2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
kızlar selamlar,

bu aralar benim bebeğin hareketlerinde bir azalma var, ilk hissetmeye başladığımda kıpır kıpırdı. şimdi de hareket ediyor ama eskiye oranla daha az ve daha az belirgin. büyüdükçe şiddetin artması gerekiyor gibi geliyor bana ama, yanılıyor muyum bilemedim.

bu arada bebek varken gezmek de lazım. çocuğu ne kadar sakınırsan o kadar sıkıntı çıkar gibi geliyor. ben mesela 40ı çıkar çıkmaz ufak ufak denize sokmayı filan düşünüyorum. zaten hiçbir zaman titiz bir insan olmadım, titiz bir anne olacağımı da düşünmüyorum. sakınılan çocukların daha fazla hasta olduğunu görüyorum. çocuk pislensin, üstü başı leke-çamur olsun. sokaktaki çingene çocuklara bakıyorum, yaz-kış ayaklarında terlik, üstlerinde mont desen yok, o çocuklar hiç hasta olmuyor. benim yeğenim mesela, bu kış hastalıktan kurtulamadı. biz mi çok üstüne düşüyoruz acaba, mikrop görmüyor çocuklar, bağışıklıkları gelişmiyor diyorum bazen.

kızlar selamlar,

bu aralar benim bebeğin hareketlerinde bir azalma var, ilk hissetmeye başladığımda kıpır kıpırdı. şimdi de hareket ediyor ama eskiye oranla daha az ve daha az belirgin. büyüdükçe şiddetin artması gerekiyor gibi geliyor bana ama, yanılıyor muyum bilemedim.

bu arada bebek varken gezmek de lazım. çocuğu ne kadar sakınırsan o kadar sıkıntı çıkar gibi geliyor. ben mesela 40ı çıkar çıkmaz ufak ufak denize sokmayı filan düşünüyorum. zaten hiçbir zaman titiz bir insan olmadım, titiz bir anne olacağımı da düşünmüyorum. sakınılan çocukların daha fazla hasta olduğunu görüyorum. çocuk pislensin, üstü başı leke-çamur olsun. sokaktaki çingene çocuklara bakıyorum, yaz-kış ayaklarında terlik, üstlerinde mont desen yok, o çocuklar hiç hasta olmuyor. benim yeğenim mesela, bu kış hastalıktan kurtulamadı. biz mi çok üstüne düşüyoruz acaba, mikrop görmüyor çocuklar, bağışıklıkları gelişmiyor diyorum bazen.
Canım endişelenme bazen fazla uyuyabiliyolar benimki de bazen kıpır kıpır bazen daha az hareketli uzanınca daha hareketleniyolar sanki

Odaları değiştirmek çok zor Muş ya eşim kaldıramadı tek yardım edin derkn ağırlık girdi karınla nasıl aciyo 🤦🏻‍♀️

Valla kizimda ne alsam sorulurdu öyle tatli cicis seylerdi😍
Renklerde bej gri sevmiyorum
Benim cocuklara yakismiyor :)
Baskili seyler evet😵‍💫
Bende sevmiyorum
Hele gecen bi tane aldim desen sandim
Organikti guya
Bi geldi baski kocaman üstünde yenidogan tulumu bide
Geri yolladım
Bende geri yollardım net 😅

Canım sen yine şanslısın, genç yaşta yakalandın. Muhtemelen bir yerlerde benim yaşıtlarım torun hazırlığı yapıyorlardır 🤣🤣
Ama ben hep 35-40 yaş çocuğu yaparsam yaparım diyordum sen daha şanslısın biri yuvadan uçtuğunda diğeri daha yanında olacak yaş farkı çok güzel o yüzden 🥹
Benim analık hormonları 20 sene sonrasını düşünüyor 🤓

Kızlar merhaba. Ağustos annelerinden geliyorum 🥰 temmuz sonu da olabilir doğumum o yüzden bu grubu da takip ediyorum. Detaylı ultrason için haftasonu randevum var medicalpark göztepe ücret olarak da 3800 tl dediler fiyatlardan hıç haberim yok normal mi sizce? Anadolu yakası pendik maltepe kozyatağı o civar larda önerebileceğiniz perinatolog var mı memnun kaldığınız?

