Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    143

Eklentiler

• IMG_8483.jpeg
    IMG_8483.jpeg
    99,7 KB · Görüntüleme: 51
Ben şu ikili olana bayıldım ama şu kırmızıya da bayıldım. Yalnız ben benim oğlana doğmadan yılbaşı kombini yaptım, emziği de kırmızı beğendim ki yılbaşında ayrıca onu takar diye😅 Bebek emzik tuttu da bir de kombine göre emzik tutması kaldı😅Muhtemelen benimki Aralıkta doğar diye düşünüyorum. Ben de çok sabırsızım sizin gibi. Oğlumla konuşuyorum bazen nerede kaldın oğlum falan diyorum, inşallah beni dinleyip erken gelmez 😅 Senin aldıklarını da çok beğendim bu arada 💜

Eklentiler

• 1000140974.jpg
    1000140974.jpg
    79,7 KB · Görüntüleme: 45
  • 1000140975.jpg
    1000140975.jpg
    49,5 KB · Görüntüleme: 46
Bayramda bende tam olarak böyle oldum ilk aylardı diye ilaç kullanmadım öksürük taa o zamandan hala devam ediyor yeni yeni azalıyor çok zor gebeyken ama bence kovid değildir sadece gebeyken bağışıklık daha düşük olduğu için çok daha ağır seyrediyor ben yatmadan sarımsak bal limon yuttum eğer yutabilirsen ama rendeleme ince ince doğra suyla hap yutar gibi yut
Olur canım iyi gelecekse yutayım bu halde olmak çok kötü çünkü 🥺 halim hiç yok kafamı kaldıramıyorum evde 6 yaşında bi kızım var e ilgi istiyo valla ağlayasım geliyo

Merhaba kızlar ben şubat grubundayım ama siz biraz daha ileride olduğunuz için size sorayım dedim. Şu an 12+3 deyim ve sürekli kahverengi akıntım oluyor. 2-3 gün devam edip 1 hafta duruyor sonra yine aynı. Son kontrolde kanama alanı da görünmüyordu özellikle muayene sonraları başlıyor acaba muayene esnasında doktorun bastırması veya sarsmasıyla alakalı olabilir mi aranızda böyle olan var mı hala?

Canım benimde plesanta aşağıda kanamam oluyordu 2 haftadır çok şükür kesildi. Epeyi araştırdım rahim ağzını kapatmadığı sürece sorun yok. Genellikle de bebek büyüdükçe yukarı çekiyor kendisi eğer çekmez rahim ağızında kalırsa da son aylarda kontrollü gidiyorlar planlı sezaryenle doğum yapılıyor. Korkulacak bir şey yok birçok kadının başına gelebiliyor
Geçmiş olsun canım. Doktorda zamanla yukarı çıkabilir dedi ama ben bir başak burcu olarak burcumun gerekliliği olan felaket senaryolarını internetten okuya okuya kurdum korktum 🤭 sanırım bu durumda biraz daha dikkatli olmak gerekiyor biraz daha fazla istirahat uzun yürüyüşlerden kaçınmak gibi sen de dikkat ediyor musun

Geçmiş olsun canım. Doktorda zamanla yukarı çıkabilir dedi ama ben bir başak burcu olarak burcumun gerekliliği olan felaket senaryolarını internetten okuya okuya kurdum korktum 🤭 sanırım bu durumda biraz daha dikkatli olmak gerekiyor biraz daha fazla istirahat uzun yürüyüşlerden kaçınmak gibi sen de dikkat ediyor musun
Benim uzunn bir süre yatma hayatım oldu 😂 ama şimdi biraz daha toparlandım doktor hala yürüyüşe izin vermedi bende ama yavaş yavaş toparlanırım diye düşünüyorum. Çünkü kendimi yorduğum zaman kanamam oluyordu benim

Kizlar isimler belli mi karar verdiniz mi ?
Bizim belli , Milan koyacağız 💕
Ben şu ikili olana bayıldım ama şu kırmızıya da bayıldım. Yalnız ben benim oğlana doğmadan yılbaşı kombini yaptım, emziği de kırmızı beğendim ki yılbaşında ayrıca onu takar diye😅 Bebek emzik tuttu da bir de kombine göre emzik tutması kaldı😅Muhtemelen benimki Aralıkta doğar diye düşünüyorum. Ben de çok sabırsızım sizin gibi. Oğlumla konuşuyorum bazen nerede kaldın oğlum falan diyorum, inşallah beni dinleyip erken gelmez 😅 Senin aldıklarını da çok beğendim bu arada 💜
Evet bunlarda çok tatlış 😍 ay dur erken çağırma çocuğu kalabildikleri kadar kalsınlar içeride gelişimlerini iyice tamamlasınlar 😍 ben bibs olanı daha önceki gebeliğimde almıştım ikizlerim kızdı o yüzden böyle çiçekli almıştım. Kardeşlerine kısmet olacak inşallah kullanmam.
Bubarafa yılbaşı kombini fikri benimde aklımdan geçiyor ama sonra kendi kendime hayır öyle düşünme çocuğu erken çağırma diye kızıyorum 😂😂

