Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    141
Doğum zamanı 4e girmesine 2 buçuk ay olacak inşallah ama bana aşırı düşkün.olmadi tek kişilik oda isteriz bnm yanımda esimle kalırlar.zaten şimdi bsy olmazsa bı gece alikoyuyorlar sanırım.
Normal dogum muydu ben akşam 6 da hastaneye girmiştim 8de dogum sabah 10 da çıkmıştık

Bana da doktor yeme sakatat dedi ya canım arnavut ciğeri istiyor arada ( zaten tek yediğim sakatat odur) ama yemiyorum birşey olur diye

doğum konuşmak için biraz erken ama merak ediyorum kızlar düşüncenizi, doğumdan sonra refakatçi olarak yanınızda kimin kalmasını istersiniz yahut eşinizle tek mi bu süreci geçirmek istersiniz??
Ben ikici dogumumda kizimi kaynanama biraktim.baksin diye sagolsun hasta edip bana geri verdiler .sezeryanliyim premature bebek ve kizim hasta tabi ozamanlar daha corona yeni cikmis ama kimse adini bilmiyor.dr goturdu esim ve dmz gribi demis.kizimi o halde gorunce dunyam basima yikilmisti. Ve sonuc ben sezeryanli halim ile o hastaligi gecirmistim Allaha havale ediyorum.
O yuzden cocugunuz var ise kimseye emanet etmeyin.ben bu sefer yanima almak istiyorum.yada anneme gondermeyi dusunuyorum.

Aynen insan unutmuyor . Bnm de kaynanamgilden fayda yok.oglumda 3 4 ay sonra geldiler 15gun durup gittiler.sezaryenli onlara hizmet ettim.yemegi sofrayı hazırlayana kadar oğlumu tutarlardi .kahvaltı yada yemek zamanı hadi al bakalım kendileri oturup yerlerdi.bende evin içinde bebek gezdirirdim.biz tutalım ye fln yok..bunda da okadar düşük tehlikem oldu rapor aldım okula gitmedim bulantilarim çabası .mutfağa giremedim.oglunu arardı napcen oğlum sen yapcen gari der kapatirdi sanki biz gelin demişiz gibi.eltimle kalıyorlar 2tane coxugunu büyüttü onun .bize gelince de ayakları tutmuyor yuruyemiyor oldu.hala daha yemeğini sofrasını kendi hazırlar.eltimle aynı evdeler ama aynı sofrada yemek yemezler.eltim kocasyla kaynanam kocasyla yer.ama kaynanamın hazirladigi yemeği.eltim yemk yapmayı bilmezmis çünkü.amann daha neler neler .anlatsam kitap olur.bnm eşimde görüyor o yüzden artık takmioz.ne varsa kızın ailesinde var.annen yaşıyorsa başından eksik etmesin.

Çok yemek yediğimde karnım şiştiğinde benim hem karın kaslarım acıyor
Hem de kasım ağrıyor oturup kalkarken
Ama normaldir bence de karın esniyor diye heralde
Bak hiç böyle analiz etmemiştim bugün dikkat edeceğim yemekten sonra mı oluyor acaba benimki de çok yedin diye uyarı veriyordur belki bebiş
Canım zayıfsan eğer 1-2 haftaya dılardan da görünür
doğum konuşmak için biraz erken ama merak ediyorum kızlar düşüncenizi, doğumdan sonra refakatçi olarak yanınızda kimin kalmasını istersiniz yahut eşinizle tek mi bu süreci geçirmek istersiniz??
Ben doğumda hastanede eşim kalsın istiyorum yanımda evde annem olacak. Biz Antepliyiz İzmir’de yaşıyoruz kayınvalidem ve annem Antep’ten gelecek , uzun süre onlarla kalmak istemediğim için beneğin 40 mevlüdünü Antep’te yaparız diye konuştuk onlarında götürür evlerine bırakırım bu bahaneyle
Allah rahmet eylesin , mekanı cennet olsun anneciğinin
Her şey yoluna girer bir şekilde halledersiniz şimdiden dert etme bunu

Canım Antep’te Tuncay Yüceyi duymuştum bi arkadaşımdan , araştır istersen.
Beni takip eden doktorum perinatoloji uzmanı olduğu için ayrıntılı ultrasonu da kendisi yapacak. Dün gittiğimde sordum erken değil mi diye , erken değil zaten göremezsin diğer geldiğinde de bakarız sorun olmaz onu dert etme dedi.

