak istedin anlayabiliyorum da bari evleneceğin adamı araştırsaydın iyice tanıyıp öyle evlenseydin çantanı toplayıp aniden evi terkedip gittin mi anlamadım ben seni Kardeşlerini de anlayamadım niye bu kadar kötü davranıyorlar sana senin neden kaçtığını bilmiyorlar mı? Eğer sizin evde baskı şiddet varsa eğer bunu onlar da görüyorlardır seni biraz anlamaları lazım bu ne öfke annen bile seni anlayıp bağışlamışken onlara ne oluyor? Sen onların büyüğüsün 15 16 yaşında ki ergenlere ezdirme kendini susma karşılarında. Kendini anlat neden kaçtığını, babamın baskılarına dayanamadım mecbur kaldım de. Evet bir hata yapmışsın ama dünyanın sonu değil.

Boşanma davası açmadan da hem kendin hem bebeğin için nafaka alabilirsin

Esra Erol sezonu başlayınca direk başvur bence sokakta bırakmazlar illaki yardım eden olur . Bu yaşam kosullarinda kimse kimseye yardımcı olamicak durumda yaşam sartlari çok kötüye gidiyor .

Aile bakanligina gidin cocugumu vermek istemiyorum ama bakamiyorum da deyin. Sosyal arastirma vs yapıp maaş bagliyirlar kira destegi falan yapiyorlar

kaçışı yanlış yerde aramışsiniz, keşke çalisip ayaklarinizin uzerinde durup kendi basiniza bir eve cikmayi dusunebilseydiniz o zamanlar.
eşiniz oturdugunuz evden gitse siz cocugunuzla oraya gecseniz olmazmi?

Baba evinde üç maymunu oynayacaksınız görmeyecek duymayacak konuşmayacaksınız . Çocuğunuz ele avuca gelene kadar başka çareniz yok malesef. En güvenli yer orası şu anda . Ev işlerine yardım edin çocuğunuz biraz büyüyünce evden yapabileceğiniz işlere bakabilirsiniz . Nakış dikiş örgü vs . Maaşlı düzgün bir işe başlayınca daha kolay olacaktır.

Allah yardımcın olsun çok zor bir hayatın içine atmışsın kendini.kardesperin hep ergen küçük .annen baban kusura bakma cahil.senin işin zor.denin hatam suki niye kaçtın be yavrum.hadi kaçtın niye çocuk yaptın.o çocuğu bu kötü hayatın içine getirmek hangi akıl niye korunmuyorsun.
Yani bunu niye akıl etmiyorsun şimdi çocuk olmasa gider çalışırdım evdende izaklasirdin parada kazanirdin.hde o yavru sefil olmazdı.simdi işleri iyice karıştırdın.
Bu işin içinden sen güçlü olarak çıkarsın.ailenden sana fayda yok.bes kuruş etmezler kusura bakma.sokaktaki hayvana bile aciyip karsiliksi bakiyor inasnalsr .sen onalrin kizisin sana düşmanlar

Kendi düşen ağlamaz. Kıçı kırık bir adam için aileni bıraktın niye geri dönüyorsun şimdi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…