Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    143
Sebeplerini bilmiyorum ilki evde düştü 3-4 haftalıktı kese oluşmadan düşmüş dedi doktor kimyasal diyoruz dedi. İkincisinde 12 haftalıktı 2'li tarama ve genel kontrole gittim perinatoloji söyledi hatta gösterdi beyni kafasından dışarı çıkmıştı. Anensefali deniyormuş. Folik asit eksikliği dedi doktor ama ben folbiol 5 mg kullanıyordum dedim. O zaman dozu fazla olabilir dedi şok oldum. Patoloji de bakacaklar.
Anladım çok geçmiş olsun sizede. Bende genetiğe gönderdim bakalım sebebini öğrenmek için neymiş. Herşeyin eksiği de fazlası da zarar ben hamileliği hiç böyle düşünmemiştim mesela bu kadar ayrıntı olduğunu dikkat edilmesi gerektiğini hiç bilmiyordum eskilere bakınca ne doktor görmüşler ne dinlenme görmüşler bende öyle güzel geçer sanıyordum ama yaşadıkça sınavıma şükrediyorum Allah büyük 🌸🤲

Canım Dr a dedim kahve akıntıdan dolayı progestan kullaniyordum geçti mi dedi evet geçti ama sarı akıntı var dedim.o fitilden olur normal dedi.tahlil fln istemedi.bebekle ilgili hersey gayet iyi dedi.ilkten ultrasona dikkatli bakınca bı sorun mu var dedim hemn.dr da yok olsa söylerim dedi.yuregum ağzımda girdim valla ya
ay hadi gözün aydın çok şükür benimki de ulturasonda çok iyidi maşallah baya hareketliydi de. Enfeksiyonda oluyormuş çoğu arkadaşım hamileliğinde olmuş geçicek inşallah.

Anladım çok geçmiş olsun sizede. Bende genetiğe gönderdim bakalım sebebini öğrenmek için neymiş. Herşeyin eksiği de fazlası da zarar ben hamileliği hiç böyle düşünmemiştim mesela bu kadar ayrıntı olduğunu dikkat edilmesi gerektiğini hiç bilmiyordum eskilere bakınca ne doktor görmüşler ne dinlenme görmüşler bende öyle güzel geçer sanıyordum ama yaşadıkça sınavıma şükrediyorum Allah büyük 🌸🤲
Evet Allah büyük 🤲🏻 hem doktorum bana 2. Ayında gebe kalabilirsin demişti. Kan değerlerim fazla düşük bu ara çok kanamam oldu benim ilaçla düşürdüm ben. Değerlerim düzenlene, kendimi kuvvetli hissedene kadar düşünmüyorum.

Kızlar ben 11+4teyim. Normalde benim midem hiç bulanmıyor ama bu sabah uyandığından beri inanılmaz mide bulantım var. Kahvaltı yaptım hala geçmedi. Sizce normal mi? Bu zamana kadar bulanmadı şimdi bulanması acaba sorun mu var diye düşündürdü 🥹
Bu haftalarda pik yapıyormuş ondan olabilir

Aynen öyle valla ağladım bir ton şimdi özelden çıktım ense kalınlığı 1.5 mm imiş sorun yok dedi doktor
Aradaki farka bak körmüş öbürü herhalde
Kızlar merhaba dün olan bu enfeksiyon olayı beni çok üzdü çokta kafama taktım akıntımda normal hep aynı gelen akıntım yani .sabahtan aslında bir şikayetimde yok çok nadir idrarımı çok tutarsam yanma oluyor yaparken ama çok nadir. Sonuç çıktı doktor aradı şimdi bakteri var dedi :KK43: o kadar üzüldüm ki yanma kaşıntı var mı dedi yok valla ben kontrol amaçlı geldim dedim. Tamam normalde 3 aydan sonra antıbıyotık yazabılırız ama ben sımdı yazmıycam bi toz yazıcam gece yatmadan onu iç tuvalete kalkma bol bol su iç pazartesi tekrar idrar ver devam ederse yazalım konuşuruz onu dedi :KK43:
Canim o toz gecirir o daantibiyotikli toz ilk gebeligimde 2 kere oldum ben sana tavsiyem niouli yagi damlat disari çıkarken camasirina ben oyle yapiyorum enfeksiyon kapmayi önlüyor cik sukur birde surekli cantamda lysoll tasiyirum disarda wc dezenfekte edip giriyorum ev bile olsa
Ay bana da özel de burun kemiğinde sıkıntı görüyorum dedi hatta Acıbadem’e gittim yani perinatolog bide düşün sonra devlette de aynı güm perinatoloji randevum vardı oda hiç bi sıkıntı yok burun kemiğinde dedi bende şaşırdım hangisine güveneceğimi
Sonuclardan anlamam ama bi doktora daha git kafan karistiysa

