Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bende de hiç bulantı yok. Erkek hissediyorum. Rüyamda erkek gördüm. Çin takvimine göre de erkek. İlk başta gönlümden kız geçiyordu ama şuan sağlıklı olsun da ne olursa olsun kafasındayım. Kız olursa büyük sürpriz olacak. Benim rüyalarım çıkar ve hislerim çok kuvvetlidir. Hiç belirtim yokken adetime daha 1 hafta varken kendimi hamile hissediyorum diyip gidip beta baktırdım 3.5 çıktı. Bakalım hislerim doğru çıkacak mı:)
Hislerin muhtemelen doğru çıkar inanıyorum. Çünkü anneler gerçekten hissediyor. Ben ilk gebeliğimde gebeliğimi öğrendiğim andan itibaren içime öyle his geldi ki dedim bak gör oğlumuz olacak. Eşim de kız istiyordu 🤭🤭🤭 ama nasıl bir his anlatamam bir de sürekli rüyamda da gördüm çok tatlı erkek bebek. Cinsiyeti öğrenmeye gitmiştik doktor söylemeden “erkek değil mi?” Dedim. Kız dese inanmıcam o derece hissediyorum. Evet erkek dedi doktor. Eşim diyordu ki doktora “sonra değişir mi🤣🤣🤣🤣🤣”doktor dedi şu pipi ortadan kaybolmazsa değişmez dedi🤣🤣🤣🤣 şimdi ise öğrendiğim andan itibaren aşırı kız hissediyorum yani doktor erkek derse şaşıracağım bu sefer o derece yine. Eşime diyorum kendini hazırla bak kızımız olacak🤭🤭 tabi sağlıklı olsun da en önemlisi o

He evet yani bulantı çok hafif oluyor bazen yoğun oluyor o zaman hava alınca ya da çubuk kraker yiyince iyi geliyor. Diğer arkadaslara bakınca (allah yardımcıları olsun) midem bulanıyor demeye utanıyorum yani yok gibi çok şükür. Dediğin gibi bazı şeyleri içim almıyor belki bunu bulantıyla karıştırıyorum 😅😅

İlk bebişin cinsiyeti neydi
O zaman seninle bulantı konusunda da aynıyız. Ben de aynı bu tarif ettiğin gibiyim. Kusmalarım yok ama içim almıyor iştah yok. İlki erkekti. Oğluşum var teyzoşu sarışın bir oğlum var ❤️🥰🥰🥰

Kızlar selammm 🌸 hazır siz cinsiyet konuşuyorken bizim şubat grubuna yazdığımı sizinle de paylaşmak istedim. Cinsiyeti geçen Cuma günü öğrendik. Hepimiz farklı belirtiler yaşıyoruz tabi ki kesinliği yok ama bi yerde hurafeler de hoşuma gidiyor 😂

“Şimdi belirtilerime ve yaşadıklarıma göre cinsiyet hurafelerini ve okuduklarımı yazıyorum;
1) yumurtlama öncesi iki günde bir birlikte olduk ve ovulasyonda tam peak’i gördüğüm gün tek seferlik birliktelik oldu, çatlama sonrası birliktelik sistit olduğum için olmamıştı
2) mide bulantım hiç olmadı
3) ayaklarım çok üşüyor, yaz günü çorapla geziyorum
4) normalde ekşi tuzlu şeyler seven ben hamileliği öğrenince tatlıya düştüm, bitter çikolatalı dondurma üstüne çikolata sos falan o derece😂
5) cildim 7.hafta itibariyle acayip yağlandı hala her gün yüzümün farklı yerinde sivilce çıkıyor
6) çin takvimi kız diyordu 😁
7) makas bıçak testinde makasa oturdum (makas kız, bıçak erkek)
8) yüzük testini iki farklı arkadaşım farklı zamanlarda yaptı, ikisinde de ileri geri gitti yani erkek sonucu çıkıyordu
9) ilk kalp atışı muayenesinde kalp hızı 181 çıktı (tatil + doktorumun izni sebebiyle geç gitmiştim kontrole 9+0’da duyduk ilk kalp atışını)
10) tsh değerim çok hızlı yükselmedi (erkek bebekte hızlı yükselirmiş)

