Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    141
Kızımda normal doğum yapmıştım bunda tercihim direk sezaryen olduğu için şuanlık önemli değil 😂
Ayy evet haklısın cano🤣🤣ama biz zaten biliyorduk ki dimi 🥴🫣

Süresi iyi de ücreti baya pahalıymış 🥴🫡

Aman Allahım ne olmuş ozellerde fiyatlar🥴🫡

Güle güle giysin cnm 🥰

Kaşar peyniri ,sade soda,muz bunları yemiştim oğlumda kendim 12 kilo aldım ,oğlum maşallah iyiydi.
Arkadas bizi aydinlatmak icin baya ugrasmis olsa da evet bunu bilmemek icin baya bi gebelikle ilgisinin olmamasi lazim insanin😏. Sade soda bebise kilo mu aldiriyormus???

Ben kendim için bebek çantası aksesuarları aldım bide emzirme yastığı sütyen vs daha bakmadım
Emzirme atletleri almistim ben ama bebekle anne arasindaki ten tene temasi engelliyor diye tavsiye edilmedigini gormustum internette. Bu sebepten evde kullanmadim sadece disari cikarken kullandim. Dort tane vardi yetti hala duruyor. Onları kullanacagim inşallah yine. Siz de belki bu fikre katilirsiniz diye soylemek istedim

Doktorda tam olarak böyle anlattı canım. Ama internette hiç bağımlılıkla alaklı birşey yoktu şaşırdım açıkçası. Ben normalde kızımda da 5 buçuk 6 aya kadar kustum nasıl yapıcam bilmiyorum 🥺
Beni de 2022 agustos anneleri topigindeydim ordaki arkadaşlar uyarmişti

Bu afp testi ne arkadaşlar ben bilmiyorum. Doktorum da hiç bahsetmedi hepimiz yaptırmalı mıyız?
"AFP testi, bebekte spina bifida ve anensefali gibi doğum kusurlarının varlığını araştırmak için yapılır. Ayrıca omfalosel gibi karın defektlerinin tespiti için de kullanılır."

3lü tarama yapmadı bunu yaptı doktor. 2li tarama temiz çıkınca afpye bakıyoruz dedi.

@cinnabo Marks Spencer indirimini ben kavrayamamışım. Şimdi girdim de hakikaten indirim varmış. Oğluma yine yazlık tulum aldım. Bir de ilk kez 7'li çorap aldım. Diğer ürünlerin bedenleri tükenmiş. Söyledigin için teşekkür ederim💜

Eklentiler

• 1000137907.jpg
    1000137907.jpg
    48 KB · Görüntüleme: 39
Arkadas bizi aydinlatmak icin baya ugrasmis olsa da evet bunu bilmemek icin baya bi gebelikle ilgisinin olmamasi lazim insanin😏. Sade soda bebise kilo mu aldiriyormus???
Aynen cnm.hemde magnezyum açısından iyi.
Yok canım ben devlete gidiyorim
Yok canım ben devlete gidiyorum gittiğim hastaneden detayli ultrason yok doktor kendisi yönlendirme yapıyormuş tabi gene tercihi bana birakti
Anladım hayırlısı olsun kuzum

"AFP testi, bebekte spina bifida ve anensefali gibi doğum kusurlarının varlığını araştırmak için yapılır. Ayrıca omfalosel gibi karın defektlerinin tespiti için de kullanılır."

3lü tarama yapmadı bunu yaptı doktor. 2li tarama temiz çıkınca afpye bakıyoruz dedi.
İkili tarama temiz çıktı çok şükür ama AFP diye bişey demedi hiç doktorum ya

Emzirme atletleri almistim ben ama bebekle anne arasindaki ten tene temasi engelliyor diye tavsiye edilmedigini gormustum internette. Bu sebepten evde kullanmadim sadece disari cikarken kullandim. Dort tane vardi yetti hala duruyor. Onları kullanacagim inşallah yine. Siz de belki bu fikre katilirsiniz diye soylemek istedim
Benim atletten hiö haberim yokk ben emzirme için bralet gibi yumuşak dokulu sutyen gibi biley alcam kolay açılan rahat bi model
Atlet aynen zorlayıcı olur

Kızlar ayrıntılı ultrason fiyatları nasıl sizin oralarda ? Bizim doktorun ki 5750 imiş 40 dk sürüyormuş. Mecbur vereceğiz ama çok değil mi ya 😂

Buyuksehirlerde ortalama fiyat bu sekilde sanirim. Benim doktorumun yönlendirdiği perinatolog 5500 dedi ama doktoruma ozel indirim varmış 😅 nakitte 3500 dediler. Ben aynı yeri ikili test için aradığımda 4000 demişlerdi basit bi işlem oldugu icin devlette yaptırmıştım . O 4000se buna en az 10 derler diye beklerken bu fiyat beni mutlu etti 😂

İzin suresinin azligi konusunda cok haklisiniz da calisan ureten diye vurgu yapmaniz ev hanimlarina biraz nezaketsizlik olmamis mi sizce de. Burada herkes calisan degil sonucta.
Sizin nereden baktığınıza bağlı ev hanımlarına da 1 yıl annelik maaşı versinler bencesini sorarsanız mesele o değil ki çalışan anne 2 aylıkken işe başlıyor ben kendi adıma özel kamu farketmez tüm çalışan anneler 2 aylıkken başlıyor dedim. Nezaket konusuna gelirseniz bunu sormanız bence yanlış siz beni tanımıyorsunuz yargılıyorsunuz

Beni de 2022 agustos anneleri topigindeydim ordaki arkadaşlar uyarmişti
Bugün devletteki doktora gittim onada anlattım durumu bağımlılık durumunuda sordum ama gebelikte hormonlar çok değişken olduğu için bağımlılık denen şey kalmıyor korkma dedi kendini tart en aza düşür bazı günler içme kendini dene dedi. O şekilde yapmaya çalışıcam bende artık bakalım umarım hızlı biter şu günlerim 🙏

Hanımlar merhaba.. Ben diyarbakırda yaşıyorum ama şu anda İstanbul'a ailemi ziyarete geldim. Geçenlerde öyle bi kontrole gideyim diye sarıyer devlet hastanesi ayazağa semt polikliniğinde doktor Emre Evren Beşe ye randevu almıştım.. Daha doğrusu aldığımı zannetmişim onaylamamışım olmamış ama hastaneye gidince doktor sorun değil gel dedi (devlet hastanesinde görülmemiş bişey :) ya hastaneye inanamadım hasta yok resmen kolayca aynı güne bile randevu alıyorsun doktor desen muhteşem o kadar ilgili ve dikkatli ki ben bu gebeliğimde de bundan önceki gebeliğimdede sözde en iyi en popüler doktorlara gittim Emre hoca kadar sakince dikkatli ve içten davrandıklarını görmedim soru soruyorsun güzelce cevaplıyor bebekle ilgili şeyleri söylüyor bu kalbi bu bacakları gelişimi falan cihaz biraz eski ama rutin kontroller için yeterli olabilir. Ben bayıldım hem hastanenin sakinliğine hemde doktora İstanbul'da bu civarlarda yaşayan varsa düşünebilir ben burda olsaydım dünya para verip başkasına gitmezdim. İlgilenen arkadaşlar olursa diye paylaştım. Herkese sağlıklı gebelik süreci ve doğum diliyorum :)

Biz fetal DNA testi yaptırdığımız için istememiştir doktorum değil mi 🙏🏻🌹🫠

X