Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    141
Merhaba güzel hamişler 🌸🤰🏻 Ben şubat anneleri grubundan geliyorum bizim tahmini doğum 5 Şubat fakat babası ile aynı gün olsun diye Hersey yolunda giderse 28 ocakta gelsin diye planlıyoruz bakalım😇 Bu nedenle size de bakmaya başladım. Bir de sizi izleyerek bir kaç hafta sonra neler olacağını görmek de güzel oluyor🤓🥰
14+2 yim ve fetal DNA ile sabit bir oğluş geliyor 🩵. Muayenede henüz o kdr görmedik ama bu sonuç muayeneden daha net oluyormuş o yüzden bizde cinsiyet sürprizleri yok ama böyle fotoğraf yollayıp tahmin olayı sizde gördüm çok hoşuma gitti ve özendim de .🤩
Allah hepimize sağlıklı güzel hamislikler ve sağlıklı doğumlar nasip etsin🙏🏻🤍

Aa sabah tesadüf soda icmistim ondan sonra mi gecti acaba 🤣

Annem gelecek muhtemelen ilkinde de o gelmisti ama eşim 10 gün işe gitmedi bebege bakti sezaryen olmuştum bunda 2 bebekle napariz bilmiyorum😬

Ayy ben sabah dogum yaptim güya annemi getirdim ama yattigim özel hastane hemşireler tuvalete bile goturuyorlardi anneme hiç gerek kalmadi gece de annem horul horul uyurken hemşire yardim etti 🤣🤣🤣🤣

Bana ilk gebeligimde sakatat yasak demisti biri ya kimdi o hain🤣 ben ilk gebeligimde surekli paça çorbası kokoreç aşerip durdum yazik bana 🤣 bunda hiç aşermem yok herşeyden midem bulaniyor🤣
Valla eğer benim hastanemde öyle olursa eşimede derim gelme kafa dinliyim 1 2 gün diye 😂

ay ben kaldırırdım en azından eşimi yardım etsin diye😅 ben de açıkçası kimseyi istemiyorum yanımda, hamilelik sürecimde çok yalnız bırakıldığım için herkes tarafından doğumda da istemiyorum eşim dışında kimseyi.. ama acaba yanlış mı düşünüyorum diye arada sorgulamıyorum değil
Yanlış düşünmüyorsun elbette insanın zoruna gidiyor böyle özel zamanlarda yardım görmeyince. Benim ailem ve eşimin ailesi aynı semtte oturuyor. Ben farklı semtteyim. Aramızda 25 km falan var. Annembabam yaşlı babam felçli annem babama baktığı için onu bırakıp gelemiyor ben oraya gittikçe kızıma bakıyor ben dinleniyorum. Kayınvalidem çalışıyor ama çokta elzem değil çalışması hayati değil en azından sadece birikim yapmak için çalışıyor. Ben isterdimki bu sürecimde en azından ara versin. Ha veremiyorsada en azından doğum yaptığımda 20 gün 1 ay çalışmasın kızımla ilgilensin dikişlerim iyileşene kadar. Çünkü okul zamanına denk gelicek doğum ve kızım 1. Sınıf oluyor. Ama en fazla 2 hafta izin alabilirim dedi çıktı işin içinden. Maddi olarak destek olabilcekleri durumdayken hala sıkışmamızı umursamayıp birikim yapıyorlar. Bla bla bla. Bende çok şeye bileniyorum ama bişey diyemiyorum. Doğumda kimden destek alabilirsen al, sen anneysen onlarda anane babane ve ellerinden gelen birşey varsa yapmak zorundalar. Bu konuda ben çok katıyım benim gibi düşünmeyenler elbette vardır saygı duyarım tabiki. Ama elden gelen durumlarda geride kalan varsa bence hep geride kalmalı.

