2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Ben şeker yüklemesi yaptırmak istemiyorum. Ebeye sordum bir hafta kan takibi yapabilirsin dedi. Tam olarak nasıl yapılıyor. Mesela oruçluyum iftardan önce sonra mı bakmalıyım
sabah en az 8 saatlik açlıkla sekerini ölç 70- 100 arası olmalı
yemek yedikten bir saat sonra 140 altı
yemek yedikten 2 saat sonra 120 altı olmalı.

ben bir de gece ölçyordum da onu bıraktım sonraları. bu degerlere dıkkat et. yukseklık önemli ama düşük olması da onemli. ona da dıkkat et.

Kızlar bugün bu Mısır kedili elbisemi giydim. Üç boyutlu görünüyor kedi Bebek kedinin göz kısmında hareket ettikçe, kedinin bir gözü seyiriyor gibi duruyor
Not:şekerim yok.
Ay ne güldüm tam hamiş olmuşsun valla. Ben karnımi çıplak görmesem ya da dar bir şey gitmesem anlaşılmıyor hiç. Çatlak olmaz diyorlar kendimi öyle avutuyorum

Stres konusu elimizde olan bir şey değil ki. Ama dediğin gibi bir yönden çıkması iyi oldu yoksa ben rahat rahat yemeye devam ederdim canım. Bundan sonraki süreci daha sağlıklı geçirmeye çalışacağım

Bir şort, bir hırka, bir kazak ve bir tayt ördüm. Daha örmek istediğim çok şey var. Şort tulum, patik, vintage şapka bakalım hangisinden başlıycam. İplikler hazır da oooo piti piti aşamasındayım
AYY HADİ BAKALIM NELER ÇIKARTICAZ ORTAYA BEN GEÇ BAŞLADIM DETAYLI ULTRASONU BEKLİYORDUM. BU GİDİŞLE ÇOK ŞEY ÇIKARTIRIM SANIRIM .
Ay bende istiyorum ya örgü örmek sanırım model falan bulursanız ativerin kızlar solak olduğum için baka baka yapmam lazım şöyle ölçülü bir şeylere ihtiyacım var. Ya da hali hazırda mesela aldığım zibinla ölçüm yapabilirim ördüğüm bir seyi giydirmek hoşuma gidebilir gibi. Tığ örgüsü daha kolayima geliyor bakalım

14
Ama şöyle bir durum var benim metabolizmam çok yavaş sporu bıraktiğim gibi kilo alıyorum. Bir de ilk 3 ay cok tatli yedim ve hic hareket etmedim nerdeyse. Yarisini ozaman aldim zaten.
Aman benim metabolizma hızlı ben dahi 6. kiloya doğru gidiyorum valla bu sabah tartıldım mesela 62.5 geldim. Sanki kilo almam hızlandı gibi anlamadım hiç

Ben şeker yüklemesi yaptırmak istemiyorum. Ebeye sordum bir hafta kan takibi yapabilirsin dedi. Tam olarak nasıl yapılıyor. Mesela oruçluyum iftardan önce sonra mı bakmalıyım
Bende o yüzden bu şekilde bir yöntem uyguluyorum doktorumun tavsiyesiyle.

Eczaneden kaliteli bir şeker ölçüm cihazı almanızı tavsiye ederim öncelikle. Bana hastane kendisi vermişti ama eczanelerde de satılıyor.
Referans aralığı olarak açık 95 in altı olmalı, tokluk 120 altı olmalı. Bu cihazlarla kan sonucu arasında yaklaşık %10 luk bir tölerans farkı var.
Bu aldığınız aleti doğrulamak için şunu yapabilirsiniz hastanede kandan açlık şekeri verin, o saniyede de cihazla ölçüm yapın farkı elde edersiniz. Benim gittiğim hastanede bunu yaptık ona göre cihazı doğruladık.

• Bir kez sabah uyandığımda aç ölçüyorum.
  • Kahvaltı yapıyorum + 2 saat hiç ağzınıza bir şey atmıyorsunuz (su içebilirsiniz) o zaman tokluk şekeri ölçüyorum.
  • Öğün önceleri açlık ölçüyorum yine.
  • Akşam yemeği yedikten sonra yine 2 saat sonrasını ölçüyorum bazen de 1.5 saat sonrasına bakıyorum.

Mesela oruç tutarken sahurda yemiş olacağınız için sahurdan 12 saat geçtiğinde açlık, iftardan 2 saat sonra tokluk bakabilirsinz.

Benim de 20 ocak son gunle Oğlak olmuşum yükselen boğa oğlum şu grubu olacak toprak ve su bakalım anlasabilecegiz umarım.
Benimki Aslan olacak heralde. 24-25 Temmuz görünüyor dogum simdilik. Evde iki tane de yay var. Kim borusunu öttürebilirse artik

Canım merhaba bende 22+5 günlük hamileyim geçen hafta inanılmaz bir böbrek ağrısı ve kusmayla acile gittim benimde sağ böbrekte büyüme olduğunu söyledi doktor beni baya korkuttu açıkçası erken doğum riski var vs diye böbrek ağrıların kasılmayı tetikler fln dedi canımı çok sıktı sana böyle bişey dedi mi doktor cuma günü üroloji görecek benide

Bebeğimin suyu kilosu normal dün 75 gr şeker ölçümü yaptırdım.
Açlık 77,
1. Saat 124,
2.saat 151 çıktı. Doktorum normal olduğunu söyledi ama burada yazdıklarınızdan yüksek duruyor değerler. Endişelendim şu an

Benimki Aslan olacak heralde. 24-25 Temmuz görünüyor dogum simdilik. Evde iki tane de yay var. Kim borusunu öttürebilirse artik
Bende oğlum Aslan burcu olsun çok istiyorum programlar normal doğumu 22 Temmuz gösteriyor. 1 gün sonrası Aslan burcu 23 Temmuz Ama ben sezeryan düşünüyorum muhtemelen daha önce olacak yengeç olacak sanırım Oğluş azıcık bekler mi acaba bilmiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…