Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    139
Selam kızlar. Ayın 17 sinde deli gibi hareketlerini hissettiğim bebemin o günden beri hareketlerini hissetmiyorum. Evet şuan çok küçük 13+2 normaldir muhakkak ama hissedemeyince tribe giriyor insan 🥺 benim gibi hissedipte bir kaç gün hissedemeyen var mı acaba? Çünkü iki sabahtır midemde bulanmıyo triplerdeyim.
Ben 7 haftalıktan beri hissediyordum. 12. Hafta da takla attığını hissettim. Doktoruma sorduğumda normal de mümkün olmadığını ama çok zayıf olduğum için belki hissedebileceğimi söyledi. Herkese anlattıktan sonra bende hissedemez oldum korktum. Doktora kontrole gittiğimde herşey normaldi. Sonrasında da bir daha hareket ediyor mu diye dikkat etmemeye başladım 😅

Selam kızlar. Ayın 17 sinde deli gibi hareketlerini hissettiğim bebemin o günden beri hareketlerini hissetmiyorum. Evet şuan çok küçük 13+2 normaldir muhakkak ama hissedemeyince tribe giriyor insan 🥺 benim gibi hissedipte bir kaç gün hissedemeyen var mı acaba? Çünkü iki sabahtır midemde bulanmıyo triplerdeyim.
Allah korusun herhangi bir sorun olsa dahi hamileymişsin gibi belirtilerin devam ediyormuş zaten

Doğumu da Amerika’da yapacaktık güya , bir önceki gebeliğimde ayarlamıştık her şeyi tam gitmemize 2 hafta kala erken doğum yaptım kaybettik bebekleri. Bu gebeliğim de riskli geçiyor bırak Amerikayı evden dışarı çıkamıyorum 😂 artık sonrasında inşallah okula falan orada gidecek. Milan ismi benim de çok kafama yattı. Leo istiyordum herkes o ne öyle falan dedi. Milan bugün aklıma geldi. Kulağa da hoş geliyor hem dediğin gibi 😅
Ben kıyafet falan bakıyorum ama gözüm hep cicili bicili kız kıyafetlerinde ya 😂 bakalım bulacağız artık bir şeyler 😅
Bizim de kanada planlarimiz var. Eşim de öz Türkçe isim arıyor. Bike nasıl isim diye soruyor. Ülen kızını bisiklet diye çağıracaklar orada dedim bdndj

Kızlar Medicalpark Maltepe deki doktorlar hakkında bilgisi olan varsa Sevda zamanovaya randevu aldım yarın bi ona gideceğim önerileriniz var mı , bir de bu hamilelik döneminde bikini bölgesine epilatör kullanmak konusunda bilginiz var mı lazer malum yaptıramıyoruz ağda da sıcaklarda çekilmiyor hem de küçükleri almıyor epilatör sakıncalı mı acaba doktoruna danışan var mı
Ben Refiga Gasimova’ya başladım, şu anlık gayet memnunum.

Benim ismim Rüya aileme bu yaşıma geldim hala teşekkür ederim bu ismi koydukları için 😂 çok kişide yok çok hoşuma gidiyor. Kızımın ismi de Duru Liva ❣️
Kiz tabi şükret ailene 🤣 benim ismimi devrim koymuşlar sonra ablam çok aglamiş annemin ismi olsun diye babam gidip ölen eşinin adini yazdirmiş sövüyorum hala 🤣 (şerife) ama ablama sövüyorum yillardir🤣
Emir, yağız, göktuğ nasıl ilk oğlum cok hareketli yiğit alp 🤣 biraz daha sakin
Oglumun ismi goktuğ hep ögretmen olan arkadaşlarim cok zeki uyumlu bi cocuk dediler arada cinnet gecirmrsede haşere bir bebek degil çok şükür yiğit istiyordum bende 1 tane yigit de sakin olmaz mi hep kuduruk hareketli oluyorlar eltimin oglumun ismi yagiz alp cok zeki bir cocuk ama aşiri hareketli 🤣
Oğlumun ismi Yiğit Alp yine başına başka isimle Alp olacak bizimde Emir ya da Yağız düşünüyorum ben 🫠
Emirler sakin oluyorlar bak ama 🤣
Kızlar ne güzel herkes isim beğenmeye başlamış. Ben asla isim beğenemiyorum benim bebe isimsiz kalacak herhalde 😅
Sizdr benim gibi dogduktan sonra koyarsınız 🤣

Şu şekilde geçiyor ;

Milan isminin Slav kökenli olduğu ifade edilir. Bu kökene göre Milan ismi, "sevgili, kıymetli, sevilen kimse" anlamlarına gelir
Ben beğendim cnm bende Adel ismini beğeniyorum son zamanlarda bir kızım olsaydı Adel olsun diye diretirdim galiba 😂

Kızlar isim konuşulmuş bizim isimler hazır da bizim ufaklık bacaklarını öyle sıkı sıkı kapatıyorki bugün 20 dk uğraştı doktor açsın diye asla açmadı bizim de kızımız olursa Zeynep İpek oğlumuz olursa da Talha Andaç olacak nasipse 🧡
Bizde kız olursa belli zaten Zeynep ,erkek olursa dediğim gibi kerem isminde yogunlasmaya çalışıyoruz.

