Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar Merhaba,
Ben de gelecek hafta NIPT yaptıracağım, 38 yaşımda 2. çocuk, risk almak istemiyorum. AMa doktorum TR de test yapan bir firma ile anlaşmalıymış (Grovo A.Ş.), bana da pek güven vermedi açıkçası. Genoks veya Natera Panorama firmalarından fiyat almak istiyorum, yanılma payları daha düşük gibi. Ancak Natera Panorama nın Türkiye ofisi için hiçbir bilgiye erişemiyorum. Sizler nerede yaptırmayı planlıyorsunuz?

Bu arada ben 20.haftaya kadar Turkiye`ye gitmezsem cinsiyeti de ogrenemiyorum kizlar. Nipt ile belli olmasina ragmen soylemiceklermis. Degisebilir diye 20.haftada soyluyolarmis. Neyse beklicez :KK71:
nasıl değişebiliyormuş :) bu cinsiyet kromozomları dollendiği anda belli bana garip geldi.
Kızlar Merhaba,
Ben de gelecek hafta NIPT yaptıracağım, 38 yaşımda 2. çocuk, risk almak istemiyorum. AMa doktorum TR de test yapan bir firma ile anlaşmalıymış (Grovo A.Ş.), bana da pek güven vermedi açıkçası. Genoks veya Natera Panorama firmalarından fiyat almak istiyorum, yanılma payları daha düşük gibi. Ancak Natera Panorama nın Türkiye ofisi için hiçbir bilgiye erişemiyorum. Sizler nerede yaptırmayı planlıyorsunuz?
daha önce genoksda testler yaptırdım (kalbi duran ikizler için genetik testler) ve memnun kaldım.

Ben Hollanda`dayim canim. Burada ucretsiz olmus Nisan 2023 itibariyle, doktor da istege bagli diyor nipt icin, o yuzden ben yaptirma taraftariyim sadece bir kan alimi zaten. Folik asidi doktorlar hamilelik olmadan planlaniyosa 3 ay oncesinden 400-500 mg alin diyor. Almani tavsiye ederim canim beyin gelisimi icin.

Balik yagini ucuncu ayla beraber yeterince balik tuketmiyosan veriyolar diye biliyorum ben de omega 3lu vitamin alicam. Belki multivitamininin icinde folik asit vardir. Ben burada ebeye sordum. Bana zaten multivitaminlerin icinde de folik asit var dedi yani 3 aydan sonra az da olsa mgsine devam ediyo olucaz gibi. Sana neden vermedi? Vitaminin icerigine bak bi bakalim

Bence de degismez, ama iste soylememek icin bahaneleri o sanirim :)
Birazdan bakayım bende içeriğindeki folik asit oranına. Ben cinsiyet için ekstra bir ücret ödendiğini duydum galiba 20 euro gibi birseydi. Eğer nipt ile öğrenmek istersen yoksa 20. Haftaya kadar beklemek gerekiyormus ben bir soracağım burada ücretlimi yada sosyal güvence karsiliyormu vs diye. Ama sosyal medyada takip ettiğim bir sayfa var. Sayfa sahibi cinsiyet tahmini yapıyor nipti beklemeden onada sorabilirim büyük ihtimalle 😊

Benim sıkıntılı ilerliyor bir problem olursa o hayal kırıklığını yaşamalarını istemedim. Birde bu kadar erken söylersem 9 ayı nasıl geçirecekler diye düşündüm ama söylemekte istiyorum bir yandan 😊

Benim daha önceki hamileliklerimde yaşım gençti problem olmamıştı ama şimdi 37 yaşındayım ve sanırım yaştan dolayı sıkıntılı bir sonuç görünebilir. Bu yüzden bende kararsızım yaptirmayabilirim. Kendimi gereksiz strese sokmak istemiyorum.
Sizin kararınız bende kendimi tekrardan o strese sokmak istemiyorum.Rabbim ne verirse o herşeyin hayırlısını cümlemize nasip etsin inşallah 🤲💞

