Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    144
Merhaba ocak anneleri ben de burdayım. 34 yaşındayım ilk gebeliğim. 3 kez aşılama yaptık olmadı kurban bayramından sonra tüp bebek yaptıracaktık ki ramazan bayramında hamile kalmışım 😂 2 yıl yumurtlama ilaçları, ovulasyon testleri, hormon ilaçları, aşılama ile boğuştuktan sonra kendiliğinden geldi 🫣 hatta 6 haftalıkken öğrendim çünkü ihtimal vermiyordum hava değişminden gecikti diyordum. Önceki ay progestan kullanmıştım o geciktirdi diyordum. 6+1 de öğrendik ve direk keseyi gördük. Kalp atışını da 8+1 de duyduk. 12+4 de ikili tarama yaptırdım. Sonuçlar çıkmış ama haftaya gideceğim doktora. Hatta o gün doktor pat diye erkeğe benziyor dedi 😅 cinsiyet tercihim yok aslında ama ilk çocuğumun kız olmasını biraz daha fazla istiyordum ne yalan söyleyeyim. 12.01.2025 beklenen doğum tarihi. Benim doğum günüm de 9 ocak 😂 9 ocak ya da 1 ocakta doğmasını çok istiyorum. Sağlıkla gelsin de tarihi çok önemli değil. Benim gibi oğlak burcu olacak o bana yeter 😂😂

Merhaba ocak anneleri ben de burdayım. 34 yaşındayım ilk gebeliğim. 3 kez aşılama yaptık olmadı kurban bayramından sonra tüp bebek yaptıracaktık ki ramazan bayramında hamile kalmışım 😂 2 yıl yumurtlama ilaçları, ovulasyon testleri, hormon ilaçları, aşılama ile boğuştuktan sonra kendiliğinden geldi 🫣 hatta 6 haftalıkken öğrendim çünkü ihtimal vermiyordum hava değişminden gecikti diyordum. Önceki ay progestan kullanmıştım o geciktirdi diyordum. 6+1 de öğrendik ve direk keseyi gördük. Kalp atışını da 8+1 de duyduk. 12+4 de ikili tarama yaptırdım. Sonuçlar çıkmış ama haftaya gideceğim doktora. Hatta o gün doktor pat diye erkeğe benziyor dedi 😅 cinsiyet tercihim yok aslında ama ilk çocuğumun kız olmasını biraz daha fazla istiyordum ne yalan söyleyeyim. 12.01.2025 beklenen doğum tarihi. Benim doğum günüm de 9 ocak 😂 9 ocak ya da 1 ocakta doğmasını çok istiyorum. Sağlıkla gelsin de tarihi çok önemli değil. Benim gibi oğlak burcu olacak o bana yeter 😂😂
Hayırlı olsun.saglicakla gelsin bebişler.benim de ilk bebegimin kalp atışı alamadığımız için kürtaj olmustum.8 9 ay geçmişti araya pandemi fln da girmişti daha doğrusu .dedik tüp bebek yaptiralim .araştırma hastaneleri de ilk aşılamayla başlıyoruz dediler.butun tetkikleri yaptirdik ama o ay bayrama denk geleceği için bu ay gidin gelecek ay regl olunca gelin dediler.bizde bı ay boyunca gezdik dolaştık vs.o ay regl olmadım günü gününe olurdum .ertesi gün bı test yaptım hamileydim.sukur elhamdülillah oğlum 3 buçuk yaşında şuan yanımda oynuyor.sonrasinda bı daha hamile kaldım boş gebelik kese gelişmedi daha doğrusu.suan çok şükür hamileyim 13haftayi geçtik .bnm de doğum 10 Ocak gorunuyor ama oğlumda sezaryen olduğum için belki bu bebeğim Aralık sonuna denk gelir.bnm de doğum tarihim Aralık 18.Allah'ım hepimizin bebeklerini de sağlıcakla kucağımiza almayı nasip etsin.bazen mucizeler ummadığımiz anda gelir..