Bence bu saç mide bulantısı yapar olayı doğru. Gebelik uygulamalarında bebeğin saçı çıkmaya başlıyor vs yazıyordu. Bir haftadır falan da midem rezil durumda. Bugün dışarıda bir işim vardı. Yine mahvoldum. Sizce de saçla alakası olabilir mi? Ben ilk trimesterde bu kadar istifra etmedim ya da midem bulanmadi.

Merhaba canım , umarım her şey çok güzel olur senin için. Hiç korkma , çok kanama ağrı falan olmuyor. hemen sorularını cevaplayayım
1) evet genel anestezi ile yapıldı , düşük doz verildiğini söyledi anestezi uzmanı ve kadın doğum doktorum bebeğe hiç bir zararı yok dendi.
2) ben ameliyatı olup odaya geldiğimde sabah saat 8 di öğlen 1 de hastanenden çıktık.
3) serklaj sonrası doktor ertesi gün yavaş yavaş hareket edip evin içinde dolaşabilirsin dedi ama eşim ve annem çok korktuğu için beni 10 gün tuvalet ve yemek harici yataktan kaldırmadılar
4) bu sorunun cevabını bilmiyorum ama doktorun idrar yolu enfeksiyonu için fitil vermedi mi ? Özellikle serklaj varken enfeksiyona daha çok dikkat etmen gerekiyor. Ben bu gibi durumlarda ilaç kullanmak istemediğim için doktor bana gynobiotic kullanmamı söylüyor ve iyi geliyor bana. Bir de bol su tabi ki.
5) dediğim gibi serklajdan sonra 10 gün hep yattım. Şuan da her bulduğum fırsatta yatıyorum , doktor sabah akşam 20 dk yürüyüş yapmamı söyledi onu yapıyorum evin içinde dolanıyorum , kahvaltı hazırlanmasına yardım ediyorum. Ama makineye bulaşık koyup çıkarma dahil eğilip doğrularak hiç bir şey yapmayacaksın dedi doktor. Ona çok dikkat ediyorum.
Canın istiyorsa ye , çok fazla yemediğin sürece sıkıntı olmaz. Lekeden korkuyorsan yedikten sonra elini bir yere sürme hemen yıka

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Biraz rahatladım. Sizin kısalma olduğu için mi serklaj oldu önlem amaçlı mı?
Maalesef doktor o an yoğundu tahlillerime bakmadı. Yani idrar yolu enfeksiyonu için ilaç vermedi.
Ya ben de yatayım diyorum ama ev yemek ne yapacağız bilemiyorum. 2 hafta falan anca yatabilirim sanırım. Siz de korkmayın ağrılar bende çok oluyor. Her seferinde kısalma olmuştur diye korkarak gidiyorum ama servik uzunluğu çok güzel çıkıyor. Rahim ve bebek büyüdüğü için o ağrılar normal diyorlar.

Çook teşekkür ederim Ben de aynı gün hastaneden çıkmak istiyorum çünkü oranın tuvaletlerinin hijyenine çok güvenmiyorum.
Gynobiotic nedir bilmiyorum. Araştırayım çok teşekkür ediyorum.
Ben de ilk iki hafta yatarım o zaman. Sonra çok da agirlasmamak için yavaş yavaş evin içinde dolaşırım.

Amin Allah razı olsun, sizinde Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah
Öncelikle tabiki Allah kimseye muhtaç etmesin ama gerçekten ne varsa anne tarafında var, oğlumun halaları lafa gelince biz hala olmayalım teyze olalım diyorlardı ama kusura bakmayında teyzlerinin tırnağı olamazsınız bu ilgisizliğinizle bende artık onlar nasıl davranıyorsa öyle davranıyorum, kaynanam kızı gibi davranmıyorsa bende ona anne gibi davranmıyorum 40 günde bir arıyorum oda aramıyor hiçte umrumda değil valla ne değer görürsem karşılığını veririm.
Annem kv ler geldiğinde dediki bugün misafirsiniz yarın ev sahibi başta anneme kaş göz ettım ayıp oldu diye ama ohh çok iyi etmiş annem onlar varken misafir gibi oturdu kayınvalidem yemek ve yaptı sağolsun akşam 7 8 gibi akşam yemeği yiyorduk ( kendi evinde öğlenden yemeği hazırdır) ki ben lohusayım ameliyatlıyım o saatte kadar içim bayılıyordu, dediğin gibi valla yazsak roman olur , tekrar Allah kimseye muhtaç etmesin

