Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    139
Ben de acaba bende mi bir sıkıntı var dedim, diğer gebeliklerimde yaşamamıştım pek, inşaAllah geçer🥰
Bende kızımda nefes darlığı yaşamamıştım ama dün gece cidden korktum canım. Bugün doktor kontrolümde de sormayı unuttum 🙄 sağlıkla bitirelim sürecimizi inşallah ❣️

Benimde boşluğuma geldi he tamam yaptırırım oldum ama neye tamam dedim :) fetal dna da yaptırmıştım bir daha gittiğimde sorucam detaylıca.
Bende aynı şekilde fetal dna yaptırdım bir de bu testi yaptırdım 🤷🏼‍♀️😅
Teyzoşlar biz şimdi muayeneden çıktık 🥰
cinnabon cinnabon doktorumuz %90 erkek dedi 🩵 Sanırım bir asker daha ekleniyor tablomuza ❣️
Herşey yolunda idrar aldı idrar bakıcak 6 ağustosta kontrole gidicem 🌸
Ultrasonda bacak arası yoktu videodan yakaladım resimdeki bacak aramız 🤭
Oyyy maşallah 🧿🧿 valla futbol takımı kurabiliriz kızlar 😂
Kızlar erkek veya kız konusunda o kadar zıt görüşler tepkiler var ki,şuan da erkek çocukları yerle bir ediliyor(yok evde bakılmaz,yok bordo bereli anne,iyi ki 3 4 vs kızım var hiç oğlum olsun istemedim gibi..)Çok çok saçma..
2 oğlum var hareketli olmaları çok çok normal ama insan evladını başka bir cinsiyet olsun diye yerle bir eder mi bana cok saçma geliyor. Bİraz da çevre baskısı,kayınvalidemler tam kız cı ilkinde bile inşaallah kız olur diye dua ederlerdi ikinciyi erkek duyunca ay çok üzüldüm dedi resmen😡Hatta eşime demiştim özledim derse pipisinin resmini yollıcam diye şimdi cok düşkünler ikinci oğluma ayrı ama ben unutmuyorum çok üzülmüştüm.Şuanda 3. Gebeliğim ve kız dedi doktor havalara uçtular ayy kız başka işte ya sonunda vs vs eşimde kızdı anne hepsi benim evladım ne demek başka? diye..Yani evet cahillikten belki art niyet yok ama insanı hele hamileyken cok üzüyor böyle konuşmalar, ben çok maruz kaldıgımdan biliyorum yani kızı da erkeği de yok ilki hanhi cinsiyetse ikinciyi farklı istiyorlar hele ikisi aynı cinsiyetse o baskı daha da artıyor..Bakacak olan kendileri gibi..
Neyse baya uzun oldu ama bu konuda çok müzdaribim ,bu arada erkek evlatlar evet anneye aşırı düşkün 2 oğlumda öyle Rabbim hayırlı uzun ömürler versin bütün evlatlarımıza, ,çevreyi çokta takmamak lazım😁
Toplumda ki erkek çocuk yaramaz olur , canavar olur algısına bende çok karşıyım. Bu çocuğun karakteri ile ilgili bir durum. Kız çocuk da yaramaz olabilir. Mesela ablamın ilk çocuğu erkekti ve inanılmaz akıllıydı ikinci çocuk kızdı düz duvara tırmanıyordu çok yaramazdı. Bende çok yaramaz bir çocukmuşum mesela 😅
Selam kizlarrrr 14+4 denn🤗🤗🤗 Ya ben sanki bebeğimin hareketlerini hissediyor gibiyim 2. Gebeliğim çok mu erken acaba bilemedim sizler ne alemdesiniz🤗🤩
Merhabaaaa 🤩🤩🤩 bence hissetmen normal bende hissediyorum 🩵

Ay canım seni çok iyi anlıyorum birde şu var erkek seni cennete mi götürecek peki kız mı götürecek yani evladın hayırlı olması kıza erkeğe bakmıyor şöyle ki Rabbimin takdiri.Benim mesela 5.gebeliğim iki oğlum iki kızım vardı Allah'ın izniyle buda erkek ve çevrede bana ay inşallah kız olur ay kız tatlı ay kız sevecen vefalı bilmem ne Tebrik bile etmediler hayırlı olsun yerine abuk subuk laflar ne yapım yani erkek diye sevinmimmi birde ilk haftalarda çok gidip geliyorum e haliyle takip önemli ay yok ben cinsiyet meraklısiyim ondan sürekli gidiyormusum erkek istiyormuşum ay inşallah bir sürpriz yaparda kız olur dedi biri
Ay olsun dedim ben erkek diye yerleştirmedim ne gelirse Allah'tan yani anlamıyorum bende böyleleri
Kiyamam yaa ne sinir bozucu gerçekten. Millete laf gerek ondan bu bosbogazlimlari. Erkek de istiyor olabilirsin kimseyi ilgilendirmez gönül bu. Kaldi ki Allah sana iki cinsiyeti de nasip etmis daha ne konusuyorlar hayret yaa sinir oldum iyice

Bana da alakasiz insanlar daha ilk tanistigim insan bile planli miydi diyor. Bu özel bir soru diyorum. Bozuluyor benim su cocugum plansiz oldu vs. Bana cok mahrem geliyor ama herkes benim ozelime girmeye kendinde hak görüyor. İstiyor muydun diyorlar Allah'ın verdigi istenmez mi diyorum yok planli miydi diye iyice soruyor sanane. Bizim akrabalarin bilmem kimin bilmem kacinci cocugu planli mi degil mi biliyorum ben ulu orta konusuldugu icin. Ne ayip yaa

