Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Arkadaşlar hangi haftaya kadar crl ölçüsüne bakılıyor du,kaç haftadan sonra baş çevresi,karın çevresi,fl falan ölçülüyordu bilen varmı

Doktor nası doğum yaptıramam dedi riskli bi durum mu var mış ki? Bende Bursa da doğum yapmak için hastane araştırıyorum. Acıbadem düşünmüştüm ama kararsız kaldım.
Bir yer önerebilirim isterseniz,bende yeni gitmeye başladım özele kendi hastanemde takip ettiriyordum ama ilgisiz geldikleri için değiştirdim,baya memnunum eşim bile ilk defa gerçekten detaylı ilgileniyor doğumunda gelişiminde her detayından daha net haberdar fikir sahibiyiz diye baya memnun

Doktor öyle söyledi,gelişimi +4 gün ilerdeymiş ,ama iki haftaya kadar normalmiş gelişimin ileride olabilmesi vsde öyle söyledi
Benimki de bir hafta önde ama bu bir hafta erken doğacak anlamı taşımıyor,o zaman 4 4.5 kilo doğan çocukları da erken dogurturlardı.gelişim ve doğumun ilgisi vardır mutlaka ama şimdiden bunu söylemek hemde 4gün için imkansız ve doktorun bunu söylediğinede şaşırdım açıkçası

Merhaba benide eklemiştiniz cinsiyeti dün belli oldu kızz 4 gün önden gidiyor gelişimi doğum tarihi tahminimiz 16 şubattı,artık 12 Şubat
Gelişim benim de 1 hafta önden gidiyor ama doktor böyle bir tarih vermedi siz mi uygulamaya göre değiştirdiniz acaba? Bir de sanırım gelişimin ileri olması doğum tarihini değiştirmiyor diye biliyorum ama

Neresi acaba ???
doruk ve hayat hastanesini de önerenler oldu. Pembe mavi sanırım pek iyi değilmiş ama. Bilmiyorum

Neresi acaba ???
doruk ve hayat hastanesini de önerenler oldu. Pembe mavi sanırım pek iyi değilmiş ama. Bilmiyorum
Ben de bursadayım ama doktorum sadece jimer ve pembe maviyle anlaşmalı ve sanırım ben ikisini de istemiyorum. Ama doktorumdan da çok memnunum napacağımı bilemedim

Gelişim benim de 1 hafta önden gidiyor ama doktor böyle bir tarih vermedi siz mi uygulamaya göre değiştirdiniz acaba? Bir de sanırım gelişimin ileri olması doğum tarihini değiştirmiyor diye biliyorum ama
Bende değiştiler. Hep bir hafta büyük çıktı kendi doktorum da Prof perinatalog da adet tarihimi bir hafta erkene çektiler. Doğumu ona göre planlayacağız dediler. son adet tarihim 21 Mayıs’ta 14 Mayıs’a çektiler haliyle doğumda bir hafta geriye gelmiş oluyor muhtemelen sezaryen yapacaklar ben hala gerçi normal doğum yapmak isterim deneyimlemek isterim ama yaş ileri olunca tabii buna son haftalar karar vermek daha mantıklı olur o zaman konuşurum doktorla ama sezaryen olacaksa 38’de alıyorlarhaliyle bir hafta geriden alacaklar bunun sebebi şu erken döllenme olmuş olabiliyor bazen yumurta erken çatlıyor diğer bir sebep de genetik olarak bebeğin kemiği gelişimi biraz daha iyidir yani bu da birkaç güne etkiler çok etkilemez bence bence etkileyen en önemli faktör yumurtlama zamanı erken yumurtlama olunca haliyle erken düzenleniyor 28 günlük adet döngüüzü göre biz hesap yapıyoruz ama aslında daha erken olmuş oluyor ki bence de erken dölendi benim adetim bir gün geçtiğinde idrar tahlilim kıpkırmızı çıktı ve beta hCG 3700 küsurdu aynı gün doktora gittiğimde kese de görünmüştü normalde bir hafta sonra görünmesi gerekiyordu kesenin, o hafta görünmüştü hatta kalbinin kıpırdadığını bile görmüştük

Bu arada her hafta kontrole gidiyorum ben ayda bir de devlete gidiyorum. Acibadem Ataşehir hastanesinde takipteyim doğumu da orada düşünüyoruz

arkadaşlar benim tırnak kadar bi pıhtı geldi peçeteye tuvalette devamı yok kanamanın ama çok endişeliyim şimdi doktora geçiyorum başına gelen oldu mu böyle bişey

Bende değiştirmedi acaba ilerleyen zamanda mı net konuşacak. 2 hafta sonra tekrar gidicem bir sorayım bunu ben

Ama bu ilerki haftalarda hatta doğuma günlerde belli olur aynı şey gelişim geriliği içinde geçerli ondada ilk 3 4 aydan bunu kimse söyleyemez.
Benimde oğlum bir hafta 10 gün ileriydi ama sata göre doğum yaptım öne çekilmedi doğumum.buda doktordan doktora değişiyor galiba

Ben ilk doğumu 41. haftada yaptım bekledik bekledik gelmedi 4 kg 200 gram oldu zaten normal doğumda riskli olacaktı sonradan anladığım kadarıyla doktorda sezeryan yapma taraftarıydı ama bence o da erken döllenmeydi normal diye direttim bebek gelmedi sancı hiç olmadı kilo da alınca doktor riskli dedi biz de ok dedik.

Şöyle kendi doktorum doçent Pelin katalogda profesor ikisine de ayrı ayrı gidiyorum eğer her hafta aynı ölçü çıkıyorsa o zaman evet diyorlar bir hafta erken döllenenmiş

Ay zaten nasıl beklesin daha 41 hafta olmuş 41 hafta şuan gözümde öyle büyüdü ki ya geçmiyor zaman da sanki

Bu arada her hafta kontrole gidiyorum ben ayda bir de devlete gidiyorum. Acibadem Ataşehir hastanesinde takipteyim doğumu da orada düşünüyoruz
Acıbadem Ataşehirde hangi doktora gidiyorsunuz? Amniyosentez için tecrübeli bir perinatolog araştırdım ve o hastanede Prof Tolga Ergini buldum. Randevu aldım bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…