Canım başın sağolsun çok üzüldüm. Dilerim doğumun sorunsuz huzur dolu geçer. Benim bi arkadaşımda kocası ve oğluyla kalmıştı hastanede. Çokta mutlu geçmişti. Dilerim seninde oh diyeceğin şekilde geçer.
Amin inşallah cnm sağol.
Canım bu konuda grupta kararsız çok arkadaş vardı. Ben de doktoruma sordum ve gerçekten mükemmel bir doktor. Resmen ayrıntılı ultrason yaptı bana . Çok uğraştı parmaklarna kadar saydı bebişin.
Hatta örnek olsun diye yüzünü gösterdi bak yarık dudak var mı diye sorarsan yok bence ama kesim diyemiyorum çünkü daha erken oluşmamış tam dedi .

Seni huzursuz etmek istemem ama ben 22 ya da 21. Haftada yaptırmayı düşünüyorum Rabbim nasip ederse inşallah 🙏🏻🧡😘
Ayy ya okadar dedim Dr a erken değil mi diye yok değil dedi.yas riski çıkınca erken göndermiş.
Arkadaşlar kısa bir sorum olacak ben şuana kadar hiç ciğer yemedim çok canım istedi 🤭🥰
Bugün bir porsiyon yesem bir sıkıntı olur mu ?

Bebekte iz olur derler . Annem bana hamileyken yemiş karnına elini sürmüş benim karnımda iz var mesela ne kadar doğru bilmiyorum tabi .
Yedikten sonra biyere sürmeden hemn elini yika canım.bende inanmazdım ama oğlumda çok çilek yedim yıkamadan saçımı kulak arkama alayım derken kafama degirmisim oğlumun kulak arkasında 2tane küçük çilek var.
Başın sağolsun canım. Mekanı cennet olsun inşallah. Oğlun babasyla durur bence kaç yaşında.
Saol canım amin inşallah 🤲 ozamana 4e yakın olcak insallah

Kizlar sağlık ocağındaki ebemiz çağırdı az önce gittim ikili ayrıntılı hepsini. Not aldı.bebegin kalp atışını dinleyelim dedi dinledik.en kötüsü de tetanoz aşısı oldum kolum sızlıyor.oglumda 2dozdu.bunda bı dozmus.

Yanlış düşünmüyorsun elbette insanın zoruna gidiyor böyle özel zamanlarda yardım görmeyince. Benim ailem ve eşimin ailesi aynı semtte oturuyor. Ben farklı semtteyim. Aramızda 25 km falan var. Annembabam yaşlı babam felçli annem babama baktığı için onu bırakıp gelemiyor ben oraya gittikçe kızıma bakıyor ben dinleniyorum. Kayınvalidem çalışıyor ama çokta elzem değil çalışması hayati değil en azından sadece birikim yapmak için çalışıyor. Ben isterdimki bu sürecimde en azından ara versin. Ha veremiyorsada en azından doğum yaptığımda 20 gün 1 ay çalışmasın kızımla ilgilensin dikişlerim iyileşene kadar. Çünkü okul zamanına denk gelicek doğum ve kızım 1. Sınıf oluyor. Ama en fazla 2 hafta izin alabilirim dedi çıktı işin içinden. Maddi olarak destek olabilcekleri durumdayken hala sıkışmamızı umursamayıp birikim yapıyorlar. Bla bla bla. Bende çok şeye bileniyorum ama bişey diyemiyorum. Doğumda kimden destek alabilirsen al, sen anneysen onlarda anane babane ve ellerinden gelen birşey varsa yapmak zorundalar. Bu konuda ben çok katıyım benim gibi düşünmeyenler elbette vardır saygı duyarım tabiki. Ama elden gelen durumlarda geride kalan varsa bence hep geride kalmalı.
bizim durumumuzda benzer annem şuan kanser ve durumu kötü yanıma gelebilecek gibi degil ama benim yalnızlığım fiziki değil manevi.. anneme bebek haberini söyledigimde hic mutlu olmadı sarılmadı bile.. ve bu benim ilk hamileliğim yaşadığım hayal kırıklığını tahmin dahi edemezsiniz. zaten kimseden fiziki bir beklentim yok hamd olsun eşim yardım ediyor bana her turlu lakin iste insan üzülüyor. böyle olunca da dogumdan sonrası icin de kimseden fiziki bir yardım beklemek istemiyorum kendi başıma halledebilecegime inanıyorum

