Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Merhabalar cumartesiden bu yana mide bulantı kusmalarım çok arttı dün doktora gittim prilam işe yaramıyor dedim zofer reçete etti sgk karşılamıyor ama al senin konforundan önemli değil dedi günde 1 tane kullanabilirsin idrar istedi keton yüksek çıkarsa sana dediği gibi serum takalım içeriğinide aynı söyledi senin doktorla acilde falanda direk katıyorlar seruma zoferi kızlar
Zararli mi acaba keton vs degilde cok kotu hissedersen serum taktir dedi 5 tane verdi zofer ayrica ilac ta verdi ama zoferi herkes zararli diyor ne yapsam bilemedim

Kızlar gebelikte tiroit sorunu yaşayan var mı? TSHlarınız kaç çıktı? İlaç kullanan var mı? Birde Serbest t3 yüksekliği triot yüksekliği demek mi ? Bilgisi olan var mı acaba? 🤗
Ben gebelik öncesi de hipotiroidi hastasıydım. Tsh’ım 4.40’tı 2 sene önce ilaç kullanmaya başlamıştım ve her 6 ayda bir endokrinoloğuma gidiyorum.

Gebelik öncesi tsh’ım 1.25’e düşmüştü. Gebelik 5.haftada 2.07’ye 10.haftada 2.53’e bugün 12+6 itibariyle de 2.96’ya çıkmış. Gebelikte yükselmesi normalmiş ama kontrol altında tutmak gerekiyor. Benim ilaç dozumu arttıracak muhtemelen. Euthyrox kullanıyorum.

Sizin geçmişten böyle bir sorununuz yoksa ve eğer doktorunuz tsh yüksek dediyse dahiliyeye gidebilirsiniz. Tiroid ilacı hamilelikte sakıncalı değil aksine gerekiyorsa değerden dolayı sağlıklı gebelik için lazım 🙏🏼

Zararli mi acaba keton vs degilde cok kotu hissedersen serum taktir dedi 5 tane verdi zofer ayrica ilac ta verdi ama zoferi herkes zararli diyor ne yapsam bilemedim
Ben kullandım canım sana kalmış çevremdede kullanan oldu ilaç nihayetinde ama zararı olsa doktorların önereceğini düşünmüyorum çok kötü olmadıkça içmiyorum ayrıca dediğim gibi hastanelerdede katıyorlar sormuyorlar katalım mı diye

Benim de dusuk cikti ama cok az dusuktu, ikinci trimesterda tekrar kontrol edicez dedi, bekliyorum. Dusuklugu neye yol aciyor cok bakmadim da ozellikle kafamda kurmiyim diye 🥲
En iyisi bakmamak zaten. Doktorun takibinde ol canım benim. Benimde işte t3 yüksek çıkmış ona da kullandığın folik asit yükseltir dedi endokrinoloji bölümü. Kadın doğum doktorum iç diyo diğer doktor bunu içme diyor kafam allak bullak oldu 🙁

Kalp atışı gösteren ultrason var mı görüntünün altında böyle çizgi çizgi? O görüntülü kağıtta yazıyor benim de sadece diğer görüntülü olan kağıtta yazmıyor
Var evet kuzum

Eklentiler

• IMG_20240814_164144.jpg
    IMG_20240814_164144.jpg
    43 KB · Görüntüleme: 44
Ben kullandım canım sana kalmış çevremdede kullanan oldu ilaç nihayetinde ama zararı olsa doktorların önereceğini düşünmüyorum çok kötü olmadıkça içmiyorum ayrıca dediğim gibi hastanelerdede katıyorlar sormuyorlar katalım mı diye
Anladim canim serumunu kullanayim oyleyse hap olarak almam peki saglikli mi bebekleri?

Bunu internetten buldum;
Hamilelik dönemi boyunca bebek ile tüm vitamin, mineral ve kan değerlerini paylaşan anneler için karadut şurubu hamilelikte tüketilmesi gereken bir içecek olarak ön plana çıkar. Zira hem kansızlığa hem de gebelikte meydana gelen sindirim problemlerine karşı en doğal çözümlerden biridir.

Dr da bana tüketebilirsin demişti ilk gittiğimde sorduğumda. bende köyden el yapımı saf karadut aldım katkısız doğal. yani sizinki hazır vs ise onu bilemiyorum. ama benim dediğim direkt karadutun kendi özü. yine de kendi doktorunuza danışın isterseniz
Öncelikle teşekkür ediyorum 🌸 Zühre ananın karadut özünü kullanıyordum ben. En iyisi doktoruma danışayım bir de❤️

X