2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Şuan buraya yazarkn çok kötü geri çevirdim korktum 😥
En son bebiş hareketini hissetmedim diye gitmiştim iki hafta önce acildeki kadın doğumcu kanama, çok sancı ve su gelmesi olmadığı sürece bir sorun yoktur gibi bişi dedi. İşin garip tarafı doktordan çıktıktan iki saat sonra bebek hareket etmeye başladı. Şuan bende iyiyim hafif hafif ağrım oluyor o da normal sanırım ya. Bebek çok güzel hareket ediyor şuan vazgeçtim o yüzden gitmekten ciddi ağrım olursa giderim. Sende içini ferah tut canım gaz bile sancı yapabiliyormuş. Kardeşimin eşi de ilk bebeğinde 9 ay kustugunu, ikinci bebekte 3 ay sürdüğünü söyledi. Kusma da şans işi sanırım bazıları ilk 3 ay bile hiç kusmadan hamilelik geçiriyor.

İlaç değil kuzucum takviye kombin bir multivitamin doğuma kadar kullanıcaz 🫠
Valla sadece 3 tane icebildim inşallah devamida gelir içerim diş ağrısı çekiyorum malesefki ağrı kesici parol kullaniyorum ama ne fayda bi doktora gidebilsem doktora sorucam simdi diş çekimi yapilirmi tatli birsey yedimmi yada aniden agriyor işte bende agrimasina bilmeme rağmen çaya şeker atıyorum sekersiz icemiyorum sonrada böyle oluyor tabi yukaridaki dış üzerine geliyor bazen aklım gidiyor çekilmesi lazım dış baya mafolmus bu hamilelikte de dış ağrısı çekmem beni yordu büyük kizimdada böyle olmuştum 😞

Ya bir de kızlar ben oğlumda korse kullanmamıştım ama göbeğimnuzun vadede çok komik oldu 😂😂 göbek deliğinin altıı topladı üstü şiş kaldı aşırı komik ya yani mümkün değil kimsenin başına geleceğini sanmam yüksek bek pantolon orayı topladı üst kısın serbest kalınca pörtledi sanırım.

Lohusa korsesi owlinin düşünüyorum ama kullanıp önerecek varsa ojıda hemen almak istiyorum ben 😅😅😅
Evet bu konudada bilgi si olan varsa bilgilendirirse beni memnun olurum benim doğumdan sonra erkek kardeşimin düğünü var gun tarih belli degil suanlik ama büyük ihtimal ağustos ayında olucak düğün en küçük çocuğum oglumda sezeryan olduğum için bu bebiştede sezeryan olucak büyük ihtimal simdi sezeryandan çıktıktan sonra ben korse kullanabilirmiyim dikişler falan sıkıntı olurmu oglumda kullanmadim hiç tabi göbek oldu sonradan iyide zayiflamistim ben baya göbek falan gitmişti iyi hamile oldugumu öğrendim kardesimjn düğünü olacağı için göbeğim kalsın istemem bu konuda bilgisi olan korse kullanan oldumu olduysa normal dışarıda satılan korselermi yoksa internettenmi tercih ettiniz tabi ben dışarıdan mağazada satılan korse kullanılıp sıkıntı yaşamayan olursa mağazadan almayı tercih ederim internetten almaktansa cevaplarinizi bekliyorum canlar şimdiden ALLAH razı olsun RABBİM yardımcımız olsun sağ salim kucagimiza almayı nasip etsin yavrularımizi inşallah 🙏

Arkadaşlar ben 20+2 de tetanoz aşısı oldum sağlık ocağında. Kolum zaten şişti üstüne yatamıyorum ama aşının ertesi günü tansiyonum 7/5 e düştü ve bu gece de dahil 2 gündür ateşim çok çıkıyor titriyorum. Doktoruma yazdım aşıdan olabilir bol su +parol iç dedi. Paroldan 3 tane içmiş oldum kendimi kötü hissediyorum vicdanen. Bu durumu yaşayan var mı ?

