Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar merhaba. 9+3 haftalık hamileyim yurtdışında olduğum için hiç test yaptıramadım burada 10 haftadan önce bakmıyorlar ben de en erken 11+3te gidebileceğim muayeneye. Derdim şu ki şu an yerleşik hayatımız olmadığı için sürekli dışarıdan yemek yiyoruz ve benim iştahım kapalı olduğu için hafif şeyler yemeyi tercih ediyorum. Çok bilgim olmadığından da salata falan yedim dışarıda sağlıklı da olabileceğini düşünerek. Ama bugün toksoplazma ile ilgili bir şeyler okuduktan sonra endişelendim. Hiç bir belirtim yok ama bazen belirti vermeyedebiliyormuş. Test her türlü yaptıracağım fakat 11. hafta bu test için çok mu geç olur diye düşünmeden edemiyorum. Toksoplazma kolay bulaşabilen bir şey mi? Bunu yaşayan ve belirti konusunda bilgilendirebilecek biri var mı aranızda?

Canım benim korkma inşallah sağlıkla ilerleyecek ben de 2-3 gün geriden geldiği için ocak anneleri grubuna sormuştum. Oraya bir danış istersen tecrübelerini paylaşırlar. İyi düşünelim belki de nazlı minyon bir kız geliyordur

Oraya da sordum canım cok sagolasın

Yumurtamı bu ay doktor kontrolunde takop ettım canım 27 mayısta 23 mm bı yumurta oldu 28 ınde catladı zaten o dollendı muhtemelen . Gec dollenmıs olamaz yanı
ben de 3-4 haziran da yumurtladım döllenme de o sıralar oldu dediğim gibi 6+3 deyim. aramızda muhtemelen 5-6 gün falan var seninki şu an 7 haftalık olabilir üzülme başka bir doktora daha git

Kızlar selam, konu da açtım ama buraya da yazayım 2 gündür yoktum dünyam başıma yıkıldı. Aşağıya açtığım konu içeriğini yazıyorum.

Merhaba arkadaşlar. Zor bir süreçle hamile kaldım. Oraları geçiyorum kısacası tüp bebekle bile zor denileni Allah verdi. Ancak son 2 gündür şoktayım, hevesim kursağımda kaldı. Bebeğimin kalbi, yeri her şey çok iyi ancak son bir haftadır kese büyümemiş. İçeride sıkışmış resmen. Ultrasonda görünce içim parçalandı. Doktor bekleyecez yapacak bir şey yok dedi. kahverengi kanama/leke de var ama bebekte kanama alanı yok. Benzer durum yaşamış pozitif örneklere ihtiyacım var lütfen fikirlerinizi belirtir misiniz ? Bu arada 8 haftalık hamileyim. SAT a göre 1 hafta geriden geliyor ama geç döllenme.

Doktor bununla ilgili ne dedi cnm

Kese büyümeme nedeni ne olabilirmiş? Dışarıdan herhangi bir müdahalede bulunulamaz mı? Bebek sağlıklıysa bence yapacak bir şeyler vardır diye düşünüyorum

Sebze ve meyvelerin iyi yıkanmış olması gerekiyor özellikle yesilliklerde oluyormuş sanırım. Bana toksoplazma testi yapılmıştı siz de kontrol zamanınızda doktorunuzdan isteyin çıkar sanırım orada ama inşallah yoktur siz stres yapmayın daha ortada kesinligi belli olmayan şey için

Kızlar 6+1 de doktora gittim kalp atışını duyduk sorun yok dedi çok şükür artık 12. Haftada gelmen gerekiyor dedi. Sizin doktorlarınız sizi ne zaman çağırdı. Bugün sata göre 9. Haftaya girdim ama bebeğim ne yapıyor ediyor merak içindeyim.

Merhabaa, hangi ülkedesin acaba? Ben İsvecteyim benim de ilk randevumu 11.haftaya verdiler, elimde sadece evde yaptığım gebelik testi var hic bir şekilde kanda beta hcg takibi de yapmıyorlar.

Canım sıkısma sebebı ne olabılır doktorunuz bunla ilgilı ne dedı bunu ilk kez duydum.ama bazka bır doktora gıdın bence hatta mumkunse rısklı gebelık uzmanı bır doktora tatmın edıcı bır acıklama yapsın.bebek ıyıyse kesede sıkıntı olması medendır cozemedım ben hıc .bende de kalp atımı yavas ama ınanıyorum haftaya gucleneceksende guzel haberler alırsın ınsallah

Senin kaç haftalık. Endişe etme düzeliyor çoğu bebek anne karnında. İnşallah iyiye gider Yat dinlen beslen iyi düşün

Yumurtamı bu ay doktor kontrolunde takop ettım canım 27 mayısta 23 mm bı yumurta oldu 28 ınde catladı zaten o dollendı muhtemelen . Gec dollenmıs olamaz yanı
Geç döllenmeden kasıt bazen şöyle olabiliyor: yumurta evet catlar ertesi gün dollenir normalde 4-5 günde tüpten Rahime iner tutunur. Ama bazen bu süreç uzun olabiliyor. 6-7 gün de olur bazen bazı bebekler yavaştır. Bazıları ise hızlı önden gider.

Aaaa simdi anladım sagol canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…