30 yaş ve üzeri bekar bayanlar sohbet topiği...

Ben de öyleyim.
Keseme göre harcarım. O bu desin diye lüks yere gideyim şu bu yapmam. Telefonum hâlâ tuşlu telefondur mesela. Bozulursa yenilerim. Bir şeyler eskirse atarım. Modeli geçti modası geçti diye değil.
Ama Allah'ıma şükür kesemi bilirim. Kimseyle de (Allah vermesin tabii) para için yüz göz olmak, Ulu orta para konuşmak istemem.
Biz ailece böyleyiz. Allah'a şükür.

günaydınlar hanımlarr
Günaydın Minerva

Neren bileceğim kavrulmuş mu çiğ mi?
Koska'dan falan alıyoruz işte.

Hoş geldin.

Günaydın kızçeler, hayırlı cumalar...
Bugün cuma benim sorunlu işim için dua eder misiniz?

Çifte kavrulmuş yazmayacak ve rengi açık renk olacak .(tek kavrulmuş yazarmış )
Üzerinde yazar mutlaka...
Günaydın prenses. Allah yardımcın olsun.

allah yardımcın olsun filozof inşallah düzelir günaydın
Merhaba petunya günaydın.

Son düzenleme:
kızlar, fikirlerinize güveniyorum
düğün sonrası altınlarınızdan eşinizin tarafı borç istese ne düşünürdünüz? 4bin tl kadar çok zor durumda olmamak kaydıyla

Şimdi düğünü yapan taraf kim. Aile ilişkileri nasıl buda önemli.
Düğünü ortaklaşa yaptıysanız sen ve eşin yaptıysanız durum farklı.
benim ailem olsa istemez ama iş de ölümlü dünya ne olacağını bilemiyoruz. Sonuçta onun ailesi senin ailen durumunuz sıkışık değilse sende onların kızları sayılırsın istedikleri tutarı veremesende bir miktar verebilirsiniz. Sonra ilerde sana geri döner. Siz artık bir ailesiniz
anne - baba isterse sadece ... başkası isterse bu tamamen başka türlü düşündürür zaten

Senin ailende onların ailesi de eş dosta altın taktı. Ama iş de sizde yuva kurdunuz sizinde ihtiyaçlarınız var. İnşallah sizin ihtiyacınıza zaman kalmadan hallederler.

kayınvalidem canım.
arada kötülük yok, sıkışık bir durum yok, ama ben yeni evlendim biliyosunuz
pek hoş karşılamadım açıkçası istenmesini

çok şükür ne güzel. allah daim etsin. en güzeli

bende hayatta keyifle çalışmayıp yiyip içen gezen insanın, sıkıntıya girip para muhabbeti yapmasına dayanamıyorum
genel olarak yazdım bunu tabii

kayınvalidem canım.

Seni denemek için bile isteyebilir. Bazı insanlar farklı olur. Ölçmek için borç isterler acaba ne tepki verecek diye. Gözü kalmasın isteği tutarı vermesen de bilemedim şimdi

Seni denemek için bile isteyebilir. Bazı insanlar farklı olur. Ölçmek için borç isterler acaba ne tepki verecek diye. Gözü kalmasın isteği tutarı vermesen de bilemedim şimdi

haklısın Mawili işte herkes düşünerek hareket etmiyor maalesef, yorumun için tşkler canım:)

Mavilim de güzel bir bakış açısı getirmiş.
Tabii düğünü kimin ne şekilde yaptığı da önemli ama gene de hoş bir durum değil, çok zorda kalınmadıkça...
Mavilim gene güzel bir bakış açısı getirmiş.
Herkes bizim gibi düz değil, ölçmek için de yapan var.

ölçmek için yapılması hiç hoş değil tabii, bende huzursuz olmak istemem pul yüzünden bakalım hayırlısı olsun

kızlar, fikirlerinize güveniyorum
düğün sonrası altınlarınızdan eşinizin tarafı borç istese ne düşünürdünüz? 4bin tl kadar çok zor durumda olmamak kaydıyla
eşinin ailesi mi ve acil hastalık vs konusu mu ? eşine yardımcı olmuşlar mı ne bilim olay nedir kuzucum

kayınvalidem canım.
canım zor mevzu sıkışık durum yoksa neden istiyorlar ki. mesela bizde aile içinde para mevzuları oldu bi sıkıntı çıkmadı ama ben bekarım hesabını vereceğim kimse yok. abim bana hep destek olmuştur beni o okuttu bende ona bir kaç yıllık bana düşen mirası verdim . ama evli vs olsam o an ihtiyacım olsa abim bana hep destek olmamış olsa vermezdim belki de. özel duruma bakılmalı derim genel konuşmak sıkıntı olabilir

Selam kızlar hayırlı cumalar olsun inş.

