2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Çok bilgilendirici olmuş teşekkür ederiz. Evet özellikle yazın korse kullanmak oldukça zor olsa gerek ama baya işe yarıyor deniliyor
Ya muhtemelen bünye meselesidir ama ben 78 ile doğuma gittim eve geldiğimde ilk işim tartılmak olmuştu 76 kg çıktım ve çok sinir oldum hani 5-6 kilo gidicekti direk dedim sıçtık dedim 😂 karından çocuk çıkınca böyle bıngıl bıngıl bir karın. İlk 15 gün içinde emzirirken çok ciddi kilo kaybettim yediklerime dikkat etmeden hemde. Her gün 1 kg ya da yarım kg kaybetmiş şekilde çıkıyordum tartıda. 71de durdu ama bu durum :KK43: o aşamada korse bence büyük destekti aniden kilo verildiği için bıngıl bıngıl görüntüyü toparlıyor.

Ya muhtemelen bünye meselesidir ama ben 78 ile doğuma gittim eve geldiğimde ilk işim tartılmak olmuştu 76 kg çıktım ve çok sinir oldum hani 5-6 kilo gidicekti direk dedim sıçtık dedim 😂 karından çocuk çıkınca böyle bıngıl bıngıl bir karın. İlk 15 gün içinde emzirirken çok ciddi kilo kaybettim yediklerime dikkat etmeden hemde. Her gün 1 kg ya da yarım kg kaybetmiş şekilde çıkıyordum tartıda. 71de durdu ama bu durum :KK43: o aşamada korse bence büyük destekti aniden kilo verildiği için bıngıl bıngıl görüntüyü toparlıyor.
Pof kilosu, çatlagi, bıngıl bıngıl sarkması var. Ay inşallah hızlıca toparlariz ya. Fiziksel görüntü benim için çok önemli değil ama bu yaşıma kadar hep düzgün fizikli olduğum için belki de. doğumdan sonra bakalım ne durumlarda olacağız. Öncelikli bebisler sağlıcakla gelsin de 🙏🙏 sonrasında da birbirimizi gazlariz olmadı.

2 sene once temmuz ayinda gitmiştik canim. Gezi amacli. Gol kenarinda bir yer tutup girmistik biraz. Vanlilar deniz diyorlar oraya😊 hakikaten de oyle ama suyu da cok faydaliymis. Gunduzler cok sicak oluyordu. Aksamlari sahil kenarinda otururken usudugumu hatirliyorum temmuzda bile. Sizin ev de kuzeydeyse uzun kol ya da kisa kol arti hirka tarzi seyler mantikli👍
Ay yine uzak kaldım buralardan :) evet ben de ilk gelmeden önce duyuyordum Van Denizi diye görmemişler ki denizi ne bilsinler deniz ne, gördüğü suya deniz diyorlar diyip gülmüştüm 🤣🤣🤣🤣 ama şuan göl diyene kızıyorum tabi ki Van Denizi 🤣🤣 böyle göl mu olur koca deniz bu 😅😅 evet 15 temmuz 15 Ağustos arası buranın yazı ve yazın bile biz dışarı çıkacak olsak yanimiza her zaman ince hırka yağmurluk tarzı bişey mutlaka alırız akşam aniden serinliyor gündüz yakıyor güneşi, güneş ani kavurdugu için insanlar esmer 😅😅

Benim öyle de değil tam olarak ya nasıl desem aslında sancı vs de benim çok bildiğim şeyler değil gebelik öncesi regl olduğumu bile anlamazdim. O yüzden en ufak ağrı beni panikletiyor da olabilir
Normal bence ama insanın içi rahat etmiyor. Benimde sabah kahvaltıdan sonra mideme öyle böyle bi sancı girmiyor kıvranıyorum ama bu sabah korktum. Doktorum normal diyor böyle olması sıkıştırıyor.