biizm ismimizde belli oldu :) oglum var 8 yasında onun adı EDİZ simdi allahın izniyle kızımız olucak onun adıda ELİZ olucak . :) EDİZ&ELİZ kardeşler isimleri gibi ınşallah bırbırlerıne cok benzerler .oğlum cok sessız sakın bır bebek ve cocuk ınsalh kızımızda ole olur ve bırbırlerıne cok bağlı olurla :)

12. Hafta olacak ben hala uygun doktor bulamadım vallahi içime sinmeyen birleyler oluyor. Her şeye gibi dedi son gittiğim doktor bi önceki sen bilirsin diyordu Pendik için acil yardım 😊😊
Arkadaşım Medical park Pendik valide yüksel de gebelik kontrollerini ve doğumunu yaptı memnundu. Bi bak istersen 🌸
Dora ismide güzel bu arada kimse bahsetmemiş ama
Çoğumuz erkek bebe beklediğimiz için konuşulmamış olabilir 😂 dora bence de çok güzel bir isim , kızım olacak olsaydı düşünebilirdim
Milanlar inanılmaz hareketli ve inatçı oluyor canım, bilgin olsun. Benim en zor çocuklarımdan biriydi çalışırken. Senin niye riskli şu anki gebeliğin?
Ablamın arkadaşının oğlu var Milan , o da tam aksine acayip akıllı ve zeki bir çocuk. Araştırayım ben bu konuyu biraz 😂
Ben daha önce servikal yetmezlikten kaybettim ikizlerimi şu anda da aynı risk olduğu için serklaj yapıldı. Çok hareket etmem yasak. Sadece 5 dk gibi kısa yürüyüşler yapmam serbest genelde evde yatıyorum.
Bir de plesenta plevia denen plesentanın rahime yapışması durumu olma ihtimali çok yüksek görünüyor diye uyardı doktor. 20. Haftaya kadar plesenta yukarı çıkıp ayrılmazsa bu tanıyı koyarız , doğum sırasında rahimi almak gerekebilir dedi. Bebeğe bir zararı yok bu durumun tamamen beni etkiliyor. Ben önceki bebeklerimde de aynı durumu yaşadım. Doğumu yaptım plesenta bir türlü ayrılmadı rahimden , çok uğraştılar doktorlar tepemde rahimi almamız gerekebilir falan diye konuluyorlardı ama 21. Haftada olduğum için çok şükür olmadı öyle bir şey bir şekilde çıkardılar plesentayı üzerine 2 kere kürtaj oldum anca temizlenebildi rahim.

Arkadaşım Medical park Pendik valide yüksel de gebelik kontrollerini ve doğumunu yaptı memnundu. Bi bak istersen 🌸

Çoğumuz erkek bebe beklediğimiz için konuşulmamış olabilir 😂 dora bence de çok güzel bir isim , kızım olacak olsaydı düşünebilirdim

Ablamın arkadaşının oğlu var Milan , o da tam aksine acayip akıllı ve zeki bir çocuk. Araştırayım ben bu konuyu biraz 😂
Ben daha önce servikal yetmezlikten kaybettim ikizlerimi şu anda da aynı risk olduğu için serklaj yapıldı. Çok hareket etmem yasak. Sadece 5 dk gibi kısa yürüyüşler yapmam serbest genelde evde yatıyorum.
Bir de plesenta plevia denen plesentanın rahime yapışması durumu olma ihtimali çok yüksek görünüyor diye uyardı doktor. 20. Haftaya kadar plesenta yukarı çıkıp ayrılmazsa bu tanıyı koyarız , doğum sırasında rahimi almak gerekebilir dedi. Bebeğe bir zararı yok bu durumun tamamen beni etkiliyor. Ben önceki bebeklerimde de aynı durumu yaşadım. Doğumu yaptım plesenta bir türlü ayrılmadı rahimden , çok uğraştılar doktorlar tepemde rahimi almamız gerekebilir falan diye konuluyorlardı ama 21. Haftada olduğum için çok şükür olmadı öyle bir şey bir şekilde çıkardılar plesentayı üzerine 2 kere kürtaj oldum anca temizlenebildi rahim.
İnşallah sağlıkla geçecek bu süreç bebişlerimizi kucağımıza alacağız 🤲🤲🤲

İnşallah hiçbir sıkıntı yasamadan bu kez bebeğini kucağına alacaksın. Milan ismi gibi çok kıymetli şimdiden annesi onun için her şeye nasıl da dikkat ediyor 💜

Hiçbir sıkıntı olmayacak Allahın izniyle. Biz elimizden geleni yapıyoruz bebişler için. Gerisi rabbimin elinde artık. Allah hepimizin kucağını doldursun, sağlıkla gelsin yavrularımız 🌸🌸

Kızlar sizin de memedeki hassasiyet bir gelip bir gidiyor mu? Cidden mide bulantıları kesilince bebeğim iyi mi değil mi diye çok korkar oldum. Hareketlerini hissetmeye çalışıyorum çok emin olamıyorum.

Kizlar bugün regli günüm ve nefes darlığı burun tikanikligi bacak ağrısı çekiyorum.sanki kalbim duracak gibi Allah korusun.bide her ay regli günüm de ya kanama yada kahve lekelnme olmuştu inşallah bundan sonra olmaz.
Olmaz inşallah canım sakin kal dinlen bende de adet olacak gibi bacak ağrısı oluyor sonraki gün geçiyor belki de adet zamanını bildiğimiz için psikolojik de olabilir geçmezse doktora gidersin burun tıkanıklığı vs zaten gebelikte çok görülüyor ondan kaynaklıdır

X