Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bende kan pihtilasmasi var hergun kan sulandırılmış iğne yapıyorum kendime. Diğer hamileliklerimdede bu şekilde ilerlemisti. O yüzden riskli grupta değerlendiriliyor. Diğer hamileliklerimde turkiyedeydim ama şimdi isvicredeyim burda ilk hamileligim nasıl olacak bilmiyorum. Haftaya randevuya gidince netleşir

Bende kan pihtilasmasi var hergun kan sulandırılmış iğne yapıyorum kendime. Diğer hamileliklerimdede bu şekilde ilerlemisti. O yüzden riskli grupta değerlendiriliyor. Diğer hamileliklerimde turkiyedeydim ama şimdi isvicredeyim burda ilk hamileligim nasıl olacak bilmiyorum. Haftaya randevuya gidince netleşir sanırım.
Doğuma kadar mı kullanmıştınız? Ben de kullanıyorum da doktor aspirini daha önce bıraktırırım demişti galiba iğneyi de doğumdan bi gün önce

Öğretmen vardı bir sürü grupta neredeler?

Eğitim öğretim yılınız hayırlı uğurlu olsun. Ders programlarınız nasıl idare size yardımcı oldu mu bizim daha gece yarısı falan atarlar öyle oluyor hep, kazasız belasız atlatalım çok stresli olmasa da hep ayakta olan bir meslek zorluyor bir süre sonra
Özellikle söyledim evim uzak hamileyim diye .
Gün boşaltmak bir kenarda dursun salı günü 14.30 a 1 saat ders koymuşlar .
O 40 dk için kalkıp 1 saat yol gideceğim . Üstelik norm fazlasıyım ve sadece 15 saat dersim var.
Yine de yapmamışlar ..

Son düzenleme:
Benim 2 kizim var. Onların hamileliginde sadece kan sulandırılmış iğne kullandım. Ikiside normal doğumdu. Doğum yaptigimda da iğneyi vurmuştum zaten birkaç saat sonra sancim başladı ve doğdular ama şimdi isvicredeki doktorum doğumdan 1 ay sonrasına kadar iğne kullanmalisin bizim için doğum sonrasida riskli bir süreç dedi.
Doğuma kadar mı kullanmıştınız? Ben de kullanıyorum da doktor aspirini daha önce bıraktırırım demişti galiba iğneyi de doğumdan bi gün önce

Az önce banyoları ve tuvaletleri yıkadım domestosla, solumak zararlı biliyorum ama başka nasıl dezenfekte edilebilir?

Doğal ürünler sararmayı bile geçirmiyor, tuvalet hijyeninde güvenemiyorum. Keza mutfakta yağ çözücü olmadan temizlenmiyor. Buharlı temizleyici aldım karcher marka ama o da kurumuş yağları beklediğim gibi çözemedi. :110:

Benim 2 kizim var. Onların hamileliginde sadece kan sulandırılmış iğne kullandım. Ikiside normal doğumdu. Doğum yaptigimda da iğneyi vurmuştum zaten birkaç saat sonra sancim başladı ve doğdular ama şimdi isvicredeki doktorum doğumdan 1 ay sonrasına kadar iğne kullanmalisin bizim için doğum sonrasida riskli bir süreç dedi.
Benim doktorumda aspirin bile birakilmali demişti öncesinde. Özellikle sezeryan olan hastalarda kanama durmaya biliyormus bu sebepten. Sezeryan sonrası tekrar bazı doktorlar kan sulandirici iğne verebiliyor. Sizin sanırım normal doğum olduğu için ara vermemiş olabilir

Eğitim öğretim yılınız hayırlı uğurlu olsun. Ders programlarınız nasıl idare size yardımcı oldu mu bizim daha gece yarısı falan atarlar öyle oluyor hep, kazasız belasız atlatalım çok stresli olmasa da hep ayakta olan bir meslek zorluyor bir süre sonra
Bu yıl yeni gelen idarecilerim bana iyi davranıyorlar, bir günümü boşaltmışlar, 20 dersim var. Yine de erkenden çok iyiler demek istemiyorum. Kime iyi desem bir sıkıntısı çıkıyor sonra 😊