En son bebiş hareketini hissetmedim diye gitmiştim iki hafta önce acildeki kadın doğumcu kanama, çok sancı ve su gelmesi olmadığı sürece bir sorun yoktur gibi bişi dedi. İşin garip tarafı doktordan çıktıktan iki saat sonra bebek hareket etmeye başladı. Şuan bende iyiyim hafif hafif ağrım oluyor o da normal sanırım ya. Bebek çok güzel hareket ediyor şuan vazgeçtim o yüzden gitmekten ciddi ağrım olursa giderim. Sende içini ferah tut canım gaz bile sancı yapabiliyormuş. Kardeşimin eşi de ilk bebeğinde 9 ay kustugunu, ikinci bebekte 3 ay sürdüğünü söyledi. Kusma da şans işi sanırım bazıları ilk 3 ay bile hiç kusmadan hamilelik geçiriyor.
Ben bırak mide bulantısını birşeyden tiksinmedim bile mesela 😬 herkesin hamileliği değişik ama gazman gibiydim habire gaz üretiyodu vücut 😸😸

Cok gecmis olsun caním
Agri filan yaparda
Bu kadar tansiyonunu niye düşürmüş
Dr icebilirsin dediyse ic parolu
Atesinede iyi gelir
Allah razı olsun🤲 doktora dedim ama gel demedi hastaneye normalde hemen çağırır. Benim bünyem de zayıf anladığım kadarıyla keyifli rahat bi gebelik geçiremiyorum. Ama bu tetanoz aşısı ayrı bi dozer gibi geçti üstümden . 2 dozu yaptırmıcam

Kızlar arabanın içinde eve dönüş yolundan bildiriyorum benim pil ömrü azalmış😅 Şehre indik, biraz mağza vs. dolaştım, 3 gün yatsam dinlenemem gibi geliyor şu an🤣 Anaaam çarşıdan filan alacaksanız alcaklarınızı biran önce alın. Sıcakta son aylar dolaşılacak gibi değil, gözüm korktu.

Korseyi sezaryen doğum yapanlar sanırım bir süre sonra kullanabiliyor dikişlerden ötürü. Normal doğum yapanlar hemen kullanabiliyorlar. Benim bir önceki doğumum Ağustos ayındaydı. Yamunadan korse aldım resimlerini ekliyorum direk. İlk sıradakini yok yani yazın yapamadım kışın yapsamda fena darladı kullanamadım elim gitmedi, taytı kışın çok kullandım ama korse etkisi olduğunu pek sanmam bildiğin sıkı bir tayt işte. En alttaki ise yazın özellikle eve gelir gelmez kullanmayı en sevdiğim korse şekli oldu. Manyak gibi sıkmıyor sizi ama terleticek ve bir süre sonra çıkartmak isticek kadar etkisi var bence. Sürekli emzirme falan oluncada cırt cırtlı pat çıkart pat tak rahat ettim, emzirirken iki büklüm oluyorsun istemsiz özellikle ilk zamanlar hele ilk çocuksa duruşu kavrayana kadar işte. Korseyle pek rahat yapılacak iş değildi bence. Görsel olarakta ilk sıradakini takınca hakikaten inceliyorsunuz anında, cırt cırtlı olanı dışarda kullanamazsınız mesela belli olur direk evin içinde gayet konforlu bence. Umarım yardımcı olabilmişimdir :)
Temmuzda doğum yaptım sezaryenliyim asla korse kullanamadım tenime temas eden tshirte bile tahammülüm yoktu sana helal olsun 😅
74le doğurdum eve geldiğimde tartılmadım ama 5. Gün 68e düşmüştüm sonra 60-62 arasında gittim geldim. O vücudun bıngıl bıngıl olması durumu oluyor maalesef sıkılaşmak imkansız değil ama zor. Ve bence bir kadının Doğumdan sonra toparlanması tam anlamıyla 2 seneyi buluyor genetik olarak 2 ay sonra sıfır bedene düşen görümcem gibiler hariç 🤓

Kızlar bel ağrısı yaşayan var mı aranızda? Bir kaç gündür çok yoğun bi bel ağrım var neden oluyor acaba
Vücudun ağırlık merkezi değiştiği için bence canım istemsiz duruş bozukluklarımız oluyor bele yük biniyor normal benimde ağrıyor yataktan kalkarken dayak yemiş gibi oluyorum

Ben bugün iki parça bişey aldm ilk kez 😥😥yaaa çok güzel ama gelsin artık temmuz 😂

Eklentiler

• IMG_20240309_182755.jpg
    IMG_20240309_182755.jpg
    98,6 KB · Görüntüleme: 65
X