yaa çok güzellll anlattın ne güzel sevincine ortak ettin bizi 💘 maşallah canım

Hayırlı olsun.saglicakla gelsin bebişler.benim de ilk bebegimin kalp atışı alamadığımız için kürtaj olmustum.8 9 ay geçmişti araya pandemi fln da girmişti daha doğrusu .dedik tüp bebek yaptiralim .araştırma hastaneleri de ilk aşılamayla başlıyoruz dediler.butun tetkikleri yaptirdik ama o ay bayrama denk geleceği için bu ay gidin gelecek ay regl olunca gelin dediler.bizde bı ay boyunca gezdik dolaştık vs.o ay regl olmadım günü gününe olurdum .ertesi gün bı test yaptım hamileydim.sukur elhamdülillah oğlum 3 buçuk yaşında şuan yanımda oynuyor.sonrasinda bı daha hamile kaldım boş gebelik kese gelişmedi daha doğrusu.suan çok şükür hamileyim 13haftayi geçtik .bnm de doğum 10 Ocak gorunuyor ama oğlumda sezaryen olduğum için belki bu bebeğim Aralık sonuna denk gelir.bnm de doğum tarihim Aralık 18.Allah'ım hepimizin bebeklerini de sağlıcakla kucağımiza almayı nasip etsin.bazen mucizeler ummadığımiz anda gelir..
Çok teşekkür ederim. Amin inşallah sağlıkla kucağımıza alırız hepimiz ♥️ bizde bayramlar bölmesin diye bayramdan sonrayı beklemiştik.

Ben fetal DNA düşündüm önce doktorum da önerdi. Ama yaptırmadım ve Şuan ki düşüncem, eğer bir hastalık çıkarsa buna müdehale edemezler. Tek yapabilecekleri şey gebeliği sonlandırmak olabilir. Herkesin görüşüne saygı duyuyorum ama ben Allah korusun birşey olsa bile bebeklerimi doğurmaktan vazgeçmeyeceğim. Bu yüzden vazgeçtim.
Sadece gebeliği sonlandırma olarak düşünmeyin benim kuzenim kadın doğum doktoru aynı zamanda uzman o kadar çok erken tanı konulmuş ki fetal dna ile. Bu sadece otizim olarak değil hastalık var ise maddi manevi kendinizi doğuma hazırlıyorsunuz. Yoğun bakım ünitesi olan bir hastane ya da ona göre bir doktor. Günümüzde bile artık zeka gerilikleri 3 yaşından önce tam teşhisle farkedilmiyor. Fetal dna savunucusu değilim ama direk zaten ben bebeğimi aldırmam ne çıkarsa bahtıma diye düşünmeyelim. Sonuçlar bizi doğumdan sonrasına da hazırlayacak sonuçlar. Bu aynı zamanda perinatoloji içinde geçerli 20.haftada olacağımız detaylı ulturasonda bebeğin kalbinde delik var mı akciğerleri nasıl öğreneceğiz ve ALLAH KORUSUN her hangi bir sorun varsa kalbinde vs doğumdan sonrası için ona göre şimdiden araştırma yapacağız. Yine de herkesin görüşüne sonuna kadar saygı duyuyorum..

Merhaba güzel teyzelerimiz, 🌸 biz dün kontrolden geldik. 2li test için kanımızı verdik. Ense kalınlığımız güzel çıktı. Doktor çok güzel büyümüş bu boncuk dedi. İlk baktığında hareketsiz uyuyordu. Uyandırdık yerinde durmadı haylaz ilk gebeliğim olduğu için çok şaşırdım eller kollar ayaklar zıplıyordu zor yakaladık resimleri😁 biraz sinirlendik yumruk yaptık elimizi😅 hepinizi çok öpüyoruz. Rabbim hepimize güzel haberler versin💖
20240709_170444.jpg

