22 yaşında 9 Aylık evliyim boşanmak doğru bir karar mı?

Ben 2 tane üniversite okudum çok şükür mesleğim de var dün gece kendisiyle biraz konuştum, sana kıyamadığımdan çalışmanı istemiyorum ailenle veya benim ailemle istediğin yere gidebilirsin dedi
Bu kadar çok seven bir adamın neden bir anda böyle değiştiğine anlam veremeden bu evden gitmek istemiyorum... Yoksa ömür boyu içimde ukte kalır, çünkü ben 21 yaşında evlenecek kadar çok sevdim onu..

Gerçekten buraya bir kamu spotu eklemek isterdim ama yorgunum. Alıntıladığım yerler yeter. İki üniversite size ekonomik özgürlüğün önemini, şu lafın altında yatan ataerkilliği ve baskıcılığı, sevginin bu olmadığını öğretemediyse ben o üniversitelere kızarım. Üzüldüm gerçekten.

9 ay boyleyse 9 yili dusunemiyorum
Canim evlilik cok zor birsey zaten iki taraf 4 4 lük olsa bile zor yuruyor.hele boyle bi adamla hic omur geçmez. Cocuk olmamis iyiki .yoluna bak abla tavsiyesi

Evlendikten sonra bu kadar degismesi ilginc mis gercekten .yasin kücük cnm direk bosan denmez tabi.ama bu adamla bir ömur gecermi bunu düşün .hakkinda hayirlisi olsun

Ayrılmak konusunu bilmem ama kesinlikle çocuk yapma mutlaka tedbir al ilk sene böyleyse her gün farklı bir huyunu görebilirsin, maalesef yaşadım benzerlerini şuan bu durumdan çıkmaya çalışıyorum..

Tabiki yapılmaz, orada ki önemi vurgulamaya çalıştım.

Ama anlamamissiniz yine ki , gerekirse bebegimden vazgeçerim diyorsunuz.

Yani diyorum ki korunun , sonsuz korunun.
Bu kiz hiç evlenmiycek cocuk sahibi olamiycak mi ki dengesizin biri yüzünden tupunu baglatsin çok saçma korunmanın 100 tane yolu var

Evlilik bu degil ki. Senin ki kolelik. Sakin cocuk yapma. Tum yeni evlilere buradan bas bas bagiriyoruz ozellikle iki yil ya da evlilik oturmadan cocuk yapmayin diye.
Ben de bosandim. Bosanmak bir bitis degil, yeni bir baslangic. Bu adam senin icin dogru bir adam degil. Kurtar kendini.

mer

merhaba , ben de hemen hemen aynı sorunları yaşıyordum.aşırı ilgisizdi.ben çok bakımlı güzel bir kadınım.nişanlılık evresinde o kadar çok ilgiliydi ki anlatamam.sizi çok iyi anlıyorum. yaklaşık bir yıl önce boşandım. kurtuldum.bu hayat sizin. prangalarınızdan kurtulun. inannın çook mutlu olacaksınız. aynı şeyleri yaşadım kararımı verdim boşandım .resmen kurtuldum.tazminatımı aldım ve nafakamı bağlattım. bir tane de çocuğum var hem çocuğum hem kendim için ayrı ayrı 800er lira nafaka alıyorum .Allah var avukatım ... hanım ve ekibi çook yardımcı oldu. çok çabuk bir zamanda da gerçekleşti boşanmam bence ezgi hanımla bir görüşün Avukat ....onunla konuştuktan sonra daha da netleşir kafanızdaki düşünceleriniz

Son düzenleyen: Moderatör:
Karşına alıp ciddi ciddi konuşmalısın. Eğer değişim görmezsen (ki insanların değişeceğine inanmıyorum) ayrılmalısın. Ayrıldığına pişman olmazsın, şükredersin. O da annesinin dizinin dibinde yaşamaya devam etsin.

Merhaba, yaşadıklarına gerçekten çok üzüldüm ama bence ayrılsam pişman olur muyum diye sormak yerine artılarını ve eksilerini uzun uzun düşün ve doğru kararı sen ver. Sonuçta bu evliliği yaşayan sensin. Eğer ortak bir çıkış yolu bulabileceğinize inanırsan bir ilişki terapisine gitmeni tavsiye ederim. Ama o esnek davranmaz bizden bir şey olmaz bu saatten sonra dersen boşanman iyi olabilir. Evet toplumumuzda dul diye bir bakış açısı var ama sen o evlilikte kalıp sürekli üzülünce daha mı iyi olacak? Hem ailen arkanda olduktan sonra ve sen mutlu olacağın bir yerde olduktan sonra başkalarının ne dediği neden önemli olsun ki? Eşinin senin yaşamına karşı bir baskısı var ve üzülerek söylüyorum ki psikolojik şiddet uyguluyor. Bunları göz ardı etmeden her şeyin eksisini ve artısını tartıp en doğru kararı vereceğine eminim...

