Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Aaa :) olsun canim bisey olmaz, gelip gecici donemler insallah bunlar

Kızlar 10+0 oldum bugün; ama hala ara ara kasıklarım ağrıyor. Normal mi bu acaba?
10+6 yım hala kasık ağrım var doktor çok normal diyor 9 ay boyunca olacak diyor bebeğin geliştiğini büyüdüğünü gösteriyormuş aksine sevin tabi aşırı aşırı olmadıkça. Aşırıysa zaten bir sıkıntı olma ihtimali yüksek

Ben evde kendi pişirdiğim ya da evde ısınan hiçbir şeyi yiyemiyorum. Haftasonu kv’m yemek yaptı gidip aldık ama ısıtıp bir öğün yedim bir daha yiyemedim. Bu hafta annemler gelecek, dilerim annem beni mutfağa sokmadan bir şeyler halleder de biraz yerim. Bir tek peynir ekmek… yumurtadan nefret ettim kusmaktan içim dışıma çıktı. Çok zorlamıyorum. Bir tek öğle yemeğinde şirkette güzel bir şey piştiyse biraz ondan yiyebiliyorum. Mesela bugün tavuk ızgara yapıyorlar, odamın camı açıktı, koku geldi, o bitti benim için onu da yiyemedim. Ayran ve az bir makarnayla bugün de geçti… Gerçekten zorlanıyorum.
AdChoices
ADVERTISING​

Kelimesi kelimesine aynı şeyi yaşıyorum
Neyse demek ki normal bir şey sonucu çıkardım

Ben oldum olası yumurta sevmedim yemiyorum ve çok şükür 11.haftaya girdim bugün ve hiç bulantı kusmam olmadı inşallah hepiniizin en kısa zamanda biter, ben de şımsrıklığımdan kötü besleniyorum cips ve etsiz dolma yedim bugün protein almıyorum 2 gündür öğrenci hayatım gibi yaşıyorum kahvaltı yok bi şey yok öyle takılıyorum çok mutsuzum iştah yok ya

Aynı şeyi yaşıyorum ben de…10+1 oldum umarım yavaştan bitecek artık

Kizlar tuz tuketiminiz nasil? Ben zaten oldum olasi tuz seven biriydim ama bu donemde iyice duskunlugum artti. Baktim 3-4.ayla beraber vucut cok odem tutarmis, azaltmak gerekirmis ama yani tuzsuz bisey yemeye tahammulum yok. Su cok icince odem dengelenir mi acaba?

Al benden de o kadar, cips degil ama canim zararli ne varsa istiyo gibi daha dogrusu besin degeri olmayan. Aksam da makarna yicem. Bi tek oglen ofisteyken ofistkei meyvelerden muz elma kivi yiyorum onlar iyi geliyodur diye dusunuyorum. Insallah sizin de oyle duzelir yavasca zaten mide bulantisi kusma yoksa yogurtlu falan seyler yiyiiin, en azindan besin olur

Benim de çok arttı. Tuzlu ekşili şeyler istiyor canım hep. Ben de tuzu çok kullanırdım şimdi boca ediyorum. Doktora tuzu sormadım ama turşu suyu çok tükettiğimi söylemiştim. Tuzdan kaynaklı dikkat etmemi söylemişti. Zaten içtiğimin ertesi gün 6 aylık hamile göbeğimden anlıyorum zararını gerçekten ödem yapıyor.

Ya ben de cok salgamciyim, buldugum gibi icmek istiyorum. Yemeklerin tadi hamilelikle ekstra tuzsuz gelmeye basliyor sanki koydukca koyuyorum. Bakalim dikkat edelim bari. Burada bi arkadas meyve ya da kuru meyve yemeye de dikkat etmemizi soylemisti seker sorunu icin. Bakalim insallah saglikli guzel yemekler yeriz ilerleyen donemlerde

Ben de senin gibi tuzsuz olduğunu düşünüyorum her şeyin ama kendimi frenlemeye çalışıyorum, hem kiloluyum hem yaş ileri hem zaten bir tansiyon problemim vardı… Ben çok üzülüyorum kendime… bebeğime de aynı şekilde… Bir de aklıma takıldı, ben hamile kaldıktan sonra folik asit kullanmaya başladım, öncesinde kullanmıyordum, acaba zararı olur mu?

Bi zarari olmaz bence, genelde 3 ay oncesi kullanimi oneriliyor hamilelikten ama kaldiginiz anda da alabilirsin. Bi zarari yok zaten bebisi de gordun

Tuzlu eksi cekenlerin cinsiyetler ne olacak merak ediyorumm

Bir meyvemiz var onu da bizden almasalar mı bana da aşırı tuzsuz geliyor. Elime tuzluk aldıkça eşimle sürekli tartışmadayız.
Bu kadar ekşi sevdası Ayşelere mi kısmet bakalım
Benim de öyle ya şimdi bile Ben de tatlı hastasıyım hatta tatlı yemek için yaşıyorum bile denebilir ama şimdi hiç canım çekmiyor.

Kuru meyveyi başka söyleyen oldu mu bilmiyorum ama ben bahsetmiştim diyetisyen bana kuru meyve yeme, suyu gittiği için geriye şekeri kalıyor demişti. Yiyeceksen normal yaş meyveyi ye demişti. Ek olarak meyvelerin yanına her daim kuru yemiş tüketmemiz gerekiyormuş sebebini söylemişti ama unuttum

Hani diyorlar ya ye tatlıyı getir atlıyı ye ekşiği doğur Ayşe'yi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…