Kızlar hamileyken nasıl sütyen kullanıyorsunuz malum kilo aldım için öncekiler bana dar geliyor sikiyor iz yapıyor biraz büyük bedenmi alsam yoksa emzirme sütyeni sizce
bu benim de çok büyük problemim.. simdiye kadar asla sütyensiz duramayan gece dahi takan ben hamil oldugumdan beri sadece dışarda takıyorum o da mecburiyetten onun harici hic takmiyorum ama sekilinde bozukluk olur diye korkuyorum

Bebek adamın tekmeleri sanki dışarıdan da duyulacak kadar netleşti 7 Ağustos'tan beri. Ben dışarıdan da fark ediyorum eskisi gibi kelebek kanat çırpar gibi değil resmen tekme atıyor ama benden başka kimse fark edemiyor. Daha 18+4'teyim. Dışarıdan fark edilmesi için daha ne kadar zaman geçmesi gerekiyor?
Bende hissediyorum bi kaç haftadır elimi koudugumda baya elimdede hissediyorum bazı tekmeleri bazen minik pıt diye vuruyo bazen dıştan baksan gözükcek şekilde 🥰

bu benim de çok büyük problemim.. simdiye kadar asla sütyensiz duramayan gece dahi takan ben hamil oldugumdan beri sadece dışarda takıyorum o da mecburiyetten onun harici hic takmiyorum ama sekilinde bozukluk olur diye korkuyorum
Valla bende evde takmıyorum ama dışarı çıkarken hamile olmadan öncekileri takıyorum oda çok i yapıyor sonra dar geliyor

Amin inşallah cnm sağol.

Ayy ya okadar dedim Dr a erken değil mi diye yok değil dedi.yas riski çıkınca erken göndermiş.

Yedikten sonra biyere sürmeden hemn elini yika canım.bende inanmazdım ama oğlumda çok çilek yedim yıkamadan saçımı kulak arkama alayım derken kafama degirmisim oğlumun kulak arkasında 2tane küçük çilek var.

Benimki de 4 yaşa yaklaşıyor ☺️ hangi ay doğumlu oğlun?

Amin inşallah cnm sağol.

Öyle yapıyım o zaman azıcık yiyip hemen ellerimi yıkıyım 🫠🙏🏻🌹

Kızlar hamileyken nasıl sütyen kullanıyorsunuz malum kilo aldım için öncekiler bana dar geliyor sikiyor iz yapıyor biraz büyük bedenmi alsam yoksa emzirme sütyeni sizce
Ben hamile sütyeni kullaniom evde takmiom
bizim durumumuzda benzer annem şuan kanser ve durumu kötü yanıma gelebilecek gibi degil ama benim yalnızlığım fiziki değil manevi.. anneme bebek haberini söyledigimde hic mutlu olmadı sarılmadı bile.. ve bu benim ilk hamileliğim yaşadığım hayal kırıklığını tahmin dahi edemezsiniz. zaten kimseden fiziki bir beklentim yok hamd olsun eşim yardım ediyor bana her turlu lakin iste insan üzülüyor. böyle olunca da dogumdan sonrası icin de kimseden fiziki bir yardım beklemek istemiyorum kendi başıma halledebilecegime inanıyorum
Canım annen için üzüldüm .acil şifalar dilerim canı gönülden 🤲bende Ocak ayında annemi kanserden kaybettim.annem ilaç alınca bende kalıyordu.koye gondermiyorduk.herkes gelir enfeksiyon kapar die.gecen yıl hamile olduğumu öğrendim annem bendeydi testi anneme gösterdim annem hiç mutlu olmadı.ilk anneme söylemiştim oysa.cunku ilaç aldığında çocuk ve hamileler yanına giremiyordu.ilk defa hamile olduğuma bende üzüldüm .Allah'ın gücüne gitmesin inşallah.sonra bnm kanamalarım olmaya başladı 3gune bı kanamam oluyordu.sonra annem dediki kızım sana bide ben yük oluom kiyamiom sana en iyisi ben gideyim .okadar yalvardım anne bsy olmaz gitme fln die.annem kardeşime gitti orda da zaten sarılık oldu bidaha düzelmedi.o hastanedeyken bende aynı hastanede kürtaj oldum.kendi hastalığını unuttu bana moral vermeye çalıştı yattığı yerden.simdi şükür elhamdülillah tekrar hamileyim ama annem yok.o yüzden annene kırılma kızma nolur.onlarin psikolojileri okadar kötü ki😭😭bunları yazarken okadar kötü oldum ki.
Benimki de 4 yaşa yaklaşıyor ☺️ hangi ay doğumlu oğlun?
Mart 2021 cnm