Ya kızlar nefes darlığı ve burun tıkanıklığı yaşıyor musunuz? Özellikle burun tıkanıklığı çok yaşıyorum 🙄
Yemeği bile tıkana tıkana yiyorum, daha demin masada söyledim eşime kardeşime, burun tıkanıklığım fecaat durumda otrivine pediatrik kullanıyorum sabah akşam ilk 1 saat iyiym sonra gene tıkanıyor onun dışında okyanus suyu ve taşınabilir nexus nebülizatör aldım ona serum suyu koyup kullanıyorum ama bana mısın demiyor 😒😒 ve zaten uygulamada da bahsetmiş bu durumdan maalesef ki normal bi durum

Eklentiler

• IMG_5068.jpeg
    IMG_5068.jpeg
    48,2 KB · Görüntüleme: 38
selam canim evet yaptirdim genetik kromozomlarim temiz geldi ama aptt ve protein s düşüktü ondan başlamıştım kan sulandırıya şükür bugün doktor baktı kalp atışı her şeyi yerinde haftasına göre yine önde gidiyor sorun yok bu şekilde dozda kullan isviçre’ye gidene kadar dedi 0,2 lik doz. bi tık arttırmanın zararı da olmaz merak etme dedi zaten kendi doktorum da dönüşte 0,4 yapmak istiyordu. sen kullanıyor musun kuzum? test yaptırdın mı?
Bende faktor V leiden ve MTHFR genleri bozuk 3 dusuk yaptim yanliş dozdan bana hep fazla doz verdiler 0.6 sabah aksam dediler kanamadan dusuk oldu ilk bebegimde 0.4 mg oksapar kullandim coraspin ile bunda sadece 0.4 oksapar kullaniyorum

Benim de ilk bebeğim ama ben de 13. Haftadan beri minik minik hareketlerini hissediyorum dün hatta karnımın oynamasını gözümle gördüm kala kaldım video çekip bi daha bakayım dedim daha o kadar belirgin oynamadı. Bu arada arkadaşlar detaylı ultrason en erken kaçıncı haftada çekiliyor bazı yerlerde 13te çekiliyor sonra bir de 5. Aydan sonra çekiliyor diye gördüm özele gidiyorum doktorum iyi ama ultrason görüntüsü iyi değil

Kızlar bugun doktor kontrolüm vardı 15+5 olduk cinsiyetimizde belli oldu🥹 ilk günden beri kız hissetmiştim ama erkekmiş kesin dedi doktor🐣 kıza o kadar odaklanmışım ki hala inanasım gelmiyor erkek olcağna😅 cinnabon cinnabon 💙 ekler misin canım
Bende hiç cinsiyet tahmininde bulunamıyorum ama son zamanlarda hep kız gibi düşündüm fetal DNA erkek dedi sağlıkla gelsinler 🤗

Benim de ilk bebeğim ama ben de 13. Haftadan beri minik minik hareketlerini hissediyorum dün hatta karnımın oynamasını gözümle gördüm kala kaldım video çekip bi daha bakayım dedim daha o kadar belirgin oynamadı. Bu arada arkadaşlar detaylı ultrason en erken kaçıncı haftada çekiliyor bazı yerlerde 13te çekiliyor sonra bir de 5. Aydan sonra çekiliyor diye gördüm özele gidiyorum doktorum iyi ama ultrason görüntüsü iyi değil
Bugun doktor 4 hafta sonra detaylı ultrason dedi bana 20 haftalık gibi olucaz

Kızlar bugun doktor kontrolüm vardı 15+5 olduk cinsiyetimizde belli oldu🥹 ilk günden beri kız hissetmiştim ama erkekmiş kesin dedi doktor🐣 kıza o kadar odaklanmışım ki hala inanasım gelmiyor erkek olcağna😅 cinnabon cinnabon 💙 ekler misin canım
Canimm hayırlı olsun gözün aydın tekrar ☺️ ben bile seni kız hissetmistim😂 biz 16 haftaya girdik daha göremedik bacım gostermiyor😂

Canimm hayırlı olsun gözün aydın tekrar ☺️ ben bile seni kız hissetmistim😂 biz 16 haftaya girdik daha göremedik bacım gostermiyor😂
Yaa dimi herkesde kız diyodu bana ismi de hazırdı Neva koycaktık şimdi erko ismi düşünmeye başladık🥹 Teşekkür ederm bu arada canım bnde bugun çikolata yedim fazla hareketli değildi çikolatalı süt içtiğimde daha kıpırdaktı🐣

Canım detaylı ultrason 20. Haftada yapılıyor bir de riskli gebelik durumlarında 12. Haftada da isteyebiliyor doktorlar. Detaylı ultrasonu normalde perinatoloji uzmanına yaptırman gerekiyor en doğrusu bu şekilde. eğer gittiğin doktor perinatoloji uzmanı değilse olmaz zaten. Bazı doktorlar perinatoloji uzmanı olmamasına rağmen ben yaparım diyor ama Allah korusun bir şey varsa göremedikleri kaçırdıkları çok oluyor. Bence bulunduğun yerde iyi bir perinatoloji uzmanı araştır ondan ayrıntılı ultrason için randevu al. 40-45 dk. Falan sürüyor bebeğin tüm organlarını inceliyorlar.

İyi akşamlar kızlar şuan son adet tarihine göre 18 ultrason takibine göre de 17 haftalık hamileyim 3. Gebeliğin ve hâlâ bebeği hissetmiyorum normal mi sadece bi kaç gün önce kalp gibi attı sanki ama emin olamadım

X