Birazdan bakayım bende içeriğindeki folik asit oranına. Ben cinsiyet için ekstra bir ücret ödendiğini duydum galiba 20 euro gibi birseydi. Eğer nipt ile öğrenmek istersen yoksa 20. Haftaya kadar beklemek gerekiyormus ben bir soracağım burada ücretlimi yada sosyal güvence karsiliyormu vs diye. Ama sosyal medyada takip ettiğim bir sayfa var. Sayfa sahibi cinsiyet tahmini yapıyor nipti beklemeden onada sorabilirim büyük ihtimalle 😊

Ben de oyle biliyodum soyledim kadin guldu bana oyle bisey yok diye😬 Ben beklerim eger Turkiye’ye gitme firsatim olmazsa aradaki zamanda. Ama yani dememeleri gicik etti😂

12.haftada öğrenir miiyim diye merak ediyorum bende 😂

Az cok belli oluur en kotu nipt yaptirirsan orada ogrenilir🌸

Benim sıkıntılı ilerliyor bir problem olursa o hayal kırıklığını yaşamalarını istemedim. Birde bu kadar erken söylersem 9 ayı nasıl geçirecekler diye düşündüm ama söylemekte istiyorum bir yandan 😊

Benim daha önceki hamileliklerimde yaşım gençti problem olmamıştı ama şimdi 37 yaşındayım ve sanırım yaştan dolayı sıkıntılı bir sonuç görünebilir. Bu yüzden bende kararsızım yaptirmayabilirim. Kendimi gereksiz strese sokmak istemiyorum.
Bunun yaştan olduğunu bilip sakin kalırsınız ve çocukların da bekleme sürecini ve mutluluğu öğrenmeleri hakkı hatta ultrasonu gösteriyor kardeşimin fotoğrafın diye

Bence ailenize söyleyin benim eşim de söyleme taraftarı değildi daha kalp atışını duymadık olumsuz bir durum olursa üzülürler vs diye ama ben olumsuz bir durum olsa da üzüntümü zaten annem ve kardeşlerimle paylaşacağımı olumsuz bir durumda ben de üzgün olacağım için bana destek olmalarını isteyeceğimi bu sebeple söyleyeceğimi belirttim öyle olunca birinin haberi olup diğerinin olmaması yerine ikimizin ailesine de söyledik ve bence güzel oldu. Aileniz bu süreçte yanınızda olup destek verirler bilmeleri güzel bence

Ay mesajı silmek istemedim o yüzden düzenliyorum sanırım çocuklarınız için yazmışsınız bu durumu tabi ki siz daha iyi bilirsiniz

Var mı böyle talepler ? Eş olsun kaynana olsun biraz sohbet edelim madem
IMG_8298.png

Canım acayip turşu suyu, turşu çekiyor. Gözümün önünde çeşit çeşit turşular 🙈

Marketten değil de turşucudan alsam bir zararı olur mu acaba turşunun?
Nefsini köreltecek kadar yiyin ya da yapan eşiniz dostunuz komşunuz varsa isteyin, geçen hamilelikte bana okuldakiler domates turşusu bamya çorbası vs aklıma ne geldiyse hemen getiriyorlardı kızlar grubuna yazıyordum

Canım acayip turşu suyu, turşu çekiyor. Gözümün önünde çeşit çeşit turşular 🙈

Marketten değil de turşucudan alsam bir zararı olur mu acaba turşunun?
Normalde turşu sevmem ama canım çekti benimde geçenlerde aldım biraz turşucudan 😀 sonra birinden rica ettim daha önce hiç yapmadım ben 😀

Kız canım çekti😋 ama ben daha çok ekşi aşeriyorum sürekli kızılcık yada yeşil mandalina yiyorum mayhoşumsu ekşi böyle off 🤤
Bizde de kaynana falan talepte bulunmadı zaten oğlanı eşim koydu her iki dedesinin ismi aynı ve o ismi verdi. Ben de sorun etmedim. Bunda ben koyacağım ama mutlaka böyle karışanlar da vsr

X