Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
Kim sormuştu alıntı yapmayı atladım ama 🙈 kalp atışından sonra beni doktorum tam 8.haftada yani dün çağırdı. Bir sonraki kontrolümde 3 hafta sonra. Benimki tüp bebek olduğu için ve ilk gebeliğimde yüksek tansiyon problemi yaşadığım için ve de kan sulandırıcı da kullandığım için ben sık takip ediliyorum. İlkinde de böyleydi. Kızlar bu arada özellikle 35 yaş üstü olanlar tuza çok dikkat edin lütfen. Bu zamanlar tansiyon düşük olsa da ilerleyen aylarda yüksek seyredebiliyor. Kilo ve yaş büyük etken. Olacak diye birsey yok insallah olmaz ama siz önleminizi alın lütfen.

Kızlar merhaba pcosluyum 2 aydır regli olamıyordum.sat 31 Mart 21 Mayıs'ta tarlusal kullandım hala olamayınca tekrar Dr a gittim ve kanda 193 ile hamile olduğumu öğrendim.4 Haziran da 5 Haziran da değerim 351 7 Haziran'da 959 çıktı ve progesteron değerim 16.33 çıkmış az mı sizce 2021 yılında 8 haftalıkken bebeğimi kaybettim gelişimi durmuştu
değerleriniz çok iyi bence🧿🧿 pco bebek kalbinin durmasında bir etken mi?

Kim sormuştu alıntı yapmayı atladım ama 🙈 kalp atışından sonra beni doktorum tam 8.haftada yani dün çağırdı. Bir sonraki kontrolümde 3 hafta sonra. Benimki tüp bebek olduğu için ve ilk gebeliğimde yüksek tansiyon problemi yaşadığım için ve de kan sulandırıcı da kullandığım için ben sık takip ediliyorum. İlkinde de böyleydi. Kızlar bu arada özellikle 35 yaş üstü olanlar tuza çok dikkat edin lütfen. Bu zamanlar tansiyon düşük olsa da ilerleyen aylarda yüksek seyredebiliyor. Kilo ve yaş büyük etken. Olacak diye birsey yok insallah olmaz ama siz önleminizi alın lütfen.
11-6 tansiyon normal mi sence arkadasim

Güzel anneler nasılsınız bugün ☺️
İyiyim çok şükür
Ben doğuma kadar kesin 100 ü görürüm zaten de Allah fazlasından korusun. Zaten şişman hamile kaldım. Ekim ayında bi erken doğumum olmuştu anlatmıştım belki hatırlarsın. 21 haftalık ikizdi ben 21 haftada 15 kg almıştım. Sonrasında o kiloyu veremedim üzerine psikolojim bozuk diye yeme olayını abarttım. Tam kilo vermeye karar verdim 2-3 kilo verdim tüp bebeğe başladık tekrardan. İlaçlar şişirdi zaten. 88 kilo ile hamile kaldım. Bu sabah bi kalktım 90 kilo olmuşum 😱😱 boyum 173 , Allahtan çok kısa değilim 😂😂😂
bende kilolu hamile kaldım canım aşırı sıkılıyor ama yeter ki herşey yolunda ilerlesin alınan kilolar da verilir 😅 oğlum da 55 kiloyla hamile kalmıştım şimdi 70 😬 ve boyumda kısa

Bence normal canım en normali 12/7 ama kişiye göre değişiyor mesela ben hep 10/6 seyrederim 12 olunca başım ağrır eğerki kendini kötü hissetmiyorsan 11/6 gayet iyi
Benim oğlumda hamileliğim son zamanlarında tansiyon problemi ortaya çıktı ama 15/9 felan çıkıyo bana gözün kararıyo mu başın dönüyor mu diyorlar ama bende tık yoktu hiçbi fark olmuyordu🫣

