22 yaşında 9 Aylık evliyim boşanmak doğru bir karar mı?

Size katılıyorum benimde aklıma geldi, bencede öyle yoksa hangi erkek bu kadar uzak durabilir daha yeni evli birde

çok üzüldüm genceciksiniz ve evlilik böyle bir şey değil. 12 yıllık evliyim eşim ismimle hitap etse dönüp bir bakıyorum karıcığım hayatım der hala. elbette bizim de ne çok kavgamız oldu boşanma aşamasına bile geldik fikir ayrılığından ama oturdu evlilik. sarılmayacah hişt diye çağıracak annesine ilanı aşk edecek raddeye gelecek bir de.. kıymayın kendinize. çok değerlisiniz siz, elbet güzel seven erkek vardır..kocanız da anasının dizinin dibinden ayrılmasın

Benle yaşıtsın anlatsana bu yaşta evlenmek nasıl kolay ben kendime bile kahvaltı hazırlayamam mesela bu yaşta ne zorunuz var evleniyorsunuz?

22 yaşındasınız, genceciksiniz gercekten. Cinselliksiz, sevgisiz, eleştiri dolu ve sürekli eve kapandıgınız, zaman zaman yalnız hissettiğiniz bir hayat gecer mi gercekten yıllarca? Karar sizin

Asıl çocuğun olunca ayrılmadığın için pişman olursun .Mutlu olmadığın bir evlilik için ömrün boyunca mutsuz olacağına bir kere de kurtul .Ayrıca millet ne der deme o kocayla evde yaşayan sensin millet yaşamıyor. Daha 22 yaşındasın çocuğun yokken kurtul hayatına bak

Ne güzel ailende arkandaymış eşininde değişmeyeceğini düşünüyorsan gıtmen en doğrusu sankı. Değer görmeyen kadın hiç bir zaman mutlu olamaz. Hakkında hayırlısı olsun.

Bu yaşında bunları neden çekiyorsun kardeşim... Evlilik bu değil bunu birinin sana söylemesi gerekirdi... Boşan yahut boşanma diyemem fakat iyi düşün... Karı _koca ilişkisinden ziyade eşinize dadılık yapıyormuşsunuz gibime geldi...

Sakın boşanma çocuk yap. Sakın. Hey allahım ya. Bu adamdan acilen boşanmalısın. bu adam seni kanser eder. İlerde dövmeye falan da başlar. İsterse millet arkandan ağzına geleni saysın. Saçmalama ya.

Size katılıyorum benimde aklıma geldi, bencede öyle yoksa hangi erkek bu kadar uzak durabilir daha yeni evli birde
yok kizlar durum pek oyle degil, yeni nesilde cok var bunlardan, karılarına karşı cinselliğı nimet gibi sunan,sevişmeyerek cezalandiran, nasılsa benim kafasiyla arzulamayan tipler...7.8 ay hatta 1 yıl ayni yatakta yatıp el surmeyenler var, ve gayet de hetero, karisı kendisine sevişelim diye yalvardikca reddederek haz alan sözde normal ! adamlar...hatta bir arkadasim anlatmistı, bir danışanı delirmek uzere gelmiş, kocası tam 2 yıl bu sekilde uzak durmuş, bazen iyi tamam of pof diyip öpüşüp koklaşma faslından sonra kadını öylece yatakta birakip gidiyormuş...ve asla düzelmiyorlar, tedavisi filan yok yani kişilik bozukluğu bu, homoseksüaliteyle uzaktan yakindan ilgisi yok

