2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Rahim büyüdüğü için, doğar doğmaz eski haline dönmüyor. Rahimin küçülmesi de zaman alıyor o yüzden:))

O aslında dün ayak numarasının büyümesini kastetti sanırım, benim jeton şimdi düşüyor. Evet ayak 1 numara büyüyor, yani en azından benim büyüdü ve öylece kaldı. Şişmek değil ama adı, sanki 1 cm yeni kemik eklendi boy kısmından ayağıma. Bence mantıklı açıklaması da şu, gebelik esnasında vücut dengesi değiştiği için ve ön tarafa yüklenen bebek ve rahim ağırlığı vücudu ayakta tutabilmek icin ayak mutasyona uğruyor ve yeni denge merkezi oluşturmak icin ayağa kemik eklemesi yapıyor.
Evet kuzum muhabbet ayak numarasi uzerineydi sanirim. Ama sonda hangi beden alinmali yazmis ben de ona yonelik cevap vereyim dedim. Ayak buyumesiyle ilgili hic tecrubem yok. Sislik falan ikisinde de yasamadim ben. Hep 38 numaraydi 😃 ama dedigin gibi fizyoloji tamamen alt ust olabiliyor her yonuyle ve kisiden kisiye gore degisebiliyor bu tecrubeler😊

Aynen öyle canım. Valla çocuk yoğun bakıma alındığı için herkeslerden fazla kaldım hastanede, ona rağmen giderken yanımda götürdüğüm şeyler yetti. Çekim yaptırdım ama oda süslememiştim, bi tek kapı süsü vardı. O an olan bitenler çekildi sadece hatıra olarak.
Bende ağır bir oda süslemesi yapmicam ufak bi masa hediyelikler belki kövez eteği kapı süsü o kadar. Kızımdada kendim yapmıştım bundada kendim yaparım. Ay o kadar gözümde büyüyor ki atlatamam 2. Çocuk hevesim mi kaçtı bu sefer daha yorgun hissediyorum ağır geçiyo ondan mı bilmiyorum

Cok guzelmis canim gule gule giy🤩 ben de crocs giyeyim diyordum ama bundan sonra aşırı spor kalacagini farkettim. Tabi bu arada ne giyecegim de hala belli degil. Kombine terlikten baslayanlar kulübü 🤣🤣
Benim çevrem, salaş ve spor hallerime alışık olduğu için sorun olmaz. Aslında ben rahatıma düşkün olduğum için çevreyi de umursamam, neyle rahat edeceksem onunla. Pijama bulamayışım da hep bundan zaten. Hepsi süslü püslü, dantelli tüylü olunca bulunca terliği bari aldım😅

Evet kuzum muhabbet ayak numarasi uzerineydi sanirim. Ama sonda hangi beden alinmali yazmis ben de ona yonelik cevap vereyim dedim. Ayak buyumesiyle ilgili hic tecrubem yok. Sislik falan ikisinde de yasamadim ben. Hep 38 numaraydi 😃 ama dedigin gibi fizyoloji tamamen alt ust olabiliyor her yonuyle ve kisiden kisiye gore degisebiliyor bu tecrubeler😊
Benim ayaklarım 37-38 arası kayınvalidemin 40 numara terliklerini giydim 🤓
Aşırı ödemim oldu ayağımı atsam gülmekten bayılırsınız 5 parmak bastırıyodum elim ayağımda kalıyodu 😂

Bende ağır bir oda süslemesi yapmicam ufak bi masa hediyelikler belki kövez eteği kapı süsü o kadar. Kızımdada kendim yapmıştım bundada kendim yaparım. Ay o kadar gözümde büyüyor ki atlatamam 2. Çocuk hevesim mi kaçtı bu sefer daha yorgun hissediyorum ağır geçiyo ondan mı bilmiyorum
İçinden nasıl geçiyorsa öyle yap canım. Bazı şeyler de bir kere oluyor. Benim içimden gelmiyor valla, temizlik oldu bitti. Şimdi bebek kıyafetlerini yıka-ütüle, çanta hazırla filan bunlar bile nasıl gözümde büyüyor.

Benim çevrem, salaş ve spor hallerime alışık olduğu için sorun olmaz. Aslında ben rahatıma düşkün olduğum için çevreyi de umursamam, neyle rahat edeceksem onunla. Pijama bulamayışım da hep bundan zaten. Hepsi süslü püslü, dantelli tüylü olunca bulunca terliği bari aldım😅
Yaa evet bu benim de buyuk bir sorunsalim. Lohusa pijamasi denilince hep suslu puslu dantelli cikiyor. Benim magazalari gezip sade bisey bakmam gerek kafama gore. Ama bunlar hep dogum iznini bekleyen isler iste😃

İçinden nasıl geçiyorsa öyle yap canım. Bazı şeyler de bir kere oluyor. Benim içimden gelmiyor valla, temizlik oldu bitti. Şimdi bebek kıyafetlerini yıka-ütüle, çanta hazırla filan bunlar bile nasıl gözümde büyüyor.
Valla evdede bir sürü iş var çıkıp dağın başında yalnız doğursam diye düşünüyorum bazen 😁

