21. Hafta ikiz gebelik serklaj ve rahim kasılmaları

cicekbali

Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2023
36
7
36
Merhaba
Su anda 22+4 gün ikiz hamileyim.
21. Haftamda detaylı ultrasyon da acil serklaj onerildi. Acil operasyona alındım.
Neredeyse dogum baslayacak denildi. Sükür keselere zarar vermeden dikiş atıldı. Ancak dikiş işi çözmedi hala kasılmalarım devam ettiği için hala erken doğum riskim var . Çocukları dikiş tutuyor su anda , Allaha emanetler . Bir serklaj daha gerekebilir, işte rahime yakın cocugun suyunu bosaltarak biraz daha geriden dikiş atılabilir gibi bir çok öneri var. Artık çok korkuyorum yasımda 36.
Benim gibi bu durumu yasayan benzer öyküsü olan var mıdır?
Endol fitil günde 4
Nidicard günde 6
Progestan fitil günde 3 kullanıyorum.
Bana umut verecek bir öykünüz veya öneriniz var mı ?

Merhaba öncelikle korkmayın rabbim yardimcinjz olsun benim de 22. Haftada bir kaybım var oğlumu kaybettim orda teşhis konuldu ikinci gebelikte dikiş atın denildi tekrar gebe kaldım 14. Haftada dikiş atıldı şuanda 26+3 deyim sürekli yatarak geçiyor yemeği bile yatakda yatıyorum bende progesteronu ağız yoluyla günde 3 kez alıyorum dikişten sonra ağız yoluyla al dedi fitil olarak alma dedi enfeksiyon kapmiyim die
Magnezyum kullanıyorum demir ve balık yağı haftada da bir kez iğne yapıyorum inşallah vaktinde ve sağlıkla kucağımiza alırız

Allah size de şifa versin . Detaylı ultrasyondan once tüm kontrollerde herşey yolundaydı bir hafta içinde bu halr gelmişti. Bende yemek ve tuvalet dısında pek kalkmıyorum. Önce 26 - sonra 28 i görmek hedefimiz diyor dr . Bende ne yapacağımj şaşırdım . Kaybınız içinde çok üzüldüm, genelde bu yeşhis konulduğunda herkesin ilk gebeliği malesef kötü sonuçlanmıs , bunları okuyunca da kendimi kötü hissediyorum.

Umutsuzluğa kapılmayın herkes aynı şeyi yaşayacak değil
İnanın inşallah sonu güzel olur sağlıkla kucağınıza alırsınız

Herkese merhaba arkadaşlarım bende başımdan geçenleri korkularımı yazmak istiyorum belki birbirimize destek oluruz hep beraber
Öncelikle 20 haftalık hamilelikte normal kontrole gittim herşey yolundaydı detaylı ultrasona gircektim heyecanlıydım 1 gün öncesi hafif kasık ağrım olmuştu fakat ben bebeğim büyüyor diye pek önemsemedim doktora söylediğimde alttan bakmak istedi ilk istemedim ama tamam dedim ve baktığında 6 cm açıklık var dedi ve acil serklaj oldum ve 20 gün hastanelerde yattım kanamam hiç durmadığı için en son 21 temmuz günü bebeğim doğum kanalına girdi sancılarım arttı ve onu almayı teklif ettiler kabul etmedim ama ağrılarım git gide arttı 9 saat sancı çektim ve dikişin çok sağlam atıldığını ama bebek kanalda olduğu için rahmi yırttığını benim ve bebeğimin hayatının tehlikede olduğu söylendi ben yine dayandım hayır dedim ama suyu azalıp kanala girene kadar 22.haftamda normal doğum yaptım evladım 45 dk dayandı ve melek oldu ve bu benim 7 sene sonra onca tedavi gördükten sonra gelen bı mucizemdi çok zor çok acı çekiyorum ve bugün kendi doktoruma gittiğimde senin rahimle alakalı çok zayıf ve çok dar olduğu için dedi yani ben nasıl bı yol izliycem arkadaslarim çok korkuyorum yine aynı şeyler yaşanacak diye bunları yazdım belki benimle aynı durumda olup ta ikinci gebeliği kolay geçen bana morel olcak arkadaşlar vardır