Kızlar hamileyken nasıl sütyen kullanıyorsunuz malum kilo aldım için öncekiler bana dar geliyor sikiyor iz yapıyor biraz büyük bedenmi alsam yoksa emzirme sütyeni sizce
Benim memitolar büyüdü eski sütyenlerim çok sıkıyor yeni sütyen alırken de emzirme sütyeni aldım onu kullanıyorum şimdi

Rica ederim
Benim de serklajdan önce enfeksiyon vardı doktorum ilaç kullandırılan öyle serklaj yapmıştı
Siz tekrar ulaşamazmısınız doktor belki önemlidir
Benim daha önceden kayıplarımı var rahim ağzı yetmezliğinden o yüzden atıldı serklaj
Lütfen ev işini falan düşünmeyin, eşiniz ve ya aileden biri yardımcı olmaya çalışsın siz genel olarak dinlenmeye çalışın
O korku ben de bebek doğana kadar olacak sanırım elimde değil

Sizin de idrar yolu enfeksiyonu muydu? Of şimdi içime kurt düştü. Acaba değerlerim düşük diye mi ilaç vermedi. Bak şu şekilde son tahlil:
Size ilaç verdiğinde değerleriniz nasıldı? Ben devlet hastanesinde kontrol oluyorum. Doktora anca ameliyat günü ulaşabilirim. Olmazsa ameliyattan önce söylerim. Belki gözünden kaçmıştır.

Eklentiler

• Screenshot_2024-08-09-16-52-20-331_com.google.android.apps.docs.jpg
    92,3 KB · Görüntüleme: 35
Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun Bu serklaj işleminin gerekliliğine nasıl karar veriliyor peki yani sizde bir rahatsızlık mı görülüyor yoksa doktor kontrol amaçlı alttan muayene mi ediyor? Ben gittiğimde biz hiç alttan bakmıyoruz o nedenle merak ettim sormak istedim

Ben ilk hamileliğimde de bunda da aşırıya kaçmamak üzere yedim. Sadece kokoreç yememiştim ben bebekte iz olur olayına çok sıcak bakamıyorum. Ama yaşayanlara da saygım sonsuz. Bir porsiyondan bir şey olmaz bence

Serklaj genelde rahim ağzı yetmezliği olan kişilere yapılır. Bunun olup olmadığı da önceki gebelik kayıplarına bakarak anlaşılır. Önceki gebelikte erken doğum ile bebek kaybı olmuşsa önlem amaçlı serklaj yapılır. Benim durumumda ise rahim anomalisi sebebiyle serklaj yapılacak. Çift rahimliyim ve bebeğim yarım rahimde büyüyor. Bu da erken doğum riskini çok artırıyor. Ben de önlem amaçlı serklaj oluyorum.

Değerler ilaç kullanılacak kadar yüksek değil gebelerin çoğunda bu değerler var kimisi tahlilde görüyor kimi tahlil vermeyip farketmiyor. Sizde rahatsızlık derecesinde bir hissiyat oluşturuyor mu? İdrarda yanma, mesane bölgesinde ağrı, tuvalete gitseniz bile bitmemiş hissi, sürekli tuvalete çıkma isteği, gün boyu koyu renkli idrar (sabah ilk idrar koyu olması normal). Doktorlar antibiyotik çok kullanma taraftarı değiller bol su içerseniz bu değerler yavaş yavaş normale döner

Lütfen endişe etmeyin, siz doktor bakmadı tahlillerime diyince öyle dedim ben
Benim idrar yaparken yanma vardı, ve aşırı bir akıntım vardı doktorum muayene ettikten sonra kokulu akıntın var enfeksiyon bu diyerek 5 günlük bir antibiyotik vermişti
İsterseniz bir kadın doğum aciline gidin anlatın, ve tahlillerinizi gösterin onlar gerekirse verecektir ilaç

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…