Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Benim doktorumda aspirin bile birakilmali demişti öncesinde. Özellikle sezeryan olan hastalarda kanama durmaya biliyormus bu sebepten. Sezeryan sonrası tekrar bazı doktorlar kan sulandirici iğne verebiliyor. Sizin sanırım normal doğum olduğu için ara vermemiş olabilir
Her doktor farklı birsey söylüyor ilk hamileligimde çok stresliydim 3 4 farklı doktorla görüştüm sırf bu kan sulandırıci iğne mevzusunda dolayı herbiri farklı bir şey söyledi. Hatta 1 tanesi iğneden dolayı normal doğum yaptıramaz ya kanaman durmasa sezeryanda hersey kontrolumuz altında demisti. Buradaki doktoruma doğum şekline dair bir konuşma geçmedi. Direk doğumdan sonrada 1 ay devam edeceksin sonra kademeli olarak azaltacagiz biz o şekilde uyguluyoruz dedi.
Sevgili kadınlar vücudumda müthiş kırgınlık var, eşim hafif ateşim olduğunu söylüyor. Kemiklerim ağrıyor .
Parol almayı da reddettim. Soğuk duş vs idare edeceğim .
Aranızda bu durumu yaşayan var mı ? Hamilelikle mi ilgili hasta mı oldum 🥴
Canım çok geçmiş olsun bence hasta oluyorsun Nane çayı vs hamilelikte içilebiliyor ve usutmeye iyi geliyor.

Off bu mide bulantısı ne zaman geçecek 😭😭 benim sabah falan değil hiç durmaksızın bulanıyor çok zorlanıyorum sinirlerim bozuluyor artık 😭😭

Öğretmen vardı bir sürü grupta neredeler?

Eğitim öğretim yılınız hayırlı uğurlu olsun. Ders programlarınız nasıl idare size yardımcı oldu mu bizim daha gece yarısı falan atarlar öyle oluyor hep, kazasız belasız atlatalım çok stresli olmasa da hep ayakta olan bir meslek zorluyor bir süre sonra
Benim ders programım güzel ama 27 saat dersim var ve matematikçiyim 7 ve 8 lere giricem insallah çok zorlanmam diye dua ediyorum. Daha çok erken diye idareye hamile olduğumu söylemek istemedim iyi mi ettim kötü mü ettim bilmiyorum

Herkese selamlaaar. Benim gec yumurtlama oldugu icin tarihim net değildi. Fakat gecenki muayenede artik netledik. Suan 9+2’yiz. Sat 5temmuz. 12 nisan tahmini dogum tarihi verdi doktorum. Onumuzdeki hafta da ikili teste girecegiz🥹 fakat bu ikili testin perinatoloji uzmanlarinin yapmasi gerektigini duydum. Fakat benim kd doktorum kendisi yapacagini soyledi. Sizlerde kim yapti?

Herkese selamlaaar. Benim gec yumurtlama oldugu icin tarihim net değildi. Fakat gecenki muayenede artik netledik. Suan 9+2’yiz. Sat 5temmuz. 12 nisan tahmini dogum tarihi verdi doktorum. Onumuzdeki hafta da ikili teste girecegiz🥹 fakat bu ikili testin perinatoloji uzmanlarinin yapmasi gerektigini duydum. Fakat benim kd doktorum kendisi yapacagini soyledi. Sizlerde kim yapti?
İkisi de yapıyor ama periantolog daha hakim ve genelde 12. Hafta yapıyorlar biraz erken sanki izne falan çıkacak olabilir

Benimki de 11.haftada gel ikili test için dedi ama perinatologdan bahsetmedi hiç. Zaten ikili test nasıl bi şey kan verip eve mi geliyoruz ben tam anlamadım henüz :)

İkili test için perinatologa gerek yok ki, doktor sadece boynunu ölçecek ve burnu oluşmuş mu diye bakacak, sonra kan vereceksiniz, çok uzun süren bi test değil

Ben fetal dna yaptıracağım ama üniveriste hastanesinden de 13. Haftada periadantolojiden 2 li test için randevu almıştık .
İmkanım varken iki testide yaptırayım mı , yoksa kafamı karıştırmayıp sadece fetal dna mi yaptırayım . Siz neler düşünüyorsunuz?

Merhabalar şu an 7+5 haftalık hamileyim. Cuma günü kahverengi lekenlenmem oldu doktora gittik akşam(Hamileliği öğrendiğim ilk zamanlar 2 kez kanamam oldu o yüzden hali hazırda Protestan kullanıyorum).? Bebeğin gelişiminin iyi olduğunu fakat kesenin bebeğe göre küçük olduğunu düşükle sonuçlanma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti doktor. İlerleyen haftalarda toparlayabilecegini de söyledi. 7+3 haftalık kese çapı 13mm maalesef
Benim durumumda olup sağlıkla bu süreci atlatan var mı

Kızlar bu renkli ultrason dedikleri şeye ayrı ücret ödenerek doktorun odasından farklı bi yerde mi giriliyor yoksa doktorların kendi cihazları istedikleri zaman renkli mi gösteriyor bilgisi olan var mı

Kızlar bu renkli ultrason dedikleri şeye ayrı ücret ödenerek doktorun odasından farklı bi yerde mi giriliyor yoksa doktorların kendi cihazları istedikleri zaman renkli mi gösteriyor bilgisi olan var mı
Benim doktorum hem renkli hem renksiz verdi ücretsizdi

X