2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Hanımlar benim göbeğim böyle olup duruyor. Ama bugün baya canımı yaktı kerata. Dün Dr sordum aslında kasılma sancı vs dedim tam anlatamadım. Enfeksiyon yoksa normal artık diye bir cevap verdi. Enfeksiyon da çıkmadı zati. Sizde var mı
Ay benimki minnacikmiş seninki bayağı kafayı uzatmaya çalışıyor gibi 😅😅 hay maşallah 🧿

Günaydın kızlar hayırlı sabahlar
Gece öyle göğüs sızım oldu ki acayip daha önce hiç böyle olmamıştı sebebi ne sizce
Yaşayan var mı

Kızlaarr bir şey danışmak istiyorum. Kedisi olan bildiğim birkaç arkadaş var grupta o yüzden sormak istedim. Bebekten sonra tüy işini nasıl yapmayı düşünüyorsunuz? Benim oğlan çok tüy döküyor. Abidik gubidik mama da kullanmıyoruz hatta idrar yolu sorunu olduğu için özel mama kullanıyoruz market maması falan değil. Severken falan hep tüy yayılıyor. Traş makinası aldım kediler köpekler için. Traş mı etsem evde hiç olmazsa üst kısmında çok tüy var oraları yapsam diye düşünüyorum ama bilmiyorum… kedisi olan arkadaşlar önereceğiniz bir şeyler var mıdır?
Hiçbir şey yapmayı düşünmüyorum. Bizim ev tüylü ve bununla yaşamayı öğrenecek. Dikey süpürgemin hayvan tüyü toplama aparatı var, onunla süpürüyorum gün içinde bir defa, ama tabi 4 kedinin evde bir tur atması tekrar süpürülmemiş hale getiriyor o ayrı🤣 Parazit ilaçları düzenli uygulandığı takdirde tüy benim için sorun değil.

Kızlaarr bir şey danışmak istiyorum. Kedisi olan bildiğim birkaç arkadaş var grupta o yüzden sormak istedim. Bebekten sonra tüy işini nasıl yapmayı düşünüyorsunuz? Benim oğlan çok tüy döküyor. Abidik gubidik mama da kullanmıyoruz hatta idrar yolu sorunu olduğu için özel mama kullanıyoruz market maması falan değil. Severken falan hep tüy yayılıyor. Traş makinası aldım kediler köpekler için. Traş mı etsem evde hiç olmazsa üst kısmında çok tüy var oraları yapsam diye düşünüyorum ama bilmiyorum… kedisi olan arkadaşlar önereceğiniz bir şeyler var mıdır?
Ben evi supururken kendisinide supurmeyi tercih ediyorum🤣🤣En sevdiği şey bayada ise yarıyor.

Canım en derin yaram bu benim bizim evde 2 tane kedimiz var ve acayip tüy döküyorlar 2 aydır. Ne yapsak işe yaramadı. Çok sevdiğimiz için biz bir şekilde dayanıyor yada tolere ediyoruz ama bebek gelimce ne olacak hiç bir fikrim yok. Bebeğimi asla riske atmak istemiyorum ama bu kerataları da çok seviyorum valla çok kararsız ve üzgünüm bu konuyla alakalı maalesef 🙁🙁

Canım en derin yaram bu benim bizim evde 2 tane kedimiz var ve acayip tüy döküyorlar 2 aydır. Ne yapsak işe yaramadı. Çok sevdiğimiz için biz bir şekilde dayanıyor yada tolere ediyoruz ama bebek gelimce ne olacak hiç bir fikrim yok. Bebeğimi asla riske atmak istemiyorum ama bu kerataları da çok seviyorum valla çok kararsız ve üzgünüm bu konuyla alakalı maalesef 🙁🙁
Kediler mevsim geçişlerinde tüy döker ona yapabileceğiniz bir şey yok. Mevsimlik tüylerini hazırlıyor, kalın tüylerden yazlık ince tüylere geçiş. Tüyler bir yana, bebeklerin hayvanlarla büyümesi bir nimet resmen. Hem psikolojik açıdan, hem de bağışıklık sistemi açısından.