Allah yardımcınız olsun ve başınız sağolsun. Hangi agrı normal hangisi değil bilmiyorum bile artık. Ama 1 saatten fazla süren her ağrı için yazıyorum doktora .bu rahim yetmezliği malesef hastalık ortaya çıkınca çoğu zaman herşey için geç oluyor. Kendinize iyi bir kadın doğumcu bulun, en az 2 dr dan görüş alın sonra kalbinizden kiminle yola devam etmek geliyorsa onunla devam edin. Kasım ayında kalbi atmadığı için kürtaj oldugum dr ile devam ediyorum ki ben o operasyona bir bahane bulmasınlar diye. Malesef her meseleğin iyisi de var kötüsü de Allah hepimizi iyi ve vicdan sahibi insanlar ile karsılastırsın. Bende çok ah vah diyemiyorum kendimi çok korumadım ama bu korumayla dikkat etmem ile öne geçilecek bişey değildi malesef sizinde değil. Bunları söylemek dısında acınıza merhem olamıyorum çok üzgünüm

Öyle rabbim ne yazdıysa o oluyor bende kendi doktorumla devam etmeyi düşünüyorum ama üniversitede bı doktor bulcam kendime eğer bir daha olursa bebeğim o zaman elimden gelenin en fazlasını yapcam başka elimden bişey gelmiycek rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah

Hangi sehirdesiniz ?

Hangi sehirdesiniz
Bandırma da oturuyorum canım
keşke bildiğim bir dr olsa da önersem diye sordum

Hangi sehirdesiniz

keşke bildiğim bir dr olsa da önersem diye sordum
Dikiş için kendi doktorum çok iyi bursa şehir hastanesindeki doktorlar bile ben böyle dikiş görmedim çok sağlam atılmış dedi fakat normal rutin için bı doktor bulmam lazım kendime

Merhabalar bende ikizlere 20 haftalık hamileyim rahim uzunluğum 24 cm ye kısaldığı için dün serklaj yapıldı. Şimdi yatıyorum 2 gündür tuvalet yemek dışı kalkmıyorum inşalh herşey yolunda gider. Endol fitil haftalık Pruloton iğne ve antibiyotik kullanıyorum.

Çok geçmiş olsun 21. Haftadan beri düzenli hastaneye yatıp çıkıyorum. Geçen hafta rahim açılmalarım maks 1.7 cm ken bu hafta kontrolde 4 cm görünce dr yine yatırdı. Malesef su anda hastanedeyim 24+2 oldu, etrafımda herkes destek olmaya çalısıyor ancak yatmanın ne kadar zor oldugunu anlatamıyorum çok yıpratıcı bir süreç , Allah çocuklarımıza ve bizlere de sabır versin inşallah.

Merhaba, ben de 24+4 haftalık ikizlere hamileyim . 23. Haftamda acil Serklaj yapıldı. İki hafta içinde rahim ağzı uzunluğum 35mmden 13mm’ye düşmüştü. Dün kontrole gittim 30mm olmuş çok şükür bir sıkıntı yok fakat dediğiniz gibi hep yatmak zorundayım. 10 gün antibiyotik kullandım enfeksiyon olmaması için. Onun dışında Protestan hamileliğin başından beri fitil olarak kullanıyordum artık sabah akşam ağızdan kullan dedi doktorum. Magnezyum günde ikiye çıkardı. Endol fitili de ağrın olduğunda kullanmaktan çekinme dedi. Şimdilik iyi gidiyor umarım sağlıkla kucağımıza alırız .

İnşallah sağlıkla çıkarsınız hastaneden allah yardımcınız olsun. Sağlıkla kavuşurız zamanında inşallah evletlarımıza.

Geçmiş olsun ne güzel uzunluğunuz artmış serklajdan sonra inşallah benimde uzar. Sağ sağlim bebeklerimize kavuşurız inşallah

İnşallah sağlıkla çıkarsınız hastaneden allah yardımcınız olsun. Sağlıkla kavuşurız zamanında inşallah evletlarımıza.
Amin insallah. Bende tek sıkıntı rahim ağzı uzunluğu değil hala rahim ağrısız doğum sancısı olmadan açılmaya devam ediyor
Bu arada sizde vajinada atma , oradaki dikiş atacakmıs gibi bir his olusuyor mu ? Benim rajşm ağzına yakın olan bebeğim sanırım hareket ederken böyle bir his oluyor bence sanki çıkacakmıs gib

Neden serklaj yapılmıyor

Yok olmuyor bende. Bebek hareket ettikçe baskı yopıyordur rahim ağzına.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…