Popüler Konu 2025 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar 5.haftada keseyi görenlere bi sorum var. İçinde yolk sac nasıldı kesenizin içinde baya belli miydi nokta gibi miydi
Benim kesede yolk oluşmaya başlamış dedi bugün doktor. Aşağıya resmi bırakıyorum. Sanırım o içe doğru çıkıntılar oluşturacak

Eklentiler

• IMG_4035.jpeg
    IMG_4035.jpeg
    106 KB · Görüntüleme: 37
Merhaba benim geçen hafta pazar 153, gecen hafta salı 413 çıkmıştı 9 gün sonrasına yani bu perşembe gününe randevu aldım kese görünür diye düşünüyorum insallah
Merhaba 1000 ustundeyse deger vajinal ultrasondan gormeyi bekliyor doktorlar:) sizin bence 1000 olmustur. Hadi guzel haberlerinizi bekliyoruz

Kizlar ilkadimlar.comda yenidogan egitimi var, guzel egitimler oluyor. 21.30da basliyor

ist da yaşıyorum ben ama Gebze Medicalpark'da doğum yapacağım rabbim nasip ederse çünkü ist ile aralarında çok ciddi fiyat farkı var. ist Maltepe ve Pendik hastanelerinde 80/115 bin TL bandında fiyat ama Gebze Medicalpark 55 bin TL fiyat verdi ki ben bu duruma çok sevindim ist da ilk doğumumu yaptığım dr Gebze medicalparka geçti peşine gidiyorum kısaca 😅
Gercekten ciddi fiyat farki varmis 🙄 insallah saglikla gelsin bebeklerimiz. Sabır isteyen bir süreç inşallah hersey hayalini kurdugumuz gibi güzel olur 🙏

Herkese merhaba arkadaşlar. Aslında nisan annelerine bakıyordum sık sık ama bugünkü Dr kontrolünden sonra sanırım artık net şekilde mayıs annesi olacağım. Geç döllenme olmuş benim ve beklenen doğum mayıs gibi görünüyor. Bugün 6+1 olarak minik bir kalp gördük ekranda. Rabbım bekleyen dileyen herkesin yüzünü güldürsün ins 🤲

Keseyi görene kadar bir stres, keseyi görünce kalp atışını duyayım diye ayrı bir stres 😊 kalp atışını duyunca içimiz rahatlayacak rahat bir nefes alacağız diyoruz ama yok bitmiyor. Annelik en güzel delilik diye boşuna dememişler 😊

Herkese merhaba arkadaşlar. Aslında nisan annelerine bakıyordum sık sık ama bugünkü Dr kontrolünden sonra sanırım artık net şekilde mayıs annesi olacağım. Geç döllenme olmuş benim ve beklenen doğum mayıs gibi görünüyor. Bugün 6+1 olarak minik bir kalp gördük ekranda. Rabbım bekleyen dileyen herkesin yüzünü güldürsün ins 🤲
Yaaa ne güzel hadi size gecmis olsun darısı bizlere olsun, bizler de bi an önce duyalim o minik kalbi 🙏😍 karından ultrason ile mi duyuldu kalbi acaba ? Bide keseniz ne zaman olusmustu. Siz benden önde gidiyorsunuz tecrübelerinizi duymayi isterim 🌸

Çok sagolun. Umarım en kolay en hızlı şekilde sizlerde duyarsınız. Benim 3. Bebeğim o yüzden biraz daha tecrübeliyim. Bende polikistik over var o yüzden adetlerim düzensiz. Hamilelik belirtilerinden anlayınca test yaptım. Pozitif görünce direk doktora gittim. Çünkü kan pihtilasmasi için hemen iğne kullanmaya başlamam gerekiyordu. Doktor direk vajinal usg ile baktı vs 4+3 olarak keseyi gördü tam 13 gün önce. Sonra bugüne randevu verdi yine vajinal baktı ve çok minik kalp atışı göründü. Ben yurt dışında yaşıyorum ama buradaki ilk hamileligim. Çevremden duyduğuma görede burada 5. Aya kadar hep vajinal bakiyorlarmis. Daha önceki hamileliklerimden hatırladığım vajinalde bthcg 1500 olunca karından usg dede 4500 olduğunda da kese görünüyordu sanırım. Bende direk usg ye aldığı için betayi hiç bilmiyorum maalesef.
Yaaa ne güzel hadi size gecmis olsun darısı bizlere olsun, bizler de bi an önce duyalim o minik kalbi 🙏😍 karından ultrason ile mi duyuldu kalbi acaba ? Bide keseniz ne zaman olusmustu. Siz benden önde gidiyorsunuz tecrübelerinizi duymayi isterim 🌸

Cebeci tıp fakültesi de mi? Orayı bende duydum ama hiç doktor araştırmadım bilgi alırsanız paylaşır mısınız 🥰
Evet evet öyle söyledi benim hocam da ordan mezunmuş orayı baya övdü içimden gelene gidicem sanırım ben direk 😁😁

Çok sagolun. Umarım en kolay en hızlı şekilde sizlerde duyarsınız. Benim 3. Bebeğim o yüzden biraz daha tecrübeliyim. Bende polikistik over var o yüzden adetlerim düzensiz. Hamilelik belirtilerinden anlayınca test yaptım. Pozitif görünce direk doktora gittim. Çünkü kan pihtilasmasi için hemen iğne kullanmaya başlamam gerekiyordu. Doktor direk vajinal usg ile baktı vs 4+3 olarak keseyi gördü tam 13 gün önce. Sonra bugüne randevu verdi yine vajinal baktı ve çok minik kalp atışı göründü. Ben yurt dışında yaşıyorum ama buradaki ilk hamileligim. Çevremden duyduğuma görede burada 5. Aya kadar hep vajinal bakiyorlarmis. Daha önceki hamileliklerimden hatırladığım vajinalde bthcg 1500 olunca karından usg dede 4500 olduğunda da kese görünüyordu sanırım. Bende direk usg ye aldığı için betayi hiç bilmiyorum maalesef.
Maşallah maşallah saglikla da büyüsün dogsun 🙏😊 benimde henüz 4binlere ulaşmadı betahcg o nedenle karindan belli olmaz diye düşündüm. Vajinal da biraz korktum o kadar cok hurafe var ki aslinda yanlışmış araştırdım ama yine de insan riske girmek istemiyor. Bende de pcos var. Ama reglim düzenli. Zaten bu gün hesaplama işi de cok farkliymis 😄 doktor hesaplayip söyleyene kadar ben pekte hesap yapmayi düşünmüyorum.
Gecikmemin 11.günü oluyor benimde bugun. Ben en iyisi birkac gün daha bekleyip oyle gideyim.

Zaten bana kalp atışı 8.haftada duyulur dedi doktor. O kadar gec mi duyuluyormus dogrusu şaşırdım.

Siz gitmismiydiniz daha önce gördünüz mü keseyi 🙂 birbirimizi bilgilendirelim öyleyse benim 16.15 te
Testle öğrendiğimde gittim 7 eylülde. sat 30 Temmuz olunca ordan hesaplayıp vajinal bakmıştı dr ama kese göremedik tabi beta 29 çıkmıştı. Benim randevum da 2 buçukta yazarım inşallah

X