Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    143
Sagma makinasi bence gerekli cunku birini emzirirken digerindede akabiliyor.benm ilk gebeligimde yoktu ve cok uzuluyordum bosa gittigi icin sutun cay bardagi felan koyuyordum diger gogsume bosa gitmesin yakalayabildigimi yakaliyim diye.sutude kesinlile cogaltiyor.birde yenidogan oyle cok emmiyor.suttun cogalamasi icin surekli sagilmasi gerekiyor.ikici gebeligimde almistim.
Bende mochi almayı düşündüm oğlumda 1 yaşından sonra mastit olmuştum o zaman manuel makinem vardı simdi kuzenim avent verecek ama mochi de diger gogusten akan süt icin ideal gibi

Kızlar selam iki gündür kasık ağrısı yaşıyorum neden olabilirki 🥺 acaba idrar yolu enfeksiyonu falan mı oldum yarın doktora gidicem bi idrar tahlili yaptırayım ben normalde de sık idrar yolu enfeksiyonu olurum baksın bi doktor.

Birde eşim hasta oldu boğazları şişti burnu akıyor falan ayrı yatıyoruz ama şimdide kızım boğazlarım acıyor diyor, benimde çıtırdan acımaya başladı napsam ilerlemeden boğaz spreyide sıkamam tavuk çorbası yaptım içtik ıhlamur falan yeterli olur mu

Mastit çok kötüymüş cidden öyle diyorlar inşallah yaşamayız hiçbirimiz 🌸
Defalarca oldum, beybim sağolsun mememi tam boşaltamadığı için ayda 2 3 defa oluyordum desem yeridr, ama öyle bi tıkanıklık oluyor ki hastane tipi sağma makinesi dışında ve tabiki bebeğin emmesi dışında hiçbir şey çare olmuyordu, benim sağma makinem VZN marka eşim ben hastanedeyken medikalden almıştı ucuz bişeyde değildi ama ben memnum kalmadım, bi daha alırsam sanırım ya lansinoh ya da giyilebilenler çıkmış onlardan alırım ama onlarında çekim gücü nasıl araştırmak lazım

Defalarca oldum, beybim sağolsun mememi tam boşaltamadığı için ayda 2 3 defa oluyordum desem yeridr, ama öyle bi tıkanıklık oluyor ki hastane tipi sağma makinesi dışında ve tabiki bebeğin emmesi dışında hiçbir şey çare olmuyordu, benim sağma makinem VZN marka eşim ben hastanedeyken medikalden almıştı ucuz bişeyde değildi ama ben memnum kalmadım, bi daha alırsam sanırım ya lansinoh ya da giyilebilenler çıkmış onlardan alırım ama onlarında çekim gücü nasıl araştırmak lazım
Benim oğlum bebekken çok sık emiyordu belkide o yüzden yaşamadım 🤷‍♀️ ama alanlardan kullananlardan fikir alıp almak lazım. Yeni bebek yeni bir serüven ne getireceğini bilemiyoruz 🫠

Kızlar selam iki gündür kasık ağrısı yaşıyorum neden olabilirki 🥺 acaba idrar yolu enfeksiyonu falan mı oldum yarın doktora gidicem bi idrar tahlili yaptırayım ben normalde de sık idrar yolu enfeksiyonu olurum baksın bi doktor.

Birde eşim hasta oldu boğazları şişti burnu akıyor falan ayrı yatıyoruz ama şimdide kızım boğazlarım acıyor diyor, benimde çıtırdan acımaya başladı napsam ilerlemeden boğaz spreyide sıkamam tavuk çorbası yaptım içtik ıhlamur falan yeterli olur mu
Canım öncelikle çok geçmiş olsun. Ilık suya limon bal sirke Toz tarçın koy göz kararı bir bardak suya inan çok iyi geliyor çok fena boğazım şişmişti bu şekilde kendime geldim ben🌸

Canım öncelikle çok geçmiş olsun. Ilık suya limon bal sirke Toz tarçın koy göz kararı bir bardak suya inan çok iyi geliyor çok fena boğazım şişmişti bu şekilde kendime geldim ben🌸
Canım çok teşekkür ederim herşeyi koydum ama sirke asla koyamam görünce bile midemi bulandırıyor. 🥺
Kızımın imumax adında doğal içerikli bi boğaz spreyi var onu sıksam birşey olur mu acaba?

Arkadaşlar süt pompası aldınız mı? Hastane tipi mi almak gerekir sizce? Ameda marka gördüm galiba o hastane tipiydi. Bir de eller serbest şarjlı modeller var. Bebebao ve e-bebek de üretmiş. Ne alsam bilemedim.
Eller serbest modelini aldım ben, kabloyla uğraşmak istemedim. Memnun kalırsam bir tane daha alırım diye düşünüyorum

Serklaj genelde rahim ağzı yetmezliği olan kişilere yapılır. Bunun olup olmadığı da önceki gebelik kayıplarına bakarak anlaşılır. Önceki gebelikte erken doğum ile bebek kaybı olmuşsa önlem amaçlı serklaj yapılır. Benim durumumda ise rahim anomalisi sebebiyle serklaj yapılacak. Çift rahimliyim ve bebeğim yarım rahimde büyüyor. Bu da erken doğum riskini çok artırıyor. Ben de önlem amaçlı serklaj oluyorum.
Merhaba ben doktora gittim gebelik yok dedi çift rahim varsa ve boş olan rahime bakip gebelik yok demis olabilir mi

Geçmiş olsun. Küçük bir kase bal veya pekmeze bol toz zencefil koyup karıştırın, acı olacak ama boğazı yediğiniz an yakıp iyileştirir. Annem yıllardır bize öyle yapar hiç sevmem ama bir tatlı kaşığı yeseniz yeterli, üstüne su içmeyin yaksın biraz. Mideye de iyi geliyor.

Canım çok teşekkür ederim herşeyi koydum ama sirke asla koyamam görünce bile midemi bulandırıyor. 🥺
Kızımın imumax adında doğal içerikli bi boğaz spreyi var onu sıksam birşey olur mu acaba?
Bende sirke hiç sevmem ama içine koyunca hiç tadı filan gelmedi limon baya bastırıyor. Sprey konusunda bilgim yok canım ama benim burnum tıkanmıştı bilmeden 1 2 kere sprey kullandım aslında yasakmış. Onu da sonradan tuzlu su ile gargara yaptım 🌸

Günaydın kizlar serklaj olupta tetonoz aşısı olan var mı. Hemşire hanım yapmak istemedi aşıyı . Doktoruma mesaj attım cevap bekliyorum

Eklentiler

• IMG_8474.png
    IMG_8474.png
    440,5 KB · Görüntüleme: 24
X