Benim oğlumda hamileliğim son zamanlarında tansiyon problemi ortaya çıktı ama 15/9 felan çıkıyo bana gözün kararıyo mu başın dönüyor mu diyorlar ama bende tık yoktu hiçbi fark olmuyordu🫣
Bünyen kaldırıyor demekki benim annem yüksek tansiyon hastası 16 altına düşünce kötü oluyor 20 lere çıkınca kötü oluyor birde 🙈 ama normali 16 bünyesi alışmış 🤭

Bünyen kaldırıyor demekki benim annem yüksek tansiyon hastası 16 altına düşünce kötü oluyor 20 lere çıkınca kötü oluyor birde 🙈 ama normali 16 bünyesi alışmış 🤭
Abilerimde hipertansiyon var sanırım bende de var 🤷‍♀️ hatta doktpr bi hafta hastanede yatırcaktı beni sonra bebeği alırız demişti ben kabul etmeyip imza atıp çıkmıştım. 37. Hafta da felan alcaktı bebeği ben 40+3 te doğurdum.

Abilerimde hipertansiyon var sanırım bende de var 🤷‍♀️ hatta doktpr bi hafta hastanede yatırcaktı beni sonra bebeği alırız demişti ben kabul etmeyip imza atıp çıkmıştım. 37. Hafta da felan alcaktı bebeği ben 40+3 te doğurdum.
Benim de babamda var hipertansiyon benim de normal tansiyonum büyük 13-12 arası küçük 9-8 arası seyrediyor ama doktorum bunu çok problem ediyor

Kızlar bu ara inanılmaz ayak yanması oluyor o kadar kötü hissediyorum ki anlatamam yani mide yanmasını geçti neden oluyor acaba

Evet canım hatırlıyorum anlattın sağlık olsunda napalim elbet veririz degilmi ☺️
Ay tabi sağlıklı olsun , bebeler iyi olsun da kiloları veririz inşallah 🙏🏻
bende kilolu hamile kaldım canım aşırı sıkılıyor ama yeter ki herşey yolunda ilerlesin alınan kilolar da verilir 😅 oğlum da 55 kiloyla hamile kalmıştım şimdi 70 😬 ve boyumda kısa
Aynen öyle canım yeterki sağlıklı ilerlesin hamileliğimiz. Bebeklerimiz iyi olsun gerisi bir şekilde halledilir. Sadece aynada kendimi böyle görmeye alışamadım hala, ona da alışacağız artık 😅

Benim de babamda var hipertansiyon benim de normal tansiyonum büyük 13-12 arası küçük 9-8 arası seyrediyor ama doktorum bunu çok problem ediyor
Doktorlar risk almak istemiyorlar maalesef bende o zaman ölüm dahil herşeyi göze alarak diyerek imza atmıştım.

Aynen öyle canım yeterki sağlıklı ilerlesin hamileliğimiz. Bebeklerimiz iyi olsun gerisi bir şekilde halledilir. Sadece aynada kendimi böyle görmeye alışamadım hala, ona da alışacağız artık 😅
Senin karnın çıktı mı? Benim şuan baya büyük çünkü 😂

İnşallah şimdide sorunsuz sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın arkadaşım ❣️

11-6 tansiyon normal mi sence arkadasim
Çok çok normal. Zaten genelde hamileliğin ilk ayları düşük seyrediyor. Herkeste olacak diye birsey yok cnm. Özellikle 35 yaş üstü ve kilolu olanlar bir tik riskli oluyor. Her gün tansiyon aleti elinde dolanmamak lazım ama hamilelerin 2-3 günde bir tansiyon takibi yapması gerekir. Benim de ilk bebeğimde 36.haftada tansiyonum pik yaptı 17-10 falan oldu. Öyle olunca bebeğin gelişimi de durdu ben acil doğuma girdim. Çok şükür hersey yolunda gitti. Zaten takipli doktorunuz her muayenede ölçüyor sizi de takip ediyor. Çok düşük ihtimal bunlar. Ama bizler önlemimizi alalım🥰

X