Sonuç: kız bebbo 🩷 bu arada erkek hissediyordum😁
Benim ilk gebeliğimde bu saydıklarının çoğunu yaşadım. Hep canım tatlı şeyler istedi tatlı şeyler yedim, bulantım kusmam olmadı ve oğlum oldu😂😂😂 şimdi tam tersi tuzlu ekşili şeyler istiyor canım hep. İlk gebeliğime göre iştahım daha az içim çabuk bulanıyor istemiyor yani ayaklarım çok üşümüştü çorap giymiştim falan bakalım bakalım bunda ne olacak ben kız hissediyorum bu arada

O zaman seninle bulantı konusunda da aynıyız. Ben de aynı bu tarif ettiğin gibiyim. Kusmalarım yok ama içim almıyor iştah yok. İlki erkekti. Oğluşum var teyzoşu sarışın bir oğlum var ❤️🥰🥰🥰
Oyyy maşallahh yerim onu 😍😍😍
Benim ilk gebeliğimde bu saydıklarının çoğunu yaşadım. Hep canım tatlı şeyler istedi tatlı şeyler yedim, bulantım kusmam olmadı ve oğlum oldu😂😂😂 şimdi tam tersi tuzlu ekşili şeyler istiyor canım hep. İlk gebeliğime göre iştahım daha az içim çabuk bulanıyor istemiyor yani ayaklarım çok üşümüştü çorap giymiştim falan bakalım bakalım bunda ne olacak ben kız hissediyorum bu arada
Bunda ayakların üşüyor mu??? Benim sıfır üşüme

Oyyy maşallahh yerim onu 😍😍😍

Bunda ayakların üşüyor mu??? Benim sıfır üşüme
Transfer sonrası üşüme yaşamıştım ben. Transfer sonrası genel olarak ayak üşümesi yaşayan çoktu ama. O dönem çorap falan giydim temmuzda. Şimdi yok ama normal üşümüyor yani

Gebelikte yasak di mi midye😂 ben hiç sevmediğim için hiç bakmadım. Bi tane nefsini körelt bence😂
Yasak en zararlı şeylerden biri diye biliyorum ben hayatımda hiç yemedim tadını da bilmiyorum ama bakteriyel anlamda fazla olduğu için özellikle gebelere çok yasak

Ay bende de aynı yiyemiyorum hatta badem çiğ kabak çekirdeği ve balık aklıma geldikçe midem bulanıyor. Senin gibi bunları yerken ağzımda çoğalıyor sanki ama mecbur çok çiğnemeden yiyip yutuyorum 🫢
İşte yarım ceviz bile o kadar etki ediyor ki. Neden bulantım yok diye korkmaya başlayanlar ceviz yiyebilir 😂. Bakın 5 dakika sonra bebişiniz hatırlatır kendini

9+0 ultrasonum bugün çekildi, hiçbir şey belli olmuyor tabiki ama eğlencesine cinsiyet tahmini yapalım😂🙈

Eklentiler

• IMG_3601.png
    IMG_3601.png
    383,7 KB · Görüntüleme: 62
Bende agladım bugun:KK43:( hatta eşime bile patladım hiç şefkatli değilsin beni anlamıyosun ben çok kötüyüm diye:KK43: hiç geçmeyen tüm gün benımle olan aşırı bir bulantım var.bende bıda gıdıyım olmazsa hastaneye serumu alınca uc dort gun ıdare edıyor zaten.İnşallah iyi oluruz kuzum yakında ,annem 3 ay bıtınce azalacak korkma dıyor🙏
Evet ama ya azalmazsa herkes 3 ay bitincw diyor daha 1 ay var 3 aya 😔Allahim sen yardim et

Gönlüne göre sağlıkla gelsin 😍❤️ hepsi hurafe tabi kiminde tutuyor kiminde tutmuyor 😅 bana da semptomlarım erkek gibi gelmişti erkeğe odaklanmıştım, sürpriz oldu gönlümden kız geçiyordu 🤩

Bu gün en kötü günlerimden biriydi bulantıdan saatlerce ağladım tam bitiyor derken bulantı bi anda nüksetti 😩😩 hayır madem bitmeyeceksin niye bitiyormuş gibi yapıp umutlandırıyorsun 😭😭
Benim de cok kotuydu bugun, hicbir sey yiyemedim kolumu bile kaldiramadim, tum gun yattim ve hala midem alt ust simdi bi makarna haslicam belki iyi gelir diye.

X