Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar benim şimdi 9+4 ama 9+1 dedi doktor ve 2.4cm bebiş…Bana biraz küçük geldi :KK43: Kızım hep bir hafta 10 gün önden gidiyordu ve çok çabuk büyüyordu o sebeple aklım karıştı biraz. Sizin nasıl boyutlar?
Canim bende dün gittim uygulamamda 8+6 gösteriyor ama ultrason ekranında 9+1 gösterdi ve boyutu da 2.38 cm di . Çok takılma bunlara bence doktor anormal bişey olsa söyler.

Kızlar benim şimdi 9+4 ama 9+1 dedi doktor ve 2.4cm bebiş…Bana biraz küçük geldi :KK43: Kızım hep bir hafta 10 gün önden gidiyordu ve çok çabuk büyüyordu o sebeple aklım karıştı biraz. Sizin nasıl boyutlar?
Takılmayın benim 1 hafta ileriden gidiyor. Bu 2,5-3 haftayı geçmedikçe normal karşılanıyor. Benim en son kontrol de 11+1 olması gerekirken son adete göre 12+3 çıktı. Genelde de 5-6 gün ilerde olarak gidiyor. Normal karşılanıyor

Çok milimetrik bi ölçüm olduğu için her doktor farklı ölçebilir. Bi de mesela benim ovulasyon tarihim adetten 11 gün sonra. Erken döllenme oluyor o yüzden. Yumurtlama tarihi de etkiliyordur. Ama hiçbi önemi yok, son adet tarihine göre 3 hafta geri veya ileri olmadıkça sıkıntı yok.

Selamlar herkese,

Bugün kontrolümde doktorum fetal dna'dan ve yakın zamanda yaptırmamın iyi olabileceğinden söz etti. 11-14. haftalar arası yaptırılıyormuş genelde. yakın zamanda yaptırmayı düşünen ya da araştıran vs. var mıdır acaba? çok kararsız kaldım broşürlerde ya da ne zaman yaptırmam gerektiği hakkında

Niçin kararsız kaldın ki? Elbette aşı takvimi neyse, doktor ne öneriyorsa yapmalıyız. Tetanoz çok ciddi bir aşı, lütfen hurafelerle kendinizi yormayın, aşınızı olun.
Hurafelere inanmakla ilgili değil aslında bu konuda çok fazla fikir ayrılığı var bu sebeple merak ettim 🤷‍♀️ doktorum henüz tetanoz ile ilgili bir şey söylemedi ben 3 yıl önce olmuştum ama sağlık ocağı yine de 2 doz olmam gerektiğini söyledi bazı yerlerde son 5 yıl içinde aşı olduysanız tek doz yeter diyen doktor da fazla hatta tetanoz aşısına gerek olmadığını dogumlarin steril ortamda yapıldığını söyleyen doktorlar da var o yüzden kafam karıştı sizlerin de nasıl bir yol izleyeceğini merak ettim ✨️ açıkçası ben doktorun fikrini aldıktan sonra tek doz olmayı düşünüyorum yine de 2 doz mu olmalıyım olmamalı mıyım diye kafam karışmıyor da değil 🥲

Selamlar herkese,

Bugün kontrolümde doktorum fetal dna'dan ve yakın zamanda yaptırmamın iyi olabileceğinden söz etti. 11-14. haftalar arası yaptırılıyormuş genelde. yakın zamanda yaptırmayı düşünen ya da araştıran vs. var mıdır acaba? çok kararsız kaldım broşürlerde ya da ne zaman yaptırmam gerektiği hakkında
Ben yaptırmayı düşünüyorum ama henüz araştırmadım sanırım laboratuvarlara göre de güvenilirlik değişiyormuş iyi araştırmak lazım

Ben yaptırmayı düşünüyorum ama henüz araştırmadım sanırım laboratuvarlara göre de güvenilirlik değişiyormuş iyi araştırmak lazım
Evet ya laboratuvarlara göre güvenilirlik değişiyormuş yorumunu gördüm internette araştırma yapınca benim de tam o noktada şarteller gitti :KK70: ilk çocuğum, hangi firmaya güvenmeliyim nereye yaptırmalıyım ya da daha geç yaptırsam daha mı kesin sonuç olur gibi gibi sorulara daldım gittim

Evet ya laboratuvarlara göre güvenilirlik değişiyormuş yorumunu gördüm internette araştırma yapınca benim de tam o noktada şarteller gitti :KK70: ilk çocuğum, hangi firmaya güvenmeliyim nereye yaptırmalıyım ya da daha geç yaptırsam daha mı kesin sonuç olur gibi gibi sorulara daldım gittim
Emin değilim ama belli bir haftadan sonra yapılmıyor sanki öyle bir şey okumuştum 🥲 yine de sizi panik yapmayayım firmalara en uygun kaçıncı hafta diye sorun onlar söyler

Benim doktorum 12. Haftadan sonra yaptırman daha iyi olur dedi. Haftaya bugün kan vericem. İntergen firmasına yaptırcam.

Selamlar herkese,

Benim Hollanda’daki doktorum haftaya pazartesi onlara gore 11+5 olucam yani 12. Hafta oluyo sanirim o ultrasondan sonra ya haftaici ya da bi sonraki hafta icin nipt i planlicaklar kan testini daha dogrusu. Burada 11-12 arasi yapiliyor🙏🏻

Kızlar tetanoz aşısı oldunuz mu ya da olmayı düşünüyor musunuz ben çok kararsız kaldığım için sizlere de sormak istedim
Mutlaka olun, dogum sirasindaki gobek bagi kesme. vs icin onemli. Ki zaten yapilmali bence genel ne gerekiyorsa hamilelikte, simdiye kadar cogu kisi yaptirdi hicbir sorun cikmadi. Ben de burada yapiliyorsa burada, yapilmiyosa Turkiye’de yaptiricam🙏🏻💕

Ben alınmıyorum da eşime sinirleniyorum sürekli 😂
Bu mesajların ekran görüntüsünü eşime ilettim😂 Daha bugün kendisine durup durup sinirlendim sabah tıraş kolonyası sürmesiyle başlayıp farklı konulardan fırça yedi benden ve hamilelik hormonunu bahane ettigimi düsünüyordu çok güzel denk geldi😂😂

Canim bende dün gittim uygulamamda 8+6 gösteriyor ama ultrason ekranında 9+1 gösterdi ve boyutu da 2.38 cm di . Çok takılma bunlara bence doktor anormal bişey olsa söyler.
Kızlar bu konuyu ben tam anlamadım da anlatabilir misiniz? Uygulama zaten sat’a göre kaç haftalık olduğunu söylüyor. Benim doktorum da sisteme sat’ı girmişti ve ikisi de aynı çıkmıştı. Ultrasonda neden farklı oluyor? Orada yazan cm’e göre mi haftayı tahmin etmiş oluyor?

Bir de mesela 9+4 olunca kaç haftalık hamile olmuş oluyoruz? 9 haftalık mı yoksa gün aldığı için 10 haftalık mı?

Kizlar sizin de hormonlar tavan yapti mi? Ben en ufak seye aliniyorum ve insanlarin da beni anlamasini bekliyorum. Sizde de oyle mi😞 Bir de en ufak seye aglicak gibi oluyorum gozum sulaniyor hemen.
Sanırım bende de oluyor… bugün normal doğum yapan birisinin videosunu izlerken kadının etrafındaki insanlar ağladıkça ağladım. Sonra döndüm kendime baktım ne alaka oldum

X