Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    149
Progestanı vajinal fitil olarak günde 2 tane kullanıyorum. Doktor midesi çok bulanan bir arkadaşıma Progestandan kaynaklandığını ve fitil olarak kullanmasını önermiş. Öyle bir rahatsızlık vermiyor.
Ben de fitil olarak alıyorum aslında ama doktor belki de progestandandır dedi yine de, bilemedim 🤷‍♀️ Yan etkileri okuyunca zaten ağızdan almaya cesaret edemedim hiç

güzel güzel, hcg yükseliyor, bebek yükleniyor :KK9:
😂 gelsin bakalım minik kuşum 🌸
Dün kontrole gittim ben doktora aynısını dedim, prilam'ı günde dört tane yutabilirsin onu artır dedi. Gaz içinde yürüyüşü biraz artırabilirsin kendini çok yormadan dedi. Ben kanama yaşadığım için iki kez, yerimden pek kalkmamaya çalışıyordum. Hafif hafif yürüyüş yap, yavaştan normal hayatına dön kendini dinlendirerek dedi bana. Bir de progestana devam ediyorum hala günde 1 tane, o da bulantı yapıyor olabilirmiş. İnşallah onu da bırakacağım haftaya. Progestan kullanıyor muydun sen de?
Evet progestan kullanıyorum. Ya benim de kanama alanım var doktor dinlenmen gerek dedi bir de daha önceki gebeliğimde kaybım var o yüzden eşimde bende korkuyoruz bir şey olacak diye ben full yatıyorum 😅 biraz evin içinde dolaşayım bugün iyi gelir belki.
Bende de bir şey yiyip içtikten sonra hafif bulantılar oluyor acaba normal ya
Valla hepimizde olduğuna göre normaldir herhalde 😅

😂 gelsin bakalım minik kuşum 🌸

Evet progestan kullanıyorum. Ya benim de kanama alanım var doktor dinlenmen gerek dedi bir de daha önceki gebeliğimde kaybım var o yüzden eşimde bende korkuyoruz bir şey olacak diye ben full yatıyorum 😅 biraz evin içinde dolaşayım bugün iyi gelir belki.

Valla hepimizde olduğuna göre normaldir herhalde 😅
Hala aktif kanama alanı varsa ona bir şey diyemem, kanama alanım varken ben de hep yattım. Bol su çok önemli onu sakın ihmal etme. Şu an çok şükür geçmiş kanama alanı, ondan dedi bana da yavaş yavaş yürüyüş yap gaz için diye. İnşallah seninki de hemencecik geçer 🌸

Dün kontrole gittim ben doktora aynısını dedim, prilam'ı günde dört tane yutabilirsin onu artır dedi. Gaz içinde yürüyüşü biraz artırabilirsin kendini çok yormadan dedi. Ben kanama yaşadığım için iki kez, yerimden pek kalkmamaya çalışıyordum. Hafif hafif yürüyüş yap, yavaştan normal hayatına dön kendini dinlendirerek dedi bana. Bir de progestana devam ediyorum hala günde 1 tane, o da bulantı yapıyor olabilirmiş. İnşallah onu da bırakacağım haftaya. Progestan kullanıyor muydun sen de?
Canim bulamti yapiyorsa fitil olarak koy

Ay kızlar benim dün akşamdan beri aşırı midem bulanıyor ve çok gazım var 🙈
Benimde hafif hafif var suan bulanti ama digru dusgun bisey yiyemiyorum ev işlerini de kocama kitledim🤣 ama bebem sagolsun evin icine ediyor asla toplu kalmiyor 2 bebeli halimi dusunemiyorun🤣 doktora midem bulaniyor deyince oh oh cok guzel diyor🤣

Benimde hafif hafif var suan bulanti ama digru dusgun bisey yiyemiyorum ev işlerini de kocama kitledim🤣 ama bebem sagolsun evin icine ediyor asla toplu kalmiyor 2 bebeli halimi dusunemiyorun🤣 doktora midem bulaniyor deyince oh oh cok guzel diyor🤣
Bir benim mi yok bulantı yaa şaka gibi bulantım başlasın istiyorum 🤣🤣

kızlar günaydın,

2023 eylül , daha 9 aylık Alpiş'in anası olarak 6 haftalık hamileyim :) büyük bi süpriz oldu bizim içim çünkü oğlum tüp bebekti, kendiliğinden gebe kalacağım varmış ama hiççç beklemiyordum sağlıkla gelsin inşallah

yaş 33
2.çocuk
sat 15 nisan ( ama geç döllenme olmuş sanırım çünkü usg de minnacık çıkmıştı)
kese 5.hafta
kalp atışı için bu cuma gideceğiz inşallah

herkese sağlıklı hayırlı ve rahat geçen gebelikler diliyorum

kızlar günaydın,

2023 eylül , daha 9 aylık Alpiş'in anası olarak 6 haftalık hamileyim :) büyük bi süpriz oldu bizim içim çünkü oğlum tüp bebekti, kendiliğinden gebe kalacağım varmış ama hiççç beklemiyordum sağlıkla gelsin inşallah

yaş 33
2.çocuk
sat 15 nisan ( ama geç döllenme olmuş sanırım çünkü usg de minnacık çıkmıştı)
kese 5.hafta
kalp atışı için bu cuma gideceğiz inşallah

herkese sağlıklı hayırlı ve rahat geçen gebelikler diliyorum
Maşallah, ben de oğlum olursa adını Alp koymayı düşünüyorum. Hayırlı uğurlu olsun 😊

