Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    143
Cnm normal dogum yaparsan eger pantolon degil de etekli gecelim tarzi daha rahat oluyor. Sezeryan olanlar da zaten pijamanin lastigi denk gelirse sorun oluyir diyor. Normal dogumda hastane sureci degil de evde biraz daha rahat kullanirsin bence

Çok doğru.. Bi ürün alcaksın hangisi iyi,kullanışlı bebek için uygun bunu araştırman gerekiyor bebek telsizi bence gerekli,kamera olayını bende görmüştüm kameralı almak istemiyorum o yüzden. Ama oğlumda almadığım için pişman olmuştum. Odasında uyutuyorsun misafir vs oluyor kapısı kapalı sürekli kontrol etmen gerekiyor ağladı mı,uyandı mı,sesi mi oldu. Bu sefer alıcam o yüzden

Benim de tecrubeli annelere sorum olacak. İkinci bebegim olacak benim inşallah. Emzirirken yine de gogus acima durumu yasaniyor mu ikinci cocukta da. Gumus kapagim yok benim de. Sorun yasamak istemiyorum ama bilmedigim bir sey icin bosuna o paraya almak da istemiyorum. Acima durumu söz konusu olabiliyor derseniz alayim eger o zaman

Alma imkani varsa bosuna eziyet cekmeye gerek yok bence. Alınan urunler bosa gitmez kardesine kuzenine falan verirsin sonunda. En kotu ikinci elden satarsin.

Bence o biraz kişiye göre benimde ilkinde olmamıştı inşallah bu sefer de olmaz ama gerekirse alırım hemen diye düşündüm şuan almayacağım

Cnm normal dogum yaparsan eger pantolon degil de etekli gecelim tarzi daha rahat oluyor. Sezeryan olanlar da zaten pijamanin lastigi denk gelirse sorun oluyir diyor. Normal dogumda hastane sureci degil de evde biraz daha rahat kullanirsin bence
Evet ben lohusa takımı almıştım ve hastanede gecelikli olanı kullandım . Zaten canı cok az olan bi insanım dikiş izlerime bile uzun bi süre hiç bakmamıştım

Bence o biraz kişiye göre benimde ilkinde olmamıştı inşallah bu sefer de olmaz ama gerekirse alırım hemen diye düşündüm şuan almayacağım
Benimde ilkinde çok oldu o zaman gümüş kapakta hiç duymamıştım en son hiç unutmuyorum doktor bana GARMASTAN POMAT diye bir krem önerdi kullandım anında etki etti mucize gibi bir şeydi bence not alın bebeğede zararı yoktu.
lansinoh bende işe yaramadı ama herkesin cildi farklı tabi ben beyaz tenliyim çok

Bir de herkes en iyi kendisi biliyor zannediyor. Ozellikle tecrubeli anneler. Benim kizim kucukken reflu yatagina yatiriyordum. Gorumcem gerek yok dedi. Ama karnini doyurdum sorun olursa dedim bisey olmaz dedi. Uc cocugu var kendisinin. Demekki dedim bisey olmuyor. Yatagim olmasina ragmen biraktim kullanmayi. Bir de bebek malzemeleri kapitalist sistem diye dusununce insan ihtiyac olmayan seyleri bile ihtiyaçmis gobi gosteroyorlar diye supheyle bakiyor insan. Sonra kizim reflu oldu. Ama oyle boyle degil. Daha uzerini giydirirken bile kustugunu bilirim. Agrisi sancisi cabasi. Nir de kizimin heryeri kavbarmisti kirmizi kirmizi annem buyume sivilcesi dedi. Kizim aglamaktan durmuyordu bir de nobet gecirir gibi oldu bosluga bakakalidi benzi sarardi falan doktora gittik cocuk hastanesi bide. Doktor biseyi yok dememis de esime anne cok evhamliydi rahatlasin diye kan istedim demis.benim icim rahat etmedi tecrübeli bir doktora vittik hem reflu teshisi yapti hem meger kizim egzama olmus ondan kabarmis. Hem de cocuk nöroloji sine mutlaka gitmemiz gerektigini nobet gecirmis olma ihtimalinin oldugunu soyledi ve nöroloji ye gittigimizde doktor neden bu kadar gec geldiniz diye kizdi. Reflu de cocugu oyle benzini sarartabiliyormus ama nobet gecirmis de olabilirdi ve ilk gittigim doktordaki o rahatlik ve dahasi beni evhamla suclamasi

Tecrübeli anneler başından geçen iyi veya kötü şeyleri anlatır sizin görümce tecrübe değil yaşamadığı bir şeyi anlatmış :) Reflü olacaksa bebek yatak tek başına yeterli olmuyor maalesef. Doymadı zannedip sık beslemek , yatar pozisyonda çok fazla tutmak, mide ve yemek borusu kapağının tam oluşumunu tamamlayamaması bir çok neden var bunu görümcenizi korumak için söylemiyorum benim iş yerinden arkadaşım en iyi reflü yataktan aldı çokta önem verdi bu duruma çocuğuna yine de reflü teşhisi kondu. Ama tabi reflüde çok kusan bir bebek olduğu için yataklar önlem amaçlı çok faydalı genzine kaçıp boğulma riskini önlüyor bebeklerin.

Canım benim başıma hiç gelmedi ama ilk doktoruna bir sordaydin aklında kalmasın ama genellikle normal oluyor bu tarz renkte akıntılar sende genede doktoruna muhakkak danis
Doktoruma soruyorum o da kırmızı taze olmadığı sürece ve çok ağrılı olmadığı sürece korkma dedi. Ve sürekli yat hiç kalkma sadece tuvalete kalkabilirsin dedi

Doktoruma soruyorum o da kırmızı taze olmadığı sürece ve çok ağrılı olmadığı sürece korkma dedi. Ve sürekli yat hiç kalkma sadece tuvalete kalkabilirsin dedi
Ben 3 ayı yatarak geçirdim ve 2 3 gün çok az miktarda kanamam oldu. Her sabah yataktan kalktığımda iç çamaşırıma geliyordu. Yat diyorsa doktor yat. Benim bebeğe kanama alanım da olduğu için ve bebeğin kesesinin üç katı büyüklüğünde idi doktorlar düşer nazarıyla baktılar şükür bir şey olmadı. Olumlu düşün ama önlem al.

Kızlar probiyotik takviyesi kullanıyor musunuz akıntım sarıya döndü dr birsey olmaz kasıntın yoksa dedi probiyotik kullananlar varsa ne kullanıyorsunuz ?

ewt canım iki parça aldım içinde beşik yok ona daha karar veremedim ek olarak duvara raf tarzı bişeylerde bakıcam
Canimm çok guzell bayildimmmmmm güzel günlerde kullansın bebişin inşallah bende bu tarz istiyorum bide ahşap beşik istiyorum ama bir ikizler burcu olarak kararsızım herşeyde olduğu gibi

Canım ağrı kesici yasakmi sana.bende bı ara ateşli gripli bişey geçirdim bayramda parol aldım günde iki kere yanlış yönlendirmek istemem ama iyi geldi ablam doktor o iç demisti

Evet canım bende aynı senin gibiyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…