Evet bu konudada bilgi si olan varsa bilgilendirirse beni memnun olurum benim doğumdan sonra erkek kardeşimin düğünü var gun tarih belli degil suanlik ama büyük ihtimal ağustos ayında olucak düğün en küçük çocuğum oglumda sezeryan olduğum için bu bebiştede sezeryan olucak büyük ihtimal simdi sezeryandan çıktıktan sonra ben korse kullanabilirmiyim dikişler falan sıkıntı olurmu oglumda kullanmadim hiç tabi göbek oldu sonradan iyide zayiflamistim ben baya göbek falan gitmişti iyi hamile oldugumu öğrendim kardesimjn düğünü olacağı için göbeğim kalsın istemem bu konuda bilgisi olan korse kullanan oldumu olduysa normal dışarıda satılan korselermi yoksa internettenmi tercih ettiniz tabi ben dışarıdan mağazada satılan korse kullanılıp sıkıntı yaşamayan olursa mağazadan almayı tercih ederim internetten almaktansa cevaplarinizi bekliyorum canlar şimdiden ALLAH razı olsun RABBİM yardımcımız olsun sağ salim kucagimiza almayı nasip etsin yavrularımizi inşallah 🙏
Ben dogumdan bir kac gün sonra kullanmıştım. Gobekden ziyade, benim dogumdan sonra icimde sanki boyle organlar sallaniyor gibi, herşey boslukta gibi bi his olmustu korse onu duzeltti. Onu takinca bi rahatlik geldi. Gobegim de olmadi. İnternetten almistim ama cok yillar oldu nerden aldim hatirlamiyorum hic. Külot seklinde yuksek bel olanlardan

Kızlar uyanik olan varmı benim iki sorum olacaktı bn bebeği çok aşağıda hideyorum yani omu emin bile değilim tam en aşağıda yani baya altan orda damar atması gibi bir şey sadece birde göbeğim çok büyüdü sanki 8 aylık yukarda top gibi oldu öne doğru çıktı
Endişelenecek bir şey yoktur. Durduğu pozisyon, plesentanın bulunduğu konum, göbek bölgendeki yağ oranı vs. bir sürü faktör var.

Valla sadece 3 tane icebildim inşallah devamida gelir içerim diş ağrısı çekiyorum malesefki ağrı kesici parol kullaniyorum ama ne fayda bi doktora gidebilsem doktora sorucam simdi diş çekimi yapilirmi tatli birsey yedimmi yada aniden agriyor işte bende agrimasina bilmeme rağmen çaya şeker atıyorum sekersiz icemiyorum sonrada böyle oluyor tabi yukaridaki dış üzerine geliyor bazen aklım gidiyor çekilmesi lazım dış baya mafolmus bu hamilelikte de dış ağrısı çekmem beni yordu büyük kizimdada böyle olmuştum 😞
Dişlerde çürük varsa hormonlarla beraber coşuyor maalesef. İkinci trimesterda diş çekiyorlar canım bu eziyeti kendine etme doktora gitsen dolgunu da yapar diş çekiminide. Diş ağrısı bambaşka gerçekten çok büyük geçmiş olsun inşallah hemencecik biter

Endişelenecek bir şey yoktur. Durduğu pozisyon, plesentanın bulunduğu konum, göbek bölgendeki yağ oranı vs. bir sürü faktör var.
Sağol kızlar hiç yatamdm 4 gibi uyudum salonda öle şimdi iyim ama felaket bir geceydi 3. Trmistr bomba gibi glck bunu anladım çünkü o bel o bacak ağrıları 🤦🏻‍♀️

Arkadaşlar ben 20+2 de tetanoz aşısı oldum sağlık ocağında. Kolum zaten şişti üstüne yatamıyorum ama aşının ertesi günü tansiyonum 7/5 e düştü ve bu gece de dahil 2 gündür ateşim çok çıkıyor titriyorum. Doktoruma yazdım aşıdan olabilir bol su +parol iç dedi. Paroldan 3 tane içmiş oldum kendimi kötü hissediyorum vicdanen. Bu durumu yaşayan var mı ?
Cok gecmis olsun caním
Agri filan yaparda
Bu kadar tansiyonunu niye düşürmüş
Dr icebilirsin dediyse ic parolu
Atesinede iyi gelir

Korse konusmussunuz kış günü gule oynaya takılıyor da. Yazın o sicaginda cok zor o kalin korseleri takmak
Yüksek bel , kulot seklinde korse alip begenen olursa
Paylasirsa sevinirim

