Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Kayıpları olan arkadaşlarıma Allahtan sağlıklısını ve hayırlısını diliyorum.
Evlendiğimizde bize SMA testi bakılmamıştı devlet hastanesinde. Aile hekimi hamile kalınca bakarız demişti. geçen hafta kan verdik eşimle SMA için enabıza baktım benim kan tahlilim sonuçlandı taşıyıcılık yokmuş çok şükür. Eşiminki daha görünmüyor ama eşlerden biri negatifse ztn sorun olmuyordu diye biliyorum. Bide bu nipt testimi diyorlar fetal dna mı onlarla ilgili doktoruma danışıcam tabi ama siz biliyor musunuz kaçıncı hafta da bakılıyordu?

Kızlar sizlerde bebek kalp atışı kaç? Söyleyeni oldu mu doktoru ? Normalde kaç olması lazım bu haftalarda 7-8 gibi?

Kızlar selam aranızda progestan vajinal fitil kullananlar bana yardımcı olabilir mi ilacı kullandıktan sonra çok fazla vajinal akıntım oluyor ve çamaşırımda sanki ilaç kalıntısı gibi beyaz beyaz akıntı görüyorum ilaç işe mi yaramıyo dışarı çıkıyor gibi

Kızlar selam aranızda progestan vajinal fitil kullananlar bana yardımcı olabilir mi ilacı kullandıktan sonra çok fazla vajinal akıntım oluyor ve çamaşırımda sanki ilaç kalıntısı gibi beyaz beyaz akıntı görüyorum ilaç işe mi yaramıyo dışarı çıkıyor gibi
bende de öyle oluyor ama yapabildiğin kadar kapsülü içeri itmeye çalış sonra da biraz uzan aşağı inmemesi için

Ben uzun süredir kullaniyorum ne yapsanda dışarı çıkıyor ama ben kullandıktan sonra olabildiğince fazla yatıyorum etkisi daha çok olsun diye. Bildiğim kadarıyla herkesde illaki dışarı çıkıyor.

Benim bugün kontrolüm vardı kalp atisi için çok şükür her şey yolunda dedi doktorum. Lekelenmelerim oluyordu sebebi ikinci bir kesenin olmasiymis. Gelişmemiş o yüzden kanama oluyormuş. Yavaş yavaş atar dedi doktorum. Yani bu sebepten de kanama olabiliyormuş. Benim durumumu yaşayan varsa diye söylemek istedim.

Kızlar doktordan geliyorum. Benim minik civciv büyümüş 🐣 Artık minnoş bir bebiş formunda gördüm. Elleri ayakları maşallah kıpır kıpırdı. 19unda fetal dna için kan vericem. Yeditepe Üniversitesinde yaptıracağız. Doktorum orayı önermeden önce ben arayıp bilgi almıştım. 26sında da sonuçları alacağız hayırlısıyla inşallah. Yurtdışına göndermeden kendi cihazlarıyla da bakabiliyorlarmış. Fiyatı da uygun geldi bize. İstanbulda olup yaptırmak isteyen varsa fikir olsun☺️

Ben kullanıyorum canım. Sormuştum onu normal dedi hemşire. İlacı iyice ittiğinden eminsen biraz yat ilaçtan alacağını alır gerisi atılabilir dedi. Çok sıkıldım ben de 12. Haftada bırakacağım.

Merhaba kızlar bugun kontrolum vardı malum ama ayaklarım gerı gerı gıdıyordu.8+3 olmus ancak malesef gelısımı durmus gecen haftadan berı hıc buyumemıs bebegım bu sebeple salı gunu kurtaj olucam. Vakumlu😢 ınsallah hepınız sagsalım kucagınıza alırsınız meleklerınızı🤲🏻ve ınsallah bana da nasıp olur yenıden . ladin19 ladin19 listeden silebilirsin canım adımı😢
Gecmiş olsun 😢 bir ağrı belirti ile mi gittin bu haftalar da bende çok korkuyorum çok duyuyorum böyle kayıplar yoksa kontrol de mi öğrendin ama sağlikli olmayan bebeklerde ya düşük oluyor yada kalbi duruyo diye duymuştum inşallah en kısa zamanda da sağlıklı bir gebelik ile tekrar anne olursun

Kızlar doktordan geliyorum. Benim minik civciv büyümüş 🐣 Artık minnoş bir bebiş formunda gördüm. Elleri ayakları maşallah kıpır kıpırdı. 19unda fetal dna için kan vericem. Yeditepe Üniversitesinde yaptıracağız. Doktorum orayı önermeden önce ben arayıp bilgi almıştım. 26sında da sonuçları alacağız hayırlısıyla inşallah. Yurtdışına göndermeden kendi cihazlarıyla da bakabiliyorlarmış. Fiyatı da uygun geldi bize. İstanbulda olup yaptırmak isteyen varsa fikir olsun☺️
Fetal DNA testini siz kendiniz istediğiniz için mi yaptırıyorsunuz? Hangi durumlarda yaptırmak gerekiyor ?

Fetal DNA testini siz kendiniz istediğiniz için mi yaptırıyorsunuz? Hangi durumlarda yaptırmak gerekiyor ?
Hem kendimiz istedik hem de doktorumuz önerdi. İkili test çok yanaştığım bir şey değildi. Aklıma yatan fetal dna olduğu için yaptırma kararı aldık.

Bende ilk gebeliğimde kullanmıştım doktor zaten ilaç içinden eriyerek çıkacak demişti yani bir problem yok merak etme işe yarıyor

X