Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar siz de sürekli bebeği görmek istiyor musunuz 🤣 yoksa ben mi tuhafım. Her hafta kontrole gidip görmek istiyorum ya
ben ben ben ahaha
Kizlar bu arada dogum ucretleri hep 65 75 civari su an seneye sanirim 90 a felan cikar
ohaa bu ne yaa evde doğurcam he. bizim burda bi arkadaş sormuş 35 bin demişler. Öbür arkadasım aynı hastanede dün doğum yaptı 23 bine sezaryen

Arkadaşım sigara içiyor ve bırakmayı denediği halde bırakamadı ve kendisini çok kötü etkiledi bu. doktor en sonunda madem öyle tamam bırakma dedi. son ana kadar doğuma gidene kadar sigara içti ve 3 tane maşallah sağlıklı çocuğu var. hiç sıkıntı yaşamadı. elbette sigara içelim vs demiyorum ama bu en basit örnek yani. bazı insanlar kahveden öcü gibi kaçıyor ya da zararlı şeylerden. ben hiç içmiyorum vs diyorlar sanki bi insanın yavrusunu annesinden çok biri düşünebilirmiş gibi. yani ben o yüzden abartılmadığı sürece herşeyin kararında olmasından yanayım. hamileyim diye kendime dünyayı dar etmiyorum. mesela bugün iş çıkışı profiterol alacağım canım çekti oh gidip çayla mis gibi yerim. :)

dr um düşecek, sağlıksız bi gebelikse ne yaparsan yap engel olamazsın dedi. ama sağlıklıysa ve düşmeyecekse ne yaparsan yap düşüremezsin dedi. yani bence psikoloji çok önemli :)
kac gundur canim profiterol cekiyor bende alcam valla ay bi de normalde hic sevmem bu eksi jelibonlar oluyo disi toz sekerli gibi puturlu allahim nasil yiyesim geliyo kusura bakmayin kizlar valla🙈

Ben gebelik öncesi de hipotiroidi hastasıydım. Tsh’ım 4.40’tı 2 sene önce ilaç kullanmaya başlamıştım ve her 6 ayda bir endokrinoloğuma gidiyorum.

Gebelik öncesi tsh’ım 1.25’e düşmüştü. Gebelik 5.haftada 2.07’ye 10.haftada 2.53’e bugün 12+6 itibariyle de 2.96’ya çıkmış. Gebelikte yükselmesi normalmiş ama kontrol altında tutmak gerekiyor. Benim ilaç dozumu arttıracak muhtemelen. Euthyrox kullanıyorum.

Sizin geçmişten böyle bir sorununuz yoksa ve eğer doktorunuz tsh yüksek dediyse dahiliyeye gidebilirsiniz. Tiroid ilacı hamilelikte sakıncalı değil aksine gerekiyorsa değerden dolayı sağlıklı gebelik için lazım 🙏🏼
Çok teşekkür ederim bilgiler için 🌸🌸 benim tiroid geçmişim yok ama kan tahlilinde ilk başta TSH 3.04 çıktı. Sonrasında 2.35 , son ölçümde de 1.40 çıktı. Düşmüş güzel bir şekilde. Fakat bu son verdiğim kan tahlilinde TSH 1.40 çıkmış ama serbest t3 olan 4.35 çıkmış. Endokrinoloji gittim serbest t3 yüksek ilaç başlayabiliriz dedi. Sizinde tiroid için TSH mı bakıyor ilaç verirken yoksa serbest t3 mü?

Çok teşekkür ederim bilgiler için 🌸🌸 benim tiroid geçmişim yok ama kan tahlilinde ilk başta TSH 3.04 çıktı. Sonrasında 2.35 , son ölçümde de 1.40 çıktı. Düşmüş güzel bir şekilde. Fakat bu son verdiğim kan tahlilinde TSH 1.40 çıkmış ama serbest t3 olan 4.35 çıkmış. Endokrinoloji gittim serbest t3 yüksek ilaç başlayabiliriz dedi. Sizinde tiroid için TSH mı bakıyor ilaç verirken yoksa serbest t3 mü?
Hepsiyle birlikte yorumluyor, birbirine olan dengesi de önemli demişti. Şimdi baktım t3 değerime 2.91 çıkmış, hızlı artmamış gibi yorumladım kendimce 2 ay önce de 2.64’müş çünkü. Ama cumartesi doktorum ne diyecek ben de bilemiyorum.

Dahiliye veya endokronolojiye gidersen seni doktorlar en iyi şekilde yönlendirir canım 🙏🏼

kız dr bana her dk icme dedi bende ondan napicagimi sasirdim gecmiyor da
Bana bu şekilde anlatıldı
Günde 4 tane ye kadar sınırın var durumuna göre içebilirsin dedi
Kimse istemezki bişey içmek
Ben takviye bile içmiyorum aman bir etkisi olmasın diyr okadar dikkat ederken buna edemiyorum

kac gundur canim profiterol cekiyor bende alcam valla ay bi de normalde hic sevmem bu eksi jelibonlar oluyo disi toz sekerli gibi puturlu allahim nasil yiyesim geliyo kusura bakmayin kizlar valla🙈
ayy ağzım kamaştıı hahaha
Bende de yazmıyor şaşı Olcam incelemekten 😂😂@maya91
dur eve gidince bakıcam ben de :)
Yani asla uygun yok bir isim dedi ama acibadem vs oralar cok ucuk fiyat belki o yuzden normal bir hastanede daha farklidir tabi
benim dediğim kolan hastanesi

X