Kediler mevsim geçişlerinde tüy döker ona yapabileceğiniz bir şey yok. Mevsimlik tüylerini hazırlıyor, kalın tüylerden yazlık ince tüylere geçiş. Tüyler bir yana, bebeklerin hayvanlarla büyümesi bir nimet resmen. Hem psikolojik açıdan, hem de bağışıklık sistemi açısından.
Peki bu mevsim geçişinde ki tüy dökmeleri ortalama kaç ay sürer, bizimkiler ocak ortasından beri baya döküyor da, etrafımda soracak pek bir hayvan sahibi yok. Bulmuşken sana sorayım😂bir de bizimkiler 7 aylık 2 aylıkken sahiplenmiştik. Bu bir ilk bizim için o yüzden hiç geçmeyecekmiş gibi geliyor 😄veteriner de b vitamini desteği verdi ama etki etmedi

Kızlarr günaydınnn🌸
Şeker yüklemesi işlemi ne kadar sürüyor hastanede. Kaç saat bekleniyor?
İdrar verdim, sürekli delinmesin diye damar yolu açıldı kan alındı. glikoz 5dk içiliyor 1saat sonra yine kan veriyorsun, 1saat daha bekleyip yine kan veriyorsun 9 başlayan sürecim muayene vs dahil 11.30 civarı bitti bi çorba içtim.
Bu süreçte içimden sonra su bile içmemek gerekir kusmamak için dik, rahat oturup telefonda takıldım ben ama midemi zor tuttum

Hiçbir şey yapmayı düşünmüyorum. Bizim ev tüylü ve bununla yaşamayı öğrenecek. Dikey süpürgemin hayvan tüyü toplama aparatı var, onunla süpürüyorum gün içinde bir defa, ama tabi 4 kedinin evde bir tur atması tekrar süpürülmemiş hale getiriyor o ayrı🤣 Parazit ilaçları düzenli uygulandığı takdirde tüy benim için sorun değil.
Yaaa süper🥹 ben çok dert ediyorum sanırım. Hava temizleme cihazları falan bakıyorum. Akışa bırakmak lazım galiba😅

Philipsin hava temizleme cihazını buldum, havasaki tozu vs içine çekiyormuş bilmiyorum işe yarar mı ama ben denemek istiyorum, bi yorumlarına bak istersen belki içine siner😢

Ya bir şey sorucam, eşlerinizde iştah artışı var mı? Dal gibi adam benle göbek yarıştırmaya basladı. Psikolojide bu durum var hakikaten,ama resmen benden daha iştahlı, bozuluyorum valla. Adam benden daha hamile 🤣🤣
Kuzum benim eşim ezeldendir iştahlı 😅😅 hep diyet yapar bozar ama kilolu değildir. Şimdi benim zaten tipim degişmedi ama eşim benden daha hamile görünüyor 😅

Peki bu mevsim geçişinde ki tüy dökmeleri ortalama kaç ay sürer, bizimkiler ocak ortasından beri baya döküyor da, etrafımda soracak pek bir hayvan sahibi yok. Bulmuşken sana sorayım😂bir de bizimkiler 7 aylık 2 aylıkken sahiplenmiştik. Bu bir ilk bizim için o yüzden hiç geçmeyecekmiş gibi geliyor 😄veteriner de b vitamini desteği verdi ama etki etmedi
2-3 ay sürüyor ama sonra bitmiyor sadece azalıyor. Yani kediler sürekli tüy dökecek ama sonbahar, ve ilkbahara girerken fazlalaşacak tüy dökmeleri😏 Bak endiselenme tüyler icin. Profil resmimdeki 9 yaşında kaybettiğim oğlum da çok tüy dökerdi, ama kızım onunla büyüdü. İkisinin öyle güzel hatıraları var ki:) Bizim ev hiç hayvansız kalmadı, benim de cocukluğum hep hayvanlarla geçti, çünkü ben küçükken de bizim evde hep hayvan vardı. Diğer insanlara göre hastalıklara karşı çok daha dirençliyim, covid dahi olmadım eşim oldu aynı evdeydik ama ben ve kızım olmadık, izole de olmadık. Bunu ikimizin de hayvanlarla büyümesine bağlıyorum, eşim hayvansız ve çok hijyenik büyümüş!

X