Popüler Konu 2025 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar keseyi gördük çok şükür 6+1 ölçtü doktor henüz bebek yok ama yolk sac oluşmaya başlamış dedi. 10 gün sonra kalp atışı için çağırdı
Cok güzel haberr tebrik ederim. Insallah kalp atışını da hemen duyarsınız darısı biz bekleyenlere olsun inşallah kısa zamanda

Selam arkadaşlar buraya yazmanın nasip olduğuna inanamıyorum bugün beklenen adet günüm. Evde yaptığım testlerdeki ikinci çizgi gitgide koyulaşınca dün kan verdim, betam 155 progesteronum 35 çıktı. 4+2’deyim. 2 ay önce ilk gebeliğimde 6 haftalık düşük yapmıştım. Herkes düşükten sonra hemen hamile kalınır sakın üzülme demişti inanmamıştım ama doğruymuş benim de tahmini doğum tarihi 27 mayıs görünüyor bebişimin. İnşallah bu kez sağlıkla ilerler sürecim. Doktor yarın tekrar betaya bakmak için kan tahliline haftaya da yarın sonuç güzel çıkarsa keseyi görmeye çağırdı hepimiz sağlıkla bebeklerimizi kucaklayıp doyasıya koklarız inşallah

Kızlar keseyi gördüğünüzde doktor kan tahlillerinize falan baktımı detaylı veya ne zaman baktı hangi degerlere baktı? benimde yarın kontrolüm var 5+2 oluyorum inşallah keseyi görürüz

Hangi ilaci verdi ? Hic stres yapma dinlen ve bol su ic herkes ayni seyleri söylüyor burda su iyi geliyormus. Vajinal muayenede mi cikti düşük tehlikesi karindan muayenede mi canim.
Hem vajinal hem karından yaptı canım. Ama doktoru beğenmedim. Haftaya başka doktora randevum var. Tsh değerim de 6 çıktı korkuttu biraz beni. Ben baküde yaşıyorum Biogest isminde progesteron içeren bi ilaç yazdı geceleri vajinaya yerleştiriyorum

Kızlar benim aklım da hisslerim de çok karışık. 2 yıldır evliyim. Çocuk konusu hep korkutucu geliyordu bana. Hep hazır hiss etmediğimden ertelerdim. Üstelik vajinusmusdum. 1.5 ay önce tedavi oldum. İlk ilişkimiz ovulyasyona denk gelmişdi. 1 defadan bişey olmaz diyip boşverdim ama o gün hamile kalmışım. Aslında bebek yapıb aile baskısından kurtulmak istiyordum ama şuan pişmanlık karışık duygular içindeyim. Sanki bütün hayatım alt üst olacak, ben kilo alıp çirkinleşicem gibi şeyler var aklımda. Hamile kaldığımı öğrendiğimde üzülüp ağlamıştım. Benim durumumda olan varmı? Bi tarafım çocuk istiyor bir tarafımsa çok pişman. Psikolojim şimdiden alt üst oldu. İleriyi düşünemiyorum bile

Tsh icin ilac baslar doktorun hemen muhtemelen. Doktor gercekten önemli iyi bir doktor bulmak da oldukca zor karışık.
Bebegin kendi istegiyle gelmis sana. Sende onu sarıp sarmala annesi. Senden ve babasından baska kimsesi yok su anda ve sende onu istiyor muyum acaba diye düşünürsen kalbi kırılır
Hamilelik de bir kadının hayati boyunca yasayacagi en güzel duygulardan biri bence. Sonuc olarak sende hic istemiyor degilmissin. Bence kendini bu güzel duyguya bırak ve kilo alsan bile bebegin dogduktan sonra yeniden eski haline gelebilecegini unutma.
Illa ki zorluklari olacaktır bir cogumuzun ilk gebeligi bizi neler bekliyor bilmiyoruz ama sonucuna deger icini ferah tut. Bu sadece bir süreç ve bittiginde bir evladın olmus olacak. Kendini simdiden korkutup stresler yükleme. Hersey gönlünden gectigi gibi olsun

Tebrikleeer ne güzel umut olmus size. Cok sevindim hemen yeniden hamile kalabilmenize. Saglikla gelsin insallah

Aaa öyle mi maşallah kaçıncı bebeğiniz? Hep öyle söyleniyor aslında ilk gibi aynı heyecanla bekliyorum diye
Bu kısmetse 3. Bebeğim kuzum gerçekten öyle 2 aydır niyetlenmiştik ama bu ay düşünmüyordum supriz oldu hem çok şaşırdım hem çokta sevindim insallah hayırlısıyla sağlıkla tamamlarız bu süreci

Canımm hayırlı uğurlu olsun çok sevindim.
Sakın stres yapma ilk bebek düşük olunca insan çok stres oluyor çok iyi anlıyorum seni bende yaşamıştım o duyguyu ama her hamilelik farklı bir hikaye. Allahın izniyle sağlıkla tamamlayacağız bu süreci ve bebişin kucağında olacak

Doğru söylüyorsun canım. Sanırım bi anda geldi diye bi şok gecikdim ben. Onu da hiç üzmek istemiyorum ama şuanki mutsuzluğum bile ektra endişelendiriyor beni. Herkes cıvıl cıvılken ben hep kaygı içersindeyim. İnşallah hormonlar yüzündendir. Hayatın her dalında başlarda hep zorlanırım zaten. İnşallah şu negativlikden bi an önce kurtulurum

Baküde iyi doktorlar var sadece randevu almak çok zor, 10 gün öncesinde felan yazılmak lazım

Kizlar ben de keseyi gördüm bugün çok şükür 5+2 ölctü. Dış gebelik değil dedi yerleştiği konum iyi dedi kanama alanı görmüyorum dedi 2 hafta sonra kalp atışı için çağırdı
Canım tebrik ederim kese boyutunu söyledi mi? Yolk sac oluşumu falan

O kaygı emin ol hepimizde var. Mesela benimde bir yanım deli gibi mutlu, diger yanımın kafasının içinden neler geçiyor nelerr.. insan bilmedigi birseyin icinde oldugu icin hem korku oluyor hemde stres. Bide mesela ben planli sekilde hamile kaldim ama 9 ay bekleyecek oldugumu hamile kalinca farkettim baya uzun bir zaman.
Dedigin gibi hayatin bize getirdiklerinden her basamakta once bir zorlanırız bilmedigimiz bir sey oldugundan. Ama alışınca sanki hep bildigimiz bisey gibi gelir. Bebisini cok sevecegini düşün kucagina alacagin günleri onunla gezeceginiz kombin yapacaginiz günleri düşün seni çok iyi anlıyorum yalniz da degilsin ❤

Ne güzel düşünmediğiniz an sizi bulmuş mucizeniz hayırla sağlıkla kolaylıkla gelsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…