Benim yeğenim içinde anne karnında ölür, doğarsa bile yaşamaz demişlerdi. 4 yaşında şimdi maşallah çok da sağlıklı. Özel hastaneler iyi hoş da, bazen acaba para kazanmak için mi yapıyorlar da diye düşünmeden edemiyor insan 🤦‍♀️
Sitede biraz gezindimde lady
Bu parlama olayı görünen bebislerin bikac hafta sonraki kontrolde hep kaybolmus
Seni cok iyi anlıyorum. İnsan endise ediyir
Hakli olarak
İcini ferah tut
Saglicakla alirsin ins kucağına

Korseyi sezaryen doğum yapanlar sanırım bir süre sonra kullanabiliyor dikişlerden ötürü. Normal doğum yapanlar hemen kullanabiliyorlar. Benim bir önceki doğumum Ağustos ayındaydı. Yamunadan korse aldım resimlerini ekliyorum direk. İlk sıradakini yok yani yazın yapamadım kışın yapsamda fena darladı kullanamadım elim gitmedi, taytı kışın çok kullandım ama korse etkisi olduğunu pek sanmam bildiğin sıkı bir tayt işte. En alttaki ise yazın özellikle eve gelir gelmez kullanmayı en sevdiğim korse şekli oldu. Manyak gibi sıkmıyor sizi ama terleticek ve bir süre sonra çıkartmak isticek kadar etkisi var bence. Sürekli emzirme falan oluncada cırt cırtlı pat çıkart pat tak rahat ettim, emzirirken iki büklüm oluyorsun istemsiz özellikle ilk zamanlar hele ilk çocuksa duruşu kavrayana kadar işte. Korseyle pek rahat yapılacak iş değildi bence. Görsel olarakta ilk sıradakini takınca hakikaten inceliyorsunuz anında, cırt cırtlı olanı dışarda kullanamazsınız mesela belli olur direk evin içinde gayet konforlu bence. Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

Eklentiler

• IMG_8769.jpeg
    IMG_8769.jpeg
    86,5 KB · Görüntüleme: 64
O değilde 2 sene önce almışım aralık ayında fiyatlar şaka gibi. Şuan korse olmuş 1150₺, alttaki korse 439₺ diyor tayt 700 küsür mü ne şaka gibi 😞 korselerin kumaşları çok güzel lakin uygun fiyatlı bakabilirsiniz çok artmış fiyatlar hepsi aynı işlevi görüyor sonuçta

Kızlar bel ağrısı yaşayan var mı aranızda? Bir kaç gündür çok yoğun bi bel ağrım var neden oluyor acaba
Göbüşler büyüdü artık büyüdükçe ağrı yapcak ben de ayakta sabit durunca özellikle bulaşıklarla uğraşırken acayip ağrıyo dik durmak sırta yastık koyup arada dinlenmemiz lazım aslında egzersize başlasam çok iyi geliyomuş ama işten gelince egzersiz yapacak halim kalmıyor😂

Korseyi sezaryen doğum yapanlar sanırım bir süre sonra kullanabiliyor dikişlerden ötürü. Normal doğum yapanlar hemen kullanabiliyorlar. Benim bir önceki doğumum Ağustos ayındaydı. Yamunadan korse aldım resimlerini ekliyorum direk. İlk sıradakini yok yani yazın yapamadım kışın yapsamda fena darladı kullanamadım elim gitmedi, taytı kışın çok kullandım ama korse etkisi olduğunu pek sanmam bildiğin sıkı bir tayt işte. En alttaki ise yazın özellikle eve gelir gelmez kullanmayı en sevdiğim korse şekli oldu. Manyak gibi sıkmıyor sizi ama terleticek ve bir süre sonra çıkartmak isticek kadar etkisi var bence. Sürekli emzirme falan oluncada cırt cırtlı pat çıkart pat tak rahat ettim, emzirirken iki büklüm oluyorsun istemsiz özellikle ilk zamanlar hele ilk çocuksa duruşu kavrayana kadar işte. Korseyle pek rahat yapılacak iş değildi bence. Görsel olarakta ilk sıradakini takınca hakikaten inceliyorsunuz anında, cırt cırtlı olanı dışarda kullanamazsınız mesela belli olur direk evin içinde gayet konforlu bence. Umarım yardımcı olabilmişimdir :)
Çok bilgilendirici olmuş teşekkür ederiz. Evet özellikle yazın korse kullanmak oldukça zor olsa gerek ama baya işe yarıyor deniliyor

X