Doktorun verdiği demir ilacını içip içmemeyi başka bir doktora daha soracağımı söylemiştim daha önce. Sordum ve içmem gerektiğini, annenin ihtiyacı olduğu kadar bebeğin de ihtiyacı olduğunu söyledi, ben de 3 gündür içiyorum demir ilacını. Fakat sanki içtiğim günden beri az bulanan midem çok bulanır oldu, gene de iyi gelecek diyerek kendimi geçiştiriyorum. Olmazsa mide bulantısı ilacı isterim artık doktordan :KK49:

Doktorun verdiği demir ilacını içip içmemeyi başka bir doktora daha soracağımı söylemiştim daha önce. Sordum ve içmem gerektiğini, annenin ihtiyacı olduğu kadar bebeğin de ihtiyacı olduğunu söyledi, ben de 3 gündür içiyorum demir ilacını. Fakat sanki içtiğim günden beri az bulanan midem çok bulanır oldu, gene de iyi gelecek diyerek kendimi geçiştiriyorum. Olmazsa mide bulantısı ilacı isterim artık doktordan :KK49:
Cok bulandiriyorsa yatarken ic ya da baska marka versin doktor demir depolarını doguma kadar dolu olmasi gerek ya sezaryen olursan ki normal dogumda da kanama oluyor sanirim o depolarin dolmasi gerekiyor canim

Kac haftalik canim kalp atisindan sonra basliyor ama bulanmayadabilir kiz kaşiniyosun hee 🤣 2 gün sonra cok kötüyüm diye ağlama bize🤣
7 olması lazım çünkü 22snde gittiğimde geç döllenmeden dolayı doktor 5 gibi kalp atışı için geldiğinde net bakarız demişti haftaya Salı gideceğim kalp atışı için
🤣🤣 yaaa olsun herkesin belirtisi var benim olmayınca sanki kötü gibi hissediyorum 🥹

7 olması lazım çünkü 22snde gittiğimde geç döllenmeden dolayı doktor 5 gibi kalp atışı için geldiğinde net bakarız demişti haftaya Salı gideceğim kalp atışı için
🤣🤣 yaaa olsun herkesin belirtisi var benim olmayınca sanki kötü gibi hissediyorum 🥹
Ilk zamanlar bi endise oluyor 🤣 bizde bugun 7 olduk tam 😍 cuma gidicem bende kalp atişi için

Cok bulandiriyorsa yatarken ic ya da baska marka versin doktor demir depolarını doguma kadar dolu olmasi gerek ya sezaryen olursan ki normal dogumda da kanama oluyor sanirim o depolarin dolmasi gerekiyor canim
İlaç adı vermem doğru bilmiyorum da fer….m diye bir ilaç. Hamile ve emziren annelere verilir yazıyor prospektüsünde. Birkaç gün de yatarken içmeyi deneyeyim bakalım nasıl etki edecek. Teşekkürler canım😊

Lady Luck Lady Luck kuzum senin göğüs hassasiyeti var mi? büyüdüler mi ya da

Benim doktorum çok kusuyorum diye gece yatmadan alabilirsin demişti. Onu bir danış doktoruna canım izin verirse gece yatarken iç bulantı hissetmezsin.

Merhaba, yazdıklarınızı takip ediyorum ancak bilgilerimi paylaşma fırsatım olmamıştı. Herkese rahat bir gebelik ve yavrularını sağ salim kucaklarına almasını dilerim :KK200:

Kaçıncı Çocuk: 1
Sat: 11.04.2024
Tahmini Doğum Tarihi: 20.01.2025
Kese Görünümü: 25.05.2024
Kalp Atışı: 01.06.2024
Cinsiyet tahminim yok :)

Kızlaaar selam
Aşırı bulantıdan dayanamayıp acile gittik. Bebekimi gördüm kalp atışıda görünüyor ama küçük olduğu için net duyamadık salı günü gel net duyarız dedi doktorum 🥰 prilam ve zofer yazdı umarım rahatlarım. 🤍 son regl e göre 6+1 usg de 6+3 çıktı bebiş ekliyorum görüntüyü ❣️
Zofere baslama derim... gece yatmadan iki prillam iç gerekirse oglen bir daha gerekirse akşam bir daha... ama bunlardan fayda göremezsin zaferi şok hayatına... tercubeliyim umarım dinlersin... 🤭😍😚

X