Canım ben öğretmenim ama şu an çalışmıyorum. Eşim idareci kendisine hamile olduğunu bildiren öğretmenler olmuş ders programını hazırladıkları hafta malum. dedim ki yardımcı ol hamilelik zor bir şey görüyorsun. İlk gebeliğimde çalışıyordum arada zorlandığım zamanlar oluyordu. O hocaların Cuma ya da pazartesi gününü boş bırakacak şekilde yapmışlar ders programını ama bazı hocalar kendilerine uymayınca itiraz etmiş bir tanesi dilekçe vereceğini söylemiş. mecbur otomatik olarak yapılacakmış sistemden. O hamile olan hocalar da anlaştıkları başka hocalarla değiştirir günlerini herhalde oluyor mu öyle tam emin değilim ama idareniz iyiyse konuşun bence hiç çekinmeden insanlık hali bunlar tabii uymayan olursa otomatik yaparlar o sıkıntılı işte.

Teşekkürler hocam, hayırlı olsun hepimize.
Ben sınıfçı olduğum için böyle bir olanağım yok maalesef. Üstelik zümre başkanlığı da bana verildi. Daha okul başlamadan yorgunluğu başladı benim için. Sürekli uyuma halindeyim evde, ufaklıklarla bir dönem ne yapacağız bakalım.

Öğretmen arkadaşlarıma kolaylık dilerim tekrar bizim de program geldi ben önce farklı bir istekte bulunmuştum aynı zamanda hukuk da okuduğum için sonra vazgeçip sabaha dayalı program istedim ama ilkini yapmışlar uğraşmamışlar ama yine de fena değil yani en azından üniversiteye 2-3 gün gidebileceğim ve evime okul yakın o yüzden sorun yok ama doğum izninden gelen arkadaşa 4-4-4-2-2 çok güzel program yapmışlar ama onun eşi ile samimiyetinden mi yoksa iyiliklerinden mi bilemiyorum umarım seneye bana da yaparlar doğum izninden sonra nöbet tutmama hakkımız da 2 yıla çıkarılmış bilginiz olsun

Öğretmen arkadaşlarıma kolaylık dilerim tekrar bizim de program geldi ben önce farklı bir istekte bulunmuştum aynı zamanda hukuk da okuduğum için sonra vazgeçip sabaha dayalı program istedim ama ilkini yapmışlar uğraşmamışlar ama yine de fena değil yani en azından üniversiteye 2-3 gün gidebileceğim ve evime okul yakın o yüzden sorun yok ama doğum izninden gelen arkadaşa 4-4-4-2-2 çok güzel program yapmışlar ama onun eşi ile samimiyetinden mi yoksa iyiliklerinden mi bilemiyorum umarım seneye bana da yaparlar doğum izninden sonra nöbet tutmama hakkımız da 2 yıla çıkarılmış bilginiz olsun
36 aylık olana kadar nöbet iznimiz varmış.

Sevgili kadınlar vücudumda müthiş kırgınlık var, eşim hafif ateşim olduğunu söylüyor. Kemiklerim ağrıyor .
Parol almayı da reddettim. Soğuk duş vs idare edeceğim .
Aranızda bu durumu yaşayan var mı ? Hamilelikle mi ilgili hasta mı oldum 🥴

36 aylık olana kadar nöbet iznimiz varmış.
Yönetmelikte analık izni bitiminden iribaren 2 yıl yazıyor 91. Maddede

İlgi: MEB Ortaöğretim Kurumlar Yönetmeliği.

İlgi yönetmelikte 08.09.2023 tarihinde yapılan değişikle (Mad.91/ ç- Değişik:RG-8/9/2023-32303) “Hamile öğretmenlere, hamileliğinin yirmi dördüncü haftasından itibaren doğum sonrası analık izni süresinin bitimini takip eden iki yıllık sürenin sonuna kadar istememesi halinde nöbet görevi verilmez.” denilmektedir.

X