Merhabalar,

Bugün fetal DNA testi için kan verdim ancak kani aldiktan sonra firma yetkilisi kan sulandirici kullanmadiniz değil mi dedi ben de kullandim dedim. Ama kesinlikle kullanmamaniz lazimdi bu kani kullanamayiz dedi. Ben bu konularda çok hassas ve dikkatliyimdir kullanmayın deseydiler kesinlikle keserdim ilaci. Hem bosuna kan vermis oldum hem de zaman kaybetmiş oldum. Firma yetkilisi en erken haftaya sali günü gelebilirim tekrar dedi ben de o kadar beklemek istemiyorum. Aranizda İstanbul Anadolu yakasinda Eurofins firmasina NİPT testi yaptiran var midir? Varsa görüştüğü kişinin iletisim bilgilerini benimle paylasirsa cok mutlu olurum 🙏🏻
Bende kan sulandırıcı kullanıyordum cuma kontrolüm vardı o günde içmiştim doktor 2 gün içme pazartesi kan alacaklarsa dedi. Firmada 2 gün yeterli dedi panorama yaptırmıştım ben bi görüşün isterseniz. 1 hafta bana da çok geldi

Fetal dna ile ilgili bilgilendiren arkadasi onceleri hakli buluyordum. Sadecw bilgilendirme yapiyor doktorlarin soyledigini soyluyir diye ama goruyorum ki ben hakliyim demek icin illa ki yas uzerinde bu kadar durulmaz ki. İlla yas ilerledikce vucut bile kirisiylr falan ne ayip sey. Burada hepimiz sonucta ayni gebeligi yasiyoruz ve Allah ne takdir ederse onu yasiyoruz. Burada. U kadar kişiyi üzmeye ve yasi ilerlemislerin riski yuksek doye diretmenin anlami yok. Burada herkes aslinda yas faktorunun riski artirdiginin farkinda ama bunun israrla altinin cizilmesi hos olmadi bence. Tamam en iyi en mukemmel hamilelik otuz bes yas alti. Lutfen mutlu olun ve artik ben hakliyim bu böyle bütün yasli hamileler bunu kabul etsin demeyi birakin.
Merhaba tekrar, benim amacım kimseyi üzmek ya da kırmak değildi Aysolin Aysolin in söylediklerine hak verdim sadece durum bundan ibaret bahsedilen konu da kesinlikle yaş değil test metodlarının karşılaştırılması ve hangi testlerin hangi yaş grubunda daha hassas sonuçlar verdiği ile alakalı bir konuydu. Bunda bu kadar alınganlık yapılacak bir şey yok kocaman insanlarız içiniz rahat edeceksek ben de 35e yakınım çok uzak sayılmam. Kırışıyoruz eve bunun nesi ayıp? Kırışmayan insan mı var burada afedersin fitilinden tut son adet tarihine kadar her şeyimizi anonim de olsa paylaşıyoruz yaş alıp kırışınca mı ayıp oluyor. Ben de bir genç kızla kendimi bir tutamam ki akıl işi değil. Neyse herkese sağlıklı gebelikler dilerim allah hayırlısıyla yavruslarımızı kucağımıza almayı nasip etsin tek dileğim bu siz de bu kadar takılmayın canım her şeye kimse kimseye sen yaşlısın senin bebeğin olmaz demiyor ki

kızlar evde sütyen olmasada yüzücü atleti takın memeler sarkcak diye ben korkumdan takıyorum :)))))
Ben hiç sarkar diye düşünmemiştim. Eski sütyenlerim olmuyor. Oluyor ama eskisi kadar rahat olmuyor. Ben de evde çıkarıyordum her zamanki gibi. Sarkma durumu varsa ben de hemen alayım. Gerildim şimdi 🙃