Benim eşimden başka kalacak kimsem yok.ocakta annemi kaybettim.oglumda annem ve kardeşim gelmişti.annem doğum esnasında yanımdaydı.sonra kardeşim gece kaldı annem kardeşimin çocuklarıyla evde kalmıştı.simdi oğlumda var nasıl olur bilmiyorum çok korkuyorum.kardeslerim de merkezde ama oğlum benden asla ayrılmıyor.dun ayrıntılı için girdim odaya ne yanıma girdi ne dışarda babasyla kaldı.hastaneyi yıktı ağlamaktan.dogumda nasıl yaparim bilmiom kanayan yarama tuz bastın cnm ya 😭
Başın sağolsun canım hic korkma tecrubelisin ilk degil ya zaten benim oglumda durmaz gece uyuyor olursa anca öyle yanında kardeşim falan kalır yoksa gelir kaç yaşındaydı oğlun çok kücük mü

Başın sağolsun canım hic korkma tecrubelisin ilk degil ya zaten benim oglumda durmaz gece uyuyor olursa anca öyle yanında kardeşim falan kalır yoksa gelir kaç yaşındaydı oğlun çok kücük mü
Doğum zamanı 4e girmesine 2 buçuk ay olacak inşallah ama bana aşırı düşkün.olmadi tek kişilik oda isteriz bnm yanımda esimle kalırlar.zaten şimdi bsy olmazsa bı gece alikoyuyorlar sanırım.

doğum konuşmak için biraz erken ama merak ediyorum kızlar düşüncenizi, doğumdan sonra refakatçi olarak yanınızda kimin kalmasını istersiniz yahut eşinizle tek mi bu süreci geçirmek istersiniz??
Şahsen ben tek çok zorlanırım, ilkinde sudan çıkmış balık gibiydim üstelik sezaryanlıysanız süreç daha zor oluyor, eşinizde pekala yardımcı olur ama ben yine de annemi isterim yanımda

doğum konuşmak için biraz erken ama merak ediyorum kızlar düşüncenizi, doğumdan sonra refakatçi olarak yanınızda kimin kalmasını istersiniz yahut eşinizle tek mi bu süreci geçirmek istersiniz??
Annem kalır herhalde ya da kız kardeşim bakalım o günler bir gelsin de 😊
Benim eşimden başka kalacak kimsem yok.ocakta annemi kaybettim.oglumda annem ve kardeşim gelmişti.annem doğum esnasında yanımdaydı.sonra kardeşim gece kaldı annem kardeşimin çocuklarıyla evde kalmıştı.simdi oğlumda var nasıl olur bilmiyorum çok korkuyorum.kardeslerim de merkezde ama oğlum benden asla ayrılmıyor.dun ayrıntılı için girdim odaya ne yanıma girdi ne dışarda babasyla kaldı.hastaneyi yıktı ağlamaktan.dogumda nasıl yaparim bilmiom kanayan yarama tuz bastın cnm ya 😭
Allah rahmet eylesin canım, sana ve eşine de Rabbim kolaylıklar nasip etsin 🌸

doğum konuşmak için biraz erken ama merak ediyorum kızlar düşüncenizi, doğumdan sonra refakatçi olarak yanınızda kimin kalmasını istersiniz yahut eşinizle tek mi bu süreci geçirmek istersiniz??İ

