Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    143
Kızlar selam iki gündür kasık ağrısı yaşıyorum neden olabilirki 🥺 acaba idrar yolu enfeksiyonu falan mı oldum yarın doktora gidicem bi idrar tahlili yaptırayım ben normalde de sık idrar yolu enfeksiyonu olurum baksın bi doktor.

Birde eşim hasta oldu boğazları şişti burnu akıyor falan ayrı yatıyoruz ama şimdide kızım boğazlarım acıyor diyor, benimde çıtırdan acımaya başladı napsam ilerlemeden boğaz spreyide sıkamam tavuk çorbası yaptım içtik ıhlamur falan yeterli olur mu
İhlamura bol limon koy cnm.caya corbana.ben oglumda 23haftalik hamileyken Corona olmuştum ilaçsız şükür atlattım .tad koku gitmişti oyleyken daha limon yaptım her yedigime.tabi Kasım da olmuştum portakal greyfurt bol yemiştim.gecmis olsun cnm

Geçmiş olsun. Küçük bir kase bal veya pekmeze bol toz zencefil koyup karıştırın, acı olacak ama boğazı yediğiniz an yakıp iyileştirir. Annem yıllardır bize öyle yapar hiç sevmem ama bir tatlı kaşığı yeseniz yeterli, üstüne su içmeyin yaksın biraz. Mideye de iyi geliyor.
Teşekkür ederim canım hemen deniycem bugün daha beter çünkü boğazım 🥺

Bende sirke hiç sevmem ama içine koyunca hiç tadı filan gelmedi limon baya bastırıyor. Sprey konusunda bilgim yok canım ama benim burnum tıkanmıştı bilmeden 1 2 kere sprey kullandım aslında yasakmış. Onu da sonradan tuzlu su ile gargara yaptım 🌸
Anladım canım tamam teşekkür ederim 🙏

Kızlar selam. Bugün üniversite hastanesine randevu alıp gittim çünkü normal hastanelerin perinatoloji bölümüne randevu bulunmuyor. Normal rutin muayene oldum ama doktor resmen detaylı baktı en az 20 dk sürdü bebeğe bakması. Her yerini gösterdi. Ayak tabanı burnu ağzı 🥰 allahım mest olarak çıktım hastaneden resmen. Aşşşşırı hareketliydi doktor çok güldü bi durmadı ölçeyim dedi 🤭 suyu kilosu boyu gayet güzel dedi. Plasenta rahim ağzında duruyor ama değişir dedi. Değişmesede benim için sorun değil ben zaten sezaryen istiyorum 🤭 istanbulda olup devlete giden varsa cerrahpaşayı şiddetle tavsiye ederim. Perinatoloji randevunuda gitmek istediğin hafta alabilirsin 21. Haftayı öneriyorum dedi. Kasık ağrım için hafif bi idrar yolu enfeksiyonu olabilir ama bu haftada bebeğe bi etki etmez dedi. En önemli şeyi boğazlarımı söylemeyi unuttum 🤦🏻‍♀️ bizde durumlar böyle.

Eklentiler

• IMG_20240813_111234.jpg
    IMG_20240813_111234.jpg
    54,6 KB · Görüntüleme: 38
Kızlar selam. Bugün üniversite hastanesine randevu alıp gittim çünkü normal hastanelerin perinatoloji bölümüne randevu bulunmuyor. Normal rutin muayene oldum ama doktor resmen detaylı baktı en az 20 dk sürdü bebeğe bakması. Her yerini gösterdi. Ayak tabanı burnu ağzı 🥰 allahım mest olarak çıktım hastaneden resmen. Aşşşşırı hareketliydi doktor çok güldü bi durmadı ölçeyim dedi 🤭 suyu kilosu boyu gayet güzel dedi. Plasenta rahim ağzında duruyor ama değişir dedi. Değişmesede benim için sorun değil ben zaten sezaryen istiyorum 🤭 istanbulda olup devlete giden varsa cerrahpaşayı şiddetle tavsiye ederim. Perinatoloji randevunuda gitmek istediğin hafta alabilirsin 21. Haftayı öneriyorum dedi. Kasık ağrım için hafif bi idrar yolu enfeksiyonu olabilir ama bu haftada bebeğe bi etki etmez dedi. En önemli şeyi boğazlarımı söylemeyi unuttum 🤦🏻‍♀️ bizde durumlar böyle.
Ay maşallah miniğe 🧿 ne güzel mutlu ayrılmışsın hastaneden , çok sevindim 😍😍😍 tüm kontrollerimiz böyle güzel geçsin , bebişlerimiz sağlıkla gelsin inşallah 💕

Kızlar şimdi gördüm muhabbetinizi, biz normal çöpümüzü günlük atıyoruz evde. O yüzden bekleme kokma olayı olacağını düşünmüyorum. Bez için gerçekten ekstra çöp kovasına gerek var mı ya? 🫣
Ben de kizimda gerek olmadigini hatta o kovanin gereksiz oldugunu dusundum ucuz olmadina ragmen almadim. Simdi kizim iki yasini doldurmak üzere. Copumu muhakkak gunluk atarim en kotu iki gune atarim ama inanin bir gunde bile banyom o kadar kotu kokmaya basladi ki dayanamadim balkona koydum ama kisin da balkon kullanamayacagim icin kovadan siparis verdim. Henuz gelmedi. Bezi bir hafta bekletince kurtla kr yine bence. Poşet pabali gelirse icinden alip alip baska posetle yine atarim bilmiyorum kullanmaya baslayinca karar verecegim

Cinsiyet hakkinda yorum yapti mi canim.degisiklik yok dimi

Ayakli pantolonlar konusunda ben genele katilmiyorum. Evet cabuk buyuyorlar ama ben zaten bisey alirken buraz buyuk alirim evde giyiyor zatrn uzun sureli giysin diye. Ayakli olmasi bence cok guzel cok kullanisli. Ozelliklekis bebegi olacagi icin. Ayaginda penye pamuklu bir katman oluyor uzerine corap giyince hem ayagina degen yuzey penye oldugu icin daha rahat ediyir gibime geliyor ben kendim penye konusunda biraz takintiliyim hem de daha sıcak tutuyor gibime geliyor zaten zor isiniuor hatta isinmiyor. Hem de pantalonumun yanindan kenarin soguk girmesin istiyorum. Evimizin isinma imkani rahat soguk oldugu dusunulmesin ama psikolojik belkide ben ozellikle ayakli olanlari daha cok seviyor daha cok tercih ediyorum. Tulum konusunda da öyle. Cok pratikcok rahat geliyor. Tek parca giy çik gibi. Aldim bir kac tane. Daha da almak istiyorum

Serklajlı olunca tetenoz yapılmayacak mıı, ya da nasıl olacak daha aramadılar beni
Yapılıyor canım arkadas geçen sene yaptırdığı için doktoru gerek olmadığını söylemiş zaten bağışıklığı var artık. Ben en son ne zaman yaptırdigimi hatırlamıyorum. Doktorum o yüzden kesinlikle yaptırmamı söyledi.

Kızlar bu arada aranızda bu haftalarda plasenta aşağıda olup yukarı çıkan var mı yada bu durumla alakalı bilgisi olan başına gelen riskleri tavsiyeleri anlatacak biri var mı acaba?

Anti CMV IgG ,Anti rubella IgG,Anti CMV IgG,Anti rubella IgG kizlar bu testleri yaptiranlar var mi benm pozitif cikmis korkmali miyim 😔

X