37 yıllık evlilik ve boşanma

yaslikadin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2024
10
1
30
Arkadaşlar annem babam 37 senelik evli. Ben 31 yaşındayım. Babam hep çok zor bi insandı annemin idaresiyle bugüne gelindi. Ama son 10 yıldır iyice işler çığırından çıktı. Geçtiğimiz cumartesi hiç bir sebep yokken babam kıyameti kopardı önce annemin araya girincede benim üzerime yürüdü. Dayak yoktu ama ramak kalmıştı. Ona rağmen annemin nasıl olduysa dudağı patladı içerden. Şuan yüzü mosmor annemin yüzüne bakamıyorum gördükçe ağlıyorum çünkü. Benimde iki dizim mor sanırım kendimi yere atarken falan oldu. Her neyse. Annem artık sanırım ayrılmayı kafasına koydu ama avukat danışmanlık ücretleri malum. Bilginiz varsa size sorum var.
Ev bize ait babamın üstüne. Ama annem sanırım evi bırakıp gitmek istemiyor. Ama babamda asla gitmez. Nasıl bi yol izlemek lazım annem geçici süre evden ayrılsa tekrar o eve yerleşmesi vs mümkün olur mu. Derdimi çok anlatamadım biliyorum ama anlayanlarınız çıkacaktır

evlilikten sonra alındıysa ortak oluyor diye biliyorum ama detayları bilmiyorum. Bir avukat daha iyi bilgi verecektir.

Ev satılsa, düzgün bir yerde iki tane 1+1 veya 2+1 ev satın almaya yetecek para çıkar mı? 37 senede başka birikimler olmuştur herhalde.

evli oldukları süre içinde alındıysa ortak bölünüyor eğer babanıza miras kaldıysa anneniz hak iddaa edemiyor yada evlenmeden önce alındıysa boşanma avukatından duymuştum

Ama annem sanırım evi bırakıp gitmek istemiyor. Ama babamda asla gitmez
Öncelikle cok gecmis olsun, darp raporu almak önceliğiniz olsun ve o evde oturmaya devam etmek icin bu darp raporu gerekli.Tedbir kararı cıkartıldıgında babanıza evden uzaklastırma kararı verilebilir bu sürecte.Karakola gidip bilgi alın derim.

Barodan avukat veriyorlar dava açıldığında ve annenizin maddi imkanları kısıtlı ise. fakat baro avukatları da bazen para talep edebiliyorlar sakın düşmeyin para isteme hakları yok.
Benzer şeyleri yaşamışız tecrübelerime binaen yazıyorum. biz şöyle yapmıştık ev değerinin yarısını babama ödemiştik ve evi annemin üzerine almıştık. durumunuz nasıl bilmiyorum ama siz bekar mısınız ?çalışıyor musunuz? annenize destek olabilecekmisiniz?

Öncelikle hepinize teşekkür ederim. Ev toki zaten tapuyu alalı 3 4 sene oluyor evlilik birliği içerisindeyken alındı. Sorun şu ki annemin buna cesaret edeceğini sanmıyorum açıkçası o yüzden darp raporu almak babamı daha da hırslandırabilir . Annemde devamını getirmezse benim için bu yıkım olur. babam evde kıyamet koptuktan 20 dakika sonra bile bişey olmamış gibi hayatına konuşmalarına devam etti bizim dışımızdaki insanlarla. Allahtan babamın o halini komşularımız gördü söylediklerini duydular.
Annemle ben çok rahat başka bi eve çıkarız ikimizde çalışıyoruz ama bizimki ben çok emek verdim bu eve gitmek istemiyorum diyor. Ama babam her kavgada seni öldürücem ölümün benim elimden olacak diyor. Hatta bu kavgada seni parçalarına ayırıcam dedi. Yazarken bile elim ayağım titriyor. Annem yapamaz cesaret edemez diyor ama bi gözünün dönmesine bakar lanet olsun evine malına mülküne

Bende annemde çalışıyoruz ama asla böyle bi parayı babama ödeyemeyiz öyle bi gücümüz yok maalesef. Baroyu bende düşündüm ama sigortası oldugu in bize barodan avukat verirler mi emin olamadım.

Darp raporu alıp üstüne karakolda şikayetçi olup uzaklaştırma çıkarıp babanızı tabiri caizse evden kovabilirsiniz. Bu süreçte davada açarsınız ücretsiz avukat talep edebilirsiniz

Acil darp raporu alın, tehditleri savcılığa beyan edin, komşularınızdan da duyduklarına dair tanık olmalarını talep edin.

annenizin iyi düşünüp karar vermesi gerekio, umarım sizde bir an önce kendi düzeninizi kurarsınız

Barolar ücretsiz avukat veriyor diye biliyorum, mahkeme evde kimin kalacaginada karar veriyor bazen ama bu süreçten geçen arkadaşlar daha iyi cevap verirler konu üstte kalsın diye yazmak istedim.
Birde darp raporu almanız gerek

söylemek yapmanın yarısıdır bana göre, kendiniz bir eve çikıp o evide sattiracaksiniz ne yapacakki anneniz bu kadar kötü anıların olduğu evi.
Belki gelen parayla 1+1 yada 2+1 ev alinabilir tekrar

Gördüğün üzere tek bir kesin ve doğru cevap yok.
O sebeple danışma ücretini verip bir avukata danışacaksın.
Bunu senin hak kaybı yaşamaman için söylüyorum. Hayatının en önemli kararlarından birini böyle forumlarda hukukçu olmayanlara sorarak alamazsın.
Danışma ücreti bildiğim kadarıyla 1000 tl anca alınıyor.
Annen de sen de sigortalıysanız veremeyeceğiniz bir para değil

Annene bağlı... Şimdi sen araya girip birşey desen. Kötü olman muhtemel... Annende kısa sürede unutacak gibi.. Yoksa gözü birşeyi görmezdi. Ev Satılsın der biterdi

Çok rahat 1+1 2 tane ev alınabilir ama ikisinide biliyorum o evi asla satmazlar. Satmaya kalksalarda değerinde hemen satmaları imkansız. Aslında dava sonuçlanana kadar biz ayrı eve çıkarız ama bu bi suç teşkil eder mi evini terk ettin vs gibi. En azından biraz ayrı kalsınlar istiyorum dava açılmasa bile
İnanın bi başkası olsa darp raporu al neden duruyorsun vs diye elinden tutar götürürüm. Ama kendi ailen olunca öyle olmuyormuş. Bunu yapmam demek babamla tamamen bağımı koparmak demek olacak. Onada üzülüyorum ama annemi göz göre göre onun önünede atamam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…