KIZLAR enfeksiyon kapmamak icin niouli yaği alin eczaneden camasiriniza 1 damla damlatin disari ciksrken ben evde kullanmiyorum esim diger wc yi kullaniyor zaten diye ama esinizle ayni wcyi kullaniyorsaniz evde de kullanabilirsiniz ki evde surekli yikiyorsunuzdur zaten

Aradaki farka bak körmüş öbürü herhalde

Canim o toz gecirir o daantibiyotikli toz ilk gebeligimde 2 kere oldum ben sana tavsiyem niouli yagi damlat disari çıkarken camasirina ben oyle yapiyorum enfeksiyon kapmayi önlüyor cik sukur birde surekli cantamda lysoll tasiyirum disarda wc dezenfekte edip giriyorum ev bile olsa

Sonuclardan anlamam ama bi doktora daha git kafan karistiysa
Teşekkür ederim bilgi için dezenfektan alıcam iş yerinde ortak tuvalet sıkıntı.
nioli yağı ne için ?

maşallah benim oğlanda doktora çok güzel poz verdi bugün al dedi sana erkek doktor da güldü çok :)))

Eklentiler

• 7162df5c-6ed5-4a9d-a73a-d563b8912c40.jpg
    7162df5c-6ed5-4a9d-a73a-d563b8912c40.jpg
    60,9 KB · Görüntüleme: 105
Merhaba kızlaaar, bizim de bugun ikili test vardı. Her şey normal. Yaşım 33 ama düşük risk cıktı. Burada yas önemli degil sınırım. 13 + 3 bugün.

Cinsiyeti anlayabiliyor musunuz? Kızımda fetal dna yaptırmıştık. O yüzden cinsiyeti kesindi. Burada henüz karar veremedik. Merak ediyorumm tahmin edebilir misiniz?