Filocum Allah ınnizniyle tabiki işin düzeleceğine inanıyorum.
Demişti dersin

Petunya
Hiç hoşlanmadığıö mesele bu konular.
Düğünü küm yapmış kısmı önemli değil bence.
İsteyeceğin altını takmayacaksın. Daha bir ay oldumu acaba bu ne acele derim. Hiç ama hiç hoş karşılaöadım.
Sağlık olsa ikiletmeden veririm. Ama böyle bir durumda altın filan vermem. Ayıp buluyorum ben ya hastalık vs durum yoksa böyle altın istenmesini.
Madem sıkışcan niye takıyorsun takdığını niye istiyorsun.
Ben olsam ben böyle şpara altın mevzularından hoşlanmıyorum. Kusura bakmayın diyip keserr atarım.
Zamanında verdiğim 10 bilezikkk hiç verildikden sonra konuşulmamıştı geri verelim diye ve verilmedi.
Artık sütten ağzımı yandı dersiniz bbu ne öfkemi dersiniz bülemicem. Ama oldum olassı böyle şeyleri sevmem.
Hastalıksa fazlasıyla veririm ve geride beklemem ama keyfi yok. Düğün borcu filan bahane olamaz.
Ayrıca evladı için yapılmış bişi geri borç istemek nedir yahuu

İnşallah canım, sağ ol.

Petunya'nın konusuna da güzel yazmışsın.

ço

k abarttıkm aslı 1 yıl öncesne döndüm resmen 3 günür ağlamaktan içim dışına çıktı

geçmişi değiştiremezsin,herkesin pişmanlıkları vardır,kendine yüklenme,ağlamak üzülmekle bir şey değişmiyor ki...

Aslı doğru söylemiş minerva .

Hayat üzülmek ve eskie özlem duyulmayacak kadar çok kısa.
Hayatın da yaşaman gereknleri yaşadın ama herşeyin bir ömrü var. Çok uzun vadeli olmuyor bazı şeyler.
Ne kadaar çok düzeltmek istesen de düzelmez bazı şeyler.

farkındayım canım. sevgilime yaptım tüm nazı kaprisi iyi çekti çocuk. bazı şeyler öğrendim aslıcan ne bilim arada gelirler nbana öle geldiler ve gittiler

Zaman zaman bana da gelirler.
üzüldüğüme üzülürüm.
Hayatın da ki kişiye haksızlık etme. Şu anın ve İstanbulun tadını çıkar.
Tamam canim aramicam haklısın kalbe soz geciremiyorum bazen iste

Aynen öyle. Gelecek olan gelir. zaman la ne olacak göreceksin.
Merhaba hoş geldin

Merhaba Denizmercanı
Geçmiş olsun tekrar

Çok hassas bir organ strese gelemiyor :)

Petunya aklını fazla bulandırma.

İçinden vermek gelmezse verme . içinden vermek gelirse ver.
Allah kimseyi zor duruma düşürmesin.

Yine huzursuz uyandım bu sabah dilimde ona ettiğim beddualarla..

Sen ne kadar çok kötü dua edersen yalnız sen mutsuz olursun.
Allah kötü dua eden kuluna daha çok kötü olaylar yaşatıyor. bed dua döner dolaşır sana gelir diye. Karşı taraf sana kötülük yaptırysa Allah zaten ona cezasını verecek. Ama karşı taraf Allaha tövbe ederse ... Hatasından dönerse...

Karşı taraf mutlu olur. Kötü dua etmekten vazgeçip yoluna devam edersen mutlu olursun.

Huzursuzluğunun sebebi yine sensin.
Ben de zamanın bana yapılanları düşünüp neden başıma geldi dderdim. Sonra düşündüm bunları tek ben yaşamıyorum. Her şer de bir hayır vardır.
Her inişin bir çıkışı, her çıkışın bir inişi vardır. Rüzgar çok şiddetli esse de sen ne kadar dayanıklı olursan sana bunun geri dönüşü de çok güzel olur.

her dakika hayatın sadece sınavdav ibaret olduğunu her şeyin bir gün sona erebileceğini bildiğim için .. Şu halime şükür diyorum.
Yine çok yazdım

Yine çok GÜZEL yazdın.

( son cümlene istinaden. )

Daha önce paylaşmış olabilirim
Aklıma geldi gene...

Strese karşı ilaç olarak Osmanlı'nın düstûr edindiği 5 esas şunlardır:

1- Er-rızku al'allah: Rızkı veren Allah'tır. Başkasının önünde eğilme.

2- Tevekkeltü al'allah: Allah'a dayan.

3- Ya Nasip: Canını sıkma eğer nasipse olur.

4- Ya Sabır: Sabretmeyi bil, vaktinden önce bahar gelmez.

5- Bu da geçer ya hû: Unutma!

Zenginlik de fakirlik de, hastalık da sağlık da, mutluluk da, başarı da başarısızlık da..

Hepsi geçicidir. Hatta hayat bile...

Bakî olan Allah'tır...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…