2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Kızlar bu ay kontrole gidenler 6. Ay için doktorunuzla şeker yüklemesini konuştunuz mu? Kimisi tatlıyla ölçüyor 😋 Şimdi farkettim de şeker için 75 g vermiş bana. Bir önceki hamileliğimde 50 g vermişti doktorum. Sizlere kaç g yükleme yapılıcak bilgi alan var mı

yaa çok teşekkür ederimm doktorum enfeksiyondan olabileceğini söyledi. şase ilaç verdi ama dün gece 9da uyuyakalmışım bu gece kullanıcam o yüzden. şuan daha iyiyim kramp yok, kızçem de sağolsun vurup duruyor ben burdayım diye. içim rahat şuan o yüzden çok şükür :') :))))) <3<3
canım benimde idrar yollarında iltihap varmış tek kullanımlık şase verdi iyi geldi.Cumartesi gece içtim bende

Yok hayır ama rahmim ters benim bununla alakalı mı onu bilmem 🤔 ya bu tür şeylerin sezeryan lada alakası olduğunu düşünüyorum sezeryanda doktor içimizi temizleyip kapatıyor ya Rahim yapışıklığı oluyormuş bu da yapar mı acaba onu ama bu sefer daha net fark ettim bu tür ara kanamaları ya ayın 6sında regli başlangıcında yada 12sinde sonunda yaşıyorum hiç şaşmıyor garip ya Allah korusun yinede
Benimde rahmim ters canim ama öyle birsey yasamiyorum. Onla alakasi olacagini sanmam. Bazi kadinlarda oluyormus o da normal birsey heralde ama kan görünce korkuyoruz tabi biz.

Kızlar bu ay kontrole gidenler 6. Ay için doktorunuzla şeker yüklemesini konuştunuz mu? Kimisi tatlıyla ölçüyor 😋 Şimdi farkettim de şeker için 75 g vermiş bana. Bir önceki hamileliğimde 50 g vermişti doktorum. Sizlere kaç g yükleme yapılıcak bilgi alan var mı
Çok tuhaf benim doktorum hiç bahsetmedi
Kuzenim de benimle hamile başka kadın doktoruna gidiyor halbuki aynı yerdeyiz ona yapacaklarmış bana hiç söylemediler bile
Kendim mi söylesem acaba 19 detaylım var 4 ayın 2 de doktor terminim var o zaman mı söyler acaba

Bende iki hafta sonra gideceğim bakalım. 19 Mart'ta hiç bilmiyorum ama nasıl olacak diye

Ben şeker yüklemesi yaptırmıyorum kızlar. Sebebi de şu 12. haftadan itibaren doktorumun tavsiyesiyle parmaktan sürekli kan şekeri takibi yapıyorum. Önemli olan 20. haftalara kadar şekeri çok yükseltmemekti. Çünkü 20. haftadan sonra bu şeker yükselişini geri alamıyorsunuz. O yüzden 24. haftaya kadar dikkat etmeyen annelerin şeker hastası olup olmadığının tespiti yapılıyor. Ben bu haftama kadar açlık ve tokluk tüm şeker takiplerimi yaptım. Bazen de hastane de kan verdim. Ayrıca çok fazla şekerli yemiyorum haftada 1 kez çok canım isterse yiyorum onun dışında 20. haftadan sonra şekere dikkat etmezseniz bu süreci geri çevirmek zor oluyor. Size tavsiyem 20. haftadan sonra şekerden biraz uzak durun çünkü plesanta bu haftalarda çok fazla insülin salgılıyor bu da vucudunuzdaki şeker miktarının potansiyel olarak yükselmesine sebep oluyor. Bu konuda çok araştırma yaptım makale okuudm. Doktorla da konuştuğumda böyle bir yola karar verdik. Şeker takiplerinizi yapmadıysanız eğer şeker yükleme konusu size kalmış. Ama vaktiniz varsa daha eczanelerde satılan doktorunuza onaylattığınız şeker ölçüm cihazları ile günde 4 kez kendiniz de bunu takip edebirisiniz.

benim doktorum da bana şeker yüklemesiyle ilgili bir şey söylemedi, 22. haftada perinatolog randevumuz var, 26. haftada kendisi çağırdı. ama şeker yüklemesi nedir, ne işe yarar hiç bilmiyorum da :) yarın perinatologa sorayım bari unutmazsam :)

Genelde bahsedilmemiş bana detaylıdan sonra doktoruma gittiğim kontrolde söylendi 24. Hafta şeker yüklemesi yapılıcak diye. Sizede söylerler muhtemelen. Sabah aç karnına gidiyorsunuz kanınızı alıyorlar sonra şekerli su içiriyorlar belirli bir zaman sonrası kanınızı tekrar alıp bakıyorlar diye hatırlıyorum. Benim önceki gebeliğimde sınırı aşmıştım mesela. Doktorum ilaç falan vermek istemesi diyetisyene yönlendirdi ve D duyci nin dediği gibi eczaneden cihazı alıp her öğün öncesğ sonrası kontrol ediyordum. İlginç olan bazen bayaa şekerli şeyler tüketsemde şekerim hep normal geliyordu. Öyle olunca sıkı diyeti bırakıp eskisi gibi yemeye başlamıştım 😅 ama o şekerli su benim şekerimi yükseltti 50 g dı o zaman içtiğim şimdi 75 vermiş yani çok geldi bana prosedür mü değişti diye merak ettim

Cnm ben doktorumun da görüşü ve onayını alarak yükleme yaptırmayacagim. Onun yerine şeker ölçüm cihazı alıp yemeklerden önce sonra düzenli olcecegim. Ama eğer yaptırsaydim 75gr olacaktı

Benim bu kontrolümde yapılır muhtemelen ona göre erken ve aç gidicem. Bazıları 50 g bazıları 75 gr tercih ediyor. Ay o içecek iğrenç içtikten sonra beklemesi ayrı iğrenç hiç istemeye istemeye gidicem 😅

X