Bu konularda bence kadın nasıl rahat edecekse öyle davranılmalı. Benim iki aile arkadaşlarım sancı çekerken kapıdaydı yani takribi 15 kişi doğum yapıcam diye bekledi ama eşim ve kız kardeşim dönüşümlü yanıma girdiler. Doğurduktan sonra en az 60 kişi girip çıkmıştır o saatler içerisinde ancak hiçbiri bebeği alayım mıncıklayayım yapmadı emzirmeden emzirmeye aldık yerinden o yüzden bu durumların hiçbiri beni rahatsız etmedi. Tamamen bilinçle alakalı bir durum aksine benim o saatlerim eğlenceli geçti mesela. Eşinin arayı bulması gerekiyor kesinlikle 😌
Kız kardeş iyi olur aslinda da o da bende yok 🙂 eşimle konuştum gece dayanamadım o da arada kaldı gibi hissettim de çok yakınlar kuzum hastaneye bebek doğdu dedigimiz an gelmeleri 10-15 dakika maksimum. Kapıya dikilmelerinin anlamı yok. Bir de ben rahat hissetmek istiyorum aman biri mi gelmeye çalışıyor derdim olmasın yok oram mi göründü buram mi açıldıyi düşüneceğimi hiç düşünmüyorum. Bu arada bir doktor özellikle kayınvalide ve görumce gelmesin diyormuş gülmekten öldüm okuyunca 😅😅

Kuzum dogum sonrasi beden tam 6 7 aylik civarinda gibi oluyor. Normal dogum sezeryan dogum ya da kisinin yapisina gore arti eksi seklinde degisiyordur tabi ama kabaca oyle hesaplayabilirsin. Kizimdan aklimda bu bilgi kalmis gercekten de oyle oldugunu görmüştüm 😊
Kuzum benim 7 aylık karnım da küçücük ki 😅😅

Valla canim ben de ilkinde oyle demistim. Hastaneye kimse gelmesin diye. Çünkü cok perisan halde olacagimi dusunuyordum ki oyleydim de nispeten. Agri aci vs. Hastaneye gelmediler ama esimin butun akrabalari 3. Gun eve dolustular. Ustelik 40 gun kimseyi istemiyorum dememe ragmen. Kabus gibi bir gundu. Evde adim atacak yer yoktu. Hala cok kotu hatirlarim o gunu. Ustelik o gunden mutevellit esimle de birbirmize girdik. Normalde evlilik oncesi 7 yillik birlikteligimiz vardi. 2 yil da evlilik hamilelik derken.. bir dedigimi iki etmeyen her konuda isteklerimi onceleyen o adam gitti. Aileci biri geldi. Lohusalik berbat gecti. Küslük sabahlara kadar tek basima uğraştım bebekle. Sadece o gunlerde yasanan olaylari toparlamamiz yillarimizi aldı diyebilirim. Sonunda normale donduk ama hatirasi cok kotu kaldi bende. Simdi o gune donsem bazi konularda takintili olmaz akisina birakirdim. Bazen mucadele vermek cok daha yıpratıcı olabiliyor. Ve esin de olsa bazen yillar gecse de insanlari her yonuyle taniyamayabilecegimi anladim. Evliligin 2 kisiyle degil de 2 aileyle yapıldığını falan... tecrube ettikce anliyor insan. Bunda agzimi acmiyorum kim nereye gelmek istiyorsa gelsin. Ister hastaneye ister eve. Tamamen kendime ve bebege odaklanirim. Lohusaligi sessiz sakin atlatayim da baska bisey istemiyorum😊😊
Ay onu da hiç anlamam kuzum ya. Yeni doğan evine gitmek nedir yani. Anne zaten şaşkın, operasyon geçirmiş minicik bebekle az bir nefes alsın di mi? Üzüldüm valla haline. Bizim akraba muhabbetlerimiz hiç yok sadece eş ailesi, bazen abartmak istiyor yakınlığı ama eşim hep bir çizgi koydu. Benim zaten kimsem yok bu şehirde.
Eşim çocuk istiyorum diye tutturdugunda zaten bu konuyu ayrıca konuşmuştum. Dün akşam da biliyordum böyle olacağını dedim napacagim bilmiyorum dedi. Eşimle düzgün düzgün konuşacağım bu konuyu tekrar çünkü sonuca baglamadik. İlk zamanlari zor da olsa çok özel bebekle, tamam onlar da torun diye mutlular ama anne baba olmuşlar nihayetinde. Ben geç bile kaldım bebek için. Hayaller kuruyorum hep 🙂

Ah ya bnimde nefesim gidiyor ya ve bacak arami açamıyorum ya çok kötü bir ağrı var
Ayy o bacak arası ağrısı çok fenaydı. Ramazan boyunca çektim neredeyse. Şimdi ara ara geliyor. Nefes konusunda ben de zor nefes alıyorum ama bazen böyle bir çarpıntı alıyor beni sanki çok koşmuşum gibi kalbim küt küt oluyor

X