Hiçbir elle tutulur yanı yok eşim dediğin kişinin. Mantıklı yetişkinler olarak birkaç arkadaş konuşun demiş ama konuşmaktan da sonuç alacağını sanmıyorum. Asıl konuşman gereken ailen onlara durumu izah et ve herkes kendi yoluna devam etsin. Hayat bi başkasının bu denli saçmalığını çekecek kadar uzun değil.

Adamın donunu yıkamak için mi evlendin ?
İnsan niye evlenir canım kardeşim, bi insan değişmez değişir diye sakın ümit bağlama .Senin derdin bir dirhem sevgi de bu sevgiyi de bu adamdan dilenme git bi ömür boyu yalnız kal ama çekme bu adamı yaşın çok küçük yıllar neleri getiyor insana.
Hayır bu adamdan ayrılsan pişman olacak elde tutulan ne var ki ?Otur düşün bi çırpıda bitir.
Sen çekip gittiğinde muhtemelen göz yaşı da dökecektir böyleleri hastadır çünkü sakın kanma.Bu kadar ruhsuz bi adam seni sevse ne sevmese ne ?
Direkt ayrıl diye net cümleler kurmam aldatma vs dışında ama emin ol kendini prenses gibi hissettiren bi kadının aldatılmasından daha vahim durumun .Burada yazılanlarla bi karar alabileceğine inanmıyorum , seninde bi gün ümitin gittiğinde acında bitecek o zaman biteceksin.Ama o zaman yıllarına yazık olmuş olacak .

Merhaba, eşinizi ve evinizi gerçekten çok seviyor muydunuz? Yani nasıl etkilendiniz bir anda tüm hayatınız değişince, evinizi özlüyor musunuz? Bu evde her köşeyi kendi emeğimle yaptım kararım artık gerçekten net sadece merak ediyorum çok etkileniyor muyuz diye..

Niye bu kadar erken evlendin ki en büyük yanlış burada
Karşınızda sizinle evlenmek için can atan ve sürekli çok mutlu olacağız diye vaatlerde bulunup, sizi evliliğe ikna eden birisi olunca kabul ediyorsunuz.. Ki aile yapımızdan ve bulunduğumuz çevreden kaynaklı. Herkes bu yaşlarda evleniyor ve gerçekten mutlu olanlar var. Herkes üzerime gelmiş neden bu yalta evlendin diye yanıtım sadece size değil soran herkese.

Bizim de çevremizde öyle vaatler veren kişiler vardı. Ama ben şahsen okuyup meslek sahibi olmaya karar verdim gençlik yıllarım neşe ve mutluluk içinde geçti. Dolu dolu yaşadım vaktim gelince de evlendim eşimin hizmetcisi değil yoldaşı oldum her vaat ile gelen kabul edilseydi. Ben sana bişey diyeyim o yaşlarda evlenip mutlu olan çok az canım bak sonuc ortada yaşın ilerleyince ne demek istediğimi anlayacaksin. Ben 40 yaşında biri olarak söylüyorum ve yineliyorum yasin evlenmek için küçük ama tabi senin tercihin. İnşallah iyi bir sonuca ulasirsin hayatın düzene girer. Yol yakınken kendini kurtar çok gençsin önünde uzun yıllar var. Herşey gönlünce olsun

Dolu dolu yaşadım vaktim gelince de evlendim eşimin hizmetcisi değil yoldaşı oldum her vaat ile gelen kabul edilseydi.
Bu cümleniz o kadar onur kırıcı ki.. Haklısınız söylediğiniz şeylerde teşekkür ederim Allah mutluluğunuzu daim etsin inşaallah

Ah be güzelim!
Yaşın için gelen tepkiler o kadar yerinde ki.
Bu adam anası tarafından bayağıca şişirilmiş,şımartılmış.
Özgüven haliyle bayağı yüksek.
Ömrünü böylesi birine adama.Bu adamı baba yapma.
Hitabından tutun da,tavırları süzme öküz olduğunun kanıtı.
Cinsellik sorununuz var ki bu bence boşanma sebebi.
Değer vermiyor.Çalışmayı sevmiyor. Çalışmanı istemiyor. Sevişmiyor.
Eee neden ömür veresin ki?
Yol ver!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…