2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Sen zoru başarmışsin kuzum. 26. Haftayı doldurdum bende 6.5 kg gibi almışım 64 e doğru gidiyorum. Son aylarda daha çok alınıyor diyorlar bakalım bende merak içindeyim
Ya ben kendimi çözemedim 61-62 gibi kaldım. Geçen ay doktorda 68 çıkmıştım dedim ya tok karnına 70 görünüyorum diye doktora gittim yine 68 çıktı arada 4 hafta var bana imkansız geldi.

6 ayda 6.5 kilo iyi bu arada

Kızlar çoğu kişinin ikinci çocuğu olduğu için sormak istedim ilk doğumda epidural normal doğumu tercih eden var miydi aramızda

Ben de 27. haftadayım 5.5 kilo almışım kalan aylarda da bu kadar alsam yeter 😅
Süper valla bence de çok çok iyi gidiyorsun maşallah 🧿🧿
Ya ben kendimi çözemedim 61-62 gibi kaldım. Geçen ay doktorda 68 çıkmıştım dedim ya tok karnına 70 görünüyorum diye doktora gittim yine 68 çıktı arada 4 hafta var bana imkansız geldi.

6 ayda 6.5 kilo iyi bu arada
Ben bir de 15 hafta kustum kusmasam daha çok alırdım bence 😅😅 ilk aylar kilo almayıp sonradan alan var ilk aydan kilo alıp öyle kalan var hiç anlamadım bu işin matematigini 😅😅

Ben bir de 15 hafta kustum kusmasam daha çok alırdım bence 😅😅 ilk aylar kilo almayıp sonradan alan var ilk aydan kilo alıp öyle kalan var hiç anlamadım bu işin matematigini 😅😅
Bana oruç da yaradı diye düşünüyorum 😅 bir de bir haftdır şeker ölçüyorum diye akşam sekizden sonra bir şey yemiyorum.

Evet kusmak çok büyük etken gerçekten 4 kilo verdim ilk gebeliğimde. Aman canımız sağolsun birbirimizi zorbalayıp aldığımız kiloları da vericez doğumdan sonra 😅

Kızlar çoğu kişinin ikinci çocuğu olduğu için sormak istedim ilk doğumda epidural normal doğumu tercih eden var miydi aramızda
Ben tercih etmiştim. Ama bana dozu hafif tuttular sanırım 2de epidurali bastılar sancım azaldı sadece karnım sertleşip normale döndüğünü hissediyordum 3ü geçiyordu saat tekrar şiddetlenmeye başladı sancım 4.09da oğlum doğdu zaten. Çatalda tüm sancıları gayet net hissedip ona göre ıkınıyordum. Genelde o anda da hissetmeyip ebelerin ekrandan sancı geldiğini gördüğünde yönlendirildiğini okumuştum. Bende öyle olmadı. Ama suni sancıyı 1 saatte olsa çekmemek gerçekten çok güzeldi çok yorulmuştum dinlendim en azından.

Ben tercih etmiştim. Ama bana dozu hafif tuttular sanırım 2de epidurali bastılar sancım azaldı sadece karnım sertleşip normale döndüğünü hissediyordum 3ü geçiyordu saat tekrar şiddetlenmeye başladı sancım 4.09da oğlum doğdu zaten. Çatalda tüm sancıları gayet net hissedip ona göre ıkınıyordum. Genelde o anda da hissetmeyip ebelerin ekrandan sancı geldiğini gördüğünde yönlendirildiğini okumuştum. Bende öyle olmadı. Ama suni sancıyı 1 saatte olsa çekmemek gerçekten çok güzeldi çok yorulmuştum dinlendim en azından.
Epidural normal doğum ve spinal sezeryan arasında gidip geliyorum. Epiduralı kaç cm açıklıkta vurmuşlardı?

Epidural normal doğum ve spinal sezeryan arasında gidip geliyorum. Epiduralı kaç cm açıklıkta vurmuşlardı?
6.5 cmdi yanlışım yoksa ama normalde 4 cmden sonra yapılabiliyor. Ben hastaneye gittiğimde 3.5 cmdi açıklığım zaten. 5 dkda 1 gelen ama regl sancısı çekmiş her kadının tanıdık olduğu :)) gayet baş edilebilir bir sancıydı. Lakin suni sancı verilince ağrı şiddetlendi 1 dkya düştü baş edememeye başladım. Ebe istersen yapalım sonra yapamayız dediğini anımsıyorum. Bende hemen kabul ettim tabi 😂 spinal sezaryen hakkında bilgim yok ama malesef.

Spinal sezaryen Allahın bir lütfu mükemmel bir olay bebeğimin çıkış anına tanık oldum yaklaşık 8 saat süren uyuşukluğumla sıfır acı bebeğimi rahat emzirdim yedim içtim güldüm. Bel ağrısı kalıyo diyenler oluyor hayır bende kalmadı. Acılı bir işlem değil.
Epidurali bilmiyorum 🤷🏼‍♀️

X