Paravan evliliğin ne demek olduğunu bilmiyordum, araştırdım. Ben öyle bir durum olduğunu kesinlikle düşünmüyorum çünkü bazen video izlerken falan o tarz erkekler gördüğü zaman küfür ediyor. Anlam veremediğini söylüyor. Aslında olay şu kendisi biraz sert mizaçlı biri yani kro derler ya o şekilde ve aşırı memnuniyetsiz. Tek zaafı annesi, nişanlıyken bendim.. Bu arada hanzo vs. demişsiniz bana karşı öyle ama evin içindeki sineği bile öldürmez, tabağındaki etin yarısını balkondan kedilere köpeklere atar. Öyle değişik bir kişi ben bile çözemedim onu kalbi güzel adam diye sevmiştim bu kadar çok.. 2 haftadır ailesinin yanına gitmiyorum ben gitmediğim için o da gitmiyor. Ben şu şekilde düşünüyorum yuva yıkmak kolay değil benim ömrümden 3 4 ay gitsin o da önemli değil. Son kez ona karşı olan tüm tutumumu değiştireceğim her şeyi tersine döndürmeye çalışacağım zaten uçurumun kenarında duran bir evlilik eğer kaybetme korkusu yaşatıp döndürebilirsem davranışlarını yapacağım ÇOCUK DÜŞÜNMEK KESİNLİKLE YOK. Baktım olmuyor haydi sen yoluna ben yoluma. Ben 2 tane üniversite okudum çok şükür mesleğim de var dün gece kendisiyle biraz konuştum, sana kıyamadığımdan çalışmanı istemiyorum ailenle veya benim ailemle istediğin yere gidebilirsin dedi. Değişiminin sebebi ne mi? O şen şakrak Umayı göremiyor çünkü 2 gündür karşısında. Örnek vereyim spor yapıyorum evde ip atlıyorum ben. Gel bak sen kaç kere atlayabiliyorsun dedim önce yok sen atla dedi. Hiç korkmuyor musun Umay benden sıkılır hiç eğlenceli biri değilim diye düşünmüyor musun bi benim enerjime bak bir de sana bak 24 yaşında ama 45 yaşında gibi hareketlerin dedim. İçeri gittim. normalde hiç bir güç yerinden kaldıramazken peşimden geldi birlikte ip atladık eğlendik. Size saçma gelebilir ama bana çok şey ifade ediyor bu davranış.. kendisi dün söyledi zaten sana olan sevgim herşeyden çok ama belli edemiyorum evlendikten sonra bir ağırlık geldi üstüme, gece kaç defa senin üzerini örttüğümden haberin yok, dışarı çıktığımda arkadaşlarımın eşlerine sorabilirsin bizim evin önündeki parkta duruyoruz orda semaver yakıyoruz falan dedi. Ortada hiçbir şey yokken konuyu kendisi açtı ve bunları söyledi bana. Ben de su vermediği çiçeğin bile kuruyacağını, eğer bana değer veriyorsa bunu hissettirmesi gerektiğini yoksa daha fazla devam etmeye gücüm olmadığını söyledim. Gideceğime inandığını sanmıyorum ama yine de etkili oldu bence. Evlilik henüz oturmadan bazı şeyleri düzeltmeye çalışacağım. Çünkü bu şekilde oturursa benim için çekilmez bir hal alacak. Baktım istediğim yöne dönüyor ufak tefek şeyleri görmezden gelebilirim herkesin evliliğinde vardır böyle şeyler. Ama baktım halen aynı şekilde devam ediyor o zaman iş başka ki zaten araştırdığım kadarıyla anlaşmalı boşanmayı hakim bile 1 yıl geçmeden kabul etmiyormuş.. Allah razı olsun hepinizden destekleriniz için çok teşekkür ederim.. Bu kadar çok seven bir adamın neden bir anda böyle değiştiğine anlam veremeden bu evden gitmek istemiyorum... Yoksa ömür boyu içimde ukte kalır, çünkü ben 21 yaşında evlenecek kadar çok sevdim onu..

umarım emeklerının karşılıgını fazlaıyla alır çok mütlü olursun güzelim
ama lütfen işi yap paranı kazan , akşama kadar kocanın işten gelmesini bekleme ,

Bende 20 yaşında evlendim ve çok şükür bir sorunum yok.

Abla seviyorum ama onu ya da evlendiğim için sevmek zorunda olduğumu düşünüyorum bilmiyorum..

Asla kabul etmez evlilik böyle olur daha ne bekliyorsun ki benden diyor

Evlilik böyle değil, evlilik böyleyse milyonlarca gerçek " hayat arkadaş" ı evlilik yapmamış adı Başka öyleyse.

Yaşı kaç ?

Bu evlilik olmamış. Tuplerinizi bağlatma uğruna dahi olsa bu kişiyi Sakin baba yapmayın. Hayatınızın hatası olur.

Onunla son bir konuşma yapın, Bir iki haftada kendini belli eder zaten. Yapamiyorsa def edin hayatınızdan gitsin.

Yalnız size tavsiyem , düğün var göndermiyorlar çantamı alıp gideceğim şeklinde değil , Gerçekten olgunca konuşun, olmuyorsa dava açın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…