Benim de annem kalacak inşallah 🙏🏻 🥰 başkasıyla rahat edemem ben . Kayınvalidemle de rahat edemem herhalde .
İlk gebeliğim ama normal doğum olmaz sezeryan olur benim de .

ay ben kaldırırdım en azından eşimi yardım etsin diye😅 ben de açıkçası kimseyi istemiyorum yanımda, hamilelik sürecimde çok yalnız bırakıldığım için herkes tarafından doğumda da istemiyorum eşim dışında kimseyi.. ama acaba yanlış mı düşünüyorum diye arada sorgulamıyorum değil
Valla bence çok haklısın, bende ilk hamileliğimde yalnız bırakıldım oda şöyle kız kardeşimin düğünü vardı bizimkiler gelmek için düğünü bekledi ben düğüne bile gidemedim son aylara denk geldiği için, düğün biter bitmez kız kardeşim geldi 4 gün sonra doğum yaptım tam o gün annem geldi, kayınvalidemler o sırada tatil yapmakla meşguldüler 😄 Doğumdan 1 hafta sonra gelip 10 gün kalıp gittiler.Nerdeyse 1 yıl oldu daha yeni bugün gelecekler ona da eşim çok bilenmiş bizimkiler sürekli ilk fırsatta geliyor eşim tarafından çıt yok ve tek oğlunun çocuğu illa gelip 3 ay kalıp çoçuğa bakacaksın diyor 😂 ben hiç sesimi etmedim ama taş olsa çatlardı bu kadar duyarsızlığa neyseki eşim her şeyi görüyor bu doğumumda hiç gelmesinler gelmez de zaten görümcemle aynı zamanda doğum yapacaz onu bahane edip gelmez benimde işime gelir amann…

Ama insan doğum ve hamilelik zamanı başına gelenleri asla ama asla unutmuyor, sende biraz zorlansan da atlatırsın emin ol

Selamlar dostlar, uzun zamandır girmiyordum. Umarım herkesin hamileliği iyi gidiyordur. 15 haftalık olduk biz de. Nihayet pzt günü genel anestezi ile serklaj olacağım. Serklajlı annelere birkaç sorum olacak. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
1) Siz de genel anestezi ile mı oldunuz? Bebek için riskli olur diye korkuyorum.
2) Ameliyat sonrası hastanede kaldınız mı?
3) Serklaj sonrası özellikle nelere dikkat ettiniz?
4) İdrar yolu enfeksiyonu var biraz. Bu vajinal enfeksiyona sebep olur mu?
5) Ne kadar yatarak istirahat ettiniz?
Merhaba, ben de serklajlıyım 13+4 falandı herhalde olduğumda.
Genel anestezi ile oldum, 12 haftadan sonra anestezi o kadar da etkilemiyormuş sanırım bebişleri.
Akşam 6 gibi ameliyat oldum ertesi gün 12 de çıktım hastaneden.
İlk 2 hafta hep yatmamı söyledi doktorum, iki kutu antibiyotik verdi onları kullandım enfeksiyon ihtimaline karşı.
İdrar yolu enfeksiyonu için ilaç vermedi mi doktorunuz?

Ben şu anda 16+ 5im hala yatıyorum, hastane, yemek ve tuvalet dışında pek kalkmıyorum, bugün biraz çıkmak zorunda kaldım dışarı ve ağrım oldu çok korktum inşaAllah birşey olmamıştır 🤷🏻‍♀️
Doğuma kadar da genel olarak yatmayı düşünüyorum.

X