Hamileliğin son zamanları ve lohusa döneminde giymek için soyle bir takım aldim, hastane çantasına da koymak istiyorum. M beden aldim ama inşallah olur beli ayarlaniyormus. Düğmeli model kolay olur diye düşündüm. Antalya da Temmuzda kavruluyor olacak napicagim bilmiyorum 😬

Eklentiler

• Screenshot_20240327_161123_Trendyol.jpg
    Screenshot_20240327_161123_Trendyol.jpg
    63,4 KB · Görüntüleme: 77
Kızlar merhaba. Ağustos annelerinden geliyorum 🥰 temmuz sonu da olabilir doğumum o yüzden bu grubu da takip ediyorum. Detaylı ultrason için haftasonu randevum var medicalpark göztepe ücret olarak da 3800 tl dediler fiyatlardan hıç haberim yok normal mi sizce? Anadolu yakası pendik maltepe kozyatağı o civar larda önerebileceğiniz perinatolog var mı memnun kaldığınız?
Selam 🌺
Hem maltepe MedicalPark hemde Pendik MedicalPark ta aynı perinatalog uzmanı prof dr var. Ben ve burdan bi iki kişi daha gitti aşırı memnun kaldık. Maltepe 3000 Pendik 3300 fiyatı.

Hamileliğin son zamanları ve lohusa döneminde giymek için soyle bir takım aldim, hastane çantasına da koymak istiyorum. M beden aldim ama inşallah olur beli ayarlaniyormus. Düğmeli model kolay olur diye düşündüm. Antalya da Temmuzda kavruluyor olacak napicagim bilmiyorum 😬
Hamileliğin son zamanı ve lohusa döneminde donla gezeceğimiz için pijamaya çok gerek yok
Bu konuda eşlerin atletleri tshirtleri ve şortları büyük kurtarıcı🤓

Çok güzel güle güle giy, ben de bunun ekrusuna baktım geçen. Hastane çıkışlarını ekru aldığım için ekru bakınıyorum😄 Gayet sade şık bir model.

Canım sen son günlerin için askılı bol bir gecelik de bak. Evde onla daha rahat olursun. Son zamanlar vücut ısısı artıyor maalesef. Bu pijamanın da içine askılı bir tişört filan da al, hastanede altına pijamasını giyer üstüne de bol askılı tişörtü çekersin. Muhtemelen klimalar gün boyu çalışıyordur ama sezeryan olursan kendini çarptırıp hapşurmamak için kapatıladabilir. Ona göre tedbirli ol.

Hamileliğin son zamanı ve lohusa döneminde donla gezeceğimiz için pijamaya çok gerek yok
Bu konuda eşlerin atletleri tshirtleri ve şortları büyük kurtarıcı🤓
Ben de aynı şeyi yazacaktım ama simdi yeni evli filan ya belki evde şık olmak ister diye askılı gecelik önerdim🤣 Ayyy çok güldüm okurken, aynen de böyle oluyor🤣🤣🤣

Ben de aynı şeyi yazacaktım ama simdi yeni evli filan ya belki evde şık olmak ister diye askılı gecelik önerdim🤣 Ayyy çok güldüm okurken, aynen de böyle oluyor🤣🤣🤣
Ay Allah aşkına ne şıklığı sıcak basmaları yüzünden gece 3te haziranda eşimin atleti kaprisiyle balkonda buzlu su dolu kovaya ayağımı sokarak oturduğumu biliyorum 😁😁😁
Üstüne oversize bi tshirt atıp altıma don giyip geziyordum evde 😅

X