Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    145
Kızlar merhabalar folik asit hala kullanıyor musunuz merak ettim doktorum bana bitene kadar devam et dedi zaten gebelik öncesi başlamıştım hala kullanıyorum 13.haftanın içindeyim sanki çok kullandım gibi hissediyorum o bitince multivitamine başlayacağız dedi siz devam ediyor musunuz

Merhaba sevgili anneler üzülerek söylüyorum ki bebeğimi kaybettim. Anensefali yüzünden. 12. Haftamdaydım Çarşamba günü kontrolde bebeğimin beyninin kafasının dışına taştığını ve gebeligimin sonlandirilacagini öğrendim. Tabiki yıkıldık başka doktorlara gittik ve çaresinin olmadığını istersem doğurabilecegimi ama en fazla 2 ay yaşayacağını ama bu süreçte benim sağlığımı kaybedebilcegimi söylediler. Yaşasa bile beyni olmayacaktı ya da bir kese içinde doğacaktı çünkü kafatası kemikleri oluşmamıştı. Dünyamız başımıza yıkıldı ve gebeligim sonlandırıldı benim için çok zor ve yıpratıcı bir haftaydı. Benim sürecim sonlandı ama sizin inşallah kucağınıza almak nasip olur anneler ben yine arada gelirim sevgiyle kalın.

Dışarda ben de iyiyim biraz. Eve gelince kusmalar bulantılar.. İlk gebeliğimde de çok kötü olmuştum. Ama iyi kötü evi topluyordum, şimdi her yer her yerde🤢
Seni çok iyi anlıyorum ben evi süpüremediğim için ev çok pis diye ağladım eşim şok olmuş bana bakıyordu😂Allahtan evden çalışıyor çok yardımı var yoksa aç kalırdım hafif eğilsem direk kusmaya gidiyorum bazen.Evi artık umursamıyorum ben misafir de kabul etmiyorum zaten inşallah bu günler de hayırlısıyla geçecek.Beslenmene dikkat etmeye çalış gerisi de olduğu kadar artık kötü hissetme kendini bir süre böyle olacak mecburen.Her şeye yetemeyebiliriz çok doğal

Merhaba sevgili anneler üzülerek söylüyorum ki bebeğimi kaybettim. Anensefali yüzünden. 12. Haftamdaydım Çarşamba günü kontrolde bebeğimin beyninin kafasının dışına taştığını ve gebeligimin sonlandirilacagini öğrendim. Tabiki yıkıldık başka doktorlara gittik ve çaresinin olmadığını istersem doğurabilecegimi ama en fazla 2 ay yaşayacağını ama bu süreçte benim sağlığımı kaybedebilcegimi söylediler. Yaşasa bile beyni olmayacaktı ya da bir kese içinde doğacaktı çünkü kafatası kemikleri oluşmamıştı. Dünyamız başımıza yıkıldı ve gebeligim sonlandırıldı benim için çok zor ve yıpratıcı bir haftaydı. Benim sürecim sonlandı ama sizin inşallah kucağınıza almak nasip olur anneler ben yine arada gelirim sevgiyle kalın.
Kaybınız için çok üzüldüm. İnşallah her şey gönlünüzce olur. 🌷

Rabbim gönlünüze ferahlık versin :KK43: çok çok zor bir imtihan ama elinizden birşey gelmezdi, yaşasaydı daha zor olacaktı hem sizin için hem onun için

Kızlar merhabalar folik asit hala kullanıyor musunuz merak ettim doktorum bana bitene kadar devam et dedi zaten gebelik öncesi başlamıştım hala kullanıyorum 13.haftanın içindeyim sanki çok kullandım gibi hissediyorum o bitince multivitamine başlayacağız dedi siz devam ediyor musunuz
Bnm de 5 yada 6tane kaldı.13.haftayi geçtik.bitsin diye bakıyorum.dr multivitamin baslicaz dedi ama onun içinde de varmış folik asit.

Ah arkadaşım ne desem bilemiyorum:KK43: zaten ne desem de boş .
Seni o kadar iyi anlıyorum ki 😞1 martta ben de 12 haftalık bebeğimi kaybettim kistik higroma vardı ende kalınlığı 12mm di ve bütün vücudu ödemdi. 3 gün fiziksel olarak hastanede çok acı çektim en son ameliyat oldum çok canım yandı hem manevi hem fiziksel 😞en zoru da kalbi atarken bu kararı vermekti. Benimki de kızdı.

Ama şimdi 13 haftalık hamileyim belki sana , güzel kalbine umut olur 😘😘ameliyattan sonra 3 kere kontrole gittim ihmal etmedim doktor deneyin artık dedi şükür denediğimiz ilk ayda mayıs ayında oldu 🙏🏻
Bol bol dua edicem sana . Rabbim gönlüne ferahlık versin inşallah 🧡🧡🧡

Hm tulumları tüm çevrem öneriyo anvelop önden açılan model tulumlardan bide fermuarlı tulum aldım ben çeşitli beden
Bide amcamız 2 aya abd den gelecek ordan termometre sümük çekme makinası tulum mulum bileyler aldık
Bide bebek arabası getircez ordan tr ye kıyasla tüm ürünler gerçekten %50 ucuz diye erkenden aldık model olarak
Easy twist s aldım cybex kahve renk🥹
İlk sene içinde doona alacağım ana kucagı almak yerine
Anne bebek çantasıda aldım
Birazfa abd den amcamız gelecek diye erken başlamış oldum alışverişe yetişsin diye ama çok eğlenceliymiş🥹🌸
Ben de kızımda 6 aydan sonra easy twist kullandım çok güzel ve kullanışlı. Özellikle yurtdışından getirtme imkanı olanlara kesinlikle öneririm fiyat neredeyse yarısına geliyor. Ben de şimdi ikinci bebek için doona alacağım 😃 abd de amca olması iyiymis valla 😅