Sadece gebeliği sonlandırma olarak düşünmeyin benim kuzenim kadın doğum doktoru aynı zamanda uzman o kadar çok erken tanı konulmuş ki fetal dna ile. Bu sadece otizim olarak değil hastalık var ise maddi manevi kendinizi doğuma hazırlıyorsunuz. Yoğun bakım ünitesi olan bir hastane ya da ona göre bir doktor. Günümüzde bile artık zeka gerilikleri 3 yaşından önce tam teşhisle farkedilmiyor. Fetal dna savunucusu değilim ama direk zaten ben bebeğimi aldırmam ne çıkarsa bahtıma diye düşünmeyelim. Sonuçlar bizi doğumdan sonrasına da hazırlayacak sonuçlar. Bu aynı zamanda perinatoloji içinde geçerli 20.haftada olacağımız detaylı ulturasonda bebeğin kalbinde delik var mı akciğerleri nasıl öğreneceğiz ve ALLAH KORUSUN her hangi bir sorun varsa kalbinde vs doğumdan sonrası için ona göre şimdiden araştırma yapacağız. Yine de herkesin görüşüne sonuna kadar saygı duyuyorum..
Bu paylaşıma da +1 benden gerçekten çok haklı olduğunuzu düşünüyorum tam olarak söylemek istediğim buydu

14+2 oldum ama hala bebek hareket etmiyor böyle bişey yaşayan var mı cinsiyetini çok merak ediyorum ama doktora geçen hafta da bu hafta da gittim cinsiyetini göremedi çok merak ediyorum tahmin edebilecek olan var mı
Kontrolden yaklaşık yarım saat önce portakal suyu için çikolata yiyin ve sıkışık gidin o zaman uyanık oluyor bebişler. Bizim de yarın ultrason kontrolümüz var. Bize sıkışık gelin diye söylediler.

Canım hoş geldin , sağlıkla gelsin bebeğin 🌸 demekki doğru zamanı beklemiş annesi bebişin , süpriz yapmış size 😍
Verdiğin bilgileri tabloya ekledim ama son adet tarihi ve şehir bilgisi eksik kaldı onları da söyleyebilir misin 🩷

H hayatsuaa - canım sağlıkla gelsin oğluşun , güncelledim tabloyu 🩵
L Lavinias , A Agusto , I ikizcan , Z zeynepthevideographer - kızlar sağlıkla gelsin bebişleriniz , ekledim sizleri tabloya 🌸 yaşlar kaçtı acaba , o eksik kaldı ?
G gl1234 - canım hoş geldin , sağlıkla gelsin bebeğin. Tabloya ekledim seni 🌸 Şehir neresiydi acaba ?
tinygirl tinygirl - kuşum sen tabloda vardın göremedin galiba kendini 😅 bebeğinin cinsiyetini güncelledim ama , sağlıkla gelsin prenses 👸🏼🩷

Merhaba sevgili anneler üzülerek söylüyorum ki bebeğimi kaybettim. Anensefali yüzünden. 12. Haftamdaydım Çarşamba günü kontrolde bebeğimin beyninin kafasının dışına taştığını ve gebeligimin sonlandirilacagini öğrendim. Tabiki yıkıldık başka doktorlara gittik ve çaresinin olmadığını istersem doğurabilecegimi ama en fazla 2 ay yaşayacağını ama bu süreçte benim sağlığımı kaybedebilcegimi söylediler. Yaşasa bile beyni olmayacaktı ya da bir kese içinde doğacaktı çünkü kafatası kemikleri oluşmamıştı. Dünyamız başımıza yıkıldı ve gebeligim sonlandırıldı benim için çok zor ve yıpratıcı bir haftaydı. Benim sürecim sonlandı ama sizin inşallah kucağınıza almak nasip olur anneler ben yine arada gelirim sevgiyle kalın.
Canım çok çok üzüldüm , Allah sana sabır versin 🙏🏻 çok zor bir karar , çok yıpratıcı bir süreç. Çok şükür ki gebeliğin daha da ilerlemeden tespit edilmiş.
Allah sana istediğin zaman sağlıklı bir bebiş nasip etsin inşallah 🤍

X