Bizim belli , Milan koyacağız 💕

Evet bunlarda çok tatlış 😍 ay dur erken çağırma çocuğu kalabildikleri kadar kalsınlar içeride gelişimlerini iyice tamamlasınlar 😍 ben bibs olanı daha önceki gebeliğimde almıştım ikizlerim kızdı o yüzden böyle çiçekli almıştım. Kardeşlerine kısmet olacak inşallah kullanmam.
Bubarafa yılbaşı kombini fikri benimde aklımdan geçiyor ama sonra kendi kendime hayır öyle düşünme çocuğu erken çağırma diye kızıyorum 😂😂
Bizim baba isim işine henüz odaklanmadı bir isim bile önermedi, bir tek Alp diye sesleniyorum bir şey demiyor. Demek ki Alp okey. İsimde birleşmeniz çok güzel. Bence çok zor erkek ismi bulmak. Biz kızda hemen birleşmiştik.
Benim normal doğum tarihim 6 Ocak, bebek babası gibi oğlak olsun istiyorum, mümkünse babası ile aynı gün 31 Aralık'ta doğsa ona da sevinirim ❤️ Ben de Oğlak burcuyum, eşim de Oğlak burcu, bebek de Oğlak oldu muydu tamamdır 😅 Eskisi gibi 40 haftadan sonra doğum artık beklenmiyordu de mi yoksa benimle aynı gün bile doğabilir 😅

Bizim baba isim işine henüz odaklanmadı bir isim bile önermedi, bir tek Alp diye sesleniyorum bir şey demiyor. Demek ki Alp okey. İsimde birleşmeniz çok güzel. Bence çok zor erkek ismi bulmak. Biz kızda hemen birleşmiştik.
Benim normal doğum tarihim 6 Ocak, bebek babası gibi oğlak olsun istiyorum, mümkünse babası ile aynı gün 31 Aralık'ta doğsa ona da sevinirim ❤️ Ben de Oğlak burcuyum, eşim de Oğlak burcu, bebek de Oğlak oldu muydu tamamdır 😅 Eskisi gibi 40 haftadan sonra doğum artık beklenmiyordu de mi yoksa benimle aynı gün bile doğabilir 😅
Bence kesin oğlan olur ya zaten senin bebe. Benim erken doğum ihtimalim var doktor 35-36. Haftada olabilir dedi eğer öyle olursa yay olma ihtimali var. Evet bizde kızlar da hemen karar vermiştik isme bunda biraz zor oldu ama gene de orta yolu bulduk 😅

Al canim cok tatli fiyatida gayet makul.benmki tuzlu acaba dedim 1600 dedi tulum sapka 😁
Bu ilk vereceğim takım asık takımların fiyatı evet öyle 😁
Bence müslin ince olur canım. Ne olur ne olmaz diye kalın bir şey de koy çantaya
Bu ilk doğumda hemen giydirdikleri olacak canım, diğerlerini dediğin gibi alacağım 😊
Kizlar isimler belli mi karar verdiniz mi ?
Nasipse Gökçe Aksa olacak bizim kız🥰

Bence kesin oğlan olur ya zaten senin bebe. Benim erken doğum ihtimalim var doktor 35-36. Haftada olabilir dedi eğer öyle olursa yay olma ihtimali var. Evet bizde kızlar da hemen karar vermiştik isme bunda biraz zor oldu ama gene de orta yolu bulduk 😅
35 36 çok erken değil.Zaten senin bebeğin bacakları tontikti o gelene kadar içerde kendini büyütür gibi, maşallah🙃 İnşallah vaktinde gelir bebeklerimiz.Yay da güzel bir burç ama biz oğlaklar çok daha farklıyız. Bir yay bebeğin enerjisini zor kaldırabiliriz, evde üç keçi daha iyi idare edebiliriz gibi 😅 Aman bu dediklerim şaka, önemli olan sağlıklı olsunlar da.

35 36 çok erken değil.Zaten senin bebeğin bacakları tontikti o gelene kadar içerde kendini büyütür gibi, maşallah🙃 İnşallah vaktinde gelir bebeklerimiz.Yay da güzel bir burç ama biz oğlaklar çok daha farklıyız. Bir yay bebeğin enerjisini zor kaldırabiliriz, evde üç keçi daha iyi idare edebiliriz gibi 😅 Aman bu dediklerim şaka, önemli olan sağlıklı olsunlar da.
Ay oğlak hakkında hiç fikrim yok niye öyle dediniz 😃

Ay oğlak hakkında hiç fikrim yok niye öyle dediniz 😃
Oğlak sakin bir burç, çocukken daha olgun davranışlar sergileyen, 30'undan sonra gençleşen bir burç. Ama oğlak burcu çok inatçı oluyormuş, bana sorsan ben inatçı değilim ama aileme sor ilk özelliğim olarak inat etmemi gösterirler. Hakeza eşimle de iyi anlaşıyoruz o da oğlak ama bir konuda inatlaşmak için inatlaşmamız işten bile değil. Ben sınır bir tarihte doğmuşum hem oğlak hem kovayım hatta biri bana sen kovasın demişti 😅 Yay burcu çok deli dolu bir burç oğlağa göre. Daha gamsız diyebilirim. Etrafımda çok yay var ama ben yay burçlarının gamsız ve çok aktif olduğunu düşünüyorum. Astrolojiden anlayan bir arkadaşım kızsa yay, erkekse oğlak olsun demisti. Tabi doğduğu saat de önemli. İnşallah tam öğrenebiliriz saatini.

X