Eki Görüntüle 3450918
Kızlaaar bizim bebişi tahmin edecek yok mu? 🙈

Canım sen pipiyi görmeyene kadar inanma:⁠-⁠) diğer oğlumda 17 haftaya kadar kız dediler ama bacak arasıni görmedim bundada 11 haftada bastıra bastıra kız büyük ihtimalle dediler 13 haftada da çıkıntı gösterdi erkek dedi bakalım Perşembe günü kesinleşir inşallah 🤲🏻♥️
Valla ben bakmadım yani gormedim Dr da daha erken ama bı tahmin yapmak gerekirse errr--keek diye tereddütlu konuştu.bende hissettim aslında ama kız istiyorduk dedim daha değişebilir net değil zaten dedi.
Yaa canım gördün mü herşeyin güzel çıkmış boşuna strese soktun kendini 🥹🌸 hayırlısı olsun inşallah sağlıklı bir şekilde rabbim kucağına almayı da nasip etsin 🤲
Amin kuzum inşallah 🤲 🤗 Allah'ım sana da ikiz istiyorsun sanırım ikiz versin inşallah 🤲 🤗
Canım bilseydim böyle şeyler de olabiliyor inan hiç bir ayı beklemezdim ki bundan sonra rabbim nasip ederse 3. Aya kadar kesinlikle aylık kontrol yaptırmam gerekirse haftalık 15 günlük giderim ama aylık beklemem.
İnsan yaşadıkça araştırdıkça öğreniyor işte ne bileyim ilk olunca.
Ama senin sonucunun güzel gelmesine sevindim daha da stres yapma artık kendine herşey güzel gelişsin Allah’ın izniyle 🌸😘
Amin inşallah canım bnm Allah razı olsun 🤲 aynen bı ayı asla bekleme.
Sebeplerini bilmiyorum ilki evde düştü 3-4 haftalıktı kese oluşmadan düşmüş dedi doktor kimyasal diyoruz dedi. İkincisinde 12 haftalıktı 2'li tarama ve genel kontrole gittim perinatoloji söyledi hatta gösterdi beyni kafasından dışarı çıkmıştı. Anensefali deniyormuş. Folik asit eksikliği dedi doktor ama ben folbiol 5 mg kullanıyordum dedim. O zaman dozu fazla olabilir dedi şok oldum. Patoloji de bakacaklar.
Canım devletin ödediğini asla önermiyorlar.bidaha kullanma bence.
Hadi hayırlı olsun 😍 oğlan anneleri çoğalıyor 🩵
Saol cnm 🤗ama hala kızdan umitliyim 🤣🤣
Kızlar ben bugün sabah serklaj oldum. İyi geçti çok şükür 🙏🏻 şimdi biraz ağrım ve kanamam var bir süre yatacağım. Bebiş de iyi çok şükür 🌸🩵
Geçmiş olsun kuzum 🤗 iyi olmanıza sevindim.
ay hadi gözün aydın çok şükür benimki de ulturasonda çok iyidi maşallah baya hareketliydi de. Enfeksiyonda oluyormuş çoğu arkadaşım hamileliğinde olmuş geçicek inşallah.
Maşallah cnm💙Oğlumda da şükür olmadim inşallah bu bebegimde de olmam.oglumda yanımdaydı bebeğe baktı anne bak kardeşim uyanmış bana bakıyor yaw dio 🤣🤗
maşallah benim oğlanda doktora çok güzel poz verdi bugün al dedi sana erkek doktor da güldü çok :)))
Ayyy kız bu bildiğin yiğidin mali meydanda der gibi açmış maşallah 💙🤣

Valla ben bakmadım yani gormedim Dr da daha erken ama bı tahmin yapmak gerekirse errr--keek diye tereddütlu konuştu.bende hissettim aslında ama kız istiyorduk dedim daha değişebilir net değil zaten dedi.

Amin kuzum inşallah 🤲 🤗 Allah'ım sana da ikiz istiyorsun sanırım ikiz versin inşallah 🤲 🤗

Amin inşallah canım bnm Allah razı olsun 🤲 aynen bı ayı asla bekleme.

Canım devletin ödediğini asla önermiyorlar.bidaha kullanma bence.

Saol cnm 🤗ama hala kızdan umitliyim 🤣🤣

Geçmiş olsun kuzum 🤗 iyi olmanıza sevindim.

Maşallah cnm💙Oğlumda da şükür olmadim inşallah bu bebegimde de olmam.oglumda yanımdaydı bebeğe baktı anne bak kardeşim uyanmış bana bakıyor yaw dio 🤣🤗

Ayyy kız bu bildiğin yiğidin mali meydanda der gibi açmış maşallah 💙🤣
Haftaya kontrole gidecem işte bakalım herşey yolundadır inşallah. Bende istemedim folidoce kullanıyordum ilki düşük oldu diye mecbur yüksek dozlu alacan dedi folbiol verdi. Sanırım o da fazla geldi bebeğimi kaybettim.

Bende yine var ama bana ilaç fayda etmediği için kullanmamıştım.hala daha kullanmıyorum ilaç ya çıkarıyorum yada çekiyorum o bulantıyı.
benim bulantılarım çok ağır geçiyor bir ara günde 20den fazla kustuğun ve acile kaldırıldığım olmuştu 48saat su bile içememezlikten ama hamd olsun prilam baya iyi geliyordu ta ki bugune kadar🥲🥲 acaba bagisiklik mı kazandım ilaca karşı

X