Ah arkadaşım ne desem bilemiyorum:KK43: zaten ne desem de boş .
Seni o kadar iyi anlıyorum ki 😞1 martta ben de 12 haftalık bebeğimi kaybettim kistik higroma vardı ende kalınlığı 12mm di ve bütün vücudu ödemdi. 3 gün fiziksel olarak hastanede çok acı çektim en son ameliyat oldum çok canım yandı hem manevi hem fiziksel 😞en zoru da kalbi atarken bu kararı vermekti. Benimki de kızdı.

Ama şimdi 13 haftalık hamileyim belki sana , güzel kalbine umut olur 😘😘ameliyattan sonra 3 kere kontrole gittim ihmal etmedim doktor deneyin artık dedi şükür denediğimiz ilk ayda mayıs ayında oldu 🙏🏻
Bol bol dua edicem sana . Rabbim gönlüne ferahlık versin inşallah 🧡🧡🧡
Evet en zoru kalbi atarken bu kararı almak oldu. Ben ameliyat olmadım 5 gün kaldım hastanede bana dil altı verdiler sürekli ve kanamam başladı kendi sancimla doğal doğum yaptım çok acılı bir süreçti. İnşallah tekrar hamile olmak nasip olur inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeğinizi. Bir sorum olacak ne zaman regl olmaya başlarım?

Merhabalar,

Bugün fetal DNA testi için kan verdim ancak kani aldiktan sonra firma yetkilisi kan sulandirici kullanmadiniz değil mi dedi ben de kullandim dedim. Ama kesinlikle kullanmamaniz lazimdi bu kani kullanamayiz dedi. Ben bu konularda çok hassas ve dikkatliyimdir kullanmayın deseydiler kesinlikle keserdim ilaci. Hem bosuna kan vermis oldum hem de zaman kaybetmiş oldum. Firma yetkilisi en erken haftaya sali günü gelebilirim tekrar dedi ben de o kadar beklemek istemiyorum. Aranizda İstanbul Anadolu yakasinda Eurofins firmasina NİPT testi yaptiran var midir? Varsa görüştüğü kişinin iletisim bilgilerini benimle paylasirsa cok mutlu olurum 🙏🏻

Ben de kızımda 6 aydan sonra easy twist kullandım çok güzel ve kullanışlı. Özellikle yurtdışından getirtme imkanı olanlara kesinlikle öneririm fiyat neredeyse yarısına geliyor. Ben de şimdi ikinci bebek için doona alacağım 😃 abd de amca olması iyiymis valla 😅
ingiltereden geleniniz varsa doona.uk sayfasında 270 pound doona siyah renk en uygun orda herkese duyrulur😅
Burda uçuk kaçık fiyatlar gerçekten herşeyin

Merhaba, Ankara'da güvenilir devlet öncelikli olarak doktor arayışındayım. Tavsiye edebileceğiniz kadın doğum doktoru var mı acaba?

Merhabalar,

Bugün fetal DNA testi için kan verdim ancak kani aldiktan sonra firma yetkilisi kan sulandirici kullanmadiniz değil mi dedi ben de kullandim dedim. Ama kesinlikle kullanmamaniz lazimdi bu kani kullanamayiz dedi. Ben bu konularda çok hassas ve dikkatliyimdir kullanmayın deseydiler kesinlikle keserdim ilaci. Hem bosuna kan vermis oldum hem de zaman kaybetmiş oldum. Firma yetkilisi en erken haftaya sali günü gelebilirim tekrar dedi ben de o kadar beklemek istemiyorum. Aranizda İstanbul Anadolu yakasinda Eurofins firmasina NİPT testi yaptiran var midir? Varsa görüştüğü kişinin iletisim bilgilerini benimle paylasirsa cok mutlu olurum 🙏🏻
Ben iki hamileliğimde de 4000 ilk oksapar kan sulandırıcı iğne kullanırken fetal dna testi için kan verdim. Ne soran oldu ne de olumsuz etki edeceğini söyleyen. Öyle bir durum olsa doktorum mutlaka söylerdi. Bence ödeme yapmadıysanız firma değiştirin.

Evet en zoru kalbi atarken bu kararı almak oldu. Ben ameliyat olmadım 5 gün kaldım hastanede bana dil altı verdiler sürekli ve kanamam başladı kendi sancimla doğal doğum yaptım çok acılı bir süreçti. İnşallah tekrar hamile olmak nasip olur inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeğinizi. Bir sorum olacak ne zaman regl olmaya başlarım?
Benimde daha önce 12 haftalık bebeğimin kalbi durduğu için ilaçla düşürüldü sonrası kürtaj ile temizlendi. Regl kişiden kişiye göre değişebiliyor çoğu kişi geç oluyor, ben 20 gün sonra regl olmuştum jinekoloğa gittim regl bittikten sonra, olabilir normal dedi kişiden kişiye değişir sıkıntı yok demişti

Merhabalar,

Merhaba ben eurofinse yaptırdım cmrt aradım pazartesi hemşire geldi sonucum da cuma günü çıktı.Kan sulandırıcı kullanıyorsam almamam gerektiğini söyledi

Eklentiler

• IMG_8926.jpeg
    IMG_8926.jpeg
    152,6 KB · Görüntüleme: 22
X